Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 помощ с firmware update fail
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   24-10-16 17:29

до сега съм си ъпдейтвал апаратите поне 7-8 пъти и все успешно.. но уви случи се и на мен...
по време на ъпдейта даже на завършването на ъпдейта точно когато всичко ужким е готово и вече на екрана на апарата изписваше възтановяване на данните се случи дебилното... мисля че токов удар.. не спря тока или нещо, просто премигна... но беше достатъчно. по никакви електроудари няма щети но беше достатъчно да ми рестартира компютъра и да ми провали фирмуеър ъпдейта и всичко естествено се сгомняса.. сега компютъра не иска да разпознае апарата (пробвах и на други компютри)и следователно дори и не мога да пробвам да рестартирам процеса или да направя каквото и да е с апарата..
като го включа пресветва точно 3 пъти екрана и се вижда за по половин секунда какво вижда обектива и след 3тото пресветване си продължава черен екран на дисплея и апарата не реагира...
случвало ли се е на някой ? или вообще има ли вариант да оправя простотията на EVN които след като се обадих да ги оведомя че токовия им удар е унищожил устройството ми казаха че нямали данни за такъв удар по това време и че проблема си е мой... ако съм искал да подам жалба и ходене по мъки...
та съвети...
решения...
всякаква помощ е от полза..
апарата е sony a6000 ако вообще има значение...
Благодаря предварително ако някой обърне внимание :)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: crownmaker   
Дата:   24-10-16 17:43

Ъпдейт се прави като се копира сваления файл върху форматирана мемори карта,тя се поставя в апаратчето и се ъпдейтва.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   24-10-16 17:56

не знам за такъв вариант всеки път съм си действал по упътването на съпорта на сони и всеки път е било успешно.. такъв вариант за картата за първи път чувам и дори и сега да го пробвах и дори и да може апарата не реагира нищо повече от 3те светкания че да направи нещо та камоли да се ъпдейтне сам

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: crownmaker   
Дата:   24-10-16 18:06

Така е при Никон и Фуджи.Като си сложиш картата с файла,намери в менюто настоящата версия и там някъде трябва да има опция за ъпдейт.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   24-10-16 18:09

кофти за мен...
знам каде ми е тази опция
но когато екрана на апарата не ми работи... няма как да я намеря, нацеля и да пробвам дали за сони би могло да стане...



Публикацията е редактирана (24-10-16 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-10-16 18:30

От тук е:

I hate Sony and its firmware updates - Bricked again!



" First lets see if we can bring your camera back to life. I know this can be stressful. The a7r can take a very long time to restore. Here is a way I found to speed up the restore.

If you have followed all the instructions and achieved a successful update ( no Sony update error messages) and you have waited two hours for the camera to restore, try this. Please make sure no SD Card and a full battery beforehand.

1. Turn the camera off

2. Take the battery out

3. Wait 15 seconds

4. Install battery

5. Turn the camera on (should see a message display something like "restoring camera" on LED) If it restores the camera will come back to life and you are done. If the message disappears and the camera is still not restored again after about 30-45 seconds:

7. Repeat steps 1-5 a second time but this time after step 4, attach a Sony AF lens

8. Press the shutter button a a few times with the lens attached even though the camera looks like its bricked.

9. You may have to repeat steps 1-8 methodically four to five times to include taking the lens off and then on again in this process until you see the camera slowly restore and come back to full functionality. Once the camera starts to restore you may find that the AF doesn't work but just keep repeating the steps until you are able to engage AF, fire the shutter and take a photo.

Note: Be patient, if all goes well the camera will slowly come back to life in about 30-40 minutes during what I describe above."



Пробвай, може пък да помогне.


Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: lamerko   
Дата:   24-10-16 18:39

С риск да ме погнете мисля, че е доста тъпичко от страна на Сони да не направят ъпдейтите през картата с памет...

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   24-10-16 18:48

@Ivan_A благодаря за коментара, но го пробвах това още след прецакването най малко 20-30 пъти и без никакъв резултат.

@Lamerko за какво някой би те погвал... ?
използвал съм най много Sony от всичко друго и съм напълно съгласен с теб...
има прекалено много фактора които могат да се объркат докато се ъпдейтва през компютър...
човешка грешка...
проблем с батерия...
ако имаш животно или друго животно (съпруга или приятелка) да мине без да иска и да ти дръпне кабела...
или в моя случей нещото което не контролираш... липса на тока когато ти трябва...

със качване на инсталационен файл и всичко да минава с 2 -3 натискания на копчето на апарата и с просто чакане... ситуацията в която може да бъде допусната грешка е никаква или минимална.. и дори да има грешка то трудно би била фатална както в случея...
най-вероятно просто да не успее да започне инсталацията...

твърдо съм зад мнението ти :)

но както изглежда.. изгорелия в случея съм си аз...

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-10-16 20:36

[smilie2]

Сподели опит, моля те, след излизане от гадното положение!
Никой, със Сони, не е застрахован.


Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: kireto_a   
Дата:   24-10-16 20:45

Щом е а6000 - сервиз Стемарк - търсиш Стефан - телефоните са на сайта: http://stemark.net. Изобщо не се занимавай с друго.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   24-10-16 20:50

звънях им днес към 6 но никой не вдигна...
утре ще пробвам пак...

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-10-16 21:25

18 ч. е късно - те са там до 17:30 ч. След този час можеш да ги намериш само на късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: victory13   
Дата:   24-10-16 21:33

То в случая си се отива на сервиз... но през лаптоп не може ли да се направ?
Че иначе яко треперене... едно на хиляда е сигурно, но ето че се е случило.
Имам едно Филипсче гоу гоу, и то така умря в един момент... няма менюта, няма нищо... намерих някаква поддръжка, включих го, и даде че въстаноеявало, но нещо бавно вървеше работата ... зарязах го, и след два часа всичко му работеше...

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: enizvk   
Дата:   24-10-16 22:52

Махаш батерията, картата памет и го оставяш една вечер. На следващия ден натискаш копчетата в несвяст и пробваш пак (ако питаш защо и аз не знам. Може би има ром който има връзка с кондензатори и просто някак си разреждаш кондензаторите)
Има един случай така се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: gbrain   
Дата:   25-10-16 07:59

Просто не се е записала цялата програма в паметта, и да се по-ере от рестартиране , ня да стане. Ще иска програматор или нещо от сорта, което ще имат в сервиза. Надявам се да няма нищо изгоряло все пак по схемите.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: turntablism   
Дата:   25-10-16 09:55

А аз бих го направил с Bootloader, който си проверява чексумата на аплета, преди да скочи да го изпълнява, пък ако не излиза нека си остане в Boot режим за да може да се налее отново някакъв фърмуер. А аз да съм по хитър и досетлив от фърмуеристите на Sony - едва ли.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: turntablism   
Дата:   25-10-16 09:58

enizvk Само по себе си ROM памет изключва нуждата от захранване за да пази данни в себе си. Това е Read Only Memory, и се програмира еднократно по някакъв начин, след което само се чете.. докато не бъде препрограмирана отново с някаква цел (updateпримерно) освен ако не е OTP (on time programming)...

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   25-10-16 10:18

пробвах какво ли не даже и с вадене на батерията за 24 часа.. естествено пак никакъв ефект...
и аз мисля че просто не е завършено записването на информацията и от там целия проблем...
пали, светка екрана 3 пъти по 1 секунда на който се вижда какво вижда обектива и след това си изгасва... и това си е нищо друго не се случва...ще го пращам по сервизи итова си е... просто се чудих дали има нещо с някоя програма която бих могъл да пробвам в домашни условия преди да го пращам по сервизи в др градове...
влагодаря за мненията въпреки че не успях да направя нищо една такава тема при подобен случей може би би била полезна на някой с подобен проблем който не е толкова прецакан като мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: gbrain   
Дата:   25-10-16 19:33

Без програматора няма как да успееш сам. В сервиза ще я презапишат, споко, просто ще има такса 50-100лв някъде, нещо такова [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ с firmware update fail
Автор: vladimirkostadinov   
Дата:   25-10-16 22:10

няма как.. пратих го... ще чакам и тяхното становище и пак ще драсна 1 коментар та ако се случи на някой... да си знае...
но при мен може да има малко късмет че се оказа че май имам няколко дена още от гаранцията... и дано не се наложи да ги плащам и тия 50 100.. пък каквото сабя покаже.. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »