Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Поръчка от Ebay
Автор: VladiTheGame   
Дата:   24-11-16 22:59

Здравейте,
Имам въпрос свързан с поръчка от Щатите през ebay. Харесал съм този модел фотоапарат: фотоапарата
Не знам дали линка ще се отвори, но общо взето идва с всичко.Миналата година доста се охарчих и сега съм ограничил лимита на дядо Коледа до 1500лв. Въпросът ми е следния как да им изискам фактура, как да им пратя данни на фирмата и какви мита и такси ще ми удържат тука в България, дали няма да превиша лимита. До колкото разбирам Фотоапарата идва на 520,27$ х 1.854220 = 964.70лв. Доставката е $41.35 х 1.854220 = 76,68лв до тук - 1041,38лв. Обаче не знам тея такси и мита... Някой ако знае, много моля да ми сподели, благодаря предварително за което!


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: imitev   
Дата:   24-11-16 23:17


Комплектът ти е пълен с ненужни неща и ментета - конвертори, филтри, четци, стативи...

С този висок курс на долара по-добре купи от тук или от английския амазон...

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: Lycan   
Дата:   24-11-16 23:25

През B&H NY можеш да платиш таксата EU import предварително и да не се занимаваш с тук митница.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: lamerko   
Дата:   25-11-16 00:45

Мда, наистина комплекта е ненужен. Колкото до фактурата - търговеца от САЩ не може да ти направи данъчна фактура. Всъщност нямат въобще фактури, но това си е друг въпрос. Сега идва един тънък момент - въпросния търговец е регистриран в Global Shipping Program на eBay, с което цента става следната:

US $520.57
US $747.00
Expedited (8-16 business days)
International Priority Shipping
+ US $41.35
Import charges
+ US $218.86

В тия $218.86 освен ДДС, явно има и някакво мито, което би трябвало да е 0% за техника. Освен това търговеца пше, че шишва през NJ и налага 7% щатски (за NJ) данък, но такъв не би следвало да се начилява за международните поръчки. Не знам, ти си преценяваш, но за мен тази оферта е гърбава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: vkk1   
Дата:   25-11-16 02:01

верно ли мислиш да дадеш 1500лв за д5300 с китак ?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: BEYA   
Дата:   25-11-16 09:51

айдеее петък е...

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: VladiTheGame   
Дата:   25-11-16 10:11

Здравейте, благодаря Ви за отговорите! Сега като прочетох мненията Ви, почвам да се разколебавам. Благодаря lamerko, за нещата които ми каза, наистина не ги знаех и съм ти признателен, че го сподели! vkk1 , не знам защо ми допада повече Nikon като фотоапарат, може би личен избор. Изискванията ми са поне да има трипод заради продуктови снимки, чанта и поне да е със стоковия си обектив и да е нов. Не разбирам от фотоапарати, имам предвид моделите на Nikon, просто някъде четох, че 5-а серия са по-добри от 3-та. Ако ме насочите Вие нещо за този ограничен бюджет наистина ще ме улесните много, а и ще ми помогнете да направя най-добрия избор. Благодаря Ви предварително!

п.с. Сега докато пишех си мислех за фотоапарата от еbay и го отхвърлих изцяло като идея и бъдещ актив.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: vkk1   
Дата:   25-11-16 10:15

аз нямах предвид да не купуваш Никон, а че d5300 с 18-55 за 1500лв ми се види леко overpriced [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: VladiTheGame   
Дата:   25-11-16 10:20

:) Здрасти, не, не аз те разбрах, ама просто не разбирам от фотоапарати и затова се залепих на този който видях първо :) няма проблем :) Ако има нещо по-добро за тези пари и включва всичко което имам като минимални изисквания ще го приема разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: ararat   
Дата:   25-11-16 11:09

Днес в Технополис има отстъпка 10% на всичко, а там D5300 kit 18-55VR струва 1099 лева, като махнеш 10% става 989,10 лв. Не си заслужава да се занимаваш с ebay, купувай от Технополис и готово.


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: m.djorov   
Дата:   25-11-16 11:13

А като идеш в павилиона е за 999лв с карта, чанта, някакъв почистващ комплект и втора батерия. Оглеждайте на няколко места цените преди да се ловите на "промоции" но е без вр. С още 100лв. Зависи какво ти трябва.



Публикацията е редактирана (25-11-16 11:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: NNT   
Дата:   25-11-16 11:39

В павилиона и синтезиса имаш голям избор с "Cash Back" промоции при Никон и Канон.
Не знам дали същите важат от Технополис?

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: rlk   
Дата:   25-11-16 20:07

RITZ Camera (провача от обявата ти в ибей) имаха четири магазина в района в който живея и всичките ги затвориха. Винаги са били с надути цени цени спрямо онлайн магазините и сигурно сега все още разпродават каквото им е останало в ибей, та няма да се учудя ако имаш и някакви странични изненади, а после се оплакваш на арменския поп.


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: Maelstrom   
Дата:   25-11-16 22:00

Щом са написали в шипинга Global Shipping Program, значи че няма да се занимаваш с митници, няма мито, няма ДДС. Продавача поема всички такси и документи по вноса на стоката.
Друг е въпроса, че в този комплект има много излишни неща.


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-16 01:15

Да, няма да се занимава с мито, но нещо не е наред с таксите. Отделно човека пита за данъчна фактура, а такава биха му издали на място в митницата (само не знам процедурата), но през GSP е малко загубена кауза. То пак ще има, но ще е издадена от някой логистичен център и ще е общо взето неизползваема за признаване на разход :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: VladiTheGame   
Дата:   27-11-16 01:56

Здравейте, благодаря на всички за отговорите! За съжаление не знам къде се намира павилиона за който говорите, защото не съм от София (ако става въпрос за там). Но ако може да ми дадете адрес или ако имат уеб страница с онлайн магазин, ще ме улесни с избора, а и с поръчката. Иначе се насочих съм Nikon D5500. Благодаря Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: imitev   
Дата:   27-11-16 01:58

Търсиш фотосинтезис и фотопавилион в гугъла. Не е трудно - опитай...

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: burlakov   
Дата:   27-11-16 07:02

В Бритиш ибей този фотоапарат струва 1350 лв.
с два обектива18-55 мм,70-300 мм.

Всичко останало не струва .Моя 5300 е поръчан по този начин и съм честно казано разочарован.Освен тялото и двата обектива всичко друго като подаръци е китайски боклуци.
По добре от тук да си вземеш и да четеш какво ще ти трябва.

Филтри,допълнителни лещи и други дори не стават за мойте обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: burlakov   
Дата:   27-11-16 07:12

Ако искаш ще ти продам моя за 1200 лв.на около 7 000 кадъра.
Закупен е преди 3 месеца.
Пазил съм го като очите си.
Много добра машина,но в момента ми трябват пари че я закъсахме.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: notz   
Дата:   27-11-16 08:42

Здравей. Преди седмица и нещо закупих Nikon D5500 който си харесал и ти. Апарата е закупен от същия продавач който си гледал в ebay (RitzCmera),но от техния сайт директно,а не през ebay. За момента съм много доволен от апарата като се има на предвид, че съм новобранец. Според мен добре си се насочил към D5500 :).

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: VladiTheGame   
Дата:   29-11-16 13:22

Здравейте, след няколко дена пресмятане си взех Nikon D5300, останаха пари за подаръци на племенниците. Обаче тука идва кофти момента на позиция М фотоапарата прави черна снимка. т.е. нищо...?! А не знам защо всички снимки са размазани...Ръцете ли ми треперят вече ... има една въпросителна която постоянно ми свети не знам за какво е, мига си долу в ляво....Благодаря Ви предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: realnoncho   
Дата:   29-11-16 13:41

Снимай на зеленото квадратче и не задавай въпроси докато не прочетеш няколко пъти ръководството на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: digitalpr   
Дата:   29-11-16 14:33

VladiTheGame написа:

> Обаче тука идва
> кофти момента на позиция М
> фотоапарата прави черна снимка.
> т.е. нищо...?! А не знам защо всички
> снимки са размазани...
При М висчки настройки са ръчни. Въпрос на грешни настройки е, при които апарата прави толкова тъмна снимка, че я виждаш черна :) Трябва да разбереш каква свобода ти дава това "М" и как да го използваш :) Размазаните снимки са заради ниска осветеност, ниска скорост и т.н. Тоест, пак е до настройки. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: notz   
Дата:   29-11-16 14:33

Тази въпросителна е много полезна. Когата я натиснесх най-вероятно ще ти испише, че обектът е тъмен и е нужна светкавица. Когато разглеждаш менюто също я има тази въпросителна, служи за подсказка какво прави дадената опция която е маркирана. Дано да съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: VladiTheGame   
Дата:   29-11-16 16:52

Благодаря Ви за отговорите! Признателен съм Ви! Аз си помислих, че нещо с фотоапарата не е наред, но се радвам, че е от непознанието ми.За напред ще задавам още въпроси, затова се извинявам предварително!Благодаря още веднъж!

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: zbonev   
Дата:   29-11-16 17:01

Много е притегателен този заветен режим М, ама има доста за учене, докато се стигне до него. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: VladiTheGame   
Дата:   25-02-17 23:35

Здравейте, да не отварям нова тема искам да Ви питам този трипод подходящ ли е за фотоапарата (Nikon D5300) или да търся нещо друго. Прилагам линк към него: - http://www.technopolis.bg/bg/Tripod/%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%A2%D0%98%D0%92-VIVANCO-30761/p/397613

Благодаря Ви!

п.с. Иначе за фотоапарата доста изчетох, но още много неща не са ми ясни. И те първа ще почна да задавам по-смислени въпроси. Още веднъж благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: Twingo   
Дата:   25-02-17 23:41

VladiTheGame написа:

> Здравейте, да не отварям нова тема
> искам да Ви питам този трипод
> подходящ ли е за фотоапарата (Nikon
> D5300) или да търся нещо друго.

Търси статив с независими крака. От този няма да останеш доволен. Минимум това , има и други варианти по китайските сайтове /или втора ръка/.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: GenaDP   
Дата:   25-02-17 23:43

Стативът е подходящ, но не и препоръчителен.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: VladiTheGame   
Дата:   25-02-17 23:47

Благодаря Ви за препоръките! Ще го имам в предвид, и задължително ще потърся такъв!

п.с. Само информативно каква е разликата между двата статива? И защо този не е прпоръчителен?

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка от Ebay
Автор: Maelstrom   
Дата:   26-02-17 11:35

Зависи какво ще снимаш. Първият е предимно за студио и равнинен терен. На по-стръмен терен е неизползваем. Втория (с независими крака) можеш да го ползваш навсякъде.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »