Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Лондон
Автор: brunt   
Дата:   23-09-16 08:09

Имам един набор, на 60 и малко отгоре. Жена му почина много отдавна а той миналата година ходи на екскурзия в Англия. И като се върна - един весел, весел. Как беше в Лондон бе? - питам го аз а той - Супер, намерих си гадже.

Аз падам под масата - кво гадже, бе? Англичанка ли? - Не. Да не е индийка, чувал съм в Лондон имало индийци на килограм, даже кметът бил индиец. -Не. Тогава пакистанка? То между Пакистан и Индия за нашего брата разлика никаква. - Не бе, българка! Със собствен магазин.

Ха такаа. И сега кво? - Сега казва чакам да се пенсионирам, да взема пенсията и емигрирам при нея. Бах мааму викам му, че ти с 300 лева как ще караш в Лондон бе, лумпен с лумпен? Няма да ти стигнат дори за банички сутрин. А и сега Брекзит-мрекзит, кой знае какво ще ти искат за да останеш там? А той - аз се осигурявам на 2700 лева, ще ми стигнат нали премахнаха тавана на пенсиите. Ще съм селф-съфишънт индивидюъл. Щом си селф-съфишънт пречки няма.

Оптимист човек, влюбен. Та се замислих възможно ли е това и колко пари му трябват на човек за да не умре от глад в Лондон. Знам че има колеги-форумци които живеят от години там и сигурно са в час по въпроса - може ли така, не може ли? Ще съм много благодарен да споделят тук. Че нещо и на мен ми се приходи изведнъж в Лондон. Може пък и мен да ме огрее някоя индийка, нищо че съм плешив :-)

Поздрави на всички фото-манияци в Лондон от бай ви Брунт.

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: brunt   
Дата:   23-09-16 10:25

Няма ли, бе? И в Лондон ли няма, 15000 човека сте по официални данни, по неофициални сигурно двойно - 30000. 30 хилки и да няма никой във форума. Ц,ц ... Оредяват редиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: georgioiv   
Дата:   23-09-16 11:01

пич, спри се малко... :) Отвори си само една тема, пиши я темата на brunt и пиши там, изтласкал си всички теми надолу... То това е проблем на форумния софтуер, че по-дърт от дядо ми, ама и ти се самоцензурирай малко.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: domidi   
Дата:   23-09-16 11:03

Бай Брунт, то в Лондон още рано! Чакай хорицата да станат, пък да тръгнат за работа и тугиз ша ти пишат!Инак аз смятам едни 1000 английски ша ти стигнат. 500 за квартира, 150 за транспорт и другите за ядене и водица у дома! [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: jey6   
Дата:   27-09-16 02:18

Ако е в покрайнините на лондон - 500-600 паунда с малко късмет
централен - 900-1000+ за наем.

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: pliska   
Дата:   27-09-16 09:21

В хранителните магазини е по евтино от България.Вчера се върнах от острова.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: nyamago   
Дата:   27-09-16 11:50

Лондон е голям. Много голям. Има всичко. За всеки пътник - влак. И две, и двеста. Зависи човек какво иска - и какво може. Посочените суми сигурно са достатъчни за един, недостатъчни за друг - и много различни суми могат също да се посочат. Верният отговор е - зависи.

И поредната тема, в която виждам толкова много съфорумници с добро познаване на града и страната - явно живеят тук. Някои направо звучат като 'кореняци' лондончани [smile] А никой не се обажда (въпреки, че вечно призовавам) да пием по кафе или бира и да поклюкарим (пък, според времето - и да пощракаме по улиците)...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: lamerko   
Дата:   27-09-16 11:59

Не се излагайте - Лондон е СКЪП град! Самостоятелно таванче с една стаичка в ПАКИСТАНСКИ квартал гони 700-800 паунда/месец - повече няма какво да говоря!

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: sigmadelta   
Дата:   27-09-16 12:53

Седмична карта за първа и втора зона + всички градски автобуси е 32 паунда и нещо . Правете си изводите.

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-16 13:01

Една България живее в Лондон (6-7 милиона човека), съдби наистина всякакви...
Има готини магазини за втора ръка техника и за лентови апарати и обективи. Това ми харесва като свързано с ФотоФорум.

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: lamerko   
Дата:   27-09-16 14:03

kvakioh: дефинирай "живее". Ако е като ония българи, дето са по 8 човека в една стая, делят с още 8 една тоалетна, баня и кухня за 80 паунда на седмица - не, мерси. По-добре в някое родопско село...

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: jey6   
Дата:   27-09-16 14:16

Аз ще ти го дефинирам - означава, че населението на цяла България се равнява на това на Лондон...

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: koleto.spasov   
Дата:   27-09-16 14:21

Сметни и таблтките с витамин Д :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-09-16 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: nyamago   
Дата:   27-09-16 16:25

^ Верно, че нема толкова идиоти. Не са 6-7 милиона, (малко) по-малко са.

Но като се зае, че един идиот може да развали живота на 10 души или дори на 100 - оставят впечатление като да са повечко...[smilie2]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: jey6   
Дата:   27-09-16 16:43

8.6 mil не ми излизат по малко от 6-7

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: langel   
Дата:   27-09-16 17:45

Автор: lamerko
Дата: 27-09-16 11:59

Не се излагайте - Лондон е СКЪП град! Самостоятелно таванче с една стаичка в ПАКИСТАНСКИ квартал гони 700-800 паунда/месец - повече няма какво да говоря!

---------------------------

Общо взето е така, но се намират и за по 400-500 паунда.
Пакистанците живеят по 5 до 10 души в една стая, цялата рода. И повечето работят на половин ден и четвърт надница, демек по около 500 паунда на чиляк. Ама общият им семеен бюджет се връзва яко и са предоволни.
А ний така не можем.
Вероятно и по тази причина англичаните предпочитат пакистанците пред източноевропейците.

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-16 17:52

Имах впредвид, че живеят много хора, а не че България живее там!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!И още милиони удивителни, знам пределно добре как е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Не ми се коментира какво е там, казах, че има интересни места за техника, не знам какво има връзка темата и форума...

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: slivenski   
Дата:   27-09-16 18:10

Ако човек иска да живее НОРМАЛНО, не 1000, а 2000 няма да стигнат за Лондон.

Иначе и тук румънците и поляците живеят по 15 души в една къща или по трима в стая 2 на 2 метра.

И да не забравяме, че това в 90% от случаите се постига с 12-14 часа на ден работа за минимално или малко над минималното заплащане. Естествено, ако човек е квалифициран в някаква област, има шанс и за повече.

Но като гледам какво става примерно във Фейсбук групите на българите в Лондон, какви истории, мошеничества, далавери, кой кого излъгал, ограбил... и най-вече каква неграмотност цари, просто бегам надалеч.

Общо взето същите работи - завист, постоянно сравняване, ако може да те излъжат за нещо, да ти продадат някакъв боклук... Българска работа! [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-16 18:13

Някой да ми каже дали има в някой магазин Bronica GS-1, с обектив, да не се разкарвам из улиците да търся...че може пакистанци да видя!
Е*ати темата![smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-16 18:29

Но като гледам какво става примерно във Фейсбук групите на българите в Лондон, какви истории, мошеничества, далавери, кой кого излъгал, ограбил... и най-вече каква неграмотност цари, просто бегам надалеч.

Общо взето същите работи - завист, постоянно сравняване, ако може да те излъжат за нещо, да ти продадат някакъв боклук... Българска работа! [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Явно такава е средата с която си свикнал, и която търсиш. Където и да отидеш, с подобна нагласа това ще намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: slivenski   
Дата:   27-09-16 18:58

Напротив - не съм свикнал и не търся такава среда. Ти ме цитираш, а не си прочел какво съм написал - че избягвам такива отношения. Не само с българи, а по принцип.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: mmjm   
Дата:   27-09-16 19:39

Тогава защо гледаш точно тези групи? Писа и за хора с по-висока квалификация, е при тях(или при повечето от тях) подобни идиотии липсват, не са им нужни. Защо трябва да гледаш най-ниското ниво?

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: hristov2256   
Дата:   27-09-16 21:50

Дядото на приятелката ми се пенсионира в Лондон.
Отиде да работи 5 години до пенсия, като работник в среда за социално слаби хора. Тежка и неприятна работа.

В момента пенсията му е 600 паунда, като жилището и всички сметки са му напълно покрити. Зъболекaрите също, картата за градски транспорт също. Даже има безплатен фитнес и плувен басейн и безплатен лекар. Общо взето 600 паунда да си харчи, а храната му е с 50% намаление почти, а цените са като българските, само че в паундове :))
Иначе нека го смятат за боклук, купи си 4к ТВ за 5,000лв без да му мигне окото.
Взима и наем от 600лв от БГ, та и гадже си намери и си живее живота. Никога не иска да се връща.

Естествено, има си и лошите страни, а и че те връзват малко като робче, но на тия години...пука му.

А, ако говорим за млади хора - около Лондон, до 600,700паунда жилище можеш да си намериш, но не и с размерите като тези в София например. Една стая, кухня и тва е.
В центъра... боли, много при това. Под 1200 паунда - шанс.
Иначе е скъпо за живеене.

Братовчедка ми е там вече 10 години.
Започна на 35,000 паунда годишна заплата - едвам смогваше и не можеше да си позволява много неща.
В момента е на 65,000 и вече го усеща като град с възможности и тук таме отскача до някъде.

- Банкерка е.

Тя ми сподели, че нейните колеги взимат над 85,000 паунда, като вече е друга песен, но трудно се взимали тези пари и само на високи позиции.

Много зависи,
Имам и приятели, които снимат сватби в Лондон, преживяват, но винаги го има онова,че си някакъв български балък и всеки те гледа лошо, а англичаните не са най-културните и съобразителни хора.
Трябва ти мега английския език, за да те приемат като равен. Малко като немците. Другото е, че в Лондон почти не остана Лондончанин, всичко е индиец, китаец или пакистанец, така че... ще си част от многото.



Публикацията е редактирана (27-09-16 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Лондон
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-16 23:42

Истории от битието или за камери в Лондон ще си говорим??
ИЗобщо не знам как не знаете поне 1 място, където ще си взема камерата...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »