Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: georgioiv   
Дата:   21-10-16 12:15

Много хора не са наясно с въпроса - как биха се манипулирали по-лесно изборите - при висока избирателна активност, или при ниска избирателна активност.

Като под маипулиране разбирам - купуване на гласове, подмяна на вота в определени контролирани секции, пропаганда за гласуване/негласуване.

Много хора не искат да гласуват, за да не подкрепят статуквото, или направо за да протестират срещу него.

Въпросът ми е чисто технически, няма отношения към никоя партия и моля да не се превръща в политически в никакъв случай.

Ако има възможност да обясни някой който се занимава с математика, или някой който има наблюдения върхи изборното право и процеси.

Някой, чиито мнение би се възприело с респект и доверие, не просто разсъждения по темата..



Смятам темата за много важна, бих казал - жизненоважна и живото-определяща, при положение, че сме парламентарна република, която определя своето бъдеще с президентски и парламентарни избори.

Не можем да виним хората, че непрекъснато чуват противоречиви мнения и умишлено ги въвеждат в заблуждение, следвайки користни интереси.


ЧИСТО ТЕХНИЧЕСКИ - КОГА Е ПО-ЛЕСНО ДА СЕ МАНИПУЛИРАТ РЕЗУЛТАТИТЕ:

1. при малка активност

2. при голяма активност

3. при отблъскващи кандидатури
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: BXMarkov   
Дата:   21-10-16 12:55

Активността трябва да се раздели от манипулирането.
Като общо, големите партии имат сметка от ниска активност,защото купените им и сигурни гласове придобиват по-голяма тежест. По тази причина трябва да се гласува, особено на парламентарни и местни избори, защото тогава картинката може да се промени сериозно и да се неутрализират в известна степен купените гласове. Негласуването помага на големите партии.
Относно манипулирането, моето впечатление от участие като застъпник и наблюдател е, че на ниво секционна избирателна комисия е невъзможно, тъй като при броенето вътре са м-найсе човека, комисия,застъпници на партии и наблюдатели, гледащи с осем очи всяка бюлетина как ще бъде отразена в протоколите. Смятам, че истинските манипулации стават по-нататък в процеса - РИК и ЦИК, по трасето теоретично може да се фалшифицират,подменят протоколи, а и няма публичен и масов контрол, как точно и дали достоверно се нанасят резултатите от протоколите на СИК в Районните ИК и ЦИК. Мнението ми е субективно и лично.
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: stef7   
Дата:   21-10-16 13:03

Проста аритметика е, смятане на процент. Някъде 4-5 клас се учи, вече съм забравил.

Ако предположим че броя на измамите е постоянен. Т.е. независимо колко хора гласуват, тия на които им се плаща винаги гласуват. Сметката е следната:

Например: 100 000 купени гласа при 2 000 000 млн. гласували = 100 000/ 2 000 000 * 100 = 5% купени гласове.
При 3 000 000 гласували = 3.3% купиени гласове.

Колкото повече хора гласуват толкова повече относителната тежест на купените гласове намалява, намаля тяхното влияние върху крайния резултат Това го повтаря по телевизията професор Константинов по избори.

Иначе за мен позицията не гласувам и така протестирам е тотално непонятна и глупава. Живота е риск, не поемането на никакъв риск е винаги губеща позиция. Поемането на риск може да загубиш но може и да спечелиш. Ако си се информирал за всички за и против, асимилирал си тази информация, МИСЛИЛ си, шанса да спечелиш се увеличава.

Позицията няма да гласувам озаначава не ми пука кой и как ще ръководи тази държава - всички са маскари. Ако е така ами човек по-добре да се махне и да не живее в тази държава. Гласуването е първата и то най-малка стъпка, минумума, а трябват още много стъпки от всички нас за да се подобрят нещата.



Публикацията е редактирана (21-10-16 15:52)
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: bg2014   
Дата:   23-10-16 10:29

Напук на всеобщото обяснение, че колкото повече бройки хора гласуват, толкова по-трудно се манипулира крайния резултат аз мисля следното:
Това е обратното на истината. Това е промиване на мозъка. Ако трябва да манипулираш 1 млн. гласове и да подмениш 100 хил. - това са 10% само.
Ако трябва да манипулираш 2.5 млн. и подмениш 500 000 бюлетини - това са 20%. Измежду голямата цифра проверката е много по-трудна и малко вероятна. Ако ти хванат един чувал фалшификати това ще е голяма новина, но нищожна загуба на манипулаторите. И ако от 100 чувала с бюлетини прекараш 95 това е много повече отколкото се е очаквало.
Не забравяйте, че да отпечаташ 300 000 бюлетини които да ти ги хванат в печатницата ПРЕДИ да ги реализираш и въпреки това да си реализирал по-голямата част от фалшивите бюлетини е .... отработен вариант за сегашните управляващи. Просто се търси вариант за все по-голяма бройка фалшификати да бъдат реализирани.
Е - това става с по-голяма обща маса в която да ВМЪКНЕШ твоите бройки.
Добре подготвена и манипулирана версия на демокрация и избори.
Ако толкова вярват в масовостта на гласуването - ЗАЩО не вдигнаха мин. праг на изборна активност на 50 % ???
ЗАЩО ?

Аз винаги съм гласувал и пак ще гласувам. Това не пречи да си разсъждавам на глас.



Публикацията е редактирана (23-10-16 10:35)
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: asahi   
Дата:   23-10-16 10:55

"Измежду голямата цифра проверката е много по-трудна и малко вероятна. Ако ти хванат един чувал фалшификати това ще е голяма новина, но нищожна загуба на манипулаторите. И ако от 100 чувала с бюлетини прекараш 95 това е много повече отколкото се е очаквало.
Не забравяйте, че да отпечаташ 300 000 бюлетини които да ти ги хванат в печатницата ПРЕДИ да ги реализираш и въпреки това да си реализирал по-голямата част от фалшивите бюлетини е .... отработен вариант за сегашните управляващи. Просто се търси вариант за все по-голяма бройка фалшификати да бъдат реализирани. "

Това са абсолютни глупости. Или не си наясно с изборния процес или тенденциозно манипулираш чрез лъжи.

Проверката се прави на ниво СИК. Разпечатват се чувалите с бюлетините, прави се повторно броене, ако се налага се прави разпит на комисията и присъствалите. Там гласовете не са много - 200-300. Наведнъж могат да се направят много такива проверки, защото е по силата на всяка районна прокуратура да го направи. И не е да не са го правили.

Отпечатването на 300 000 бюлетини е част от демагогията на Сергей и Моника Станишеви. Няма реален начин и една от тези бюлетини да промени резултата, защото в урната влиза само една твоя двойно попечатана бюлетина, а срещу бройката трябва да има подписи на реални гласоподователи в избирателния списък. И всичко това пред очите на комисията.

И за финал - тук не сме малограмотни възрастни фенове на соца, та да минават такива лъжи.
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: Антивик   
Дата:   23-10-16 11:09

stef7 написа:
..................................
> Позицията няма да гласувам
> озаначава не ми пука кой и как ще
> ръководи тази държава - всички са
> маскари. Ако е така ами човек
> по-добре да се махне и да не живее в
> тази държава. Гласуването е
> първата и то най-малка стъпка,
> минумума, а трябват още много
> стъпки от всички нас за да се
> подобрят нещата.

> Публикацията е редактирана (21-10-16 15:52)


[smilie11][smilie8] Че то на практика не се ли получи точно това. Сума си навалица се изнесе от България, тез там де гласуват са малко, не им дреме, какво става тук, за разлика от Турция - там гласуват и без да им дреме. Тук болшинството де остана са твърд електорат и таквиз де си продават гласа, останалите хем са малцинство/в сравнение с останалите/ хем не намират за кого и за какво да гласуват/няма алтернатива/.
А относно управлението на държава, фирма, стопанство, домакинство и т.н. това не е лотария или тото, че да се разчита на риск и късмет, а си требе смятане, учене и най вече ЧЕСТНОСТ И ТОЛЕРАНТНОСТ, обаче па баш честността липсва на нашите управници и мераклии да управляват.
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: pdimitrov   
Дата:   23-10-16 11:24

Аз ако може да попитам нещо, понеже не съм чел за държави, в които е задължително гласуването: Ако се приеме да е задължително, какво ще е наказанието за нарушаването на този закон?
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: bg2014   
Дата:   23-10-16 11:56

asahi насписа:
Това са абсолютни глупости.......

Май някой живее в розова реалност....с тези твои думи казваш ли, че до сега изборите не са манипулирани?
Че до сега изборите не са били с подменени бюлетини и чували?
Че е нямало подмяна на цели протоколи и цифрите в тях?
Имаш ли доказателство за това свое ГЛУПАВО твърдение?
Разбрах, че си участвал в този процес. Не е голяма работа. И аз съм участвал. Само, че освен да броя и да се унижавам от подмяната на вота в една секция пред очите на всички АЗ ГО ЗАСНЕХ с камера. Предадох записа където трябва и очаквах реакция. ...
Реакцията беше .. като твоята. Заравяне на главата в пясъка и усмивки пред камерите. Срамувам се от твоите твърдения. И едва ли съм единствения, който вижда, че всичко около изборите е лъжа, фалш, измислица, сценарии, масовка и резултати предварително известни.
АКО има голяма активност на изборите - ГЕРБ ще са първи с голяма преднина (достатъчна) и няма да има балотаж!!!
Това не е социологическо, социалистическо проучване. Това е моят опит в задкулисните игри и манипулации в които ни вкарват всички нас.
Казвам го предварително, а не после да замазвам кое/как ....
А сега ти кажи твоето предположение, различно от соц. прогнозите на "ГАЛОП" и сие. които правят ANAL.. izi. Моля!
Весела тема се получи .... толкова весела, че е трагична.....
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   23-10-16 13:17

Относителната анонимност, заедно с трибуната, която интернет предоставя на всички, направиха така, че вече всеки компетентно да се изказва за неща, от които не разбира. С всичко е така - ремонт на коли, избор на техника, лекуване на болежки - винаги има някой спец, на когото всичко му е ясно и дори обвинява в невежество хора, които са изучавали въпросната материя. Когато съветът му е вреден и това се докаже, той потъва в небитието по въпросната тема и започва да съветва по други теми.
За да няма неразбрали, постът ми е продиктуван от позицията на bg2014, който не знае как е, ама знае че така не е. Абсурдна е тезата за по-лесното манипулиране на вот с висока избирателна активност, толкова абсурдна, че не ми се влиза в детайли, за да я оборвам.



Публикацията е редактирана (23-10-16 13:18)
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: mmjm   
Дата:   23-10-16 13:47

Не се сърди на 2014 той не мое се запре да пише убедено откровени глупости във всички теми. Нека си пише форум е, а е и забавно да го четеш.
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: GenaDP   
Дата:   23-10-16 14:03

Чисто теоретично погледнато ако повече хора гласуват - влиянието на купените гласове в/у крайния резултат намалява.

Но не обръщате внимание на най-същественото: дали гласовете са купени, фалшифицирани или истински - няма абсолютно никакво значение. Имате N на брой кандидати, които са предложени на електората от политическите партии. Кой точно ще спечели е все тая - избраният винаги ще е един от тези N на брой, които партиите са ви предложили. По-просто казано: дали победителят ще е X, Y или Z - за раята е все тая, все същия мазен и дебел ще яде.
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: asahi   
Дата:   23-10-16 15:47

В предния парламент имахме възможност да ядем мазен и дебел дори без да сме го избрали. Нали помните "Трябва да подкрепим Орешарски", белия автобус и стагнацията?
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-10-16 17:07

Да го кажа и в тая тема-да оставиш българите да гласуват е като да оставиш 2 годишно дете да кара самолет и то боен изтребител. Мнозинството от българите са толкова прости, че все още не са сигурни,дали земята е кръгла и напълно си заслужават и бай Тошо и бай Хуй, че и ламята Спаска. Щом два мандата Гоцито си го избираха, смятай, за какво иде реч!
Тия,дето знаят и могат отдавна не са в България.
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: uri64   
Дата:   23-10-16 17:30

Хех, докато в продължение на вече толкова години съм изпращал децата на летището, когато отиват за поредния семестър или след ваканция, а и при моите си пътувания, такива знаещи и можещи съм виждал да се редят за чек-ин, че бих казал -добре, че не са в България [smilie5]
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: agop4o   
Дата:   23-10-16 17:33

Мнозинството от българите са толкова прости, че все още не са сигурни,дали земята е кръгла и напълно си заслужават и бай Тошо и бай Хуй, че и ламята Спаска. Уау то щото американците и англичаните преливат от мозък.Особено англичаните с тоя ход дето сами си го навряха.Айде холан.[smilie23]
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-10-16 17:39

Да, чудесен пример са англичаните, какво може да се обърка,когато оставиш простите да решават. А пък когато са мнозинство като у нас, ситуацията е очевидна. :)

Юри шейсе и четри, не те знам, какви си ги виждал на чек-ина, но факт е, че всички световнозначими открития правени от българи, са българи живели извън България. Виж там, порови се по гугъл, докато блееш по летищата. :)
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   23-10-16 18:55

Не искам да разпалвам страстите отново, но е смешно да говорим за интелект и англичани/българи. Ако се смятате за природно интелигентни - докажете си го поне на вас и се бройте за изключения, но пред себе си. Ако искате да ви признаят за такива -трябва обективна външна оценка, не сами да казвате колко по-умни сте/сме от американци и останалите гнили западняци. Те от липса на интелект задават курса във всяко ниво последните няколко века.
Ние няма как да се сравняваме с тях, поне не и обективно, по резултати. За добро или лошо, както един познат каза (позволявам си да го цитирам без негово съгласие) когато Ото създава 4-тактовия двигател, ние правим черешово топче, което не може и да гръмне като хората. Когато излиза 10-тия том на Енциклопедия Британика, при нас излиза Рибният буквар. Знам, знам, липса на държавност и т.н., но все пак. Не е вярно, че е нямало финансова възможност никаква сред българите - вижте къщите в Копривщица, не са на турци. Не е вярно, че не е имало и учени хора. И въпреки всичко в един и същи момент разликата е фрапираща.
Стига вече с тоя комплекс да се бием за много големи и да омаловажаваме постиженията на другите. България на 3 морета и Шуми Марица са до време, след това трябва да се показват реални достижения.
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: mmjm   
Дата:   23-10-16 19:24

Dobromir_Kalenikov, [smilie24] . А и не разбирам за какво да се палим, при положение, че президентската институция има преди всичко представителни функции и никаква власт. Иначе казано избираме човек от когото нищо не зависи и ще го виждаме вероятно само на новогодишния му поздрав към нас(освен ако баце не си присвои и това право).
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: asahi   
Дата:   23-10-16 19:48

Ще се самоцитирам от Зоната:

"Ще назначава посланици в чужбина, директори на специални служби, ще връща закони, ще сезира Конституционния съд, ще назначава служебни кабинети, ще дава българско гражданство и ще помилва престъпници. Тъй като гледам само работа за военен пилот е."
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: mmjm   
Дата:   23-10-16 20:10

Ако сам ще върши всичко това, то за какво са всичките сътрудници, протоколчици, съветници и т.н (за съжаление служба протокол явно не си вършат добре работата, но все пак...) По-скоро от негово име ще се назначават посланици, ще бъде давано гражданство, върнатите закони видяхме, че тъй или иначе се приемат, а до назначаване на служебни кабинети дано не се стига.
Напълно съм съгласен със забележката за военния пилот, двама генерали с водещи длъжности в светската власт са твърде много, а пък съм и с леви убеждения, а т.нар леви партии последните години провеждат крайно дясна политика. Мнението ми е, че сега Трайков (сред кандидатите) би бил най-добрия избор, познания, интелект, визия отношение към опонентите, вероятно сравнен с останалите и почтеност.
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: burningice   
Дата:   23-10-16 20:20

Хех, докато в продължение на вече толкова години съм изпращал децата на летището, когато отиват за поредния семестър или след ваканция, а и при моите си пътувания, такива знаещи и можещи съм виждал да се редят за чек-ин, че бих казал -добре, че не са в България
[smilie24]
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: bg2014   
Дата:   23-10-16 20:44

Dobromir_Kalenikov написа:
Относителната анонимност, заедно ........
Когато съветът му е вреден и това се докаже, той потъва в небитието по въпросната тема и започва да съветва по други теми.
За да няма неразбрали, постът ми е продиктуван от позицията на bg2014, който не знае как е, ама знае че така не е. Абсурдна е тезата за по-лесното манипулиране на вот с висока избирателна активност, толкова абсурдна, че не ми се влиза в детайли, за да я оборвам.


1. Не съм анонимен. Всяка моя снимка има името ми. Всяка моя обява има име, телефон и др.
2. Това, което си описал важи и за теб с пълна сила, както и за други колеги.
3. В нито една тема не съм се скрил. Просто оставям празнословието на други. Аз съм по фактите. Поднасям ги, оборвам или споря с някой колега и оставям ....кой колкото му връзва главата да отсява кой прав, кой крив.
Задавам въпроси, често неудобни. Мълчанието по тези въпроси и липсата на отговор ми говори достатъчно за опонента, и за мен в този момент спорът приключва. Ако ги задам отново става като заяждане.
Не обичам заяждането. Обичам да споря стъпка по стъпка.
Конкретно в тази тема попитах asahi 3 въпроса. Мълчанието е достатъчно...........
Колега mmjm, възпирам се да пиша, но ето че други смятат това за "скриване". На кой от двамата да угодя? ДА пиша или да мълча? И откровено казано пиша с около 80 % по-малко от вас. (факт, проверете!)
И последно, колега Dobromir_Kalenikov ЗАЩО не влезнете в детайли за изборите. Нали темата е именно такава. Пробвайте се. Успех!
Защо не можете да говорите БЕЗ да обиждате човек изказал собствено мнение? Това мъжкарско ли ви изглежда? Евала!



Публикацията е редактирана (23-10-16 20:46)
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: venny   
Дата:   23-10-16 20:55

stef7 вече го каза. Високата избирателна активност може да изхвърли от парламента доста партии, а други да бъдат с малък брой депутати. Под висока избирателна активност имам предвид около 85%.

Дълги години доста политици и партии с поведението и действията си целяха ниска активност, при която партии с твърд електорат, около 500 000 гласа, вкарват по 40-50 депутата в парламента!

Затова е и борбата против електронното гласуване.

Направи си проучване как изглеждаха партиите в парламента през годините след 1990 при избирателна активност от 90% до 50% и ще разбереш разликата.
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: mmjm   
Дата:   23-10-16 21:36

Съмнявам се електронното гласуване да вдигне кой знае колко избирателната активност. Хората трябва да бъдат убедени в ползите от една или друга управленска програма. Гласувай за мен щот инак другият ще управлява не значат нищо ако няма обосновка с какво съм по-добър и най-вече как ще постигна поставените цели. Сега виждаме само компроматна война и никакво представяне и защита на дадена програма. Каква активност очаквате при това положение?
 Re: Технически въпрос за изборите по принцип
Автор: asahi   
Дата:   23-10-16 22:00

"Конкретно в тази тема попитах asahi 3 въпроса. Мълчанието е достатъчно..........."

Аз видях манипулативни твърдения, не въпроси. Не видях и името ти на първите 5 снимки, които прегледах. Ако по този начин си подготвил видеоматериала си с нарушенията е напълно нормално да те игнорират. Още повече, че стана ясно че не познаваш изборния процес. Просто не е сериозно. Ако това ти е нивото - много тъжно.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена