Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: samurai2   
Дата:   09-03-17 08:19

chrisnoch
Аз съм любител щракач.снимам без пари и съм горд от това което можем с жена ми.[smilie3]
Кое не разбра ,че с вас не можем да се мерим.
Ти си профи спор няма - шапка ти свалям [smilie3]
Лек ден ти желая.



Публикацията е редактирана (09-03-17 09:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   09-03-17 11:26

chrisnoch [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

само без нерви г-н професоре Всичко знам и съм гениален другите да го духат

П.П. БГ киното го е имало, ще го има и ще пребъде… амин

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   09-03-17 11:30

Сигурно е профи, а още по сигурно, че работи за тайните служби.
Нищо от това, което умее не може да види бял свят, в противен случай ще бъдем "терминирани" [smilie25]

Наскоро гледах в тубата пряко сравнение между глайдкам и Ronin стебилизираща система. Резултатите са много интересни [smilie5]

Ако отново напиша, че ползването на стабилизираща система от типа на glidecam, flycam и подобни изисква опит, тренировки, похвати и т.н. сигурно пак ще се прочете и разбере грешно и ще бъда пратен в отбора 3-та категория [smilie18]

Сигурно Сашо от Alexander Alexandrov Films ходи като Transformers накачулен с цялата тази железария, иначе как е успял да направи толкова добри филмчета [smilie18]

Ех, голям процент от "старата генерация" тотално се самозабравят [smilie7]
От към години и аз мога да се причисля към тях, но защо ли упорито не искам да мисля толкова ограничено [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: e-mil   
Дата:   09-03-17 11:54

Автор: Krassy
Дата: 09-03-17 11:30
"Сигурно е профи, а още по сигурно, че работи за тайните служби.
Нищо от това, което умее не може да види бял свят, в противен случай ще бъдем "терминирани" [smilie25]"


Е, то пък много трудно да му намериш фирмата и да разбереш какво е снимал. Ей ти филм от миналата година.
https://www.youtube.com/watch?v=eEtxDqSZQ60

Опитваш се да бъдеш оператор и затова смяташ, че всички коментиращи са оператори. Хич не ти хрумва, че режисьорите и продуцентите също може да разбират от техника.
А иначе Християн е прав. Операторите не могат на своя глава да качват в Интернет видео с работата си. Понякога и продуцентите не могат. Освен ако не е вече качена реклама или музикален клип.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   09-03-17 12:06

Ох... това българско кино [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   11-03-17 17:20

Лудница...

https://www.facebook.com/cinematography2.0/videos/1304661632912718/

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-03-17 14:09

Автор: hose
...
само без нерви г-н професоре Всичко знам и съм гениален другите да го духат


Нещо си се объркал! Глупашки самонадеяни постове, при това написани неграмотно, не могат да ме изнервят.
Да твърдиш, че знаеш всичко, щеше да е смешно, ако не беше жалко. Самозвани гении има под път и над път. Обикновено свършват в лудниците.



Автор: Krassy

Ох... това българско кино [smilie8]


"Докато Ая спеше" е страхотен филм - скромен, емоционален и дълбок, а финалът направо те хваща за гърлото. Успя да се задържи в кината само 6 седмици, та сигурно затова си го пропуснал. [smile]
А устройство от последния ти пост е направо абсурдно в своята нелепост. Ако ти е интересно защо мисля така - питай, ще обясня.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Krassy   
Дата:   13-03-17 15:05

Не, не си ме разбрал..

Като филм може да е прекрасен, да е такъв, надявам се...
Обаче тази типично наша "визия" и действие присъства навсякъде. Като се започне от заснимането... но не мога да кажа точно, просто на подсъзнателно ниво си личи, че е нашенско кино... до самата игра на актьорите, което пък няма нищо общо с темата, но нали се зачекна... т.е. аз го зачекнах [smilie8]
Не знам дали бих могъл да го опиша точно, но нашите родни актьори играят така, че все едно ги записват, все едно показват нещо, което са научили, дори прекалено добре...
Но никога, все едно това се случва наистина [smilie7]
Усещането е все едно да покажеш колко силен удар можеш да нанесеш, да вложиш цялата енергия, да изпълниш движението и удара, но да не удариш [smilie5]

Както и да е, стига за това кино... а за паякообразната чудесия - само споделих за купона.
Снимането от ръка /с някакво приспособление/ е достатъчно добро, ако се изпълнява от трениран човек, който не снима от вчера. До оня ден се нагледах на великолепни тестови и не тестови записи от DSLR с Ronin, гимбал, гайдкам и флайкам... просто са уникално добри за целта си.
А когато изискванията са за още по добри показатели, незабележими като разлика от нормалните хора, тогава и бюджета и друг, и "крановете" са други и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: colorphoto   
Дата:   13-03-17 16:12

Krassy: При режисьора Виктор Божинов и операторите с които работи няма тези дразнещи зрителя неща откъм визуализацията и актьорската превзета игра за които пишеш,или поне са най-малко.

Има и надежда за родните зрители значи...

Скоро пуснаха някакъв награден филм "Потъването на Созопол" - еманация на излишните и даже вредни за зрителите мъки за гледане.

Сигурно е бил много необходим за душвността на създателите си но са натворили всичко,което не трябва да се твори за която и да е аудитория - даже и тясна - приятелска,или интелектуидно критическа.

Режисура и сценарий от една персона е трудно предизвикателство.

Факт е обаче че същия режисьор има много добри документални филми.

Уви още се снимат подобни игрални безпътици като повечето ленти от дветдесетте години у нас.

С чии пари е друга тема.



Публикацията е редактирана (13-03-17 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   14-03-17 13:52

chrisnoch [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Владо Икономов разказваше много готина история, за един чужденец критик, който се занимавал с БГ кино някога… и на един фестивал Владо го пита - Какво мислиш за българското кино? - Жестоко е… - Е, всичко можеш да кажеш, но че е жестоко? - Жестоко е към зрителя…

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »