Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   13-10-16 15:12

Чудя се между двете играчки + 9-18 и 45/1.8 примерно :)

Плюсове, минуси на двата, панасоника има доста повече възможности за видео и 4к, фокус стакинг, не на последно място панасоника и по компактен?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   13-10-16 15:54

За видео - панасоника
За друго Oly
Е-М10 въведе фокус стакинг-а, така че по това не се различават.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: rimohit   
Дата:   13-10-16 15:57

Виж и кой ти е удобен , често като ергономия и управление. В крайна сметка това повече ще те дразни от колкото липсата на някаква функция. На мен лично централните визьори не ми допадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: vth41   
Дата:   13-10-16 17:30

Имах същата чуденка. И, въпреки, че съм фен на Оли, избрах Pana GX80. Не съжалявам.

Като недостатъци на GX80 (според мен) - кроп-а при видео и лошия визьор.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: surr3a1   
Дата:   13-10-16 22:59

Визьорът на М10мк2 е определно по-лош, а пък на Паната ми се стори прекрасен. Олимпус-а е къде, къде по-ефтин в иБей от Панасоника.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-16 01:42

Визьорите и на двата модела, не са върха.
GX8 има към момента най-добрият визьор, сред безогледалките, подобен на този във FUJIFILM X-T2, производство на EPSON.
Всички Олита, са с визьори на SONY.
Не мисля, че сред посочените два модела единия има кой знае какво предимство, спрямо другия. Не е и съществено това различие.
Фийлинга и хендлинга на двата са дооста различни. Панасоника има страшни технологични възможности, но е скучен, до нема и къде си. Докато М10 II има стил но е доста постничък, като възможности

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-16 01:47

Олимпуса е по-евтин, но и календарно и технологично, доста по-стар...
GX80 е много пластмасов, докато E-M10 II е доста показно покрит с метал по корпуса...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-16 01:48

PeterPan задръж си SONY NEX-6 и 10-18/4 ине се занимавай с глупости...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-10-16 03:08

гх80 + 9/18 ми е перфектен... и компактен... панасоника създава чувство на стабилност, доста по разбираемо меню... нови функции с 4к видео, фокус стакинга при пълна резолюция ми е най смислена...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-10-16 03:13

на олито най ценната функция към момента -350лв. за 9-18, преди беше с около 350лв. по евтин май...

иначе дизайна кефи, но усещането е за играчка ;(

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   14-10-16 10:19

Emoxide, E-M1 е с VF Epson и е най-високото ниво към момента за m43! По добър VF имат само Leica SL! Фокус стакинга го имат всички по-нови Oly камери!

PeterPAN, къде си видял 350лв. за 9-18?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: vth41   
Дата:   14-10-16 10:27

Може би има предвид отстъпката за обективи при закупуване на Оли-тяло. Само, че точно 9-18 го няма в промоцията.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-10-16 12:46

да отстъпката 350лв имах в предвид, което си е сериозно... замисляне...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-16 16:12

PeterPAN ти купи ли си вече GX80 ?!?
Защото много самоуверено се изказваш за апаратчето... "панасоника създава чувство на стабилност" ... "на олито иначе дизайна кефи, но усещането е за играчка"
Аз съм имал възможност да пробвам и двата. Определено E-M10 II не е играчка. Панасоника GX80 много повече ми създава такова усещане в ръката с пласмасовите си колелца, бутони и корпус. Не може да се отрече обаче, че откъм функции е доста по-богат, спрямо OM-D

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   14-10-16 16:22

Според мен е тествал Olympus E-M10 първа версия, но дори и тя е по-солидна от GX80!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   14-10-16 16:55

...не мога да си кривя душата, LUMIX GX80 е обмислено направена машинка, напредък за Panasonic, но реално това е техният към момента актуален най-нисък клас. Спрени са от производство сериите GF и GM, последните екземпляри от които все още се разпродават по магазините.
Няма как да се очаква кой знае какво от GX80 - очевидно и преднамерено е направен да изглежда и да се усеща евтино. Примерно GX7, който е предшествения модел е осезаемо "по-метален" и солидно направен.
Това което казвам е субективно разбира се, но все пак е мой реален опит с тези апаратчета, т.е. не си измислям просто така смели думи.
OLY OM-D E-M10 II от своя страна е доста сериозно сглобено апаратче, значително по-добро от E-M10, макар да има същия процесор и матрица, всичко останало е подновено. Качеството на изработка включително!

нека поставим нещата така:
За кеф и снимане на снимки - OM-D E-M10 II може повече да ти се услади.
Цялостно по-богата функционалност и по-добри видео възможности - GX80 е по-добрият избор.

И двата имат сходна като възможности стабилизация;
и двата имат лек механичен затвор;
и двата са с еднакъв размер визьори;
и двата имат 16MP матрици
и двата са на близки цени, закупени от магазина, само тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-10-16 21:15

Гледах ги в магазина, ще мина пак при повиче време, да видя на 2ро четене как ще е...

9-18 ми пасва перфектно за сега.

12-32 ми прилича на играчка, струва ми се криви доста...

Панасоника ми допада с новите функции за 4к видео кропинг и пан...май и казват... пост фокуса е интересен също...

Доколкото разбрах и 2та имат фокус стакинг при пълна резолюция, при панасоника ми допадна как работи, при олито м10 марк 2 не можах да намеря от къде да я пусна.

На понасоника менюто ми е по разбираемо...

Олито има ли екстри при видео, ефекти и т.н? Айм-сори са вкарали подобни чрез приложение което се валя доп.

За доп. Обектив се чудя за 17/1.8 17/2.8 20/2.5 за при по лоши светлинни условия, евентуално 45/1.8

12, 14/3.5 незнам колко ще усетя разликата, а в комбинация с 9-18 45/1.8 ще ми се допълват перфектно...


Някой ако продава на разумна цена горните обективи моля да сподели на л.с.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-10-16 21:21

80% и повече ще ползвам фото-функциите, въпреки че се заребих за видео и тайм лапс.

Електронния затвор си е чиста електроника и не изхабява менаничния за тайм лапс, при каква резолюция може да се ползва въпреки, че не виждам сми от повече от 4к, дори фуллХД мисля че е ОК.

За пан ефект, мися да пробвам си направя електронно управлуем за видео, за тайм лапс, мисля че може да се сихнронизира с движението, да снима само в статично положение...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   14-10-16 21:40

Или 12-40/2.8 бягайки от компактността за сметка светлосилата... ще приживея и супер широкото... май 12-40 е по разумния вариант :(

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   14-10-16 22:49

Много, много се съмнявам олито да вади по добра картинка от паната. Предишните модели да, но сега са пипнали матричката на гх80...и дори бих казал, че картинката ми бие баткото г8...сега ще скочат да ме опровергават. Когато избирах много се колебах между посочените модели о сони 6000...надделя компактността, отзивчивия екран и меню, техническите шукарии и прекраснатакартинка.
https://flic.kr/p/LgNrgC
https://flic.kr/p/LAfBpzhttps

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   14-10-16 23:31

Цветопредаването при Oly по ми допада, но като сензори са еднакви! Ако ти е важно 4к Пана е решението! Най добре на място ако можеш да ги пипнеш и усетиш 2-та модела.
За оптиката:
12-40/2.8 за пейзажи, архитектура и "close up" e No1, но е от 12мм. Ако ти трябва по-широко 9-18.
За street -> Oly17мм/1.8 или Pana20мм/1.7
За портрети :
евтини решения : 45/1.8 и Pana42.5/1.7
скъпи: PL 42.5/1.2 , Oly 75/1.8
Успех с избора [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   15-10-16 00:48

Ако не греша E-M10 II също има 4K timelapse.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: danov_b   
Дата:   15-10-16 06:26

Някой от собствениците на Панасоника ще сподели ли дали има проблем с прегряване при по-дълго снимане на видео.При Сонито доста от новите модели го имат този проблем и постоянно се търсят някакви странни решения за отстраняването му.Не говоря за фул фрейм телата на Сони ,аз за тези от същия клас като Панасоника.Интересува ме също как се държат при слаба светлина.Може да не е конкретно този модел а някой от последната серия ,които излязоха напоследък.Хубаво е да пишат хора,които са снимали видео с тези тела повече от 3 минутен клип. :) Идеята ми е дали може да направи поне 30 минути клип без прекъсване и какво става с картинката.Благодаря предварително ! :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   15-10-16 22:05

Снимал съм любителски. Но съм го държал повече от час снимане и не е загрявал. Казах ви с това апаратче подбиха гх8 и отнася повечето панасонишки тела. Леко, стабилно телце с чудесни видео възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: danov_b   
Дата:   16-10-16 06:55

kasad благодаря,а какво е положението с шума на високо исо ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   16-10-16 14:30

Снимах кръщене непрекъснато с gx80 на 4к 30 мин. - никак не загрява. 12 - 32 е чудесен обектив, много остър и с минимално кривене. И най-важното -прибира се и можеш да прибереш апаратчето в джоба с него. Въобще - апаратчето има един единственнедостатък - няма дупка за външен микрофон. Всичко друго е отличен 6.
На високо исо, до 1600 е ОК,. нататък до 3200 за снимки е ОК, за видео не особено. Сравнено примерно с Канон 750Д - е по-добре с високото ИСО, а за видео е направо убийствено апаратче...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: danov_b   
Дата:   16-10-16 16:25

gorbi [cool] [beer] Точно за такъв тип видео го оглеждам [smilie3] Външния микрофон не е проблем защото така или иначе ползвам отделна записвачка.[shtrak] Загледал съм и Сони 6500,но това май още никой не го е тествал....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   16-10-16 16:44

За китовия обектив: аз го намирам за прекрасен за видео. Малък, лек, компантен, стабилизиран:

ето фрагмент на FHD с китака :

https://youtu.be/w579spaRqns


и на 4K, пак с китака:

https://youtu.be/DfOPQfh4BRU



Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   16-10-16 17:09

На тия последните панасоници как е сензора, има ли някакъв сериозен напредък откъм шум при дълга експозиция или високо ИСО? Аз карам още с G6, ама не ме кефи особено картинката - и като цветове ми е малко постна и като шум - още на 30 секунди на ниско исо шума избива доста.

Замислям се дали да не мина на Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   16-10-16 17:13

Ами крайно време ти е да минеш на Сони.

G6 е с доста гадна матрица, ти още преди 2 години като го взимаше, много ти се чудех защо си го причиняваш.

G80/G85 ще е идеален за теб като тяло, ама като матрица... мисля, че си за друг формат.
Едно FUJI X-T2 + 10-24/4 мисля, че е оптималната като способности машина за теб, но това ако ти го подарят, щото цената е обидно висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   16-10-16 17:17

А, толкоз пари не давам. Пък и си трябва и дълъг обектив от време на време.

Моя панасоник ми харесва много като тяло, просто е перфектен. Хем има вид на ДСЛР и е удобен за ръката, хем има напълно въртящ се дисплей, пропорции 1:1 и 4:3, в които най-често снимам. Само сензора му куца и това в някои ситуации ме ограничава - особено откъм дълги експозиции.

На сонитата не ми харесва, че дисплеите се тилтват само и нямат нито 1:1, нито 4:3. Обективите също са скъпички, макар че на мен ми трябват само 2 - 10-18 и нещо дълго, може би 18-105, ама не го знам читав ли е.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   16-10-16 17:31

новите мадели a6300 и a6500 не ми се вярва да нямат съотношения 1:1 и 3:4

Щом RX10 II и RX10 III ги имат

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   16-10-16 17:37

6300 няма. И да имаше, пак нямаше да го купя, щото 2400 лева не давам току така.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   16-10-16 18:06

itilien, нови сензори за сега няма! В Pen-F и GX8 има 20МП сензор, но подобрение няма(просто повечко МП). Сега излизат Е-М1 мк2 и GH5 и там твърдят че има сензори с подобрение в картинката, но за сега са само твърдения. Като излязат тестовете ще се зане със сигурност дали има напредък или претопляме стари технологии!



Публикацията е редактирана (16-10-16 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   16-10-16 21:48

Аз лично се съмнявам за съществено подобрение в качеството на изображението в RAW при новите 20MPix топ модели.
Технологията си е същата като на предходното 16MPix поколение, а именно Live MOS (CMOS). На новия сензор са добавили двойно повече крачета да се чете бързо и до там. Добавили са на новите машини отделен Front End LSI чип, да обработва по-бързо информацията и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: gogo359   
Дата:   16-10-16 22:48

Аз лично не виждам какво и е лошо на картината на m4/3 формата. За мен лично при безогледалките е най - балансираната система. Има и евтини и скъпи обективи, голямо разнообразие откъм дължини, доста тела. Общо взето за всяка нужда и потребност се намира решение.

За видео не мога да говоря, но за снимки си е екстра. Качеството е на доста високо ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   16-10-16 22:51

Твърдят че сензорчето е изцяло рзлично с по-добра динамика. Ако с новите процесори постигат по-добро шумоподтискане в JPG, то динамиката няма как да се подобри!. А и по-добрата динамика има смисъл само в RAW. Скоро всичко ще се изясни! Ако няма подобрение на картинката трудно ще си продават камерите!!![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: марвес   
Дата:   16-10-16 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   17-10-16 00:25

gogo359 - като цяло не е чак лоша. Но на високо ИСО или на дълги експозиции е шумна. И като цяло отстъпва откъм цветове и динамика на по-големите сензори. Което си е нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: rimohit   
Дата:   17-10-16 09:18

Да , проблема е не толкова шума , колкото цветовете и динамиката...
Снимам с 16мп на GX7 и 16мп АПС-Ц na NIKON-A . Просто който търси динамика , микродетайл и цветове да бяга от м4-3. Незнам новита матрици как са , ама на GX7 много трябва да внимавам да не прегарям небето. Ако съм недоекспонирал по може да се изкара нещо , но прегорили -край

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   17-10-16 09:35

При Е-М1 положението е малко по-добре(GH4 мисля има същия сензор при Пана). Oly недоекспонират по принцип с 1/3-1/2 FSTOP за да се предпазят от изгаряне. Освен това при по-голямо вадене от сенките цветовете са точни за разлика от тези при E-PL5 примерно. Като цяло има какво да се подобрява!!! Най ми се иска на базово ISO да е по-добра динамиката и шуменето в новото Е-М1 мк2!!!

rimohit, според мен липсата на микродетайл не се дулжи на формата! При Oly няма такъв проблем особено при камерите без AA филтър. Забележи DXO при тестоврте на оптиката с кои камери вади най-добра резолюция(при една и съща оптика). Панасоник или имат здрав АА филтър или филтрират сигнала!



Публикацията е редактирана (17-10-16 10:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   17-10-16 10:40

gx 80 проблеми с микродетайла няма... и АА филтър няма [smile]
Динамиката, обаче, за съжаление е зле, сравнено с А7 например и няма плосък профил за видеото, за да компенсира донякъде...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 11:06

Gorbi ти пък намери с кой да го сравниш! [smilie18]
То реално си е точно четвъртинка от същата матрица(ако се кропне до 3:2), но с малки пиксели

Rimohit при PENTAX K5, също ако не внимаваш небето, но и светлите тонове горят неспасяемо.
Това си налага снимане почти постоянно с отрицателна компенсация -1Ev, -2Ev. За сметка на това, после вдигане на сенки в RAW дава абсолютно чист резултат и като нисък шум и като плътни цветове.

При тебе не знам какъв е проблема с GX7 ама толкова притъпени откъм микродетайл картинки от m4/3 не съм виждал другаде. Помисли над начина по, който бъзикаш конвертора. Баланс между динамика и контраст ти липсва в кадрите според мен. Отделно, че Lightroom съвсем не е най-удачния конвертор, ако се търси прецизно изостряне на детайлите. DxO Optix Pro няма аналог, като оптични и микродетайлни корекции, според мен. Чудеса прави, от привидно почти кофти кадри.

Специално при OLY E-M1 има по-различна матрица и управлението и от процесора е различно. Недоекспонира по подразбиране с -2/3Ev, и коригира после само сенките. При останалите OM-D (E-M5/E-M10 II) недоекспонирането е с цял стоп -1Ev но сензора е по-калпав и по-лесно горят светлите тонове.



Публикацията е редактирана (17-10-16 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: rimohit   
Дата:   17-10-16 11:08

Може и да сте прави , но зависи от гледната точка.
Снимайки портрети , макро и близки обекти не виждам никакви драми и детайла , който получавам ми е предостатъчен. При снимане на по далечни обекти обаче нещо става.. Така беше и като снимах с Емовия ЕМ1 и оли про12-40. Разултата е доста близък с пана GX7 . Единствено ЕМ 5-2 във ХИРЕС режим бори това , но за сметка на други косури.
Ако си я развият тази технология ще е супер .
Но това са някакви разлики , които се виждат на монитора , като се зуумва и сравнява с АПС-Ц .Нека хората ги знаят за да са наясно какво ще изберат и дали ще им отговори на очакванията след , като от кроп ще скачат на м4-3.
Има доста по важни неща за добрата снимка , като цяло...

Да не бъде без снимки ето една ислно "динамична" сцена. Снимано е с фишче , което си е доста остро. Фокуса е някъде пред хората , че трудно се докарва. Излязо е небе , защото доста недоекспонирах останалото .От там излезе прилично , но НиконаА щеше да се справи доста по добре.

https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/sunq6590.JPG


https://c2.staticflickr.com/6/5226/29322162553_cea6fb181d_o.jpg

P4650860 by Tihomir Dimitrov, on Flickr



Публикацията е редактирана (17-10-16 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   17-10-16 11:21

[smilie24]
Ако имаш възможност направи сравнение(43-apsc).



Публикацията е редактирана (17-10-16 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   17-10-16 11:28

Emoxide : прави разлика между фото и видео. Ако във снимките Панасоника изостава от А7 заради големината на матрицата, то във видеото съвсем не е така :) Ако имаше плосък профил, Панасоника щеше да е определено фаворит в сравнението, конкретно между А7-2 и gx80. Разбира се А7S-2 вече е "друга бира" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 11:32

Емовия М1 + 12-40 , ама се оказва, че точно този мой обектив греши и дава бекфокус. т.е.НЕ МОЖЕ да ти е референтен за сравнение. Но аз и не мисля, че е проектиран да снимаш с него пейзажи. Отделно с течение на времето все повече се убеждавам, че обективи проектирани и оптимизирани да снимат качествено близки обекти и от много малко предметно разстояние, нещо не ги бива в далечния план. 12-40/2.8 в това число. Отделно малките пиксели на м4/3 предоставят голямо изпитание за оптиката...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 11:33

Gorbi, забележката ти е коректна. Аз имах предвид снимките [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 11:37

Само се чудя авторът на темата ще се сети ли да я затвори, щото той реално не се интересува особено от систенен апарат, ако му намери приличен заместител компактен, с несменяема оптика и светъл зуум.[cool]

Говорихме си и му препоръчах да се поинтересува от Canon PowerShot G7X II и G5X, щом е толкова доволен от своя си любимец PowerShot G16

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: rimohit   
Дата:   17-10-16 11:37

Вижте , допускам , че голяма час от проблема може да се окаже моята неграмотност да се справя с техниката . Въпроса е , че тази ми неграмотност е една и съща и в двата случая. Тоест отправната точка е еднаква[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 11:49

Тишо, аз бих ти предложил да ти услужа с един GX80 и да прецениш. Обаче само не ми е ясно с какво ще му конвертираш кадрите после.
Друг е въпроса, че ти лично нямаш нито един обектив, дето е подходящ за пейзажи. Мекицата 14-42 не става, 25мм също е за други цели, до някъде Samyang 7.5 fisheye бива. Да речем 40-150 R msc @40mm f/5.6-8, може също да даде приличен детайл в далечния план.
Като цяло от обективите на олимпус само ултраширокия зум 7-14/2.8 ми е направил впечатление, да се справя добре с пейзажите....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   17-10-16 11:55

12-40/2.8 не съм забелязал да има проблем с пейзажите!!! Той си е правен за пайзажи!



Публикацията е редактирана (17-10-16 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: марвес   
Дата:   17-10-16 11:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   17-10-16 11:59

Чакаме примери!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: rimohit   
Дата:   17-10-16 12:00

Е точно тоя Никон , дето си ми го имал , като имаш в предвид , че вече има ВиК филтър (падна от джоба на якето в кенеф -с чиста вода (уж)) и снимам само на ф2.8 до 3,2 , защото след това си личи ВиК филтъра , а едва ли това са най-острите бленди на обективчето![smilie18]



Публикацията е редактирана (17-10-16 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   17-10-16 12:05

[beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: марвес   
Дата:   17-10-16 12:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   17-10-16 13:02

Сега...айде да не съм снимал със апц матричките на сони и със новото бижу гх80. Много ми е интересно как описват липси на динамики, не вадене от сенките цеветове...Вижте, сравнявах дооста с алфичка 6000 с панасоничето...ако щете вярвайте отнася го по цветове, микродетайл, а пък за контрастни сцени да не говорим....там сонитата почти всички имат проблем с избушването на тъмните тонове....Но както и да е..да фулфреймите на соните динамика ще извадят и прочие....но разбрете матричките на м4/3 са мръднали доста по отношение детайл-цвят относно матричките отпреди даже и година. Те в основата саси същите, но са пипани доста софтуерно и даже маалко хардуерно. Литература бол.Точно за пейзаж ми е интересно-дайте хубав от а6000 и ще ви дам мой дето казват, че от роу нещо не се вадело добри снимки. Да видим преливки,цветове и тоналности...Пак ви казвам гх 80 изби рибата...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: марвес   
Дата:   17-10-16 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 19:58

От кропките един NX500 + 30mm F2 е непобедима комбинация, ако се рови от RAW.
Само едно комбо е по-добро = NX1 + 16-50/2-2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 20:00

"но разбрете матричките на м4/3 са мръднали доста по отношение детайл-цвят относно матричките отпреди даже и година. Те в основата саси същите, но са пипани доста софтуерно и даже маалко хардуерно." [smilie18] [beer]

По-скоро за същото време конверторите са надобрели и вадят по-качествена картинка от едни и същи файлове. Но ние понеже мъчим да вадим динамика и детайл от все по-нови модели ни апаратчета ни се струва, че се случва нещо кой знае какво [thankyou]

Има и нещо такова, че опита си казва думата и Панасоник последните години доста надобря в знанията как да си обработва изходния сигнал от матричките. Нещо, което фирми за фото като Оли и Фуджи от доста отдавна си могат. [smilie24]



Публикацията е редактирана (17-10-16 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   17-10-16 20:07

kasad - на мен лично не ми се вярва м43 сензор да вади повече детайл и по-добри цветове от АПС-Ц. Но бих погледнал с интерес RAW от ГХ80. Аз понастоящем карам с 9-18 и той ми върши доста прилична работа. Сигурно не е най-острия обектив на света, ама не ми и трябва кой знае какво повече. По-важни са ми динамиката и цветовете, отколкото остротата.



Публикацията е редактирана (17-10-16 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   17-10-16 20:39

Имам си вече 14-140 с гх-80, жалко че в близките ден, два, няма да мога да го тествам, на първо чете е страхотна машинка, със супер динамика и цветове....


ще търся 9-18 ако изпадне на добра цена и 17/1,8...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   17-10-16 21:03

Чудя се и аз дали да купувам 17/1.7 и 45/1.8 или да си купувам аф преходник към ЕОС и да си ползвам всички обективи.. :))


Ето ви динамичен raw да си поиграете....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   17-10-16 21:25

езикът с най-много "ХА" [smilie10]

https://www.youtube.com/watch?v=irWnAP5hgmA

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   17-10-16 21:30

Тоя файл доста добре се представя в сенките. Горе вляво има малко попрегорели облаци. Това GX80 ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   17-10-16 21:31

gx 80 с китака

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   17-10-16 21:35





Публикацията е редактирана (17-10-16 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   17-10-16 21:43

>>Чудя се и аз дали да купувам 17/1.7 и 45/1.8 или да си купувам аф преходник към ЕОС и да си ползвам всички обективи.. :))
И двата са добри и компактни обективи. Стават за street и видео. С тях оставаш незабележим по време на снимки. Ако не гладаш серозно на системата карай с преходници.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   17-10-16 21:47

А G7 дали ползва същия сензор и дали дава картинка като GX80? Щото аз апарат без въртящ се дисплей не ща и да помирисвам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   17-10-16 22:49

Не, не дава същата...по лоша

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 22:54

G80/G85 е приемникът на технологиите от GX80/GX85
И ще е едно от най-оптималните m4/3 тела изобщо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 23:03

За itilien , който все иска да мине тънкобюджетно, ама няма как [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   17-10-16 23:12

itilien, от тук можеш да сравниш камерите които те интересуват https://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-g7/7

Може да си изтеглиш и RAW-овете за реален анализ, защото понякога DPReview правят безсмислени обработки.
Панасоник не продава толкова големи бройки от даден модел, че да има отделен сензор за всеки модел! Разликите са предимно в програмните настройки на камерата при обработка на информацията преди запис в RAW.



Публикацията е редактирана (17-10-16 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   17-10-16 23:18

Глупости. Има разлика и още как!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   18-10-16 01:05

В сравнението на дпревюто не виждам никаква разлика между Г6 и Г7. Другото, което се вижда е, че сони 6000 не блести с особени качества във високото исо. Има доста гадни цветни парцали.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   18-10-16 08:59

Говорим за гх80...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   18-10-16 12:34

DMC-G7 vs. DMC-GX85

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   18-10-16 12:51

Ами не се забелязва разлика общо взето. Проблемът е, че от тия тестове не мога изобщо да си извадя изводи. Те не покриват дългите експозиции, динамиката, цветовете в природата.

Какъв ми е проблемът с Г6 - като направя експозиция от 30-60 секунди примерно, по сумрак избива шум в небето. Което като цяло е нормално. Обаче дори като го ресайзна до уеб размер - 900 пиксела, в небето остават някакви пикселизации.
Това се случва дори и при няколкосекундни експозиции, особено като побутна от тук от там цветовете.

Ето тия неща от горните тестове изобщо не може да се хванат.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   18-10-16 14:55

Ще потърся в мойте папки в хардовете къде съм заврял снимки с гх80 на звездно небе с 1600 исо...Ресайз или увеличение съм правил и никакви парцали. Има си софтуер за шума, но не е фрапиращ или дразнещ...Абе с това обективче 12-32 чудеса прави
.....Прекрасно небе вади
абе да намеря и от самелет през илюминатор привечер да се види....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   18-10-16 19:37


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/ypmv2075.JPG


https://c6.staticflickr.com/9/8556/30323387541_9e09225241_o.jpg

P1010018_DxO+

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   18-10-16 19:39

щраках някви картинки оня ден, ама честно казано не съм впечатлен.
На OLY картинките от M5 II повече ми харесват

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   19-10-16 14:31


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/foxd9492.JPG


(клик върху картинката за пълни размери)

ето още една от GX80

Ами качеството на изображението не е нищо особено, на нивото на GM1, с който споделят обща матрица. Вярно тук може и да са махнали АА филтъра, но като цяло разликата е нищожна, поне субективно...

тези дни, ако ми остане време с еднакви настройки и най-ниско ISO ще щракна от статив с един и същи обектив един и същи кадър с GM1, GX80 и E-M5II. После ще конвертирам в DxO Optics PRO 11 с едни и същи настройки и тогава всичко ще стане ясно.



Публикацията е редактирана (19-10-16 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   19-10-16 14:47

това ДХО - по-добре ли конвертира от адобския конвертор?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   19-10-16 15:01

ами субективно е. Просто крайните изображение нямат този така характерен адоубски характер /грубо зърнисти и с охрав уклон в цветовете/

Аз го ползвам по няколко причини:
- по-добре се оправя с оптичните корекции;
- по-удобен ми е интерфейса;
- има по-верни цветове, субективно;
- има разнообразие от цветни профили като можеш да си избираш тяло и филмова симулация, ако си добавил и DxO Film Pack

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   19-10-16 15:04

трябва да го пробвам, да видя дали няма да ми подобри до някаква степен нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   19-10-16 15:42

Има и доста възможности за шумопотискане. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   19-10-16 21:44

Стабилизацията при gx80 при видео:

https://www.youtube.com/watch?v=0TlNsj-CSaE


Направо си има "вътрешен гимбъл" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   19-10-16 22:23

>>Направо си има "вътрешен гимбъл" [smilie5]

Ясно е, че стабилизацията е безупречна, все пак от 5 години я развива Oly. gorbi , при Сони стабилизацията не е ли със същата ефективност? Бях чел, че била добра. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   19-10-16 22:36

Рядко правя видео със сонито, а за снимки не ми е трябвала - може би защото снимам предимно със светли праймове...
Но тук, при GX80, силно впечатлява, особено двойната стабилизация. Картината видимо "плува", вижда се още на дисплея... С механични обективи ефектът (от стабилизацията), не е толкова силно изразен...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   19-10-16 23:13

>>С механични обективи ефектът (от стабилизацията), не е толкова силно изразен...
При мен и с механични обективи стабилизацията е перфектна. Задаваш ли милиметрите на обектива след като си го завил???

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   19-10-16 23:42

Пак да подчертая - иде реч само за видео. Да, панасоника си пита всеки път когато го включиш и е с механичен обектив, дали си задал мм. на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   20-10-16 01:38

На OM-D E-M5 II, който ползва само и единствено стабилизация в тялото при видео, (FullHD, което е максимално) картинката ми е по-стабилна отколкото на DMC-GX80 + Lumix G X Vario PZ 14-42mm f/3.5-5.6 Power O.I.S.
Представям си новия E-M1 II + 12-100/4 PRO [smilie10] що за стабилка ще е.
Хубаво, че не снимам видео. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   20-10-16 04:34

Това за да го повярвам ще трябва да покажеш видео от двата при еднакви условия и чисти настройки, че има разни опции в менюто на панасоника, които силно влияят. (примерно - електронната стабилизация в повечето случаи пречи вместо да помага).



Публикацията е редактирана (20-10-16 08:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   20-10-16 10:32

Emoxide, Olympus едва ли са дали последните версии на стабилизацията. Прдполагам в момента са дали първата версия - от Е-М5, за да поддържат забележима дистанция.



Публикацията е редактирана (20-10-16 10:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   20-10-16 12:07

И аз точно това си мисля [smilie3]
Само са чудя, кога Панасоник ше дадат на Оли софтуера, за Depht of Defocus алгоритмите и дали изобщо ще се случи това...
А и крайно време е стабилизациите им в телата да ги направят съвместими със стабилизираните обективи м4/3, не всеки да си стиска технологиите [beer]



Публикацията е редактирана (20-10-16 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   20-10-16 15:00

За камерите без фазов фокус ми се струва, че би било от полза да се адаптира DFD. За стабилизациите си прав че трябва да има взаимна поддръжка!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   22-10-16 18:09


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/xlgj1532.JPG


GX80_001 (DxO)



https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/dihj2404.JPG


M5II_001 (DxO)





https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/ftad0236.JPG


GX80_002 (DxO)



https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/hvkw9820.JPG


M5II_002 (DxO)





https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/ilks7786.JPG


GX80_003 (DxO)



https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/ttck6120.JPG


M5II_003 (DxO)

клик на снимките за пълни размери;
клик на надписите под тях за линк към flickr с Exif данни

в последните два кадъра на ISO1600 разликата във времето на експонация ясно индикира как OLY лъжат с реалната стойност на ISO.
макар да съм сменявал обектива от единия апарат на другия, което време се отразява на движението на облаците в задния план, респ. и на количеството светлина идващо от сцената, все пак разлика от почти 2EV стопа е видна, което логично резултира и в крайното изображение.



Публикацията е редактирана (22-10-16 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   22-10-16 20:03

брех, това много шумно ми изглежда... Можеш ли да ми пратиш роу файловете на тия сините снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   22-10-16 21:02

Последните два кадъра са без шумопотискане, първите 4 имат

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   22-10-16 22:40

>> в последните два кадъра на ISO1600 разликата във времето на експонация ясно индикира как OLY лъжат с реалната стойност на ISO.
Emoxide, не ти е еднаква експозицията. Във снимката от Oly има повечко светлина така е нормално да е отнело повече време. За точно заснемане(при сравнение) мини на ръчни настройки и задай еднакви параметри!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: hartt   
Дата:   22-10-16 22:46

В последните два какъв е денойзът в DxO: HQ или Prime?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   23-10-16 00:42

В последните на iso1600 денойз няма прилаган. Само в първите на базово изо дето са, в режим HQ.
SoftImage снимал съм с едакви настройки и с двата, апертурен режим. Евентуално, ако съм забравил на OM-D да му изключа стабилизацията.... теста не е показателен!
Скоро пак ще го повторя, но би било добре да имам един и същ модел обектив, монтиран и на двата апарата, и да снимам едновременно с тях....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   24-10-16 15:16

[smile]



Публикацията е редактирана (24-10-16 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   24-10-16 15:19

https://drscdn.500px.org/photo/179356613/m%3D900/707900c6efcdc64696166ed01fb85a2b



Харесва ми на първо четене, от jpg, съвсем леко пипнато в шопа...



Публикацията е редактирана (24-10-16 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   24-10-16 16:59

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   24-10-16 17:03

на който му се занимава да конвертира...
Ето линкове от снимките ми на Морската гара в Бургас


Файл : TEST_GX80 [SeaStation BS].rar
Линк към *.RW2 на LUMIX: http://dox.bg/files/dw?a=a9c44de879


Файл : TEST_M5II [SeaStation BS].rar
Линк към *.ORF на OM-D : http://dox.bg/files/dw?a=7628b879ea



ще бъдат активни до: Неделя 06.11.2016г.
[beer]



Публикацията е редактирана (24-10-16 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   24-10-16 17:24

Ето и линк към Jpeg от E-M5II и GX80
Файл : TEST_M5II-GX80 [SeaStation BS]Jpg.rar
Линк към Jpeg OM-D + LUMIX : http://dox.bg/files/dw?a=eb47367598



Ще бъде активен до : Понеделник 07.11.2016г.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   24-10-16 17:28

https://500px.com/photo/179375513/st-kliment-ohridski-by-peter-petrov


Още една ...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   24-10-16 19:44

Чуденката ми в момента е оли 17/1,8 vs. lumix 20/1.7 Това мисля че най ми допада като дължина, основно за при по слаба светлина, за момента се откажа от 9-18 и 45/1,8 :(

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   24-10-16 20:21

17/1,8 пробвах с моя панасоник, много хубав... :) трябва да се купува... НЕ съм го виждал много на вторичния пазар, а е скъпичък нов... Особено ако се гледа цена/грам... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: dtangelov   
Дата:   24-10-16 20:28

Пробвайте 25/1.8 на Оли и тогава решете.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   24-10-16 20:31

Що бе, 17/1.8 в базара има таман няколко, все около 650 лева се търкалят. Аз по едно време се чудех дали да не вземам за филмчетата, дето снимахме, ама така и не се реших, пък и не сме снимали нищо от пролетта. За снимане на нощно небе ми е тесничък, тъй че не ме влече особено.

PeterPAN аз тайно се гласях да ти пробутвам моя 9-18 в случай, че реша да минавам на друга система [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: марвес   
Дата:   24-10-16 20:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   24-10-16 20:34

Ами то по-впечатляващо май чак на фул фрейм идва...

Снощи ламерко ми прати два роу-а от фуджито си, ама и от тях не останах особено впечатлен.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   24-10-16 20:36

за снимане на нощно небе Sony A7S... Ама не знам първа версия дали става, че втора много хаплива цена... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   24-10-16 20:59

а, не ми е кой знае колко важно и не бих дал дори и парите за първа версия :) Иначе те не са особено различни като качество, разликата е основно в стабилизацията и разни видео подробности.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   24-10-16 21:02

никога не е късно за 9-18, решиш ли... имаш ли 14-42 интересно ми е как ще се дуржи с един канонски широк конвертор, но пак голям кютук ще стане...

няма да бързам начи с 9-18...

за сега мисля, че гх-80 ми дава много повече от нуждите които имам и доста, техно хитринки... и най вече компактност...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   24-10-16 21:10

аз имам преходник от ЕОС, ама не е AF.. С 10-22 канонския е супер, само блендата не мога да контролирам... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   24-10-16 21:37

[24-10-16 20:32] марвес: "TEST_GX80 [SeaStation BS].rar
Бива, но нищо впечатляващо. "

[smilie24] Анджък де! Нал и аз туй казвам. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   24-10-16 22:06

Линк

Пропуснали са го 10-18, със айм соритата, май тези адаптери не са от най бързите, но дори и за МФ е интересно...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   24-10-16 22:16

Нямам 14-42, защото основно снимам докъм 35 и рядко ми липсват дължините от дупката до 80 (имам 40-150 олимпуския).

То като гледам нямам кой знае колко алтернативи за по-високо качество. Единия вариант е да се ъпгрейдна малко, колкото да съм с по-нов сензор и като гледам май г7 ми идва най-добре откъм съотношение функционалност/цена, особено ако падне някой на добра цена втора ръка.

Другия вариант е да мина на сони - некс 6000 с 10-18. Ама там ще дам доста повече пари, няма да имам напълно въртящ се дисплей и ще се чудя какъв дълъг обектив да му търся, че там са кът читавите и тежат много. Не че много снимам с дълъг, ама се случва от време на време.

Третия вариант е фуджи, ама там много пари и не мисля да го прилагам.
ФФ сони пък още повече пари, че и тегло.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   24-10-16 22:35

ми аз от некс 6 скочих на панасоник :) заради компактността... 10-18 е огромен, нещо не си паснахме с него незнам, за минолта сони съм имал и 11-18 сони,а сигмата 10-20, не я свалях, няколко тела смених с нея...

за некса единствения адекватен обектив според мен е 16-50

35/1,8 и 50/1,8 са върхъ

гх-80 с 14-140 е по компактен от некс-6 с 18-55 [smilie5]

друг е въпросът, че там нямаш разумна алтернатива на дългото, тук на широкото [smilie11]

иначе като мерене панасоника се справя по добре според мен, с малко пипане си правя сичко както ме кефи...

при сони беше с много пипане...

при канон Г16 беше изнервещо, няма кво да пипнеш...

отнася и сони и оли и панасоници с китаците, като куцо пиле домат...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: марвес   
Дата:   24-10-16 22:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   24-10-16 22:57

10-18 си е малък обектив, ползвал съм го малко на некс 7 и на а7р, никак не е лош. Май не се намира често втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: марвес   
Дата:   24-10-16 23:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   24-10-16 23:13

бе всяка система така е направена, че да ти липсва нещо, няма пълно щастие... иначе всички матрици са толкова добри, че всичко става, за непрофесионални цели, дори и за про, ако не печаташ чаршафи..

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   24-10-16 23:20

Абе може и евтино, ама не бих се върнал еволюционно толкова назад, та да снимам хептен без въртящ дисплей, независимо, че качеството може да е една стъпка напред. Аз от 2007-ма насам само с напълно въртящ се дисплей съм снимал. Дори тилтващите ми се струват прекалено неудобни (заради вертикалните снимки).

Един самянг 12/2 излезе в базара, май беше 600 лв. Иначе между 12 и 18 дупката бая голяма и то точно там най-много снимам. Около 20-24мм

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-10-16 00:23

има в еьна обявастои един 10/2,8 много ме блазни но голям кютук... виж за безогледална кропка х1,5 12/2 си е супер, незнам що зачезнаха...

интересно ми е 7,5 с дефишване как ще се държи...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   25-10-16 09:17

Днес ще закача 8мм. самйанг и довечера ще кажа как ми се е получило... Ако не беше:


"интересно ми е 7,5 с дефишване как ще се държи..."

сигурно нямаше да ми дойде на акъла да комбинирам преходника ЕОС с фишай-я в гардероба.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: rimohit   
Дата:   25-10-16 09:33

Ако говориш за дефишване на
Samyang 7.5mm f/3.5 , по скоро не си струва .
Доста си криви това стъклои след дефишване трябва много да изрежеш в страни от кадъра и реално тия широки милиметри ще изчезнат .
Иначе си е готино стъкло

https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/bymk7172.JPG


https://c4.staticflickr.com/9/8046/29642938851_3b0432f665_o.jpg

P4650012 by Tihomir Dimitrov, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   25-10-16 10:27

то кривенето май зависи и от това колко е наклонен обектива , но така или иначе е в графата MustHave...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   25-10-16 10:45

Не зависи от наклона, това е геометрично изкривяване, а не перспективно

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   27-10-16 01:26

Далаверка

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: hartt   
Дата:   27-10-16 09:11

Не е, в ибея има по-евтин new other.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   27-10-16 09:36

вчера беше 340 паунда ;(

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   27-10-16 10:28

относно РАЗМЕРИТЕ на компактни тела с ултрашироки зумове...



https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/ozep7557.JPG


клик върху картинките ще ги покаже по-големи


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/tslq7957.JPG




M.Zuiko 9-18/4-5.6 е супер посредствена комбинация от характеристики, според мен, затова и не го включих в линка на сравнението[smilie18]



Публикацията е редактирана (27-10-16 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: марвес   
Дата:   27-10-16 10:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   27-10-16 11:12

Именно! Според мен SONY 10-18/4 OSS е най-малкият прилично добър широкоъгълен зуум при безогледалките, а и изобщо.

Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM - също много компактен, но 18-35mm еквивалент не е много интересен, според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   27-10-16 11:20

Zuiko 9-18 ако беше остър по краищата щеше да е трепач! Oly не са го изпипали умишлено за да има търсене на 7-14.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   27-10-16 11:59

Аз пък снимам с 9-18 и смятам, че е напълно приличен. 18 мм е достатъчно широко, без да се изпада в крайности. 15мм вече идва прекалено широко. Аз предпочитам от 18 до 36мм еквиваленд пред 15-28. Обхвата между 28 и 36 ми е по-използваем отколкото този от 15 до 18. Не е свръх остър по краищата, ама голяма работа, то и сонито не е особено остър. Ако не печаташ в някакви много големи размери, няма особено значение. Особено като се има предвид, че м43 системите са 16 мегапиксела и качеството им така или иначе не е кой знае колко добро за големи размери.

Аз тия дни си играх с мои файлове, както и с тези на Emoxide и това, което забелязвам е, че шумът в облаците се забелязва много, особено ако са по-тъмни. Дъртото ми Сони Р1 се справя по-добре с това, отколкото м43. А тоя шум се вижда на някои места дори в размер 1200х900, да не говорим за по-голям, който да ти напълни екрана. Поиграх си да потърся пейзажни фотографи, снимащи с м43 и успях да намеря няколко. На снимките на всичките се виждаше шум и пикселиране в небе и облаци.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: nick.sun   
Дата:   27-10-16 12:56

Хубаво визуално сравнение с ултрашироките обективи, Emoxide.

Наистина обхвата между 28 и 36 е доста полезен, така няма нужда от стандартен зуум.

В тази връзка интересен баланс на функционалност ще бъде Panasonic 8-18 2.8-4. Обмислям смяна на системата поради теглото и с интерес ще следя анонсирането му като размери.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   27-10-16 12:58

и за мен 18-36 е по приемлив от 15-27 [smile]

и не напоследно място заради компактността, бих преживял имагинерните недостатъци...



Публикацията е редактирана (27-10-16 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   27-10-16 14:47

И за мен PanLeica 8-18/2.8-4 ми сс струва най-привлекателен [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   28-10-16 00:23


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/yduq3851.JPG


https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14882216_1480124052016528_5561175765987971289_o.jpg



12mm, f3.5, 1/25, ISO 3200 jpg, от ръка



Публикацията е редактирана (28-10-16 00:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   28-10-16 08:45

И кога точно трябва да ръкопляскаме, на тая сапунерска картинка ?



Публикацията е редактирана (28-10-16 08:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   28-10-16 10:02

Това показва реално колко си може апарата, дай алтернатива с прехвалените ти стъкла да видим, разликата от ръка....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: lamerko   
Дата:   28-10-16 11:18

Изтрил си exif-a и не може да се види, но си мисля, че има някаква компенсация в минус. И аз не виждам всъщност какво точно искаш да покажеш с този кадър - ако е за скоростите, то 1/25-та и без никаква стабилизация може да имаш напълно читави кадри от ръка. С моя Канон 6д (без стабилизация) и завъртян Тамрон 24-70 с включена стабилизация съм правил от ръка на 5 кадъра 1 успешен... при скорост 1 секунда. Това с големя и тежък кютюк, тежащ близо 2 кила :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   28-10-16 11:34

Я да видим "сапунерска" картинка:
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29267309331/in/photostream/


Пак още една сапунерска картинка на проклетото панасониче:
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29266989401/in/photostream/


Лелеее колко са зле тия панасоничета, мнооо зле:
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29266989401/in/photostream/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29058505390/in/photostream/


Пък и не могат да снимат да знаете:
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29266989401/in/photostream/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29058505390/in/photostream/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29312158496/in/photostream/


Даже се чудя защо ги миъкнат хората:
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29266989401/in/photostream/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29058505390/in/photostream/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29312158496/in/photostream/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/28724782893/in/photostream/


И да знаете,динамика, цветове и рязкост от тях йок!:
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29266989401/in/photostream/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29058505390/in/photostream/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29312158496/in/photostream/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/28724782893/in/photostream/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29345963095/in/photostream/


Айде стига толкова, че ми иде да го хвърля настената това панасониче!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: h_bio   
Дата:   28-10-16 12:01

Те и сапунерките напоследък много дръпнаха... та дажи и телефоните.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   28-10-16 13:18

Kasad-Илияне, нищо лошо не мога да кажа за DMC-GX80, напротив, чудничка малка машинка. А и твоите кадри показват хубавите неща... но не мога да се съглася, че jpeg-ът от последният пост на PeterPan носи някаква смислена информация за апаратчето и възможностите му. При снимане с еквивалент на 24мм съвсем нормално от ръка при скорост 1/25с да се случи неразмазан кадър, дори без никаква стабилизация. Относно високото ISO3200 ами да, нормално в jpeg да няма много шум, както и почти никакъв детайл в сенките.
Що се отнся до твоите кадри, Илияне, нещо хитрееш, щото нийде нямаш EXIF, да те „разобличим” как рационално боравиш с по-ниските светлочувствителности и конвертиращият софтуер на „сопата”
[beer]



Публикацията е редактирана (28-10-16 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   28-10-16 15:27

Аз казах ...боравя с роу терапито....иначе Лайтрума и сопата нещо не конвертират добре за моя вкус но си е мое мнение на нещата. Роу терапито е бавен и бъгав софт, но някак си ги вади едни сочни ....наскоро с един марк-олимпуски марк става дума-та от него конвертирах ..ами по добре е от силкипикса за мен. А за м4/3 ествествено че шумят малко повече, но смело могада кажа, че с тях бързо и с удоволствие се снима. Пипнали са донякъде матричките, оптиката е прилична, докато се разочаровах от нексовете-говоря за 6000 и 6300...говоря го най-откровено. Хем са техни матрички,хем в контрастните сцени се държат като невидели разработки в тъмното...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   28-10-16 15:40

kasad - това, което аз забелязвам и в моите файлове от г6, както и в тия, дето Емоксид ми прати от ем5ii и гх80 e, че шумът води до разни артефакти (пикселизация) в равномерните области дори и след като се ресайзне до уеб размер (800-900 пиксела по тясната страна). Това, което се чудя е дали това може да е проблем на адобския конвертор или е нещо друго. Пробвах с ДХО, изглеждаше същото, но предвид, че за пръв път пипам ДХО, няма как да съм сигурен, че съм направил нещата по най-оптималния начин.
Не знам как е с роу терапи.

На теб какво не ти хареса в 6000?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   28-10-16 15:55

@kasad суппер са :)

Но сравняване снимки8 правени в ясен слънчев ден, с такива правени 1час след "здрач' часа в пълна тъмница [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   28-10-16 16:00

Ами първо място това не е пъргава машинка. Изобщо. На воторо, при хубава светлина и баба знае, но влошат ли се светлинно нещата мнооого е важно какъв обектив си сложил отпред, но в тъмните области не можеш така да пушваш както например от никонски файлове-от по-новите им апарати. Но в контрастни сцени..е там вече почват едни артефакти, едни неравномерни полета. Да, на силна следобедна светлина никой не трябва да снима,но все пак от едни матрички вадя по добре разработени участъци в сравнение от нексовете-говоря за а6000! И с изключения на някои цайсове оптиката ич не е добра, нормална да-но чак добра .....каквото и да говорят с нексовете се чувстваш ни риба , ни рак...Друг е въпроса при фулфреймчетата на сони, но и там има големи недомислия.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   29-10-16 14:35

Аз сега си поиграх малко повече с DXO... има един метод за шумопотискане, Prime пише на бутона. Оказа се, че изчиства много добре шума без да влошава прекалено много детайлите и впоследствие като се ресайзне до уеб размер не се виждат никакви артефакти. Така съм много по-доволен :) Явно трябва да се направи някакъв компромис с шумопотискането, няма как иначе. Май ще си остана на м43, най-много да мина на Г7.

Лошото е че ДХО няма някои неща, които адобския конвертор има - като градиент например и винетиране (добавяне)



Публикацията е редактирана (29-10-16 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-10-16 15:53


https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/gmhq3837.JPG


https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14889949_1481272201901713_1114515336892071175_o.jpg



Още една сапунерска, за мен си е ОК искам да снимам в jpg и да не се занимава с глупсти...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   29-10-16 17:20

Има добавяне на винетиране при DXO.
Ти коя версия ползваш, itilien ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   29-10-16 20:47

PeterPAN - небето на тая снимка е толкова ужасно, че дори не разбирам как си го постигнал :)

Сложил съм трайъл версията на оптик про 11

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: PeterPAN   
Дата:   05-11-16 08:57

В изключено състояние като го местя, матрицата трака та се къса, не са ли се сетили да я застпорват да не се мандахерца, кат на стар дядо... нещо не ми вдъхва много доверие колко ще изкара, а при по сериозно ходене, тичане и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: kasad   
Дата:   05-11-16 17:43

Не се притеснявай.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   06-11-16 04:50

...не се притеснявай, рано или късно ще го шитнеш в базра или през балкона [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: misho   
Дата:   07-11-16 19:43

Здравейте, отскоро снимам с GX 80, и съм предоволен, но не мога да се справя добре с настройките за заснимане и конвертиране на видео.Преди снимах с GF3 и там вариантите в заснимане в HD са... точно 1!!
Каква кадрова честота да избера: 50p, 50i,или25p и колко кадъра в сек - 50, 25 или 24? Снимам за лично удоволствие, некомерсиално.Търся максималното качество за заснемане и възпроизвеждане на TV монитор което позволява апаратчето. Обработвам си клипчетата със Сони вегас и ме интересува в какъв изходен файлов формат да рендвам!
Ще се радвам на съветите ви!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   07-11-16 21:20

Ако искаш филмов изглед снимай на 25p (което е 25 кадъра в секунда) и на скорост 1/50, а експозицията регулирай чрез блендата, НД филтри и исото.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   09-11-16 15:57

Абе я да ползвам темата... случайно някой да има някой от следните обективи и да е иска да ми го даде за 3 седмици да го разходя до Алтиплано (срещу някакво заплащане)?

самянг 12/2 или олимпуския 12/2, или в краен случай самянг 7.5/3.5

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   09-11-16 16:51

Защо не поразгледаш 12-40/2.8?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   09-11-16 17:11

Абе чудя се наистина. Както и за 12-35 панасонишкия. От една страна е по-универсален, от друга обаче е 1 бленда по-тъмен от 12/2. А 12 мм е малко на тесния край и времето на експозиция не трябва да превишава петнайсетина секунди, защото на 30 звездите стават чертички вече. Пък и ми се дублира една част от дължината му с 9-18, а същевременно не е малко пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   09-11-16 17:48

12-40/2.8 е на промоция в момента. 12-40 е по-добре по краищата и от 12мм/2.0 и от 12-35/2.8. Какви са тези пейзажи на ф2.0 [smilie11]



Публикацията е редактирана (09-11-16 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   09-11-16 17:52

itilien всъщност иска това:

https://photo-forum.net/static/forum/2016-11/ztbf6539.JPG




ако го има в базара за до 800лв. [smilie5] (неразличимо от ново, функционално и визуално, как си му е реда)



Публикацията е редактирана (09-11-16 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   09-11-16 18:04

SoftImage - алтиплано е един от районите с най-ниска светлинна замърсеност изобщо в света, още повече, че въздухът е много сух и надморската височина е над 4000м :) Та искам да използвам възможността и да пробвам някой нощен пейзаж, пък макар и да не е най-подходящия сезон за снимане на млечен път (централната му част не се вижда).

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   09-11-16 18:12

[smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   09-11-16 18:18

Emoxide - всъщност по-добре Olympus M.ZUIKO Digital ED 7-14mm f/2.8 PRO .. за до 800 лева :))

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: stzz   
Дата:   09-11-16 18:28

itilien, писал си пейзаж и статив - логичното допълнение към тия две е SIGMA!!!

Потърси и разгледай кадри.

ПП
щото в една друга тема писа за листа и клони.............

ето от мене:

целия кадър

100% кроп



Публикацията е редактирана (09-11-16 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: lamerko   
Дата:   09-11-16 18:35

Тия от Лайка трябва да си направят ново лого - двустранно нахапана ябълка [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-11-16 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   09-11-16 18:35

Това ми изглежда прешарпено. Отделно е недоекспонирано. Аз държа много на фунцкионалността на телата, изображението е на второ място. Няма сигма, чиито кусури като тяло да преглътна.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: stzz   
Дата:   09-11-16 18:47

ОК!
..........само да отбележа - няма корекции при конвертирането освен:
-luminance noise 2 от 5
- chroma noise 4 от 5
..........стойности,които си стоят по дефорт.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   09-11-16 20:20

Itilien, ти снимал ли си със 7-14/2.8 ?
Щото аз съм. Не е нищо кой знае какво. Фишай-зуум обектив е това.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   09-11-16 20:23

Stzz няма как да те разберат хора, които не са снимали с Foveon.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   09-11-16 20:43

Абе свалял съм файлове от фовеон, гледал съм ги, играл съм си с уникално калпавия сигменски конвертор. Предните сензори, дето ги слагаха в сд14 и дп1 бяха зле откъм възпроизвеждане на цветовете. Снегът винаги имаше много странни зеленикави и розовеещи оттенъци в различни части на кадъра. Дори и да е по-добре в сензора на Sd1, няма сила, която да ме накара да се гъзурча с око във визьора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »