Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за избор фотоапарати за начинаещ
Автор: sashko89   
Дата:   20-10-16 15:07

Здравейте за първи път пиша темата тук бих искал да ви питам кой от следните модели е добър с добри параметри и да е под 800-1000 лв ще изчакам да дойде коледните промоции ако някои от следните модели пускат на промоции .Аз съм начинаещ, искам да е компактен да нося навсякъде целта ми е да снимам всякакви неща и да ги имам години и да експериментирам обичам да снимам .

Canon PowerShot SX540
--------
Canon PowerShot G9 X, 20.2MP, Black
--------
Sony Cyber-Shot DSC-RX100 ; Sony DSC-HX60B ; Canon EOS M10 White Body ; Mirrorless Sony Alpha α5000 ;
-------
Canon EOS M10 с обектив EF -M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM
-----
DSLR Nikon D3300, 24.2MP, Black + Обектив AF-P 18-55мм VR

Благодаря за вниманието :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор фотоапарати за начинаещ
Автор: crocodile   
Дата:   20-10-16 15:52

Ето ви едно от най добрите решения за начинаещ , мисля че ще може да се спазарите за под 1000 лв
https://www.olx.bg/ad/fotoaparat-panasonic-lumix-lx100-ID6ghE2.html

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор фотоапарати за начинаещ
Автор: iasen2   
Дата:   20-10-16 19:03

Първо трябва да определиш какъв искаш да бъдеш - вечно начинаещ или човек , който иска да се учи
След това отговора ще си дойде отсамосебе си

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор фотоапарати за начинаещ
Автор: sashko89   
Дата:   20-10-16 22:29

Мисля, че засега ще карам начинаещ няколко години може би след това ще искам да науча ако това е отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор фотоапарати за начинаещ
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   20-10-16 22:35

За мен оптимума компактност-производителност е RX100 и моя винаги го нося в джоба.
Има си лимитации, но новобранец няма да ги усети. Иначе технически най-добрия сред тези е D3300, обаче е по-голям и не винаги ще искаш да го носиш с теб. Отделно започва едно хоро с обективите, ако пък ти се танцува и вкарват още пари за оптика вземай него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор фотоапарати за начинаещ
Автор: sashko89   
Дата:   20-10-16 22:46

Извинявайте ако може освен тези модели кажете ми и другите модели Panasonic , Olympus или други марки.
Dimitar.Tzankov : Няма да вкарвам пари за оптика, но може и да избера едно от тези двата модела,които предложихте.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор фотоапарати за начинаещ
Автор: crocodile   
Дата:   21-10-16 00:57

Щом няма да вкарваш пари в оптика значи ти трябва апарат със що годе голяма матрица и добър обектив . Моя съвет е Panasonic LX100 ,Sony RX10 , Canon PowerShot G1 X Mark II , Sony RX100 III, Panasonic LUMIX FZ1000 и тн. има и добри Фуджифилм от тоя клас !Тези са по съвременните но има и по стари подобни апарати които ще ти свършат работа.

Аз съм се учил и все още се уча на едно дърто Sony R1 , още не съм достигнал ниво че този апарат да ме ограничава творчески , по важното е опита и фантазията от колкото апарата.
За 1000 и малко лева може да сглобиш и отлична система със сменяеми обективи но всичко трябва да е втора ръка...пиши ми на ЛС ако искаш, може да те насоча.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор фотоапарати за начинаещ
Автор: gbrain   
Дата:   21-10-16 08:51

Вземи който ти е кеф, защото с абсолютно всеки, който и да вземеш, резултатите ще са едни и същи, повярвай ми (от опит) [smilie5]

Ще предложа - по-малък и по-дискретен, за да можеш да го използваш на повече места без да правиш голямо впечатление и да си снимаш спокойно.



Публикацията е редактирана (21-10-16 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор фотоапарати за начинаещ
Автор: sashko89   
Дата:   26-10-16 21:36

Добре благодаря за съветите желая ви лека вечер :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »