Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Препитание
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   25-09-16 13:42

4 часа ми отиват,пък рядко се налага да не полагам старание.

.gbrain написа:

> Carniflex, колко време ти отнема
> обработката на снимките за една
> кола със старание?

Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: georgioiv   
Дата:   25-09-16 14:02

Час снимки и 4 часа обработка за 30 лева. Мисля че трябва да помислиш сериозно върху цената...


Ако снимаш с някакъв минимален комплект апарат с обектив, примерно 1200 лв. + компютър съвсем, съвсем минимален за обработка 500 лв., то се получава, че трябва да направиш 57 коли за 12 дена непрекъснато като часове, за да дойдеш на 0. За по-скъпо оборудване дори и не ми се мисли.

Честно, абсолютният минимум ми се струва трябва да е 100 лв. за автомобил.

Скоро едни поляци ме търсиха за снимки на интериор - 3 дена, 7 локации, снимки и минутно видео + дрон за 300 лева. Казах им, че цената не може да е под 100 евро на ден + разходи, и то защото и преди сме работили.
Отвърнаха, че това бил бюджетът, можел съм да се храня на корем. Разбира се им отказах, по-добре да си седя у дома и да обърна внимание на семейството си, отколкото да подбивам така цената. Да си търсят някой с телефон. На мен филтърът на 10-22 Канона който обикновено използвам за интериор е половината бюджет.... А ако трябва да събирам за наистина хубав обектив за интериор, трябва да работя за него десет години... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: ss_sgp   
Дата:   25-09-16 14:42

Не че нещо, но щом някой получава заснемането на автомобил за 30лв, значи струва 30лв в конкретния случай.



Публикацията е редактирана (25-09-16 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: georgioiv   
Дата:   25-09-16 14:47

щом сделката е минала - определено струва 30 лв. )))))))) Идеята е да не минават такива сделки.. Ако е снимано с телефон е ОК цената, но при толкова труд е ... как да го кажа... това е да не цениш собствения си труд и време...

Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: gbrain   
Дата:   25-09-16 14:52

Наистина повечето хора, които търсят услугите изобщо не осъзнават колко време отива за обработка на снимка и се чудят защо са такива цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   25-09-16 15:12

Това със снимането на коли си го нацепих сам като предложение,надявам се с времето да ми плащат повече,та за това се примирявам на тези обстоятелства.Не ми се снимат основните и популярни събития и неща,имах възможност да предложа подобни услуги като обещах,че добрите снимки ще продадат по-бързо автомобила.Отначало ме търсеше един човек,а сега са няколко и съм доволен,защото начинанието си е мое.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: ilfot   
Дата:   26-09-16 09:55

codcdbp да за тази година имам 7 погребения
В последните две години има търсене от по богатите погребения

Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: asahi   
Дата:   26-09-16 10:42

"надявам се с времето да ми плащат повече"

Не се надявай. С времето ще си търсят все по-евтино. Свалил ли си шортите не очаквай другарско попляскване по дупето.

Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: gbrain   
Дата:   26-09-16 21:32

Предполага, зависи колко си добър, но все достатъчно работа дали ще се намери за сватбена фотография или доста хора вече с това се занимават[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: sakuraki   
Дата:   27-09-16 17:10

Лично наблюдение, всеки 2-ри, който си купи "професионален фотоапарат" започват да предлагат да снимат всичко, което захапят. Наскоро мой познат направи 2 фотосесии 1 сватба и се възгордя, след което напазарува техника за 5к+, но в момента стои и хваща прах, защото качеството, което предлага не отговаря на цената, обаче като им го кажеш ти се сърдят [smilie5] . Другото, което ми прави впечатление е, че не нямат уважение към другите фотографи, което е най - тъпото от всичко. Същия човек с техниката за 5к му показах "глупавия" начин за заснемане на коли нощно време, след което последва репликата: "когато си вземеш 5д марк 3 можеш да ме учиш как да снимам". И преди 1 месец се засякохме на една сбирка и снимаше точно по същия, по който му бях казал и ми вика : "ти никога не си ми казвал как да снимам".

Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: quazimodo   
Дата:   27-09-16 17:18

написа:

... И преди 1
> месец се засякохме на една сбирка
> и снимаше точно по същия, по който
> му бях казал и ми вика : "ти никога
> не си ми казвал как да снимам".

Ма що му се сърдиш на човека бре, сакураки, може да страда от избирателна амнезия[smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: 798099   
Дата:   27-09-16 21:23

sakuraki, писал съм го и преди, ама ще повторя: "недей да учиш свинята да пее! Няма да постигнеш резултат, а само ще изнервиш животното".
Сентенцията е стара като света, в който живеем.
Има и друга, пак толкова вехта: "Направи добро, изяш го.но"


Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: pepi34   
Дата:   28-09-16 04:58

написа:

> Предполага, зависи колко си добър,
> но все достатъчно работа дали ще
> се намери за сватбена фотография
> или доста хора вече с това се
> занимават[smilie11]

Преди време всеки про фотограф с това се занимаваше, сега вече всеки собственик на фотоапарат. Фотографите са повече от сватбите, работят само тези, които вече имат изградена клиентела или част от тези които се продават много евтино. Всички останали са клекнали като на лов за риба и като хванат нещо са доволни че ще сложат 2 попчета в тиганя.Клиента вече се ограмоти, няма доверие на никого.

Отговори на това съобщение
 Re: Препитание
Автор: sibirska   
Дата:   29-09-16 21:32

Имах едни снимки от Америка от погребението на една роднина.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »