Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ в избора на фотоапарат
Автор: marinero1987   
Дата:   25-09-16 12:36

Здравейте на всички. Обмислям смяна на техниката, в момента разполагам с Nikon D3200 и обективи 35mm f1.8, 50mm f1.8 и tarmon 17-50 f2.8. Та питането ми е кой от двата модела ще е по подходящ за тези обективи и именно Nikon D7200 или Nikon D610.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   25-09-16 12:44

Д7200- запазват се текущите обективи.
Д610, само 50/1.8 евентуално ще може да се запази и ползва.
Има вече тема приблизително същата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   25-09-16 14:44

Ако можеш да си позволиш Д610, скачай смело. Едно време хората си снимаха само с 50милиметра и си живееха спокойно[smilie5]. Обективи ще си докупиш... по-нататък.

П.П. Винаги е добре на свой гръб да се разбере, че и на ФФ-ма му липсва копченцето "шедьовър" [smilie5] [smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   25-09-16 14:47

Въпроса е не само дали можеш да си позволиш D610, ами дали можеш да си позволиш и хубави обективи за него.
Има неща в които D7200 е по-добър, а при определени бюджети комплекта обектив/тяло с D7200 да е по-добър от D610 и по-евтини обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   25-09-16 14:53

О, да! Само дето човекът е решил, че вече му е време за ФФ и просто иска да затвърдим неговото решение, и малко да го доподбутнем[beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: gbrain   
Дата:   25-09-16 15:10

Д610 мисля че има смисъл, само ако ти трябва високо ИСО от сорта на 3200 и нагоре (примерно в църква или вечер) и ако го окомплектоваш с обективи от сорта на 24-70/2.8 (3000лв), 16-35/4(2300лв) или дори по-широки (има и малко по-евтини Тамрони, Сигми и Токини, но си имат недостатъците). За доста приближаващи обективи ще трябва да се оръсиш доста ако са ФФ (примерно 70-300 е най-евтиното към 1000лв, а 55-300 за ДХ е 650лв с подобно качество и приближава като 450мм на ФФ). Така че за телефотоси по-добре е д7200. За хора (комерсиално) и за широки пейзажи - д610. Всъщност колкото можеш да си позволиш, по-скъпото е по-хубаво. Единствения недостатък е, че става и по-тежко и обемно за носене. И другото е, че фокусната система на д7200 също е по-добра от на д610, а това помага да имаш повече снимки на фокус на хора в динамична среда. Затова има Д750, същото качество на снимките, но вече с по-добър автофокус и по-висока цена ест.
Дано не те объркам много [smilie5] [smilie3]



Публикацията е редактирана (25-09-16 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   25-09-16 16:10

quazimodo написа:

> О, да! Само дето човекът е решил, че
> вече му е време за ФФ и просто иска
> да затвърдим неговото решение, и
> малко да го доподбутнем[beer].

Той ако беше го решил щеше да си купи, а не да пита във форума. Нали идеята е да не сме като пещера която акустично засилва мнението на автора?

D7200 е страхотно тяло, може да се набуташ ако вземеш D610 и по-тъмни обективи, защото разликата между двата в производителност е сравнително малка - точно един стоп.

Пример - снимаш нощно, имаш вариант D610 + 16-35/4 или D7200 с Tokina 11-16/2.8. Познай кой е мноооого по-добър? Никой, защото са на равно. При D7200 ще снимаш на ISO 1600 и ще имаш същия кадър за който ще ти трябва ISO 3200 на D610 :)

Ако снимаш на ISO под 800 апаратите са практически неразличими.
При портрети имаш малък плюс за това че фокуса е още малко по-плитък (при едакъв зрителен ъгъл f/2.8 на FX дава същата плиткост като f/2 на DX).
Това обаче бие на обратно при пейзажи - ако си с DX може да вкараш доста неща на фокус на f/8, докато при FX за същото ти трябва f/11. Отделно че D610 има Anti-aliasing филтър, който малко намаля детайлите, а при D7200 такъв няма. При мои тестове през деня двата апарата са неразличими. Или разликата е малко, според типа снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: marinero1987   
Дата:   26-09-16 09:17

Благодаря на всички за коментарите и насоките. С оглед на прочетеното мисля, че най-логичният избор е D7200

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: colorphoto   
Дата:   26-09-16 18:01

Не,610 е правилния избор - така ще спестиш пари,които иначе ще набуташ по кропски тела и стъкла и после пак ще дойдеш до фулфрейма,но по трудния и скъп път.

Пробвано лично от мен,така че вЕрвай ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: lord_kik   
Дата:   26-09-16 18:30

Вземай 7200 няма да съжаляваш 610 предлага единствено по-голяма матрица и съответно ИСО малко по добро,но всичко друго е в полза на 7200 с хубави стъкла ще е по-добре от 610 с кофти стъклопакети.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: marinero1987   
Дата:   26-09-16 18:34

Да разбирам ли, че стъклата които имам не са достатъчно хубави за 7200 и какви други бихте ми препоръчали?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   26-09-16 18:38

Добре са сегашните обективи за Д7200. За Д610-само 50/1.8, защото 17-50 не покрива ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: lord_kik   
Дата:   26-09-16 18:43

зависи какво предпочиташ да снимаш и бюджета също,50ката е класика и го оставящ и ако бюджета позволява Сигма 18-35 1.8 Арт.А за дългофокусен обектив там вече има избор от светлосилни(скъпички) и не светлосилни (по- евтинички)С тези двата за ежедневие и портретчета си ОК ,а за животинки и спорт там вече ще трябва дългофокусе.Напиши си бюджета и ще е по-лесно с предложенията.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   26-09-16 18:45

colorphoto написа:

> Не,610 е правилния избор - така ще
> спестиш пари,които иначе ще
> набуташ по кропски тела и стъкла и
> после пак ще дойдеш до
> фулфрейма,но по трудния и скъп път.
>
> Пробвано лично от мен,така че
> вЕрвай ми.

"нямам добър контрааргумент показващ 610 да е по-добър в подобен бюджет, за това ще използвам сплашване от потенциялни загуби и анекдот."

Нека вземе 610 със стария 24-120/3.5-5.6 и обяснявай как е по-добър от сегашните обективи и 7200.

А, може би, не всеки му трябва full frame и хипотетичната загуба няма да се случи?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: colorphoto   
Дата:   26-09-16 18:58

А,сега няма да тръгна да се надвиквам с кропските апологети.

И аз пишех подобни неща - пределно ясни сте ми.

Никой не говори за кьопавия стар 24-120/3.5-5.6.

По-добре 610 с 50/1.8 за начало - обективи се събират с времето,ама ако не си далновиден да купуваш фулфреймски стъкла само ще се набуташ от продажби после като ти дойде осъзнаването за ФФ.

Дискусията е забавна но безсмислена за мен.

Който иска да вади от девет кладенеца вода да се успокоява сам че е прав - на мен не ми е интерсно вече по въпроса.



Публикацията е редактирана (26-09-16 19:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   26-09-16 19:14

Ти вече си заел кладенците.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: fotomann   
Дата:   26-09-16 20:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-09-16 20:19

Как пък никой не попита какво ще се снима...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: silvesar   
Дата:   26-09-16 20:24

И аз това се питах pdimitrov

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   26-09-16 20:35

Мен ми е весело как от въпроса кой от двата модела ще е по подходящ за тези обективи се стига до човекът е решил, че вече му е време за ФФ и разни други глупости "да не се набута" с ъпгрейд в бъдеще.

Ами ако го взема на изплащане (както правят доста хора) и разликата в оскъпяването на 1800лв и 2800лв е по-голямо от потенциалното "набутване" за това че в някой момент вече апарата му "идва тесен"? Ами ако никога не му дойде "тесен"?

Има доста много променливи и директния отговор на зададения въпрос е точно и единствено един. За по-точен отговор трябва доста повече данни да се реши какво му трябва и как да се "набута" най-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: lord_kik   
Дата:   26-09-16 21:05

Правилно нека да напише какво ще снима,защото ако ще са птички или нещо спорт кропа е по добър вариант заради по-добрата АФ система все пак е като на Никон Д4 и Д750, по дългофокусно приравнено с ФФ,но ако са портрети ФФ по-добре,за пейзажи смятам че по-добрият динамичен диапазон е в полза на Д7200.Фактор също е дали мисли да изкарва пари или само хоби,бюджет което е най-важното според мен и сам да се запита какво ще му даде повече един фулфрейм от кропка.Според някой потребители е лесно скачай на фулфрейма и всичко е на 6 ,но дали е така ако човека си извади или с кредит последните пари само и само да е ФФ а после нали ще иска и обективи които да нахранят тази матрица и ако не си изкарваш прехраната с фотография лично мое мнение(никой да не се съобразяава с него) ФФ е безмислено освен ако не си финансово много стабилен и да си начешеш крастата или да си повдигнеш егото и да спиш спокойно знаейки че в гардероба има фуууулл фрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: gbrain   
Дата:   26-09-16 22:21

Не знам автофокуса на д7200 колко е по-добър, но RGB сензора му е 2016 пиксела, толкова е и на Д610. Да, първия е с Multi-CAM 3500II(51точки, от тях 15крос в средата, с макс чувст. -3EV на централната), а втория е сaмо Multi-CAM 3500(39точки, 11 крос от тях, с макс чувст. -1EV на централната), но и двата са 2016 пиксела. Само за сравнение RGB сензора на д750 е с 91 000 пиксела, а той също е с Multi-CAM 3500II. И какво означава това? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   26-09-16 22:58

D500 и D5 са със още по-добри автофокусни системи. Защо да се спираме само на една стъпка, човек рано или късно ще поиска да вземе наистина хубав апарат, нека да е D5, за да не се набутва с пари по пътя на ъпгрейдите. :)

Полу-сериозно: дори с D500 може да си запази обективите. Друг е въпроса че освен за спорт/птици D7200 се справя точно толкова добре колкото и D500. Не че D7200 не е доста адекватен и за спорт/птички.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   26-09-16 23:11

Брях, че тема .....фул и кроп. Нисък клас фул и над-среден клас кроп....и едно надпреварване кое е по-добро. 99 % от пишещите тук няма да видят разлика между двата в един кадър с еднаква големина.
При така зададеното питане - 72 е по-добре от финансова страна. От техническа - дори след много, много снимки авторът едва ли ще види разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ в избора на фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   26-09-16 23:21

Мислех да не се обаждам в тази тема, само ще кажа, че благодарение на bepa /на която искрено благодаря, че отдели от времето си в работен ден/ - имах шанса да поснимам с d610 и ... за мен поне ... това чудо на техниката е брутално яко!
Бих го купил винаги и веднага пред КОЯ да е кропка, което и обмислям, въпреки че бях влюбен в сегашното си тяло.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »