Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Втора камера за Street. Fuji?
Автор: enizvk   
Дата:   26-09-16 09:22

Здравейте,
Ползвам Pentax система и съм доволен, но като става въпрос за Street размерите пречат, хората се плашат и става чудо...
Та си мислех за Fuji XE-1 с някаква твърда 35-ца евентуално, само за тая цел. XE-1 защото ми допадна картинката, ретро дизайна и цената.
Ако имате опит с аналогични конфигурации можете да нахвърляте идеи, да има какво да "чопля" :)

Поздрави!

 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: марвес   
Дата:   26-09-16 09:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   26-09-16 09:43

х100?

1. оптичен визьор
2. неоптичен визьор
3. бърза приоритетна бленда
4. готин обектив 35 мм еквивалент
5. хубава цена
6. малък
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-09-16 10:47

X-E1 e достатъчно добре, но има доста лагав дисплей и нещата може да се изгубят в определени моменти. Иначе е достатъчно бърз с 35/1.4, аз лично ползвам редовно с 60/2.4 макрото, че ми трябва дълго, но не снимам движещи се обекти...
Eто с Х-Е1 и 35/1.4.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rkwo2212.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-09/shrj1271.JPG


http://store.picbg.net/pubpic/73/BB/18cb236af8ec73bb.JPG




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ftsc3766.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-09/yhwb3148.JPG


http://store.picbg.net/pubpic/41/F8/13bcb062a1c641f8.JPG



Х100 също е добра идея, макар че е с фиксиран обектив. Не знам защо се пренебрегва най-евтиния от този клас Никон А, същия размер матрица, по-компактен от Fuji, приятна картинка (е, няма разните филтърчета на Fuji). Sony RX100, но чак mk3 бих погледнал, нещо хич не ми се връзва каквото и да е улично снимане без визьор. Лично мнение...
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: ATHOM   
Дата:   26-09-16 10:57

35-ца или FF еквивалент на 35-ца?

Всъщност, и на двете дължини вече има по два обектива, съответно ф1.4 и ф2, като вторите са значително по-бързи от първите + са "климатоустойчиви". Качеството на картинката е сходно, а именно превъзходно, каквито са огромното мнозинство от твърдите обективи на Фуджи (всъщност аз лош твърд обектив на Фуджи не знам).

Обаче аз лично, бих взел Х-Е2 вместо Х-Е1, разликата в скоростта е очевидна.

Едит: забравена запетая.



Публикацията е редактирана (26-09-16 11:11)
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-09-16 11:09

X-E2 с ъпдейтите е наистина значително по-бърз от Х-Е1, разни недостатъци са елиминирани, това препоръчвам и аз.
35/1.4 е по-добре от f2, където тази устойчивост на пръски и дъжд идва с телата Т1, Т2, Про2, където цените са други.
Бих погледнал и Ricoh с фиксирания обектив, ако се спре човек на този клас и тип апарати има няколко избора.
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: roburt48   
Дата:   26-09-16 11:42

А какво толкова те смущава в Pentax-a ?? Аз също снимам 95% street [smile] И аз съм с Pentax K-S2... Не знам, но аз бих ти препоръчал да снимаш с обектив, с който няма да ти се налага да се вреш в хората.. :) Лично аз за стрийт ползвам 55-300 и ми върши 110% работа, и все още не са ме набили [smilie5] .. Успех във взимането на решение :)
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: victory13   
Дата:   26-09-16 11:44

Друг е май стилът на човека... търси 35мм...
Може да се погледне и про-1...
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: spotter84   
Дата:   26-09-16 12:01

Съгласявам се с думите на roburt48, разбира се мое лично мнение. Но и аз клоня като най-разумен и заедно с това "интерактивен" авариант един зуум от рода на 55-200, 55-300. Ако сега тепърва избирам твърд обектив за стрийт обач, именно ще ми е приоритет това да не бъда забелязван и заедно с това да има може би прилично отделяне на хората от фона Т.е. обективи като 60 2.8, 90 2.8, разбира се ако предлагат и сравнитено бърз фокус :) [beer]
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: ATHOM   
Дата:   26-09-16 12:01

Бавничко е Про-1, а и като размери е по-обемисто.

Но пък си е друг гъдела с него, признавам.
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: roburt48   
Дата:   26-09-16 12:10

Умишлено "натъртих" на обектива 55-300 ... Аз лично съм с евтината пластмасова версия за 200 лв. втора ръка, но картинката му е страхотна и е много остър !! (мое лично мнение, разбира се)..Аз също имах залитания да си взема компактна камера, но ... не знам :) Автора си решава [shtrak]
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: lamerko   
Дата:   26-09-16 12:11

Не знам как са телата на Фуджи с първата версия на матрицата, но тия с втората - резултатите са много приятни. Не е до технически параметри, а до някакъв чар - не знам точно :)
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: enizvk   
Дата:   26-09-16 12:21

@kvakioh Благодаря за снимките.
Предпочитам със сменяеми обективи. Харесвам свободата да избираш :)

Гледах и XE-2 но и цената е (2 x XE-1) не знам дали си заслужава при положение, че и обективите не са мнго евтини.

Аз имам 55-300 даже 2, и ако не си взема Fuji ще го заменя с 70-200/2.8.
Твърдях, че не ми трябва и са излишни пари, но защо ми е скъп апарат ако не мога да го нося навсякъде с мен. Разликата е
следната
+ обектива (за 70-200 да не говорим)

Разходих се с XT-2 на един познат няколко часа и е далееече по дискретно е хората не ме гледат втренчено и не се налага да нося голяма чанта щото влиза в джоба на якето. Въобще, мисля че това е голямо предимство за тоя стил колкото да си харесам К3-то:)

П.С Видях на lamerko поста.
И аз така мисля, цветовете са по топли и различни ми се струват.



Публикацията е редактирана (26-09-16 12:22)
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: ATHOM   
Дата:   26-09-16 12:28

Всичко опира до стила на снимане.

Някои хора вървят по улиците, виждат нещо, ПРАС снимката, продължават.
Други застават някъде и чакат да стане нещо, цветове, форми, тва-онва.

За първото Е2-ката е в пъти по-удобна, Е1-цата като я вдигнеш, че като се разтърси къде да го хване тоя фокус...

За второто, АФ почти не ти трябва, така че и Е1 ще свърши работа.

А понеже си се разкарвал с Т2, то не знам дали след това, Е1 няма да ти се стори като охлюв.



Публикацията е редактирана (26-09-16 12:37)
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-09-16 12:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: iliyanb   
Дата:   26-09-16 12:47

Е-1, обектив 23mm, бленда 5.6, префокусиране на 5 метра, преминаване в ръчен фокус или заключване на автоматичния. Вдигане на камерата и стрелба в този диапазон [smile] .
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-09-16 13:17

E2 се намира втора ръка достатъчно евтино вече. Всичко зависи от парите.
И аз съм поддръжник за Е2, Е1 винаги, още от закупуването и преди това с тестове в магазините ми беше бавно. Е, пета безогледалка беше, различна и силна с опции и функции разни, но си е по-бавна от Некс3 дори.
Pro-1 е голям и обемен, по-бърз е от Е1 след като се ъпдейтне.
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: steeens   
Дата:   26-09-16 15:39

http://cameradecision.com/compare/Fujifilm-X-E2-vs-Sony-Alpha-a6300

А защо не това? Макар че и на пентакса, ако му сложиш една палачинка, ще върши работа и то добра...с малко средства може да го маскираш така, че да не изглежда голям и да плаши хората...
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: sirkhann   
Дата:   26-09-16 18:17

Обективът е 27/2.8, апаратмето може да е M1, не е задължително да е Е1. Ако ще се дават толкова пари, по-добре X-T10.
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: MikeDimit   
Дата:   26-09-16 18:56

В наше време, извън туристическите места/улици, всеки с апарат привлича някакво внимание. Особено извън София. Ако носите телефон обаче няма грижа. А и в крайна сметка от какво да се криете? За последните 4 години 2 пъти са ме питали какво съм заснел. Единия - кисел старец до ЦУМ и една румънка на морето.
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: lamerko   
Дата:   26-09-16 19:05

С 55-200 нямаш грижи [smilie5]
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: enizvk   
Дата:   26-09-16 20:15

Много полезни мнения, дори няколко предложения за XE1 :)
Извод, който си направих е, че почти всички обективи на Fuji са добри. Колега любезно предложи да се видим и да ми покаже 2-3 fuji`та и да ги пробвам.
Благодаря!
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-09-16 08:07

Фуджи форевър.
Аз снимам на бленда 16.
Обърнаха ми внимание да не прекалявам.
Бленда 11 било в края на оптимума.
Важното е да се забавляваме.
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: BXMarkov   
Дата:   27-09-16 10:52

Ениз, снимаш с Пентакс. Една от най-удобните за стрийт камери. Като опитен Пентакс ползвател ти препоръчвам да го екипираш в зависимост от предпочитанията ти за дължина с някой лимитид 21/3.2
40/2.8 43/1.7 или 70/2.4 комбинацията по размер е почти като безогледалка, а качеството на изображение ще е без компромиси. Помисли дали си струва да наливаш още пари за нова система.
 Re: Втора камера за Street. Fuji?
Автор: nyamago   
Дата:   27-09-16 11:36

В последното мнение има доста смисъл и е храна за сериозен размисъл (при все че съм почитател на джобните камери). Ако наличният Пентакс с компактен твърд обектив се побира в джоб (поне на връхна дреха) - наистина няма смисъл от втора систма.
[shtrak]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.