Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 самоуважение
Автор: мара   
Дата:   18-10-16 11:38

влизам неска и гледам първото, дето ми се е изпречило. аз влизам и без тва рядко напоследък, погледна нещо, гласувам нещо, по-рядко - кажа нещо.
та, както казах - гледам първото нещо - мачЕ некво...после - без да искам поглеждам рейтинга и се втрещявам [smilie10] [smilie11]

добре. авторът снимал котенце.
обработката около долната му част е зле. останалото - прилично що годе, но нищо особено.
ясно.
авторът е дотук.

оттам нататък сте всички вие, останалите, дето сте набъхтали всичкото тва "злато"?
и вътре гледам сума ти никове на ора, дето им имам уважението...верно тука съвсем се бъгнало, да му се не види [smilie8]

че и всичкото тва "злато" от Б точки? чудим се начи кьорави ли сте или безочливи [smilie8]
и ква е връзката между ей тия две неща ?

да изпреваря събитията [smilie18] - признавам си - тва е злоба завист и творческа немощ от моя страна!
виждам нещо хубаво и не мога да не го засера!
когато нещо не ти харесва - затрай си!
 Re: самоуважение
Автор: realnoncho   
Дата:   18-10-16 11:44

Тц тц, Маро, да не ти са е вкиснало виното нещо [smilie5]
Просто някои автори имат повече почитатели, някои котки също. То и покрай тоя кадър другите са едни уникатни. Ако нещо се повтаря достатъчно често значи не е явление.
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-10-16 11:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: h_bio   
Дата:   18-10-16 11:47

За този кадър ли говориш [smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ibok0872.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rznu0169.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ueqa4027.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/eguu1738.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1474809451_IMG_0550.malko.jpg



Шегувам се..., но не забравяй, че котките имат доста фенове и любовта е ирационална. Не подлежи на обяснение. Има хора, които целия свят делят по линията коткари/кучкари.
 Re: самоуважение
Автор: finden   
Дата:   18-10-16 11:47

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Маро , страшна си [smilie24] ........от толкоз котета в нета ми писна! Наистина идва в повече [smilie7] тука малко е заприличало на пубер-сбирщина на снимки, а авторите , като гледам имат достатъчно техника и възможности!
 Re: самоуважение
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   18-10-16 11:51

Фото форум е заприличал на фейсбук страницата Фото свят
 Re: самоуважение
Автор: Rosencho   
Дата:   18-10-16 11:52

Пуснете едно мокро коте... да оплакнем окото [smilie3]
 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-10-16 11:52

finden , утични се бре силует!

..за този кадър ли говорите:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zsvx9584.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dlrg5282.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rgrz5733.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/cfzc5155.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1476269429_26.jpg





Публикацията е редактирана (18-10-16 11:53)
 Re: самоуважение
Автор: dobriman   
Дата:   18-10-16 11:55

Мара форевър ин аур хартс енд аур соулс!!!
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-10-16 11:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: finden   
Дата:   18-10-16 11:57

Добре.......снимано е малко коте .............което,ако не присъстваше в кадъра, щеше да далеч над нивото на фейсбук, да речем!

 Re: самоуважение
Автор: finden   
Дата:   18-10-16 12:02

Поне имам силует, от други дето и това не заслужават.......
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   18-10-16 12:03

..може да е "по случай юбилея и за цялостна творческа дейност"...[smilie7]
 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-10-16 12:05

с тоя фейсбук какво самоуважение!? сръчкана работа, разбира се имате си и опцията да не го харесате ..сръчкването
 Re: самоуважение
Автор: lamerko   
Дата:   18-10-16 12:08

мара: не че нещо, но и ти самата си събрала бая рейтинг със своите котета. Не знам защо гледаш в чуждата паница, като имаш същото в своята :)
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   18-10-16 12:09

..пък може и оня бъг да не са оправили още...
..имаше и предложение за томбула , ама не вярвам да е , щото Коледа още далеко...[smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: Frida   
Дата:   18-10-16 12:10

със Б точки към самоуважение [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: tonal   
Дата:   18-10-16 12:11

фтилифоня имам поне 99 котита [smilie8]
[smilie5]
се чудя дали да пускам [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: allx   
Дата:   18-10-16 12:23

удри!тая мачка не наша...
 Re: самоуважение
Автор: Myth   
Дата:   18-10-16 12:30

Маро ти па все едно не знаеш, отдавна се гласува по инерция за автори, отделно си върви схемата, аз на теб, ти на мен.

Какво се правиш и ти на утрепана, то това не е от вчера :)
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   18-10-16 12:31

..аз продължавам да размишлявам по темата...ми, причините за неадекватното гласуване могат да бъдат най-различни и често скрити..
..тука, да кажем, един съфорумец , Тихорим , беше се оплакал ,че жена му го лишавала от редовен полов живот , ако не се върне вечерта с толкова и толкова точки...и то Б...
..най-различни могат да са причините...[smilie8]

 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-10-16 13:19

Аз предлагам само един човек да пише в тоя форум ...
 Re: самоуважение
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-10-16 13:34

Двама интелектуалци седят в кафене на главната улица. Единият казва на другият:
- Какво ли ще стане ако се изсера на улицата?
- Остави - отговорил другият - няма да те разберат.
 Re: самоуважение
Автор: harvester_vn   
Дата:   18-10-16 13:35

Провинция е...
 Re: самоуважение
Автор: realnoncho   
Дата:   18-10-16 13:36

Като гледам кои са се включили по темата Мара е сръчкала и другия форум по случая. Ма тва не са ора, за точки се обаждат, за бири - не.
 Re: самоуважение
Автор: HP   
Дата:   18-10-16 13:37

А колко спокойно щеше да е, ако нямаше Б точки. Така или иначе приятелите ни ще гласуват за снимките, поне и едните , и другите да не се чувстват неудобно.
21-и век сме вече, снимки отвсякъде. Тия точки отдавна умряха.
Плюс това винаги ми е било интересно кой и защо дава точките и от каква позиция. Просто да има бутон за харесване. Ако искате все пак да има точки, направете секция "Оцени ме" и там всеки дал точки, да обясни какво и защо. Все пак е нормално при оценяване да има аргументация и там ще си проличи в общи линии и достойнствата на коментиращия. А не както сега-всеки купил си апарат лее безкрайни глупости под кадрите и живее с мисълта за "голямата работа"

Така , както е сега е абсолютно безсмислено и поражда само дрязги.
 Re: самоуважение
Автор: CDman   
Дата:   18-10-16 13:37

Че какво му е на котето бе [smilie11]


https://photo-forum.net/static/site_pics/104/1476784808_14724540_1159473854107778_528208283984311642_n.j


[smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-10-16 13:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: rimohit   
Дата:   18-10-16 13:39

Ами маре , хем не помагаш чрез твоя глас в отсявката на кадрите , хем после си недоволна. Освен туй , примерно като видя твойто гласуване , мога да кажа за около 40% от кадрите за които си гласувала , че нямаш никакво себеуважение . Хеле артист като теб.
Нямаше да пиша , ама шдфдшд ме ме ядоса , щото заради такива като него (скръндзи) я карам вече само на себеуважение !
[smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: petrov88   
Дата:   18-10-16 13:47

Carnifex написа:

> Фото форум е заприличал на фейсбук
> страницата Фото свят

Внимателно с коментарите за Фото свят, че там са лоши. Четат навсякъде и банват укорителите :D
 Re: самоуважение
Автор: CDman   
Дата:   18-10-16 13:49


> Изглежда милион пъти по-добре от
> целия състав на вип-брадър ...


Мани, мани. Снощи си пуснах да гледам и после трябваше да проветрявам [smilie5]

ЪП [cool]
 Re: самоуважение
Автор: Myth   
Дата:   18-10-16 13:50

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-10-16 14:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: mitpis   
Дата:   18-10-16 14:15

прасето е доста тъжно[smilie11]
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   18-10-16 14:18

Автор: rimohit
Дата: 18-10-16 13:39


...Нямаше да пиша , ама шдфдшд ме ядоса , щото заради такива като него (скръндзи) я карам вече само на себеуважение !
[smilie5]


...виж го , как се позна!....[smilie18] [smilie18] [smilie18]
...[beer] ...

 Re: самоуважение
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-10-16 14:22

Котките и тяхното място в изкуството
 Re: самоуважение
Автор: mitpis   
Дата:   18-10-16 14:26

За котките само добри неща се пишат или нищо...!
 Re: самоуважение
Автор: tonal   
Дата:   18-10-16 14:31

Автор: realnoncho
Дата: 18-10-16 13:36

Като гледам кои са се включили по темата Мара е сръчкала и другия форум по случая. Ма тва не са ора, за точки се обаждат, за бири - не.

на другите ръчкане не им требе ... [smilie8] на тях само сеир и спам им дай ... [smilie5] [cool]



Публикацията е редактирана (18-10-16 14:31)
 Re: самоуважение
Автор: pumabg   
Дата:   18-10-16 15:08

О Света Марио! Гийомет… Какво да правя дни на ред…? Аз опитвам се хитро вещо от някъде да пипна нещо… Но не и не… Съдба !
Еврика Маро! Е У Р Е К А!
Ся ако аз го бях коментирал това коте щяха да ме заклеймят за преднамереност… Пък виж ти колко елегантно, нежно, истинско се изказа и всички ти ръкопляскат…
Признавам си че явно „тактиката“ ти е по успешна от моята…
Цената, която плащам през годините за това да изказвам нелицемерното си мнение е тежка…
Но съм свикнал, даже това ме мотивира…
Признавам си че единствения човек,който открито критикува и в същото време всички уважават си Ти !
Може би си намерила тайната на тъмният балкански субект или си разгадала мистериите на душевният му катарзис… Кой знае…
Бандата на Шаро не е мое откритие но винаги съм се чувствал сам в тази нечестна битка…
Защо е нечестна ? Ще ти кажа! Защото по голяма част от тези симпатяги са талантливи… Истински талантливи! Но това не им пречи да са държат подмолно, без достойнство, и да си чешат егото от години приемайки това място за своя крепост и дом.
Жорето Админа пък ги е богословил за вечни времена… Най вероятно давайки си сметка, че без тях Форумът съвсем ще пропадне…
Не е нужно човек да е крайно наблюдателен за да види кои хора – никове са всеки ден на първа страница… Каквото и да пуснат все са си там…
Както съм писал и друг път това не е полезно нито за публиката, но и за тях самите… Как да се развиваш творчески в такава обстановка ? Как да развиваш критериите си за оценка, когато те са плод на чужди амбиции ?
Хубаво е обаче, когато философстваме за нещата от живота да не изпускаме и самите себе си! Да знаем какво представляваме и до колко се различаваме от тези, които сочим с пръст…
Например Ти Маро… С какво допринасяш за развитието на това място ? Остроумна си в това спор няма… Различно ти тече мисълта и винаги представяш нещата с насмешка и дистанция дори към самата себе си… Това е супер ! Но има ли това добавена стойност в един фотографски сайт ? Защо не поговорим за изкуството ? Не за модерното, старото, високото или ниското а за изкуството, като потребност на човека…
Това вълшебство, което те кара да се замисляш, да плачеш, да мечтаеш и да се чувстваш нещо повече от машина за лайна…
Изкуството не е процес, нито преживяване, камо ли начин на живот ! То е храна, която някои имат нужда да споделят а други да приемат…
Изкуството е емоция! Пет пари не давам за всички определения и характеризации…
За мен без емоция без душевна храна не може нито да има процес на творене нито процес на съзнаване…
Относно точките и гласуването още повече не мога да те разбира…? Та нали ти самата беше казала на времето, че при теб този процес е странен и крайно зависи от моментното ти психическо състояние…
След 6 активни години в този Форум, няма как да не ти напомня, че ти не си обелила никога нито дума под мой кадър…
А те са били над 400 сигурно… Как един пък не те докоснах мамка му …?
Казвам си, е тя Мара не се интересува от някакви си птички… Ама после гледам изказва позитивно мнение под снимка на сокол в неволя на цирков манеж….
Нима не разбираш разликата да заснемеш дива свободна птица с такава вързана в клетка ?
Нима хората (остави ме мен) снимащи диви животни не заслужават на елементарно уважение за труда и усилията, които полагат за да покажат един невидим за повечето хора свят ?
Представи си че дори Кубето на времето успя да ми промълви през зъби „Браво“ , оставяйки сигурно за неумолимо тежки секунди - мислите и страстите си за циците и пу……
Ама иначе иска да се „забавляваме“… Великан!
Виж други нямат обаче и тази доблест !
Та когато пишеш за „самоуважението“ е добре първо да започнеш от самата себе си !
Не заради мен а заради теб ! За мен остава цената, която плащаш ти и останалите 90% от Б категория а именно – мнението и оценките ви за мен са равни на 0-а ! Grand Zero! Н- У- Л- А !
Въпреки, че в математиката според някои дори и 0-та може да има положителна стойност…
За това ще завърша позитивНО, като кажа, че въпреки всичко много повече те уважавам като човек от всички тия малки мишки, които през годините са ми гласували за „шедьоврите“ и винаги са очаквали да им го върна обратно…
Вие мишки сте СРАМ! И колкото и да сте талантливи и пълни с идеи бих ви препоръчал да си намерите първо достойнството ! Тази невидима малки частица, която държи главата изправена!
Срам сте защото успяхте и мен да превърнете в злобна и преднамерена мишка…
Преди да станеш – Автор или Творец трябва да бъдеш Човек ! А аз все по малко виждам такива тук, включая и себе си !

 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   18-10-16 15:18

Я, пума...ти па ме утрепА....че аз на твойте кадри винаги съм се възхищавала....когат ги видя, де. Щото много не влизам. Ма тва за пилето и манежа - ега ли му макята? Не помня. Може и хич да не съм разбрал, може и да съм прочела...ма не помня ако ми е харесало на първо четене, сигур съм гласувал.…после мое и да съм съжалила. Отде да знам?
 Re: самоуважение
Автор: Frida   
Дата:   18-10-16 15:21

о, самотен неразбран гение, о многострадален писателю, кажи ми кой ще чете три страници битие на твоего страдания в интернет през 2016 ...
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   18-10-16 15:22

Ааа, и напоследък бех посала и под едни сини гащи.
Инак - давам си сметка, че ако вися тука по-дълго и по-често - ефектътт, който ти очакваш клони към нула, а всичко останало е за моя сметка - чиста загуба на време... Затва си висим у зоната и си чешем езика...[smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-10-16 15:30

pumabg [smilie24] Адмирации за написаното и за труда да го направиш.

"Изкуството не е процес, нито преживяване, камо ли начин на живот ! То е храна, която някои имат нужда да споделят а други да приемат…
Изкуството е емоция! Пет пари не давам за всички определения и характеризации…
За мен без емоция без душевна храна не може нито да има процес на творене нито процес на съзнаване…"

Критиката обаче, все повече няма място тук. Все още се случва да пиша критика, но нарочно максимално меко и щадящо, рядко по-остро. Резултата е следният, когато е мека, се подминава и неглижира все едно я няма. Когато е по-остра, рекцията също е гневна и егоистична, без вникване по същество. Това е действителността!
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-10-16 15:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: Kadett   
Дата:   18-10-16 15:36

Нивото на критиката, е добрте да е на нивото на творбата. Сериозна творба- сериозна критика.Критика не означава оплюване , нали?

 Re: самоуважение
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-10-16 15:44

Nikolas666, каква суперпозиция?! Всички тук сме живи обикновени хора, живеещи този реален живот. С еднакво право да харесваме или нехаресваме нещо, егото прави измислените различия и противоречия, ако сме по-смирени и добронамерени и уважителни едни към други би било далеч по-приятно. Виртуалната реалност в мрежата ни променя обаче, правим се на такива каквито не сме,неусетно подтиквани от постъпките на другите и от собствената си самооценка.
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-10-16 15:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: uri64   
Дата:   18-10-16 15:57

Е, то и жълтъкът на яйцето вдъщност е белтък. [smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: ATHOM   
Дата:   18-10-16 16:01

Себеуважение?

Кого дали познавам?
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-10-16 16:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   18-10-16 16:14

50[smilie7]

Голяма тема можеше да е това преди 5-6-7 години, сега ще се спихне преждевременно.[smilie8]

Но... видях един дълъг пост на Пумата и сякаш съм склонен да добавя нещо по Неговата тема. Може би щяха да те заклеймят, защото за да критикуваш нещо трябва да можеш и да знаеш как. Пума, много назидаваш в коментарите си, съдиш от твърде високо и нека си високо, лошо няма да се чустваш там, но не назидавай, не слагай рамки и параметри на емоциите, за които твърдиш, че са "Изкуството е емоция"

Твоите чуства съвсем вероятно не съвпадат с тези на други потребители, много хора като видят патица си представят китайски ресторант.

Инак - твои снимки съм глсувал и харесал, съвсем отделно от факта как се изказваш.

[shtrak]

Маро, да си сполучлив дали е личностна характеристика. Ако да- ще ти я лепна някой път ако не се сърдиш много за това... и куфара[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-10-16 16:14)
 Re: самоуважение
Автор: asahi   
Дата:   18-10-16 16:50

Авторът имал и по-добри фотки. Похвално. Няма драма, че е пуснал коте. Не може само десетки.

Ама публиката, дето гласува по команда или по инерция (се тая) - на нея къде и затънаха критериите? Няма как, копаейки дъното, да очакваш извисяване.
 Re: самоуважение
Автор: Myth   
Дата:   18-10-16 17:12

Автора има добри фотки, никой не оспшорва това, дори фотката с котето хич не е лоша, всички обичаме такива фотки, ама все пак нали...
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   18-10-16 17:19

В таа тема не стаа въпрос за автора...ясно го рекох в първия пост.
 Re: самоуважение
Автор: bogdanov   
Дата:   18-10-16 17:25

Абе Маре, чекай сега и аз да те питам нещо :) Спомняш ли си, като беше полудяла на тема клишета? Аз на клишетата ли се кефих или на твоето полудяване? Котка, котка... защо изключваш автора? Поговори с него, питай го кво иска да каже ;) и те така, да е по-сладък живота :)
 Re: самоуважение
Автор: burningice   
Дата:   18-10-16 17:28

Статистиката също би била интересна, дали дали точките/4 са повече от кликовете върху дадена снимка. Бих се обзаложил, че са.
 Re: самоуважение
Автор: asahi   
Дата:   18-10-16 18:00

Е как ще са повече?
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   18-10-16 18:05

За самоуважение може да повдигне тема само човек, който никога не е писал на други автори да му гласуват снимките.

Съжалявам, Мариела, но съм свидетел как си го правила.

Бях на изложбата ти във Варна, евала за някои творби[cool]


Но като човек не те уважавам, зная и твоето мнение за мен - не повдигай подобни теми - просто не си Ти този човек, който има право да пише за самоуважение.

И аз не съм, навярно [smilie3]


Пума - прочетох всичко, не очаквах [smilie24]

 Re: самоуважение
Автор: geokar   
Дата:   18-10-16 18:10

Ма верно имаше наскоро едно котенце на първа. В малко измъчена поза и с отчаяна физиономия, ма кво беше сладинко-о-о![smilie3]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   18-10-16 18:15

Обичам лафа за "Какво е искал да каже авторът...."
Авторът, Богданов, може просто да се ебава, да но мен изобщо не ме вълнува това....а какво мевълнува пише в първия пост все пак не е напълно изключено и гласувалит3 да се ебават...един беше писал все пак "смешно и тъжно"...
Сега, писала съм "ебават"...с което дава възможност да ми резнат правата за писане и да се възцари отново мир и любов![smilie5]

Тьма, ти никога не схващаш нещата, това не е тайна за никого, освен може би за некой вчерАшен...та не се и напъвай...
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   18-10-16 18:19

[smitten]

 Re: самоуважение
Автор: Frida   
Дата:   18-10-16 18:20

Тъма, тебе кой те възкачи на тоя трон, от който даваш разрешение кой може да се самоуважава и кой не? И кой може да пише и по какви теми?
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   18-10-16 18:33

Себеуважението, Фрида [smilie3]

 Re: самоуважение
Автор: finden   
Дата:   18-10-16 18:41

Хххххх....... мисля думата е друга

 Re: самоуважение
Автор: nyamago   
Дата:   18-10-16 18:46

Самоуважението е интересно нещо: на някои хора им иде Отръки и много се (само)уважават, често само себе си уважават и никой друг. Сигурно не за такова самоуважение апелира Мара, но именно такова се намира в изобилие из тоя форум.

От друга страна самоуважението е малко като самозадоволяването (мастурбация, на чист български). И то на някои хора иде Отръки, но сигурно и за такова самоуважение не апелира Мара (за разлика от Мадона, която именно за такова пееше някога).

Абе - всичко е ясно. На всички. Да влезе убитият! (Всъщност - да ИЗлезе, тук никому не е притрябвал, ние се самоуважаваме).

[beer]
 Re: самоуважение
Автор: bogdanov   
Дата:   18-10-16 18:46

Маре, по тънката част съм аз, не се знае от къде ще изкочи заека. :)
Дето се вика дЕБНА постоянно със заредена пушка. Нищо де, сега сериозно.
За да си адекватен на мястото, трябва да се съобразяваш със заобикалящата те среда. Това беше и основната причина много добри автори да не пускат вече. Включително и ти. В момента се гласува за най-доброто, което се вижда и това се превръща в модел. Сама казваш: "останалото - прилично що годе, но нищо особено" И си права и не си. Погледна ли в албум? Можеш ли да го кажеш същото за друг кадър? И ако да, фиксирай се върху него! Тук ситуацията заприлича на театър на абсурда. Малкото останали ентусиасти, дърпат назад заради общото ниво. Останалите заради това, че никога не са се изказвали чрез визуалното си мислят, че зрителят е длъжен да чете мисли и очакват резултати (разбирай точки "Б") Но само те си знаят в даден момент какво им е в главата. Така, че не съди строго! Това е естественият ход на нещата. Селото се глобализира а заедно с него и селяните.
Те ти я тъмичката. Жертва с претенции. Често се сещам как пауна разперва перата си използвайки целият си колорит от страх да не бъде изяден.
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   18-10-16 19:05

По пауните ти си спец, богданов[smilie3]


относно изяждането грешиш, винаги, когато пиша в тема, се събира глутница, отдавна не се страхувам[smile]


доколкото усещам, авторът на темата се чувства поизяден - само не зная защо - липсва му рейтинг или друга му е *жаждата*...



Публикацията е редактирана (18-10-16 19:31)
 Re: самоуважение
Автор: bogdanov   
Дата:   18-10-16 19:27

тьма, ми не съм... това само го предполагам
 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   18-10-16 19:34

Всичко останало явно включва и нескопосани колажи... Браво![beer] [beer] [beer]
 Re: самоуважение
Автор: h_bio   
Дата:   18-10-16 19:50

Брей, изпълзяха юзери, които не съм виждал от години. Тва' с най-добри чувства[smilie24]
Радвам се, че ако не да пишете и участвате във форумния живот, то поне четете форума майка... така е нали? Не допускам, че сте се включили само защото Мара е била тревога. Все пак говорим за себеуважение.
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   18-10-16 19:52

Между другото - във форума се появиха немалко млади автори, които заслужават да бъдат видяни - това по повод на заминалите си таланти, в последно време влизам в непознати профили, които много радват [cool]

 Re: самоуважение
Автор: asahi   
Дата:   18-10-16 19:58

Самоуважението (себеуважението) е личен акт към собствената си личност. То е като да си измиеш очите, да си почешеш пъпката и всичко подобно. Правото на това действие си е персонално, както и свободата, тъмичке. Сега, без твое позволение, ще се оригна самодоволно и ще се оттегля към по-приятни занимания.
 Re: самоуважение
Автор: SameButDifferent   
Дата:   18-10-16 20:10

H-bio, [smilie24]

Клакьори винаги ще има - за едно или за друго. Човещинка. [smilie5]

 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   18-10-16 20:12

h_bio написа:

> Брей, изпълзяха юзери, които не съм
> виждал от години. Тва' с най-добри
> чувства[smilie24]
> Радвам се, че ако не да пишете и
> участвате във форумния живот, то
> поне четете форума майка... така е
> нали? Не допускам, че сте се
> включили само защото Мара е била
> тревога. Все пак говорим за
> себеуважение.
Това твое произведение какво е, колажче или реален кадър?:
https://photo-forum.net/static/site_pics/100/1447854330_12345.jpg



 Re: самоуважение
Автор: iliyanb   
Дата:   18-10-16 20:16

Аз трудно разбирам темата. Още повече, че във форума се води статистика кой за какво гласува. От авторката на темата знам, че всеки има право на вкус, включително и лош. Със задоволство забелязвам, че понякога едно се харесва на един, друго на друг. Авторката като златоподавател от тип "Б" също има гласувани кадри, които, ако определено количество гласоподаватели от същата прослойка са подкрепили, тоест са изявили същия вкус, биха били достойни за отваряне на тема от същия тип, от когото и да било.
 Re: самоуважение
Автор: didesignbg   
Дата:   18-10-16 20:53

Както казват в бгмама:

Запис
 Re: самоуважение
Автор: Ирник   
Дата:   18-10-16 21:10


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1476814140_kot-uchenij3.jpg

 Re: самоуважение
Автор: Ирник   
Дата:   18-10-16 21:11


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1476814140_kot-uchenij3.jpg

 Re: самоуважение
Автор: codcdbp   
Дата:   18-10-16 21:15

Ирник за картинката и аз шапка свалям [smilie24]
 Re: самоуважение
Автор: didesignbg   
Дата:   18-10-16 21:48

А едно време какви коДки имаше на първа ...
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   18-10-16 22:02

ся таа кодка кат нищо мое да прати автора си в немилозд, щото крехкодушевен едеот може да каже, че я тричат [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: ejel   
Дата:   18-10-16 22:09

Напротиф, едеотат ште чака некоя курифейка да му каже какво да казва[smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-10-16 22:24

я какви думички знаете [smilie5], вий да не сте лофджийки?
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   18-10-16 22:27


кур-и-фейка е добре [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-10-16 22:36

пулсира ми фунтанелата
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   18-10-16 22:37

опа...богданов - глей ся:


https://photo-forum.net/static/site_pics/132/1476618728__DSC0783bwnew.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1476815361_IMG_3075.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1475944077_IMG_2503_01.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1476277732_DSCF9650.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1475232739_DSC_1478.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/144/1476123182_65_23.jpg



ВСЯКА една от тия снимки е мнооого по-добра от мачЕто с лошата обработка. та не ми казвай, че няма...ИМА. и тва е само от последните ми гласувания!
но да, и на мен не ми се гледа. за повечето съм гласувала със сребро. май само за 3 - със злато, не помня. често гласувам и с бронз - щото некога некой беше казал, че бронзът е затова - щото в снимката има нещо хубаво...но не е достатъчно, за да я направи добра снимка. оттогава и аз си преосмислих отношението към бронза.
та така. давам сребра за добрите снимки, много рядко - злато. понякога - и бронз.
ако некой си види единица и разбере, че е от мене - да знае, че съм го харесала, а не обратното.
 Re: самоуважение
Автор: didesignbg   
Дата:   18-10-16 22:40

не бяха толкова навлезли евро-атлантическите ценности още https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/daisy.gif


 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   18-10-16 22:48

Ирник [cool] дори Пушкин сваля шапка[smile]

Който познава добре котешката природа, не може да подмине снимка на това невероятно създание, без да постави оценка.

За останалите - не зная, но има много истина в това, че хората могат да се познаят по отношението им към котките.[smilie7]

 Re: самоуважение
Автор: fotograf123   
Дата:   18-10-16 22:52

хубаво се забавлявате върху гърба на нескопосаният Б автор ! [smilie18]

 Re: самоуважение
Автор: slivenski   
Дата:   18-10-16 22:55

скучна тема...



 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-10-16 22:58

едно не разбирам, защо за котките се хванахте?


http://cultura.biografieonline.it/wp-content/uploads/2014/01/Venere-di-Urbino-dettaglio.jpg

 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   18-10-16 23:00

fotograf123 , *нескопосан Б-автор* - на колко питиета сте, драги?

 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   18-10-16 23:01

ти па...множествено число...тьма толко си може.
така е разбрала нещата.
аз закво казвам, че тя никога не разбира за кво става дума, ма я сърби да се изкаже. при 100 ВЕРНИ предпоставки, тя е единственият човек, когото познавам, способен да направи ГРЕШЕН извод [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   18-10-16 23:05

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]
 Re: самоуважение
Автор: crownmaker   
Дата:   18-10-16 23:13

Добър човек лошо в него не задържа.То това май беше за газовете,ама...[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (18-10-16 23:14)
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   18-10-16 23:15

нещата съм разбрала, но обобщенията на господина ...123 - Не

маро, бързаш да пишеш,преди да се замислиш, предполагаш, че ме разбираш, но е ясно, че и двете си говорим на различни езици, за което не се учудвам



Публикацията е редактирана (18-10-16 23:15)
 Re: самоуважение
Автор: slivenski   
Дата:   18-10-16 23:18

мара и тъма са една и съща жена в две тела... затова толкова не могат да се понасят. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   18-10-16 23:20

не думай, бе сливенски... [smilie18] то и у всеки мъж дреме жена, както и обратното...ин и ян, ала и бала, куку и пипе [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: slivenski   
Дата:   18-10-16 23:21

знам. аз вече станах гей. [smilie21] [smilie21]
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   18-10-16 23:22

Сливенски, не бях се замисляла, отивам да търся просветление в съня си [smile]

 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   18-10-16 23:26

100[beer]
 Re: самоуважение
Автор: Стоев   
Дата:   18-10-16 23:27

А навремето какви снимки с Патки имаше.... [smilie5] [beer]
 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   18-10-16 23:30


https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1150294080.jpg



ДолО Стоев![smilie18] [beer] [beer] [beer]

 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-10-16 23:32

и тригонометрията работеше!

А какви войници имаше .., ливада свободна нямаше!
 Re: самоуважение
Автор: bogdanov   
Дата:   18-10-16 23:37

ааа. Маре, ами хубави снимки показваш, ако бях повярвал на бронза и аз щях да гласувам на тях, ама понеже само златни лаври кича от показаните само една обгласувах. Другите ще изчакат по-удачен звезден миг. Без да знам авторите и без да се обиждат разбира се. Критериите ми са следните: 1. идея (напоследък е тема табу) 2. композиция (добре е да пояснява идеята, която напоследък е тема табу) 3. мащаб (това пък що)4. светлосянка (тотално непозната материя) 4а. контраст (:)) 4б. динамика (това пък какво беше модела в крачка ли?) 5. хармония (за цветен кадър). Такава ми е политиката, че за три от пет давам златен медал от сърце, за четири от пет пиша удивителни и други сърцераздирателни знаци, а за 5 от 5 ходят в любими. Не гласувам със сребро или бронз, защото първо, че е много субективно и второ прекалено егоцентрично. Пък и отговорността е прекалено голяма ако трябваше да използвам и среброто и бронза. Ще трябва и обосновка. Разбира се има и безброй други варианти :)
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   18-10-16 23:47

ми аз преди винаги се обосновавах...ма вече не влизам толкова задълго...
начи по точка 1 - не е задължително да има идея, но и аз й се радвам. ако ме грабне идеята, разбира се.
2 - композиция има рядко :) но па в некои случаи и проста централна композиция може да мине добре.
3 - мащаб...тва и на мен ми се губи :)
4 - контраст...хм...за мен това не винаги е важно - като оценявам, де. светлосянката ми е по-важна. диманика...ми мнооого рядко я има и аз често не мога да я постигна...а се мъча. затва не съм маханджийка и за другите.
5 - цветната хармония...ми ба ли га? понякога предпочитам даже дисхармония...ма понякога :)
ти па кога се извъди такъв доктринер и защо нагласува мачЕто с лошата обработка тогаз? [smilie18]

[smilie8]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-10-16 23:47

.. гвардейска защита [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: bogdanov   
Дата:   18-10-16 23:59

Маре ми щото ми покрива некой стандарти :)
 Re: самоуважение
Автор: papi   
Дата:   19-10-16 00:04

абе те повечето уважение нямат ,пък какво остава за самоуважение...

 Re: самоуважение
Автор: uri64   
Дата:   19-10-16 00:16

абе няма сми....ралтата е FUBER отвсякъде.....
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   19-10-16 00:22

...тази вечер Мара е добра [smilie25] ...давай Мара! [cool] ...
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 00:25

ей на - тоя портрет седи на нам коя си страница и чека некой да го види...а вие тука ми слушате глупостите за зле пипнатите мачки [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] че и им гласувате...

ей на - гласувайте, де:

https://photo-forum.net/i/2016172



https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1476736326_DSC07770.jpg

 Re: самоуважение
Автор: fotograf123   
Дата:   19-10-16 00:39

Мара това ли е линията ти за успех ... ококорено чаве без връзка с фотографа ..

 Re: самоуважение
Автор: colorphoto   
Дата:   19-10-16 00:46

Кадъра с котката е много мърляв и нереален - съгласен съм с Мара!

И във фейса и тук уви на котета,кученца и бебенца подсъзнателно масово кълве народа,особено жените,да ме прощавате за сексизма!

Е,ние пък от другия пол кълвем на цици и прочие.....[smilie3]

Колкото до рейтинг Б - винаги съм бил против подобни разделения и в живота и тук - темата потвърждава това ми мнение,но такова е виждането на създателите и собственици на форума и те си решават - не е фатална драма.

Портрета на момченцето много приятен,пък с връзка със снимащия,или без не е от първа важност!



Публикацията е редактирана (19-10-16 00:49)
 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   19-10-16 00:55

тия експресионистите кви хора са! ... ай дайте по една котка и насам де!
 Re: самоуважение
Автор: colorphoto   
Дата:   19-10-16 01:00

shamelessEyes: Най-накрая те разкрих кой си напушеняко!

Ти си Алф бре!



Публикацията е редактирана (19-10-16 01:05)
 Re: самоуважение
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-10-16 01:10

Това коте ако имаше и цици щеше да удари хилядарката.
 Re: самоуважение
Автор: tonal   
Дата:   19-10-16 01:18

прасето има [smilie6] [smilie6] [smilie5] [smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: colorphoto   
Дата:   19-10-16 01:23

Прасето и неговата вкусна следколедна съдба биха били и са любими образи в ловджийските форуми.

Там обаче рейтинг Б могат да получат само форумците с над 50 убити прасета!

Лесно нема никъде!



Публикацията е редактирана (19-10-16 01:43)
 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   19-10-16 01:55

слагай котето и не се обяснявай, позор!
 Re: самоуважение
Автор: ceco   
Дата:   19-10-16 05:07

Самоуважението не означава ли да имаме и някакви обективни критерии, особено когато сме готови едва ли не да заклеймим нещо?

Та значи, за снимката с въпросното маче - "обработката около долната му част е зле. останалото - прилично що годе ..." - пише мара в първия си пост (което си е вярно де, но касае най-вече фона, а не основния обект).

Но като видях по-горе портретчето с ококореното дете, се ококорих и аз като него: Това ли ви е еталона за добра обработка??? [smilie10] Замазана почти до вид на пластмаса кожа на лицето, че и косата тук-там! И това при детски портрет! А и лицето в един портрет не е ли по-важно от фона около една котка?!

Като цяло, не е толкова лошо портретчето, заслужава според мен точка или две (аз гласувам доста, с целия спектър от възможни гласове, 1 - 2 - 4 точки, колкото заслужава според мен)! По принцип обаче, не гласувам за снимки, рекламирани в разни теми из форума, тъй като това ги поставя в неравностойно положение спрямо останалите (има опасност да сработи "стадното" гласуване и да получат нереален брой гласове), затова ще се въздържа и в този случай! Но такова нещо като "авторът е дотук" не съм си го и помислял за някого, колкото и 'бози' да е пускал, винаги може да извади и някой 'шедьовър', поне за тукашното ниво де. И хората, които гласуват по един път дневно / седмично / месечно или по-рядко, все едно че нобелов лауреат избират, да си помислят колко тежи оценката им на фона на всички останали гласове. И ако не желаят да правят никакви компромиси с високите си художествени критерии, поне да не се учудват защо всеки ден в този или онзи рейтинг нещо не е на ред! [smilie5]

А на хората, пускащи подобни теми - "Недооценени" и пр., бих препоръчал вместо това да отделят същото време за гласуване и най-вече да напишат по някой смислен коментар под снимката - един подобен коментар от уважаван автор ще е полезен (и не само за автора на снимката), а и със сигурност ще й донесе гласовете, които заслужава! [beer]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 09:09

цецо, май ИЗОБЩО не си сфанАл кво приказвам...оф...малко ми иде сложно да обяснявам нещо, дето съм си представяла, че няма как не не бъде разбрано...

"авторът е дотук" - означава, че неговите ггрешки и "вини" приключват с качването на снимката. а твойте интерпретации са грешни :)
детския портрет нема изобщо да защитавам - било е първото фанато и е на светлинни години пред мачката. а обработката...оф, чекай да видя какво ли може да имаш предвид...хм...подозирам, че няма никва обработка на кожата. просто си е от светлината. омазано няма. не съм погледната автора - май си имаше надпис на снимката, ама нищо не мо говори името - нека си каже човекът, ако толкоз много ви бърка в очите подобен портрет...[smilie21]
[smilie21]
 Re: самоуважение
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-16 09:10

Ех , таз Мара .[smile]
Дори и страховитата пума е треперил от нейната оценка , и така изля душата си , че мойто мнение по въпроса направо бе прескочено!
Игнорирано вероятно , както са прескочени едната камара читави снимки , за да гласува нашата форумна МАМА за тия "шедьоври"
Нека авторите не ми се сърдят. Като щракач имам и по лоши кадри , но това не значи , че не виждам косурите.


https://photo-forum.net/static/site_pics/132/1476613257_RGS_4647a.jpg

-Не , че е нещо ужасно , но нали бягахме от клишетата


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1476610994_IMG_2684.JPG

- пак същото , като предната .При положение , че заради честото си висене знам какви снимки са пренебрегнати а МАМА е глсувала за тази. Да не говорим за лошото качество при обработката , как си личат граници на маски и .т.н....
Ааааа , и този шедьовър...

https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1476564899_DSCN2707.JPG

.... Ся ще каже , че на фона на всичко била открива частица нещо си , което я е жегнало и е гласувала. Ми хууу, ами ако всички ги беше жегнало същото и го бяха изплющяли това на първа ....
Да ревем мое ама да гласуваме не... Еми кво се очаква тогава. Те ВСИЧКИТЕ ВЕЛИЧИЯ са на тоя принцип...
Та така за самоуважение...
П.С. Хубаво го каза Ceco..



Публикацията е редактирана (19-10-16 09:13)
 Re: самоуважение
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-10-16 09:37

Пише се "кУсур"!
Иначе горните снимки ме кефят, доколкото мога да ги видя през тИлифона.
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 09:51

АБЕ [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ТИХОМИРЕЕЕЕ, ТИХОМИРЕЕЕ, ТИХОМИРЕЕЕЕ хахаха(дан си помислих, че има нещо общо с "миткооо, митко, миткоо, миткооо")
ти ся се държиш кат че ли са те пропуснали в тъмното [smilie5] [smilie5] [smilie5]
па и не четеЖ...на тия снимки най-вероятно съм писала некоя тройка или четворка, ма кой знае - мое и по-дашна да съм била. а
требе да погледна дали и кат натиснеш "виж автора" го отчита кат гласувано [smilie21]

ми пропускала съм. пропускала съм И читави снимки - мнооо ясно!
аз тука да не съм ОТК?
 Re: самоуважение
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-16 09:55

EМи ти , не си , я несъм , он не е .Кой е тогава ?
Или не ти е ясен принципа по който се гласува във форума и как снимката , която най-бързо излезе на първа заради няколко бързи Б гласа после се засилва сама , защото просто има много велики "творци" , които само там гледат. После вече идва механизма 100Б и ако се е добрала снимката до там вече продължава да си самотрупа ...И.т.н
Какво се чудиш и се маеш тогава
 Re: самоуважение
Автор: luboar   
Дата:   19-10-16 09:59


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/woox8368.JPG


http://i.imgur.com/m9pFhii.jpg



 Re: самоуважение
Автор: Frida   
Дата:   19-10-16 09:59

И преди десет години беше така: говори се за изкуство по принцип и веднага ще се намери някой недооценен да се оплаче.

Римохит не го познавам и затова ше си позволя лукса да не съм любезна: показаните снимки за ок, но имат много недоправени неща, не са оригинални и ги забравяш 3 секунди по-късно.
 Re: самоуважение
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-16 10:02

Показаните от мен снимки в темата са тия , за които Мара е гласувкала... А уж имаме високи критерии[beer]
 Re: самоуважение
Автор: Frida   
Дата:   19-10-16 10:08

Тва, че институционализирате мара си е ваш проблем, не неин.

Твойта работа римохит е малко "а вие що биете негрите".Много е забавно че си ходил да търсиш за какво е гласувала мара. [smilie18]

Човек говори по принцип вие веднага се юрвате да му търсите недостатъците, все едно недостатъците на човека са недостатъци на идеята, която представя. Ма така е по-лесно от колкото да се за мислиш.
 Re: самоуважение
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-16 10:15

Забавно е да... Как правиш "адвокатски грешки" [smilie5]
По принцип.... ПРИНЦИП е думата!Да! И ,като се замисли човек то от множество мънички компромиси идва това дередже.. Ако сме принципни , да сме принципни . Или за едното така , за другото иначе ?
Или , като не е удобно , да заваляме темата , да я разводним .
И няма лошо в познанството. Тук си говорим. Марето ме , като творец! Ама и тя не е много убава [smilie5]
Повече на теб (фрида) няма да ти отговарям , че някакво сляпо адвокатство виждам.



Публикацията е редактирана (19-10-16 10:16)
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 10:15

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

изпаднАх в ситуация да се оправдавам, божкееей...
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: Ondine1   
Дата:   19-10-16 10:16

Aха, сега какво се оказа,че ако Мара е гласувала снимките, сме супер фотографи,ако не е, работата е на зле?!

[smilie10]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 10:17

чети, бе тохомире....чети...само таа тема - даже нема нужда да четеш другаде. отвори очички и чети кво пише. и мисли. иначе те пращам в графата на тьмата [smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-16 10:23

Аз чета , ама май вие не четете.А за мисленето си е обида , ма ше го преживея и това [smilie5]
Аз рядко споря. Ще си тръгна от темата , няма проблем , и ако ви успокоява , ще кажа, че аз съм кривия.
Чуваемост няма, чуваемост!



Публикацията е редактирана (19-10-16 10:26)
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 10:31

абе зех, та пак погледнах под прословутата мачка и ми станА ясно, че всъщност неразбраните са под снимката :)
 Re: самоуважение
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   19-10-16 10:33

Баси, на тва ококореното дете от предишната страница как са му махнали бръчките и торбичките под очите... [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: h_bio   
Дата:   19-10-16 10:44

Тази тема бързо се превърна в търсения casus belli за хората от "алтернативния синод". Не се оправдавайте, вижда се от активизирането на определени потребители.

Любопитствот ми все пак не е по-голямо от личната хигиена и няма да си направя регистрация само за да видя какви се къдрят в паралелния клуб по тази тема.
... познавайки стилистиката на водещата част от потребителите ми е ясно и без да чета отатък. Не го казвам от позиция на извисен над нещата, но ми се чини дека на въпросната група хора им липсва диалогичност и толерантност към мнения извън техния аршин.

Себеуважението ми подсказваше да не го пиша това горе, но средата променя...
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   19-10-16 10:52

Паралелния клуб, къде е това митично място, само слухове и мълви за него, но нито един конкретен линк[smilie5]

 Re: самоуважение
Автор: CDman   
Дата:   19-10-16 11:05


> ... ай дайте по една котка и насам
> де!

https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/jywi4394.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1476864179_DSC08720_FF.jpg



Готово [smilie5]

 Re: самоуважение
Автор: stotinka   
Дата:   19-10-16 11:05

Предлагам да качим котето на първа страница [cool], заслужи си го [smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: atin   
Дата:   19-10-16 11:09

Марче, откак жената намери турско-сините ти прашки на цикламени точки в спалнята, лекинко ме разколеба естетския ти капацитет[smilie10] , че и кусури си зела да връзваш на другите[smile]
Много ти здраве от Цинобъра, дзвери ми се отсреща

 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 11:14

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: papi   
Дата:   19-10-16 11:15


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/kwhb0519.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/180/a_1321263741_SMP_7035.jpg




ето едно коте и от мен
 Re: самоуважение
Автор: Frida   
Дата:   19-10-16 11:29

към римохит: по твоите думи излиза 1. че само принципните могат да говорят за принципа (все едно само безгрешните могат да говорят за бог) пълна глупост, да ме прощаваш. 2. Понеже ти си позволяваш да говориш за принципа излиза като следствие от точка едно, че ти си принципен. Което ще оставя без коментар. Нека безгрешният хвърли първият камък.

към останалите: алтернативен форум?! такова нещо няма. Тук е фотофорум. Имаше "зона" тук, където си говорехме глупости. Говоренете се пренесе на друго място, защото не е свързано с фотографията.

Не го превръщайте в излишна пернишка драма и не делете хората на наще и ваще, защото е късогледо.

В реалния живот много хора са приятели и са достатъчно "високи" да имат различни мнения и виждания и да останат приятели, въпреки това. Просто успяват да говорят по принцип без да се нападат лично.



Публикацията е редактирана (19-10-16 11:30)
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   19-10-16 11:35

Късно, вече имам линка и ей ся ще полазя глупостачницата[smilie5]

леле, каква е тази регистрация, като изпита за кандидатстване в ЮЗУ... няма да го издържа, колко континента има на земята, баси, спорно е, Македония последно отделен континент ли е[smilie8]



Публикацията е редактирана (19-10-16 11:41)
 Re: самоуважение
Автор: golded   
Дата:   19-10-16 11:49


с това парче поздравЛЯВАМ Мара!!!

https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/vmvw2948.JPG


http://www.img-share.eu/f/images/296/IMG_2390-0JPGhBJx7QF_sredna.jpg



 Re: самоуважение
Автор: Myth   
Дата:   19-10-16 12:02

Автор: h_bio
Дата: 19-10-16 10:44

Тази тема бързо се превърна в търсения casus belli за хората от "алтернативния синод". Не се оправдавайте, вижда се от активизирането на определени потребители.

Любопитствот ми все пак не е по-голямо от личната хигиена и няма да си направя регистрация само за да видя какви се къдрят в паралелния клуб по тази тема.
... познавайки стилистиката на водещата част от потребителите ми е ясно и без да чета отатък. Не го казвам от позиция на извисен над нещата, но ми се чини дека на въпросната група хора им липсва диалогичност и толерантност към мнения извън техния аршин.

Себеуважението ми подсказваше да не го пиша това горе, но средата променя...


Ееее айде ся не с лошо :) дискусията е както обикновенно жижнерадостен спам и майтапи :)
 Re: самоуважение
Автор: Myth   
Дата:   19-10-16 12:06

Маро ма, аз се чувствам силно пренебрегнат [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] то вярно моите снимки не събират рейтинг, че да си заслужават критиката, ама друго си е така Мара да те критикува и да те забележи [smilie25] [cool] [cool]
И фрида ку може.... да яхне метлата....



Публикацията е редактирана (19-10-16 12:37)
 Re: самоуважение
Автор: realnoncho   
Дата:   19-10-16 12:07

дискусията е както обикновенно жижнерадостен спам и майтапи :)

Да те цитирам тогава:

"Ти всъщност много добре знаеш имаше една групичка дето и след теб така вървеше и нон стоп се заяждаше... е ти избра да не влизаш във форума... ако не беше взел това решение накрая някой от тях, щеше да изхвърчи... и после щяха да ме обвинят, че толерирам теб."


От такъв жизнерадостен спам и майтапи не стъпвам там.
 Re: самоуважение
Автор: stzz   
Дата:   19-10-16 12:24

Фотографски неволи!

[smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie10]

...........туй лей темата за котита?


https://c3.staticflickr.com/2/1639/24875882842_1094fb5fcb_k.jpg




ПП
нямам нужната диагноза, за да изчета тая тема!!!

[shtrak]
 Re: самоуважение
Автор: Myth   
Дата:   19-10-16 12:36

Автор: realnoncho
Дата: 19-10-16 12:07

дискусията е както обикновенно жижнерадостен спам и майтапи :)

Да те цитирам тогава:

"Ти всъщност много добре знаеш имаше една групичка дето и след теб така вървеше и нон стоп се заяждаше... е ти избра да не влизаш във форума... ако не беше взел това решение накрая някой от тях, щеше да изхвърчи... и после щяха да ме обвинят, че толерирам теб."


От такъв жизнерадостен спам и майтапи не стъпвам там.


Е имаме си и своите косури [beer] [beer] [beer]
 Re: самоуважение
Автор: Emoxide   
Дата:   19-10-16 13:06



Ей това е истината...



Публикацията е редактирана (19-10-16 13:07)
 Re: самоуважение
Автор: h_bio   
Дата:   19-10-16 13:09

A така... Всеки да се самоуважи и самоопредели в коя роля е... в контекста и конфигурацията на илюстративния материал имам предвид.

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 13:24

Мен ролята на шут напълно ме задоволява.
 Re: самоуважение
Автор: shamelessEyes   
Дата:   19-10-16 14:39

Мъри, това е трудна професия... трябва да владееш припкавата стъпка ..когато краля те повика [smile]



Публикацията е редактирана (19-10-16 14:52)
 Re: самоуважение
Автор: Emoxide   
Дата:   19-10-16 14:43

темата май са вкисна, гат са есраф у неа...



самоцензура, затова си редактирах поста



Публикацията е редактирана (19-10-16 14:45)
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   19-10-16 15:05

Охо, вече и отбор съм събрала - всички, несъгласни с марето, минават към групата на неразбралите, тоест тЬмни субекти.

Мариела, да те питам,що му завиждаш толкова на charly74?[smilie8]

 Re: самоуважение
Автор: geokar   
Дата:   19-10-16 15:19

Право думаше кака Лалка на времето - умиляването му'й майката!
 Re: самоуважение
Автор: stotinka   
Дата:   19-10-16 16:23

Оппаа, махнаха котето, сега за какво ще се дърляме!? [smilie2]

 Re: самоуважение
Автор: my.point.of.view   
Дата:   19-10-16 16:32

Звучите като баби и дядовци след 40 години брак.
Майко мила.
А уж да споделим радостта от снимането.
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 16:38

Махнали са котката? Че защо? Предполагам, че просто е изпааднала на следваща страница...не виждам причини да я махат...
Както няколко пъти казах - проблемът не е в котката, а в хората.
 Re: самоуважение
Автор: stotinka   
Дата:   19-10-16 16:44

Ми не, няма я и в рейтинг Б над 100 точки (щото наистина имаше над 100).
 Re: самоуважение
Автор: slivenski   
Дата:   19-10-16 16:45

Представи си, че на автора му е писнало и сам я е махнал... [beer] [beer]
 Re: самоуважение
Автор: asahi   
Дата:   19-10-16 16:52

И сега хиляди феньове ще се депресират.[smilie10]
 Re: самоуважение
Автор: Myth   
Дата:   19-10-16 17:10

Автор: geokar
Дата: 19-10-16 15:19

Право думаше кака Лалка на времето - умиляването му'й майката!



Като се замислиш и ти става тъпо [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: Myth   
Дата:   19-10-16 17:12

Автор: тьма
Дата: 19-10-16 15:05


Мариела, да те питам,що му завиждаш толкова на charly74?[smilie8]


[smilie18]


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Това ти се получи... за виц [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-10-16 17:56

И на чарлитата завидяхте... [smilie21]
 Re: самоуважение
Автор: allx   
Дата:   19-10-16 18:11

На Чичо Чарли му завиждам открай време...
 Re: самоуважение
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-10-16 22:39

Аз вече не чак толкова... [smilie2]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   19-10-16 22:39

е, аз имам още котки за качване...[smilie25]
 Re: самоуважение
Автор: diamian   
Дата:   19-10-16 22:47

Предложение: Преди гласуване за снимка да се иска одобрението на мара
 Re: самоуважение
Автор: Shael   
Дата:   19-10-16 22:52

.



Публикацията е редактирана (20-10-16 21:47)
 Re: самоуважение
Автор: diamian   
Дата:   19-10-16 23:04

Що за лицемерие от страна на мара
 Re: самоуважение
Автор: crownmaker   
Дата:   19-10-16 23:46

Аз пък предлагам ,всеки който не е дооценил снимка в предложения да иска извинение от тъмчето[thankyou]
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   20-10-16 00:25

crownmaker , благодаря, че не можете да ме забравите [smilie3]

 Re: самоуважение
Автор: Myth   
Дата:   20-10-16 01:16

Автор: diamian
Дата: 19-10-16 23:04

Що за лицемерие от страна на мара



Не виждам лицемерие, мара винаги е казвала това което мисли, никога не и е било проблем, без значение дали то ще е приятно за околните или не, ама и не съм забелязал някой до сега за толкова години да и се е разсърдил де :)
 Re: самоуважение
Автор: diamian   
Дата:   20-10-16 02:13

Защо мара не е повдигнала темата когато същите автори са гласували за нейната снимка с котки?
 Re: самоуважение
Автор: mihalo   
Дата:   20-10-16 03:18

ОТ темата:
"Автор: мара
Дата: 18-10-16 11:38 влизам неска и.."

ДО
Дата: 20-10-16 03:15

178 поста +моя!!!

Т`ва си е епидемия от дерматит!

Редакция: Мразя статистиката!



Публикацията е редактирана (20-10-16 03:31)
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   20-10-16 10:01

diamian, повдигала съм, ма за маргаритки [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
цела тема съм пускала, щото некой беше ми набълбукал една смехотворна снимка с една маргаритка със сума си точки [smilie5] [smilie5] [smilie5]

комай съм единствената, дето го е правила.
ти ли беше един с множество еднакви снимки? и те с баяти точкобери?
пазя бегъл спомен, че имаш основание да се включиш тука при засегнатите [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: MOPT   
Дата:   20-10-16 10:18

Ти мене самоуважаваш ли ма?
 Re: самоуважение
Автор: tonal   
Дата:   20-10-16 10:27


ц , бъркаш мара с льобезния лос [smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: Frida   
Дата:   20-10-16 13:01

Не, аз искам Мара да застане тука пред другарския съд и да каже защо ЗАВИЖДА на чарли74? [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   20-10-16 13:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-10-16 13:08

Автор: Frida
Дата: 20-10-16 13:01

Не, аз искам Мара да застане тука пред другарския съд и да каже защо ЗАВИЖДА на чарли74? [smilie18] [smilie18] [smilie18]


...щото има болни амбиции...[smilie8]

 Re: самоуважение
Автор: philip   
Дата:   20-10-16 13:14

На мен пък ми се ще Мара да разясни, що прасетата са по АРТ[smilie11]

 Re: самоуважение
Автор: tonal   
Дата:   20-10-16 13:19

прасето е квиик-есенция [smilie5] затова

https://media.giphy.com/media/s8lZxA5Jmempa/giphy.gif
 Re: самоуважение
Автор: harvester_vn   
Дата:   20-10-16 13:20

Наистина ли не разбираш какъв е случая с прасето? [smilie21]
 Re: самоуважение
Автор: Myth   
Дата:   20-10-16 13:21

Мале, мале а ся всичко ше си кажеш Маро и майчиното мляко даже [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Автор: philip
Дата: 20-10-16 13:14

На мен пък ми се ще Мара да разясни, що прасетата са по АРТ[smilie11]



Ааааа сети се някой... ама това въпрос с повишена трудност [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: petial   
Дата:   20-10-16 13:25

що прасетата са по АРТ - и мене тоя въпрос ме тормози!
Може би като антитеза на - За кучета и котки може - за прасета - не!
Демек - котки не може, прасета - да [smilie25]
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-10-16 13:25

Автор: philip
Дата: 20-10-16 13:14

На мен пък ми се ще Мара да разясни, що прасетата са по АРТ[smilie11]


...ми то това е интересен въпрос , наистина....[smilie8]

 Re: самоуважение
Автор: philip   
Дата:   20-10-16 13:27

Еее, шЪ чакаме отговор...
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-10-16 13:30

..бе, мен ме съмнява , Мара да не знай..трябва да питаш Богданов и mitpis , като по-учени...[smilie8]
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-10-16 13:36

..ти , нали за онез..разрязаните питаш...в калъпите лед..[smilie8]
 Re: самоуважение
Автор: philip   
Дата:   20-10-16 13:37

harvester_vn, бе сещам се, ма чакам Марчето да го разясни[smilie25]

 Re: самоуважение
Автор: HP   
Дата:   20-10-16 13:38

Прасетата са по-Арт , защото могат да се ядат. Котките също могат, но се възприемат по-трудно, а прасетата по-лесно. В този аспект, все пак артЪт трябва да може да бъде и разбран и в тон с новото време, прасетата се явяват по-АрТъ, защото са усвояеми. Като се замисля, значи хората, които не ядат свинско, не разбират нищо от изкуство. Което от своя страна е абсолютно вярно-мюсюлманите и вегетарианците разбират ли от изкуство? Ами много ясно, че не. Така че, това е отговорът (единствения логически и смислен) ;)
 Re: самоуважение
Автор: philip   
Дата:   20-10-16 13:40

шдфдшд, не бе... за онова целичкото, дето е на път за първа[smilie18]

 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-10-16 13:45

...ясно бе [smilie5] ..ма , къде се бъркаш и ти кат мене в художествените въпроси...[smilie5]



Публикацията е редактирана (20-10-16 13:49)
 Re: самоуважение
Автор: philip   
Дата:   20-10-16 13:47

HP, сигурно си прав и някъде пишеше, че свинското е много по усвояемо за човека, а наскоро разбрах, че мюсюлманите в Албания си похапват и свинско... Пък може и прасенцата да са ни по-близо по дух и затова...

 Re: самоуважение
Автор: philip   
Дата:   20-10-16 13:48

шдфдшд, ма само кат зрител бе[smile]

 Re: самоуважение
Автор: CDman   
Дата:   20-10-16 13:52

Защо прасетата били по-арт ?


http://tv7.bg/video-thumbnails/sogi159631.jpg



Други въпроси ?
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   20-10-16 13:54

Освен това са трагически герои, щото умират млади!
 Re: самоуважение
Автор: philip   
Дата:   20-10-16 13:55

CDman, ма там жабоците са по АРТ[smilie18]

 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   20-10-16 14:00

Засрамете се....








или пък недейте, де да знам. Можете просто да си вършите работата, кое време е за ровене по форуми.

После ще ревете, че кандидат-президентите били лоши. Ми, матрялът е такъв.

Аман и прасета и котки. Да идва някой сега да реве за кучешка снимка. Пилетата са недосегаеми, какъв и да е папуняк да снимаш, дори и обикновена чапла, пак заминаваш в Уайлд лайф и си готов. Щото не е до кована ограда в града, а е на Панчарево или до Марица [smilie5]

 Re: самоуважение
Автор: BXMarkov   
Дата:   20-10-16 14:02

Влизам неска и гледам, само уважение и самоуважение цари и тук таме по нЕкоя покана за изложба или избор на президент [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-10-16 14:02

..само да кажа..Милко Георгиев учи , че човек трябвало да се храни с цели прасета..само без костите и кожата...понеже били най близки до човека...
..най-добре било с хора да се храним , но понеже не можело и затова с прасета...
..пък аз си мисля ...чайките с чайки ли трябва да се хранят... и слоновете със слонове?....[smilie8]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   20-10-16 14:05

Кой е милко гьоргиев, бе?!
 Re: самоуважение
Автор: dobriman   
Дата:   20-10-16 14:07

milko
 Re: самоуважение
Автор: tonal   
Дата:   20-10-16 14:08

фотографите пък биват ръфани най-качествено от фотографи [shtrak]
пък и най-светлосилните критики се сипят между колеги
... та може да е вярно [smilie7]
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-10-16 14:08

..ми чукни в гугъл и ще видиш...гуру на храненето...високопротеинова диета...фитнесинструктор...радикални открития...отначало всички се смеят , ма после се заслушват ...и накрая - със зяпнала уста...[smile]
 Re: самоуважение
Автор: philip   
Дата:   20-10-16 14:10

Марче, бЕгаш от въпроса, чакам да ме светнеш...

 Re: самоуважение
Автор: gbrain   
Дата:   20-10-16 14:14

Ае когато имаш истинско желание да направиш нещо, лека полека и сам разбираш кое как става, стига да си постоянен, фитнес , фотография и т.н.
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   20-10-16 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   20-10-16 14:30

Ми ето, бе - отговор до отговор. А най-подробно - в края на първия пост!
Завист и злоба - толкова е просто и ясно. Пък сигурно скоро ше влезна и в критическата, щото съм на 49...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   20-10-16 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: philip   
Дата:   20-10-16 14:47

Марче бе, първия пост го четох и не се оправдавай с критическата[smilie5]

Питам те:

Що прасето е по АРТ?

Светлината ли, композицията ли или обработката може би е на път да го докарате с агитката на първа? Просвети нам простосмъртните, та белким почнем да сФащаме изкуството дет се вика.

 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   20-10-16 15:31

Щото представлява жанр, който на мен ми е любим - сатира се нарича.
Не вярвах, че ще ми се наложи да обяснявам, щото още не съм свикнала с идеята, че за да бъда разбрана, требе да обяснявам подробно![smilie18] [smilie18] [beer]

Иначе суетата - много даже съм суетна! Но явно по някакъв не широко разпространен начин [smilie25]
Даже бих казала, цитирайки polar bear, че суетата е любимият ми грях! [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-10-16 15:45

Автор: мара
Дата: 20-10-16 15:31
....Не вярвах, че ще ми се наложи да обяснявам, щото още не съм свикнала с идеята, че за да бъда разбрана, требе да обяснявам подробно![smilie18] [smilie18] [beer]



..сега..в интернет трябва да се говори ЯСНО и да се обяснява подробно , щото липсва визуален контакт и недоразуменията са чести...
..оня ден ме зачука един приятелски огън по каската , в една тема...чудя се ко става , пък то ...BXMarkov...
...късно било, спяло му се , не внимавал, не бил ме разбрал, да съм извинявал...оправдава ми се после на лични...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   20-10-16 15:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   20-10-16 16:15

Дяволският николас - кое от старите кучета се крие зад тоя нов ник?
 Re: самоуважение
Автор: philip   
Дата:   20-10-16 16:22

Марче, сатирата е Убаво нещо, но си е само за Ора с чувство за хумор. Щото след тоя Бум очаквам да заприпкат прасенца наоколо и току виж албумът заприличал на... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А Николас по снимките ще го познаеш.[smilie3]

 Re: самоуважение
Автор: ценослав   
Дата:   20-10-16 16:39

Прасенца с панделки! Идейно! Подкрепям! [cool]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   20-10-16 16:45

Видях една снимка - приятна и безлична.
Ако някой успее да направи впечатляващи снимки на свине и прасета - нямам какво да кажа, освен браво.
Ако някой успее да направи същото с котки - пак. Ако си си позволил да се показваш в публичното пространство без чувство за хумор, умение да понясяш шамари и чувство за реалност - толкова по-зле. Макар, че има и друг вариант...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   20-10-16 17:09

...и тоя друг вариант може редовно да бъде наблюдаван тук. [smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: ценослав   
Дата:   20-10-16 19:46

И само да спомена, щото едно коте можеш да го хвърлиш от високо и заснемеш най добрия му кадър!!! С прасето е доста по трудно!!! [beer]
 Re: самоуважение
Автор: Murnau   
Дата:   20-10-16 20:45

Мда, една солидна шайка простаци (90 процента) е необходимо да изчезнат и чак тогава може и да има напредък по темата и изобщо.[thankyou]
 Re: самоуважение
Автор: harvester_vn   
Дата:   20-10-16 21:17

А кой решава кои са простаците подлежащи на изчезване? [smilie21]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   21-10-16 09:30

мене па простаците не ме плашат.
плашат ме глупаците.
все повече вярвам със всемогъществото и безкрайността на човешката глупост...и се надявам да заемам...ъъъ...малка част от тази вселена, не микроскопична, но малка все пак :)
 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   21-10-16 11:11

мара , Айнщайн те е изпреварил, за Вселената не е убеден, че е безкрайна, но за глупостта няма съмнения....[beer] [beer] [beer]
 Re: самоуважение
Автор: Murnau   
Дата:   21-10-16 15:00

мда, аз имах предвид простаци + глупост
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   21-10-16 15:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: Murnau   
Дата:   21-10-16 15:07

циник е простак с акъл
другото е простак чиста проба глупак
 Re: самоуважение
Автор: nyamago   
Дата:   21-10-16 15:14

Глупостта е неизбежна даденост, като изгревите и залезите, като падането на ябълките (гравитацията), като данъците и смъртта.

За защита от нея, на човека като социално животно е дадено правото (и задължението) на свободен избор:
- с кого да общуваме и дружим
- за кого да се женим
- с кого да захванем бизнес
- за кой отбор да викаме на стадиона...

Глупостта става болезнен проблем рядко и само когато се прояви от така избраните близки хора или групи. Иначе е 'околна среда' и можем да я игнорираме, вместо да се дразним.

Тук във форума сме дошли по избор, събрали сме се с желани съобщници уж по някакви общи признаци. Сигурно затова глупостта така ни тормози? [smilie11]



Публикацията е редактирана (21-10-16 17:06)
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   21-10-16 16:25

Стеенс, естествено, че ме е изпреварил...аз на база на неговата констатация правя моето съждение - което, за жалост, минава далеч отвъд безкрайността(хаххахаах- колко абсурдно, все пак). Та не толкоз безкрайността й е лошото - непобедимото й могъщество е много по-страшно!
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   21-10-16 16:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: mihalo   
Дата:   22-10-16 03:58

Донът: - Самоуважението Санчо е, когато не закачаш мнение към някой авторитет, а сам си извоюваш победата!

Санчо (мислено): - Ти ли бе.., дето воюваш с вятърните мелници... ?!

 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   22-10-16 09:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   22-10-16 13:41

А снимката си е хубава - казва ви един от глупаците [smilie3]

 Re: самоуважение
Автор: SameButDifferent   
Дата:   22-10-16 13:50

[smilie8]

 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   22-10-16 14:05

..снимката е недоразумение...
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   22-10-16 14:24

за коя снимка си приказвате? [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   22-10-16 14:30

...[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-10-16 14:33)
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   22-10-16 14:33

бе то сефте ли е да почнеш една тема за едно, а тя да премине в друго....в цици, да кажем...та питам - за коя снимка си приказвате?
мое па да е за нашта свиня...отде да знам?
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   22-10-16 15:22

намерихте на какво да кажете недоразумение, при страници, пълни с истински недоразумения [smilie8]

не мога да повярвам, че точно с този автор се заядохте...

 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   22-10-16 15:53

..абе , тьма..авторът е много качествен , ама точно това произведение...[smilie2]..
..всекиму се случва...

 Re: самоуважение
Автор: шдфдшд   
Дата:   22-10-16 15:58

..пък и темата е за друго..пак ще те атакуват...[smile]
 Re: самоуважение
Автор: tonal   
Дата:   22-10-16 16:21


мидата като има дразнител , прави перли
[smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   22-10-16 16:25

откакто съм тук, все такива теми се пускат, не ви ли омръзна

tonal [smilie24] много вярна мисъл

 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   22-10-16 16:59

тьма , толкова разбираш от снимки явно...
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   22-10-16 17:07

тя от сичко толкоз разбира...ма живее от драмата. [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   22-10-16 17:54

Ми много тъжно става, всичко е точно всъщност, ама не съвсем. Всичко е по правилата, ама що толкова грубо ? Правиш монтаж, няма лошо, ама що толкова небрежен? Много яко послание се получи... благодаря за което,,,[beer] [beer] [beer] [beer]
 Re: самоуважение
Автор: Murnau   
Дата:   22-10-16 21:05

[smilie10]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   22-10-16 22:00

преди малко без да искам нагласувах една змЕя...не че нещо кофти снимка, на ич нямах и намерение...без да искам с бързите ръчички цъкнах. ама писах отдолу...па чак ми стана едно такова гадно...щото таковата - все едно нарочно съм преегала човека...

[smilie8]
 Re: самоуважение
Автор: fotograf123   
Дата:   22-10-16 22:17

абе вие дигате олелия сякаш кадрите ви седят на търг и купувачи са готови да броят хиляди доларес за котките и кифлите ви [smilie18]

 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   23-10-16 00:13

Със злоба, маро, не се живее, нито с клюките, които разнасяш между фото форум и зоната, не можеш ли да спиш без това, жено.

Добре е казано от Елинор Рузвелт:

"..........................
Малките умове обсъждат хората"


и сто изложби да направиш, ще си останеш от малките..

хайде да наскачат защитниците от Зоната, които не зная защо доведе, отдавна не бяха се показвали тук

 Re: самоуважение
Автор: mihalo   
Дата:   23-10-16 03:12

Донът: - ...и стана тя една, Санчо..
Санчо (мислено): - Ти за Дулсинея ли говориш бе дъртак.. верно ли мислиш, че нещо ти е станало?
Донът: - Къде изчезна дребосък, каза ли нещо..?
[smilie25]

 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   23-10-16 08:27

зоната, тьма, е част от тва място тук :)
уж ампутирано, ма не съвсем.

а говоренето на глупости не е забранено на никого - вкл. на елинор рузвелт, лали, или на мен (но аз барем често го правя и нарочно) [smilie18]
[smilie18] [smilie18] а на теб алтернатива не ти е дадена...
с известно прискърбие установявам отново, че не си сама [smilie18]



[smilie18] [smilie18] - много сте, силни сте [smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   23-10-16 11:54

отдавна съм ти свикнала на обидите /които всъщност се въртят около едно и също, но казано уж по различен начин/

Бях в тази ваша прословута Зона и съм наясно около какво се въртят темите - главно - а знаете ли Х и У какво са казали или показали във форума - много, много жалко...

възрастни, уж умни и интелигентни хора, а се занимавате със сплетни [smilie23]

 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   23-10-16 12:30

наясно си точно колкото и с всичко останало [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   23-10-16 12:35

Не съм наясно само как се постави на един ред с Елена, Рузвелт да я оставим настрана [smilie3]

 Re: самоуважение
Автор: uri64   
Дата:   23-10-16 17:21

Културната дискусия между двете грандами на форума ми напомни страшно много на този откъс от "Чичовци" (Двете батареи):

--------------------------------------------

Кога възви из Селямсъзовата улица, той съгледа голям куп любопитни, които се трупаха пред вратните на Копринарката и на Селямсъза и с наслаждение слушаха клетвите, що си пращаха двете съседки, които делеше стоборът.

...........................
...........................

Между това виковете и трясъците от миг на миг ставаха по-силни.

- Гърнясала сланино! Дано да се въвонейш! - викаше булка Варлаамица от крушата.

- Дървенице, кръвопийке! Дано да пукнеш! - викаше булка Салямсъзка от покрива при коминя.

- Да те порази Господ!

- Да те убие чумата!

- Да те прокъсне!

- Да се вампирясаш!

- Огън да гори тебе и децата ти!

- Живеница да ви изяде двама ви!

- Гиди свиньо, дванайсеткиньо!

- Гиди ялова кукувица!

- На въже да видя мъжа ти и ти отдолу да му люлейш краката!

- На кол набит да видя твоя и самодиви да играят хоро около него!

- Дано ръцете, дето ми вапцаха котката, да изсъхнат и да почернеят, като твойта черна душа, жълта циганко!

- Дано гръбнакът, дето го окачиха на вратнята ми, да се задърнеше в гърлата и на двама ви и да ви задави, поразена тахтабо!

................................

----------------------------------------------
 Re: самоуважение
Автор: nyamago   
Дата:   23-10-16 17:44

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   23-10-16 17:59

факт [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
както се вика - налага се да млъкна в тоз момент [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   23-10-16 20:04

Тьма, написал съм всичко ясно малко по-горе. Ако четеше преди да питаш, нямаше да задаваш тъпи въпроси на лични...Пак ще ти дам почивка...[beer] [beer] [beer]
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   23-10-16 20:29

"Чичовци" на Вазов ми е любима - да, нещо такова се получи [smile] [smilie3]

 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   23-10-16 20:31

steeens [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie11]


Както казваше дядо ми : Благодарности приемам, ругатни понасям равнодушно. [smile]



Публикацията е редактирана (23-10-16 20:35)
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   23-10-16 20:52

Интересно, че си ме блокирал - а да *пейстнеш* и някой и друг диалог на лични, който сме водили снощи - да очаквам ли, господин мъжкар?[smile]

 Re: самоуважение
Автор: crownmaker   
Дата:   23-10-16 22:01

Е,що не го слушаш дядо си,а?[smilie8] [smilie8] [smilie8]
 Re: самоуважение
Автор: Han_Solo   
Дата:   23-10-16 22:50

тьма написа:

> Интересно, че си ме блокирал - а да
> *пейстнеш* и някой и друг диалог на
> лични, който сме водили снощи - да
> очаквам ли, господин мъжкар?[smile]
>

----------------------------------------

Много мъка има по тая земя..... извика Моканина.....




.......докато скубеше бялата лястовица
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   23-10-16 23:10

Неуместно - Йовков е име, с което шега не бива[smilie2]

 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   23-10-16 23:23

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Да мъката е голяма...[beer] [beer] [beer]
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   23-10-16 23:27

Да ти услужа с кърпичка[smilie3]

 Re: самоуважение
Автор: nyamago   
Дата:   23-10-16 23:30

Казах отдавна, че самоуважението е като самозадоволяването - и темата си стигна там, където трябва...

[beer]
 Re: самоуважение
Автор: Han_Solo   
Дата:   23-10-16 23:33

тьма написа:

> Неуместно - Йовков е име, с което
> шега не бива[smilie2]
>

----------------
Не се шегувам с Йовков нито пък се шегувам за нещо... и не е неуместно, но ако ти го виждаш така - това е твое право
 Re: самоуважение
Автор: тьма   
Дата:   23-10-16 23:33

Така е, вече съм готова да я напусна [beer]

 Re: самоуважение
Автор: Murnau   
Дата:   23-10-16 23:52

я по една чекия и по леглата [smilie24]
 Re: самоуважение
Автор: Murnau   
Дата:   23-10-16 23:57





Публикацията е редактирана (23-10-16 23:58)
 Re: самоуважение
Автор: mihalo   
Дата:   24-10-16 03:42

Донът: - Санчо, ти чел ли си Иван Вазов, от източните земи?

Санчо: - Е, как не шефе, "...без сигнал, без ред,.. всякой гледа само да бъде напред..."

Донът: - Браво Санчо, и как продължава?

Санчо: - "... и гърди геройски на смърт да изложи."

Донът: - Трябваше да питам Дулсинея за гърдите...

Санчо: - Шефе, ако не си махнеш веднага предпазителя за очите на шлема, пак ще се набием в некви големи перки отпред... (мислено), "тенекиена главо такава!"

 Re: самоуважение
Автор: cTpaHHo   
Дата:   24-10-16 06:42


Автор: nyamago
Казах отдавна, че самоуважението е като самозадоволяването - и темата си стигна там, където трябва...


Можеш да се себеуважаваш, без да си торба пълна с лай*а, т.е. Его. Его-то е отлична игра на древните похвати на Ума. Но е просто измислица. Това какво мислиш сам за себе си е без значение. Това което мислят другите за теб - също е без значение.
Себеуважението се изразява в това да живееш както намериш за добре без това да трови останалия свят.
Его-то се изразява в това да живееш така, че чуждата оценка на твоето лично себеизразяване да е основен твой атестат за себеразбиране.

[smilie3]
 Re: самоуважение
Автор: nyamago   
Дата:   24-10-16 10:41

^ Благодаря за разяснителните дефиниции, полезни са.

(Споделянето им от себеуважение ли беше продиктувано, или от его?)

А Авторът кое значение на думата е имал предвид, именувайки темата? [smilie11]
 Re: самоуважение
Автор: cTpaHHo   
Дата:   24-10-16 10:45

Говорейки на "ти" нямам предвид теб ;)
Автора си знае. Чини ми се, че точно това неразбиране на същината на самоуважението е темата.
Ако човек проявява самоуважение чрез набора на точки Б... така де :) Обсъдено е вече
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   24-10-16 10:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: cTpaHHo   
Дата:   24-10-16 10:47

(Споделянето им от себеуважение ли беше продиктувано, или от его?)

Ами...нито едно от двете, май.
Преподавам адвайта веданта философия и йога. Да речем, че начина ми на живот е и професионално изкривяване [smilie18]
 Re: самоуважение
Автор: nyamago   
Дата:   24-10-16 11:19

Ясно. [smilie24]
 Re: самоуважение
Автор: mihalo   
Дата:   25-10-16 05:30

Донът: - Санчо, мислиш ли, че трябваше да кажа още нещо, дето е важно, в кръчмата?

Санчо: - Да Шефе, накрая трябваше да кажеш, че обичаш всички... (мислено - ... Его-ист такъв!)

 Re: самоуважение
Автор: Frida   
Дата:   25-10-16 21:31

Интересно докато ме няма тъма станала гранд дама на форума ... прелюбопитно даже [smilie8]
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 10:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 11:32

[smilie5]

аз си мисля, че тая тема е за затваряне.

Не мисля, че е хубаво да се подлагат на критика, пък било то и другарска, снимки по този начин. Ако нончо иска критика, може да си качи снимката за критика в подходяща тема. Или да си чете критиките под нея. Въобще, мисля че правилата на ФФ трябва да се преработят.

Аз бих предложил да се забрани постването на чужди снимки без позволение на автора където и да е, дори и в отворения форум на ФФ. И от гледна точка на авторски права, освен на спазване на някаква етика...

Аре стига, не можете да изравните естетиката на всички. Щом я е качил- сметнал е, че има нещо, дето си струва да се покаже.

Не адвокатствам на никого, намирам го за несполучливо да се мятат снимки, за да си начешем егото. Или да си върнем за нещо.


[shtrak]

Редактирам се, за да лепна една усмивка на поста на Фрида - е я: [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-10-16 11:34)
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 11:45

Както си решиш, аз казвам какво мисля, ако не иска критика, не му пиши, ако иска той ще покаже. Или няма да трие под снимката или специално ще си пусне тема.

Останалото е неподходящо -според мен.

Естествено, не го налагам на никого, всеки според главата си[shtrak]

Това ме върна на правната страна. Да илюстрираш позиция, пък била тя естетическа, със снимка на автор без неговото съгласие дали е законно [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-10-16 11:47)
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 11:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 11:51

Има, разбира се - но не се налага. Ако не ще - не ще, какво можеш да направиш - насила ли [smilie7]

 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 11:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: turntablism   
Дата:   27-10-16 12:02

Nikolas666 - след като за теб този кадър е такъв, какво следва от това? Не свършва ли до тук твоето участие в разговора за конкретния кадър ?
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 12:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: turntablism   
Дата:   27-10-16 12:08

Аз долавям противоречие от висок ред. Ти правиш неща когато ти прецениш и както ти прецениш. Г-н Нончо качва кадър, който е снимал както е преценил и където е преценил. И какво правим ?

ПП не познавам Нончо, нито знам за каква снимка иде реч.
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 12:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: turntablism   
Дата:   27-10-16 12:21

Аз нямам мнение отричащо твоето, ти просто поставяш акцент върху това което сам преценяш за красиво. Аз за момента нямам за цел да поставям акцент върху каквото и да е качество, което може да има дадена фотография (в случая в този форум).

Просто се опитвам да разбера след ясното изразяване на твоята позиция какво друго е нужно и дали останалото не е излишно. Точно и ясно си казал за теб какво означава тази фотография, индивидът с подобно мислене на теб или също е видял това или от първия прочит на мнението ти ще му плъзне подобна муха в главата. От там нататък, споровете само ще вкарат в полемика разномислещите индивиди ...

Главният мотив да пиша след твоите коментари в тази тема може би беше това че долових някакво натъртване, (по моя преценка - ненужно.. то май и моето мнение е напълно безсмислено де..)(явно всички сме в един и същ кръг..)

Накрая обаче ето, че си прав с едно : Говорим си:)
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 13:02

За мен какво е кадъра ще отговоря само ако авторът по един или друг начин поиска това или ако сам преценя, че изпитвам нужда да го направя.

Не обръщай разговора в предизвикателство.
Не ме замесвай в някакви несъществуващи приятелски кръгове, независимо дали познавам Нончо и дали го харесвам.

Това е мнението ми по Принцип. Независимо от автора и ако някога съм се подхлъзвал да лепя картинки и да критикувам негативно - подхлъзвал съм се, той ФФ е заразен в това отношение.

Нямам нищо против теб, Nikolas666, няма смисъл да се бориш да променяш това. Ай, мир, говорим си само [smilie7]

 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 13:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 13:06

300

Амин
 Re: самоуважение
Автор: realnoncho   
Дата:   27-10-16 14:11

Гледай ти, след като се изяви за пореден пък по грозен начин под такава снимка fraction започнал и тук да ме яде. За който не знае това е предния профил на човека, който беше затрит за такива лирични обяснения като темата "Цомби като катакомби".

Такива коментари като този който остави може да си запазиш към твоите роднини от женски род, щом ти е такова самоуважението.

А за снимката - нарочно пуснах точно тази и в цвят (цялата серия е черно-бяло), защото очаквах реакцията от арт обществото, което върло отхвърля подобни кадри. Чудесно ми се получи [beer]
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 14:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: iliyanb   
Дата:   27-10-16 14:20

https://www.youtube.com/watch?v=y5-Kg_zcjTA


Някой ако се припознае, да черпи с кебапчета и бира [beer]
 Re: самоуважение
Автор: realnoncho   
Дата:   27-10-16 14:24

Ми не влизай в Голо тяло тогава. Или снимката е обидна, ама твоя коментар беше красив и изтънчен?! [smilie23]

Това са двойни стандарти за мен и ми харесва като кадъра може да покаже повече от същността на някои съфорумници. Че и цяла тема се насочи в тая посока...
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: realnoncho   
Дата:   27-10-16 14:28

Публикуваните снимки са напълно съгласувани с модела. Имаше отпаднали по различни причини. Оттам нататък какво ти смяташ за неуважение е нерелевантно с коментара ти, който беше затрит. Защото той беше груб и сексистки.
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 14:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: realnoncho   
Дата:   27-10-16 14:32

Извинявам се, че не си пазя тинейджърските ти изхвърляния [smilie23]

П.П. Пусни тогава гола снимка да ти демонстрирам уважението си по същия начин, както ти се опита. От едната страна ми говори за уважение, от другата за цомби. Двоен стандарт.



Публикацията е редактирана (27-10-16 14:49)
 Re: самоуважение
Автор: e-mil   
Дата:   27-10-16 15:14

Автор: catandgoddess
Дата: 27-10-16 11:32
"Аз бих предложил да се забрани постването на чужди снимки без позволение на автора където и да е, дори и в отворения форум на ФФ. И от гледна точка на авторски права..."


Аз пък бих предложил да се забрани коментирането на авторските права от хора, които ги мързи да прочетат закона.

* * *
Автор: catandgoddess
Дата: 27-10-16 11:45
"Да илюстрираш позиция, пък била тя естетическа, със снимка на автор без неговото съгласие дали е законно..."


В случая е законно, защото той не илюстрира някаква абстрактна позиция, а изразява отношение към точно тази творба.

Законът му дава право да използва чужди произведения без разрешение и без заплащане (или цитати от тях, ако са големи) при критика или обзор и при посочване на източника и автора (впрочем по този начин работят "Господари на ефира" вече над 13 години).
Той е посочил автора при това истинското му име, а не прякор - то съвпада с домейна, който е цитирал. И авторът е посочил същия домейн в профила си. Да, става леко объркване от това, че посочва сайт, но темата е за снимки от форума и е ясно, че е взел снимката оттук. Но дори да я беше взел от другия сайт пак нямаше да е нарушение.

Законът му дава право без разрешение и без заплащане да занесе копие от снимката в някой ВУЗ или библиотека и да изнесе лекция за актовата фотография стига да не получава пари за тази лекция. Даже не само тази снимка - може безплатно да вземе 7-8 снимки и да изнесе лекция за творчеството на Нончо Илиев.
Напълно свободно може да го направи тук, доколкото форумът освен галерия е и вид библиотека, в която авторите носят снимки с цел съхранение. И той не излиза със снимката извън форума, а я копира пак тук.

Законът му дава право без разрешение и без заплащане дори да копира снимката и да си я напечата в научно изследване стига да не го продава, а да го ползва за научни или образователни цели.

Всички останали забележки към Nikolas666 нямат отношение към авторското право. Този закон не прави разлика дали коментиращият ползва кръчмарски език или се изразява академично. Ако авторът или моделът се обидят, то това е предмет на съвсем друг закон.

 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 16:30

Здрасти, Емиле.

Благодаря за разяснението. Както личи поне от единият ми пост, по скоро питах дали е законно, не твърдях категорично. Оттеглям частта с законността на подобно действие. Остава си другата част, 'естетическата' и моралната.

Иначе потвърждавам, не съм чел закона. Мятам си ги тук като на кефе с приятели [smilie5]

Радвам се, че има и компетентни хора, да поправят грешките[smilie24]

Всъщност, за да не остане само мятане на предположения, има сайтове, в които качването, показването и илюстрирането с чужда снимка без разрешение на автора е забранено( може би вътрешна политика на сайта) и при подобни действия модераторите трият и предупреждават. При повторно се деактивира профил.
Може би тази категоричност ме подведе, че има връзка със законовите положения. Сега като се замисля, остава да е въпрос на етика и принципи. На кой да му хрумне... моя грешка [beer]



Публикацията е редактирана (27-10-16 16:30)
 Re: самоуважение
Автор: Binjo_o   
Дата:   27-10-16 16:58

РеалНончо, уважението и цомбенето не са взаимоизключващи се неща [cool]
 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   27-10-16 18:51

котко, таман се бех оттеглила с чест от въргала, ма гледам, че живнал с нова сила, та да се включа пак [smilie18] [smilie18] [smilie18]
изобщо хич никак не съм съгласна с твойта теза! всеки има право да обсъжда всичко, качено тук!
"това е ФОРУМ, човече!" - публичен! не е спалнята на някого, не е поверителен разговор. всяка теза може да се илюстрира кой как може и колкото му стигнат силите.

също така всеки може да възприема според собствения си багаж и призма на пречуване.

е, на - аз в зората на темата обясних сичко, щото знаех чудесно кое как ще се развие. ич идея си нямам кой го е прочел, дали го е прочел...но установих, че има бая на хора, дето все едно не са го чели...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

...та така...говорим си...секи на свой глас.
 Re: самоуважение
Автор: Binjo_o   
Дата:   27-10-16 18:55

[cool] [smilie5]
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 20:01

Говорим си

[smilie5]

На моменти ми напомня на ловище. Един луд се намира(мара), да даде тон и изведнъж започват да се мъкнат снимки и да се вика.

Но доколкото знам няма много мари тук, само котки някакви и други потребители [smilie5]

Ай наздраве

 Re: самоуважение
Автор: мара   
Дата:   27-10-16 21:23

па и лудият (мара) съвсем не беше изумен ни от шивачите, ни от царя...а от тълпата [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


и друго - ние с тебе моем да сме на 40 различни мнения - не на две. и пак ше се разберем [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-10-16 21:24)
 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 21:32

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

На 40 ще успеем ли бе[smilie8]

Трябва да се пробва. Аз към 10 -15 мога да ги докарам по 1 тема. Ще се наложи сериозен напън... или пък вино, а [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Редакция - оспамихме хубавата тема, ей



Публикацията е редактирана (27-10-16 21:33)
 Re: самоуважение
Автор: cTpaHHo   
Дата:   27-10-16 21:51

Към настоящия час, 21:49, първата страница от рейтинг Б (така щото не отворих втората) е умопомрачителна, или пък умопомрачена..или пък създадена от умопомрачени.
Има 3 кадъра де що годе хващат окото.
Това е в сайт с над 35 000 автора, според статистиката.
И аз се изказвам само за статистиката.
 Re: самоуважение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-10-16 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: самоуважение
Автор: fotograf123   
Дата:   27-10-16 22:26

Моля за резюме към темата щото не ща да я чета цялата макар да съм писал в началото [smile]

 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-10-16 22:31

в резюме - говорим си за фотография [shtrak]



Публикацията е редактирана (27-10-16 22:31)
 Re: самоуважение
Автор: fotograf123   
Дата:   27-10-16 23:52

.. за всичко друго стана въпрос но никак за фотография [shtrak]

 Re: самоуважение
Автор: catandgoddess   
Дата:   28-10-16 00:11

Е не е само фотография, но тук-там се промъква и фотографски термин. Някъде преди 2-3 страници ми се видя "композиция"... ма знам ли, може и за влакове да са се карали [smilie5] [smilie5]

 Re: самоуважение
Автор: steeens   
Дата:   28-10-16 00:46

Nikolas666 написа:

> Пейстни го ... [smilie24]
>
> И уважение към хората, не значи
> само към конкретния модел.
>
> Към хората !
> Прочети го пак и се опитай да го
> разбереш.
> Жената не е мръвка.
>

>
> Публикацията е редактирана (27-10-16
> 14:33)
Пейстни го ти ве, готин. Или забрави кво си писал?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie23]
 

 Тази тема е затворена