Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: С какъв браузър работите
Автор: Тед   
Дата:   08-12-16 13:32

Мисля, че това изчерпва темата.
https://s28.postimg.org/bbdl4mlst/Screen_Shot_2016_12_08_at_13_29_14.jpg

Откъм сигурност - никой не може да бъде убеден в сигурността на някой браузър или машина, но сафари-то е на челното място и по това.

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв браузър работите
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-16 21:57

Бе хубаво, ма Сафарито не го ли спряха за Уиндоус?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв браузър работите
Автор: Тед   
Дата:   08-12-16 23:59

Не знам, но Уиндоса го спрях лично аз....

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв браузър работите
Автор: lamerko   
Дата:   09-12-16 00:33

Какво да го спират - то там така и не тръгна :)

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв браузър работите
Автор: geoge   
Дата:   10-12-16 08:56

Опера от 10+ години [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв браузър работите
Автор: gchokov   
Дата:   10-12-16 10:58

Safari :)

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв браузър работите
Автор: pachok   
Дата:   10-12-16 18:33

Ivodam, ти виж с какъв цветови профил работиш с RAW-овете си, че може и заради него после да ти изглеждат различни снимките. Сложи го на sRGB IEC61966-2.1 и ще ти се виждат добре навсякъде.

Браузъри имам ИЕ, Опера, Мозила и Хром. При малко системни ресурси и голямо натоварване най-добре ми върви Firefox-а. Ползвам обаче версия 27, която е 2 пъти по-бърза от новите, актуални в момента. Проблемът е, че непрекъснато разни сайтове ми казват че версията ми е стара и не се поддържа, което е много дразнещо. А реално всичко си върви екстра на нея, въпреки постоянните напомняния.

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв браузър работите
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-12-16 19:58

Ако ползвате монитор с wide gamut под windows, изборът е еднозначен - Firefox.В противен случай ще се наслаждавате на ярки, искрящи и набримчени цветове на снимките в браузъра, които нямат нищо общо с реалните цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв браузър работите
Автор: ivodam   
Дата:   11-12-16 08:32


Автор: pachok
Дата: 10-12-16 18:33

Ivodam, ти виж с какъв цветови профил работиш с RAW-овете си, че може и заради него после да ти изглеждат различни снимките. Сложи го на sRGB IEC61966-2.1 и ще ти се виждат добре навсякъде.

Браузъри имам ИЕ, Опера, Мозила и Хром. При малко системни ресурси и голямо натоварване най-добре ми върви Firefox-а. Ползвам обаче версия 27, която е 2 пъти по-бърза от новите, актуални в момента. Проблемът е, че непрекъснато разни сайтове ми казват че версията ми е стара и не се поддържа, което е много дразнещо. А реално всичко си върви екстра на нея, въпреки постоянните напомняния.




Всичко, което смятам да качвам в нета, го конвертирам към сРГБ, това са азбучни истини. Но разликите в браузърите са си факт. Виж например тази ми снимка на скален орел как изглежда, отворена
в ИЕ и в Хрома. В Хрома е по-близо до истинските цветове, но и там не е 100%.



https://photo-forum.net/static/site_pics/160/1461433477_twobrowsers.jpg




[smilie7]



Публикацията е редактирана (11-12-16 08:33)

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв браузър работите
Автор: ivodam   
Дата:   11-12-16 08:36

Автор: mihajlov2
Дата: 10-12-16 19:58

Ако ползвате монитор с wide gamut под windows, изборът е еднозначен - Firefox.В противен случай ще се наслаждавате на ярки, искрящи и набримчени цветове на снимките в браузъра, които нямат нищо общо с реалните цветове.



Да, такъв ми е мониторът. Ще пробваме, да видим... досега не съм видял браузър, който да ми показва снимката едно към едно както изглежда в Шопа. Уж стандартизация, ама...


[smilie7]


ПП: Да, в лисицата нещата изглеждат много прилично! [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-12-16 08:40)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »