Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Честит ви 108-ми Ден на независимостта!
Автор: quazimodo   
Дата:   22-09-16 09:35

Да е честит на всички Денят на независимостта на България!

https://www.youtube.com/watch?v=k7teT9CNwG4



Отговори на това съобщение
 Re: Честит ви 108-ми Ден на независимостта!
Автор: stb   
Дата:   22-09-16 10:23

Честит празник!

Отговори на това съобщение
 Re: Честит ви 108-ми Ден на независимостта!
Автор: base2beat   
Дата:   22-09-16 11:14

Честит празник на всички Българи и от мен !!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Честит ви 108-ми Ден на независимостта!
Автор: blackcorsair   
Дата:   22-09-16 12:05

как Еврочлен , пък Независим ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Честит ви 108-ми Ден на независимостта!
Автор: BXMarkov   
Дата:   22-09-16 12:15

Честит празник! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит ви 108-ми Ден на независимостта!
Автор: Jk.freeman   
Дата:   22-09-16 13:17

Автор: blackcorsair
как Еврочлен , пък Независим ?!

И аз това щях да питам...

Отговори на това съобщение
 Re: Честит ви 108-ми Ден на независимостта!
Автор: pencp   
Дата:   22-09-16 14:09

Напротив,макар и страната да е Еврочлен, българите си остават твърде независими спрямо средния европеец,което продължава да дразни по своему,Европа.Друг е въпроса,до колко,малка България може да бъде независима?И понеже, след времето на цар Иван Асен II винаги сме били зависими от някого,народа си остава верен на доброто старо време,като ще бъде винаги независим,в една винаги зависима държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Честит ви 108-ми Ден на независимостта!
Автор: burningice   
Дата:   22-09-16 15:16

Честито!
Наистина сме "независими"!

Отговори на това съобщение
 Re: Честит ви 108-ми Ден на независимостта!
Автор: MikeDimit   
Дата:   22-09-16 20:08

Честито на всички!
На мълчаливите, на мрънкащите, на крещящите , на словоблустващите, па и на онези, които през зъби или тихо си пеят химна само на празници.


https://photo-forum.net/static/site_pics/144/1474561795_11_97.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Честит ви 108-ми Ден на независимостта!
Автор: ceco   
Дата:   22-09-16 20:52

109-ти, ако трябва да сме точни! [smilie3] Честит да ни е! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Честит ви 108-ми Ден на независимостта!
Автор: J0R0   
Дата:   22-09-16 22:45



Отговори на това съобщение
 Re: Честит ви 108-ми Ден на независимостта!
Автор: e-mil   
Дата:   22-09-16 23:50

Жоро,
тази картинка е от малко по-късно - от Балканската война.
При обявяването на Независимостта официалната дипломация е много по-мека. Дори предполага приятелство с Турция, както си личи от манифеста прочетен него ден.

======================
МАНИФЕСТЪ
към българския народъ

По волята на незабвенния Царь Освободитель, великиятъ братски Руски народъ, подпомогнатъ от добритѣ ни съсѣди, подданицитѣ на Негово Величество Ромѫнския Краль, и от юначнитѣ Българи, на 19-й Февруарий 1878 година сломи робскитѣ вериги, що прѣзъ вѣкове оковаваха България, нѣкогашъ тъй велика и тъй славна.
От тогава и до днесъ, цели 30 години, Българскиятъ Народъ непоколeбимо верѣнъ къмъ паметьта на народнитѣ дѣйци за своята свобода и въодушевляванъ отъ тѣхнитѣ завѣти, неуморно работѝ̀ за уреждането на хубавата си земя и създаде отъ нея подъ Мое рѫководство и онова на О' Бозѣ почившия Князъ Александъръ, държава достойна да бѫде равноправенъ членъ в сѣмейството на цивилизованитѣ народи.
Винаги миролюбивъ, Моятъ Народъ днесъ копнѣе за своя културенъ и економически напрѣдъкъ; въ това направление нищо не бива да спъва България; нищо не трѣба да прѣчи за прѣуспѣването ѝ̀. Такова е желанието на народа Ни, такава е неговата воля - да бѣде споредъ както той иска.
Българскиятъ народъ и Държавниятъ му Глава, не могатъ освѣн еднакво да мислятъ и едно да желаятъ.
Фактически независима, държавата Ми се спъва въ своя нормаленъ и спокоенъ развой отъ едни узи, съ формалното разкѫсване на които ще се отстрани и настаналото охлаждение между България и Турция.
Азъ и народътъ Ми искрено се радваме на политическото възраждане на Турция; Тя и България, свободни и напълно независими една от друга, ще иматъ всички условия да създадатъ и уякчатъ приятелските си врѣзки и да се прѣдадатъ на мирно вѫтрѣшно развитие.

Въодушевенъ от това свето дѣло и за да отговоря на държавнитѣ нужди и народното желание, с благословението на Всѣвишния, прогласявамъ съединената на 6 септемврий 1885 г. България за независимо Българско Царство и заедно съ народа си дълбоко вѣрвамъ, че този Ни актъ ще намѣри одобрѣнието на Великитѣ Сили и съчувствието на цѣлия просвѣтенъ свѣт.

Да живѣе свободна и независима България!

Да живѣе Българскиятъ народъ!


Издаденъ въ древната столица Велико-Търново на 22 септемврий 1908, двадесеть и втората година от Нашето царуване.
На първообразното съ собствената рѫка на Негово величество подписано:

Фердинандъ I

Приподписали:
Министъръ-Прѣдседатель и Министъръ на Общественитѣ Сгради, Пѫтищата и Съобщенията: А. Малиновъ.
Министъръ на Външнитѣ Работи и на Изповѣданията: С. Паприковъ.
Министъръ на Вѫтрѣшнитѣ Работи: М. Такевъ.
Министъръ на Народното Просвѣщение: Н. Мушановъ.
Министъръ на Финанситѣ: И. Салабашевъ.
Министъръ на Правосѫдието: Т. Кръстевъ.
Министъръ на Войната, Генералъ-Лейтенантъ: Николаевъ.
Министъръ на Търговията и Земледѣлието: А. Ляпчевъ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »