Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: Emoxide   
Дата:   26-11-16 22:28

Аз възлагам много надежди на близкото бъдеще да развият тая микро* система!
Аз мисля, че те са наясно, развивайки EOS-M - трябва да "приспят" ниския клас DSLR от EOS 100D, 750/760D до EOS 80D.
Реално М5, може да замени напълно последния, напълно излишно би било да правят EOS 90D, ако EOS M5 Mk II е малко по-напомпан и позволява ползване на батериен грип, а пуснат няколко EOS-M обектива.

Според мен добър старт на 2017г. ще е примерно края на януари или началото на февруари да представят една тройка, която до края на март вече да е по магазините:
EF-M 15-75mm f/4L IS NanoUSM - хубав, голям и остър, (FOV еквивалент на 24-120mm за ФФ)
EF-M 32mm F2.0 STM - мъничък и лек, бърз на АФ, остър да си е*е!
EF-M 53mm f/1.4L IS USM - щедър на размери, но да рисува добре и острилка по целия кадър още от f/2.0, стабилизиран.

За втората половина на годината би било добре да излязат с още два сериозни обектива:
EF-M 45-130mm f/4L IS NanoUSM (FOV еквивалент на 72-208mm за ФФ)
EF-M 85mm f/2L IS NanoUSM (стабилизиран, компактен, остър и бърз на АФ, подходящ и за репортаж)

За 2018 най-добре да ударят с едно дълго макро (65/4 IS) и една спортна тръба 94-250/4L IS NanoUSM и системата е доста напред.

Следват един Тилт/Шифт 8mm f/4L и един ултра широк 10-20/2.8L и готово...


__________________
*микро - защото все още е доста ограничена откъм обективи.



Публикацията е редактирана (09-12-16 02:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-11-16 03:38

Канон са далеч зад другите "играчи" в безогледалните системи.
Защо се занимавате с глупости???

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: vkk1   
Дата:   27-11-16 09:26

така е, обаче си имат обективи - море.
до тук установихме, че с АФ нещата не са най-доброто, обаче сензора си е същия, като и в големите Канони.
Т.е. не е чак толкова лош вариант.
Ясно е, че Фуджи е по-гот, ама обективите им удрят през пръстите много.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-11-16 09:41

Емо,

Те за 4+ години не са изкарали една 50-ка за системата, това където го пишеш с тази скорост ще е към 2028-ма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-16 10:03

Емо мие любимия положителен анимационен герой в целия форум, много ми харесва как незряло разсъждава...няма кой производител да се съобрази най-накрая с неговите точно изисквания.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-11-16 10:41

Емо е назад с нещата за М [smilie5]
Аз като гледам преди 2.5 години като съм вярвал в развитието съм писал подобни неща от които е дошъл само дълъг зуум и донякъде 18-150(но сега бих предпочел 15-75 F4):

March 24, 2014, 02:07:01 PM »
I'm using 18-55, 22 and 11-22 and they are good lenses.

I would be happy to see something like:
75 2.0 IS Macro - portrait/macro lens
35/40/50 2.0 pancake
125 2.8 IS - small and compact telephoto lens
15-100 IS - walkaround lens
55-200 IS - long "kit" zoom

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-11-16 13:08

Ами, то аз какво си фантазирам, това надали някой от Canon Corp. му дреме.
Горните ми изказвания бяха просто хипотетични предпочитания...
Ако зависеше от мен, вече е дошъл моментът за подобна промяна, ама вероятно МеринЖеите са на друго мнение.

Тези словоизлияния бяха провокирани от наскоро плъзнали слухове за бъдещи нови обективи при тази система.

Обаче цената на EOS M5, ми се струва леко завишена, това умишлено, за да не подкопава продажбите на сродния му EOS 80D.

Като цяло много ми харесва дизайнът на М5 и страшно много ми наподобява с цялата си интуитивност на управление подходът на Samsung NX, за това имам такъв сантимент... [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-11-16 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-11-16 13:19

В Синтезиса гледам на сайта пише, че им се намира Наличен Canon EOS M5 + EF-M 15-45mm + адаптор EF/EF-M...

Нончо, ако имаш време намини от там да го видиш и да кажеш за какво става дума [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: formatc   
Дата:   29-11-16 17:29

Оригиналният EOS M има едно голямо предимство - magiclantern, който добавя неща като : дуал исо, фокус пийкинг, роу видео, висок битрейт , HDR видео, интервалометър и още много екстри които ги няма при другите

пример - https://www.youtube.com/watch?v=Izmu-1P3_lY

https://www.youtube.com/watch?v=MHd14oSqEw4



Публикацията е редактирана (29-11-16 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: vkk1   
Дата:   01-12-16 21:26

и така, сдобих се с една такава играчка.
От 200-300 кадъра, които направих, имам следните впечатления:
- от всички кадри, нито веднъж нямам грешен фокус;
- очакванията ми за скоростта на АФ бяха доста занижени, предвид ревютата, но с втория фирмуеър аз не попаднах на ситуация, в която да ми дойде бавен. Естествено за AF-C не може да се говори.
- обективът 22/2 е неприлично остър, даже бих казал, че по-остър обектив не съм имал никога;
- картината е аналогична като качество на всички ДСЛР-и, с които съм снимал;
- липсват ми до известна степен active d-lighting-а, но не е нещо, което в ЛР не може да се коригира;
- липсва ми minimum shutter speed и ми създава дискомфорт до толкова, че в определени ситуации се налага да снимам на М, вместо на А [smile]
- фокуса по тъчскрийн е нещо, което истински ме забавлява в използването му;
- размерите и теглото са просто ... несравними.
- далеч по-интерактивно телце е от всичко, с което съм снимал, някак по-забавно е използването му;

В следващите дни ще го поставя в реални "бойни" действия и ще видим как ще се представи, но някак имам предчувствие, че това нещенце ще прекарва доста повече време в мен, отколкото тухлата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: Emoxide   
Дата:   01-12-16 21:39

Честито! [beer]
Да ти служи вярно и безаварийно! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: realnoncho   
Дата:   01-12-16 22:18

Честито!
И аз бях така преди 3 годинки някъде, въпреки недостатъците си е хубава машинка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: lamerko   
Дата:   02-12-16 00:38

Честито! Винаги съм го казвал - без значение от техническите данни, първото впечатление е най-важно и най-добрата камера е тази, която ти носи удоволствие при работа! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: kvakioh   
Дата:   02-12-16 16:14

Това ме замисли да разкарам М10 и резервния еос-м и да взема едно М3, тъкмо са поевтинели почти на 1/2 от цената на 760Д, а матричката е същата, но тялото е по- компактно...
Успех с М, има идея в системата, като се ползват 2-3 от точните обективи. КАртинката дори в jpeg си я бива. За другите неща коментирах, доколкото лично съм ги усетил и почувствал и разбрал.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M / M3 ?
Автор: Emoxide   
Дата:   09-12-16 04:22

[smilie24]



Публикацията е редактирана (09-12-16 04:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »