Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   17-09-16 14:11

Здравейте, знам, че това е дъвкано многократно и изчетох доста теми във форума но все пак и аз да попитам. Брат ми ме помоли да му снимам кръщенето като разбира се не говорим за никакво плащане :) все пак ми е брат. Техника имам знания нулеви. Това с което разполагам е Nikon D7200 обектив tarmon 17-50 f2.8 мога да намеря и светкавица ама не знам дали ще ми позволят да я използвам та ако може ей така някое друго съветче да ми дадете ще е много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: plamenski4   
Дата:   17-09-16 14:14

nikkor 35 1.8 G Toва е обектива за закрито

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Nikolas666   
Дата:   17-09-16 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Jk.freeman   
Дата:   17-09-16 14:23

Няма се вкарваш в излишни филми. Имаш супер камера със супер стъкло. Отиваш и снимаш както ти си знаеш, дай най-доброто от себе си. Сигурен съм, че накрая брат ти ще остане приятно изненадан. Лично мнението ми е да не почнеш да си мислиш, че нещо не го правиш правилно. Ако се забавляваш докато снимаш на събитието съм сигурен, че резултата ще е отличен. Айде толкова от мене. Късмет и на фокус...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: da.fo   
Дата:   17-09-16 14:24

С това тяло и този обектив не ти трябва светкавица. Слагаш на високо(поносимо) исо , отваряш обектива на 2,8 и така ще пресъздадеш много по добре обстановката в църквата отколкото да ги "изпържеш" със светкавицата. Само гледай скоростта да не пада под 1/60, че има опасност да се размажат обектите от движението или от твоето мърдане. Не е лошо предварително да минеш през църквата когато е светнато наличното осветление и замериш какви данни ще ти покаже , че в последния момент да не се притесняваш. Успех !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   17-09-16 14:24

plamenski4: Аз мисля, че и с наличното ще се справи. Колкото до светкавицата може и да не ти потрябва зависи от църквата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   17-09-16 14:28

Благодаря ви за бързата реакция, да мога да отида и да направя пробни снимки преди събитието но все пак ми е притеснено никога не съм се занимавала с такива неща снимам само за удоволствие [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Nikolas666   
Дата:   17-09-16 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   17-09-16 14:37

da.fo : Аз снимам само на автоматично както и исото.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: astrata1976   
Дата:   17-09-16 14:45

Пробвай в къщи на ръчен режим,не е толкова страшно,ще се справиш,ако си на автоматичен режим,апарата може да отчете ,че му е необходимо по високо исо,от необходимото за качествена снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: quazimodo   
Дата:   17-09-16 14:46

Като сложите под внимание и това, че тялото е кроп, необходимата скорост е за предпочитане да не пада под 1/80. Ходещ човек се размазва под 1/160-та. Когато отидеш за пробни снимки, питай дали ще ти разрешат ползването на светкавица. Колкото и високохудожествени съвети да дават колегите, смятам, че брат ти ще е по-недоволен от тъмни, размазани или липсващи снимки отколкото от направените със светкавица, но налични кадри. Успех в начинанието!


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: nsirakov   
Дата:   17-09-16 14:49

съвет от мен...

апарата ти има AUTO исо... сигурен съм че има и настройка на минимална скорост на затвора при ауто исо... слагаш исото на АУТО, блендата на 2.8... и снимаш без притеснения като си задал предварително скорост на заснемане минимум 1/60

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: vkk1   
Дата:   17-09-16 14:54

Щом си снимал само на ауто досега - слагаш врътката на А, блендата настройваш на 2.8, от менюто слагаш на iso sensitivity - 100, auto iso sensitivity control - ON, maximum sensitivity - 1600, Minimum shutter speed - 1/60 или 1/80 да речем. И си готов. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: nsirakov   
Дата:   17-09-16 15:01

1600 е малко... камерата се държи на висота дори на исо 3200

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: vkk1   
Дата:   17-09-16 15:42

да, прав си, помислих за това, след като го написах, че д7200 би трябвало да се държи добре и на 3200.
Написах го по инерция спрямо моята камера [smile]
Може да се сложи и active d-lighting на high за всеки случай, че предполагам ще се снима в jpg и няма да се пипа нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   17-09-16 16:06

Всъщност мисля да снимам в raw и след това да минат през lightroom.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Nikolas666   
Дата:   17-09-16 16:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   17-09-16 16:18

muza7444 : Снимай си смело и както си знаеш все пак пари от това кръщение няма да видиш а пък брат ти ако не е доволен за без пари толкоз.Събрала си отлична техника няма място за притеснение [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: da.fo   
Дата:   17-09-16 16:20

Замери наличното(включено) осветление какви данни ще ти покаже при исо 1600 и диафрагма(бленда) 2,8 и тогава ще умуваме дали трябв още нещо да се коригира. Измери по ниско в краката където биха били на хората тъй като купела(казана) се слага на нивото на земята.


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: m.djorov   
Дата:   17-09-16 17:00

При мен даже за макс съм му дал 6400 iso, но мин скорост 1/160. Всичко друго е както казват горе - за A, ISO 100, , auto iso - on. Мм и диафрагма според ситуацията и така. ЩЕ стане според мен работата, няма се плашиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: quazimodo   
Дата:   17-09-16 17:28

Я некой да услужи на девойката с една Сигма 18-35/1.8! Какво сте се стиснали такива, само акъл давате[smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   17-09-16 17:30

Как се услужва с обектив за 1500 [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: hose   
Дата:   17-09-16 17:56

Mode: A
ISO: 1600
F: 2.8

Metering: Center-weighted или по целия кадър

AF: Auto-area AF

File: L, NEF + JPEG

Picture control: Portrait


Ако случайно почнат да се размазват снимките, което не вярвам, т.е. е много тъмно - ISO: 3200

Ако нещо не стане - вади айфона [smilie24]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   26-09-16 15:02


https://photo-forum.net/static/site_thumbs/116/1474891309_DSC_1089.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   26-09-16 15:03

Ето какво се получи, моля да бъдете снизходителни от към критиките [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   26-09-16 15:04


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1474891309_DSC_1089.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   26-09-16 15:18

едит...
браузърът ми захецна , но сега не мога да си изтрия мнението, което пуснах погрешка.



Публикацията е редактирана (26-09-16 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: ombre   
Дата:   26-09-16 15:27

Това 7200 е страхотно,не знам на какво исо е,обаче мен лично кадъра ме кефи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   26-09-16 15:30

gacebace1 Благодаря! Исото е 1600.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: chepkata   
Дата:   26-09-16 15:30

iso 1600 f2.8 1/100
Наистина много добре! И Никона се е представил на ниво, и фотографът го е ползвал правилно. Браво![shtrak]



Публикацията е редактирана (26-09-16 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   26-09-16 16:33

chepkata Благодаря ти за хубавите думи!

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: PieroBG   
Дата:   26-09-16 20:25

Както се вижда, справили сте се блестящо! Само дето притесненията Ви бяха напразно.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: realnoncho   
Дата:   26-09-16 20:37

Не прекалявайте с блестящо/страхотно оценките, за да не се губи трезвата преценка и полезността на темата. Снимката е просто ОК, като се имат предвид обстоятелствата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: iliyanb   
Дата:   26-09-16 20:47

Я кажете гореписалите кое й е блестящо на снимката? Да научим нещо полезно и да се стараем да се придържаме... Уловения момент ли? Обработката ли? Кое? Достойнствата на директния файл от апарата? Щрак нещо, хоп и готово?

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: fotomann   
Дата:   26-09-16 20:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   26-09-16 20:55

Iliyanb момичето е писало че и е за първи път а и снима на роднина весто да я насърчиш ти аправо я смаза. По добре и кажи къде бърка все пак си по знаещ от горе посалите.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: iliyanb   
Дата:   26-09-16 21:00

Защото е просто регистрираща, защото фотографът е далече и то доста далече от действието, защото тоновете във файла са трагични. Защото заради липсата на мислене у заснемащия в кадъра виждаме някаква ръка, пластмасово канче от магазин "всичко за един лев", топнато във вода и т.н, които не помагат на снимката, напротив - пречат. Обработка на кадъра няма да коментирам, защото липсва. Съвременните камери се справят технически добре и доста се разчита на това. Това обаче не е достатъно за "блестящо". Всеки от гостите на кръщенето, ако не е мързелив и се мръдне малко, би могъл да направи такава, че и по-добра снимка. И то без напрежение.
Брат Ви, авторе, трябваше да наеме фотограф, а не да моли Вас. Ако му е било все тая какви снимки ще получи, не виждам причина да ги обсъждаме тук, камо ли да ги наричаме "блестящи".

Silvesar, авторката иска съвети и твърди по-горе "че не се е занимавала с такива неща досега", а е снимала само за удоволствие. Жалко е, ако нагласата за снимане за брат е не за удоволствие. Ангажиментът платен ли е бил, тоест високо отговорен и не за удоволствие, а по задължение?



Публикацията е редактирана (26-09-16 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   26-09-16 21:15

iliyanb Много ми е любопитно да видя някой от твоите първи кадри колко си бил добър. Всички станахте велики фотографи. Да снимката не е от най хубавите то и моите не са хубави но не спирам да снимам. Но ти си про и ти е под достойнството да дадеш съвт на някой къде бърка браво поздравявам те.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: iliyanb   
Дата:   26-09-16 21:21

Silvesar, имам гигабайти първи кадри, които стоят непоказани, защото не съм намирал нищо в тях. Кажи къде да ти ги изсипя за анализ. Мога да ти пусна линк да си ги свалиш, но ме съмнява че разполагаш с харддиск, който да ги побере. Натъртвам, не съм очарован от тях, но мога да ти ги покажа, ако държиш. Може да ги харесаш ти. Въпрос на вкус.
Интернет е пълен с качествена фотография и човек, който малко от малко може да я различи, ще бъде по-самокритичен към себе си и ще решш кое е за показване и кое не. И пич, тук чаках 2 години за да покажа първата си снимка, щот ме беше срам от некадърните ми творби и щот е фотографски сайт. Надявам се, любопитството ти е задоволено.



Публикацията е редактирана (26-09-16 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: iavorianev   
Дата:   26-09-16 21:29

Iliyanb, знае за какво говори, след вашите първи 50к , предполагам че поне малко ще заговорите на един език. А авторката се е справила, без претенциите за художествена обработка. Но всяко нещо си идва с опита.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: bg2014   
Дата:   27-09-16 01:08

Брях какво включване.....колегиално. Направо загубихте още няколко колеги с последните постове. Заради такива високопарни и строгопрофесионални "хокания" все повече младите се отдръпват от фотографията и започват да творят с телефоните си. И постигат същия краен ефект, като в тази тема - имат продукт фотографски, запечатали са момента и не очакват художетсвена оценка. Колко просто било един самоук профи на откаже други самоуки от истинска фотография. Кофти!
Като за първи снимки - добре се е получило. Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: colorphoto   
Дата:   27-09-16 02:01

Язвителния Илиян пак не се съобразява в каква тема и като какъв се включва.

Ама кой му се вързва вече на високопарните излияния?!

И да има истина в твърденията му,то по начина по който пише той си девалвира собствените позиции.

Когато някой не може да общува с хората и да им бъде желан като събеседник то му остава само да ги хока от позициите на "велик" майстор и да предизвиква резонна антипатия и неприязън към собствената си личност.

Всичкото което той писа може да се напише по начин доста различен от неговия и тогава да е полезна и резонна критика,ама така е само храчене на неудовлетворена от себе си личност.



Публикацията е редактирана (27-09-16 02:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: MarinY   
Дата:   27-09-16 04:23

За съжаление Илиан е прав. Когато някой иска да стане истински добър и професионален, политическата коректност и потупването по рамото, не върши работа. Трябва жесток анализ и ТРУД.
Показаната снимка е резултат на добра камера. От тук нататък е фотографът. Конкретно снимката може малко да се "вдигне" - кроп за изчистване на излишни или пречещи детайли, малко потъмняване на фона за да излезнат напред главните герои и евентуално майката, чакаща с кърпата. И пак освен добра техника, нищо впечатляващо. Да изчака за по-добра позиция или реакция на детето, и едно старо, старо и безкрайно вярно правило. Не снимай от нормална позиция на стоящ и гледащ човек, ако искаш нещо "по така".

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 08:45

iliyanb Аз не претендирам, че снимката е уникална макар, че за мен е такава все пак на нея е племенницата ми :) Сега по темата снимката не е обработване по никакъв начин качила съм я за съвет къде съм сбъркала и какво не е наред. Ако имаш желание да помогнеш благодаря ако ли не пак ти благодаря за мнението.

MarinY : Благодаря за коментара и начина ти на изказване, ще се постарая да се доближа максимално до това което ми казваш но надали ще мога все пак ще пробвам.

На всички останали БЛАГОДАРЯ за подкрепата но ми се струва, че наистина трябва да положа доста усилия още.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-09-16 08:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 09:03

Nikolas666 както казах не претендирам а и няма това право но нали се сещаш, че ние жените сме малко по чувствителни :)

Качвам още две снимки за още критики [beer]

https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1474955992_DSC_1155.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 09:04


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1474955992_DSC_1155.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 09:04


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1474955976_DSC_1145.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: iavorianev   
Дата:   27-09-16 11:38

muza7444 , струва ми се че с тези 2 снимки трябваше да започнеш [smile] . Защо не качиш някъде на линк цялото кръщене за да можем да го видим?

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-16 11:46

Първата от последните 2 е по-добре като качество и замисъл. На втората обаче липсва действието(не се виждат добре хората и какво става).

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: gbrain   
Дата:   27-09-16 12:41

Да, от последните две , първата говори вече други неща. Браво [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 13:33

realnoncho Втората снимка исках просто да снимам църквата, когато отидох
по рано през деня осветлението беше загасено а не мен ми се искаше дори да има и свещи но за мое съжаление нямаше и това беше най-добрата възможност която имах.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 13:35

iavorianev Не съм сигурна, че искате да видите всичко което съм заснела [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-09-16 13:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 13:45

Nikolas666 Ще го запомня, но надали ще ми се наложи пак да снимам нещо подобно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: ATHOM   
Дата:   27-09-16 14:04

Към авторката на темата - когато се заснемат събития, независимо какви, има едно неписано правило, което най-добре е обяснено само с едно изречение от Роберт Капа (за тези които не знаят кой е).

Човека е казал следното - Ако снимките ви не са добри, значи не сте достатъчно близо.

Това не означава, че задължително трябва да се заврете с фотоапарата в центъра на събитията (макар че и това работи), но отделянето на излишното, било то чрез правилно кадриране, кроп или дефокус, е от изключителна важност.

Вниманието към детайла и разбирането на това кое е важно и кое не в даден момент, би трябвало да бъде първата ви цел когато снимате събитие/репортаж. След това, техниката на заснемане и последваща обработка, е въпрос на проба в началото и рутина в по-късен етап.


Поздрави и успехи за напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: fotomann   
Дата:   27-09-16 14:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 14:14

ATHOM Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: CDman   
Дата:   27-09-16 14:27

Снимките са ОК. Както и другите колеги са казали - свикни с подобни забележки от протата. [smile]

Аматьорите като мен виждат в снимката усмихната жена с хавлия, която разпознавам в една от снимките в лавандулата, дете,което си е запушило ушите и бебе, което с интерес гледа в купела.

Само профитата виждат ръце, канчета за 1 лев и "липса на композиция". Предполагам когато на професионалистите
им се налага да снимат подобни мероприятия си носят освен техниката за 30-40 бона, също и цялята църковна
утвар, одежди за свещеника, а най-големите профита си водят и поп-модел [smilie5] , който да знае кога и как да позира за
да се получат "спиращи дъха" кадри от които клиента да получи сърцетуп най-вече като чуе колко му струват.

Сега сериозно.

Снимането на подобно събитие си е в голяма степен репортажна фотография. Най-вероятно си нямала възможност да отидеш преди събитието да направиш проби, така че резултата за мен, а надявам се и за брат Ви е достатъчно добър. [smilie24]

Цветовете малко ми бягат, но може да е от монитора. Мога да пробвам да ги бутна малко и да ги постна в темата за да си спестя обяснение кое и как не ми допада.


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 14:30

CDman Ще се радвам да видя какво ще се получи от някой който е по в час от мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-09-16 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: CDman   
Дата:   27-09-16 14:41

Не че съм по в час. Просто това е моето виждане за снимките.


Оригиналите са в ляво и горе.


http://prikachi.com/images/524/8922524T.jpg




http://prikachi.com/images/527/8922527V.jpg




http://prikachi.com/images/528/8922528d.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: ombre   
Дата:   27-09-16 14:42

Значи,че има какво да се желае е ясно,критката обаче може да бъде поднесена по съвсем различен начин.Тук авторката получава много добри съвети,но сама каза,че е първото снимане и е съвсем нормално да не е всичко ок.Даже съм убеден,че влизането на нежелани неща в кадъра,не ги е забелязала,докато тук не им беше обърнато внимание,разбира се от всичко написано тя,ще може да се учи,но това ще е само ако реши да надгражда,а самата тя казва,че едвали ще снима пак нещо такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: fotomann   
Дата:   27-09-16 14:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   27-09-16 15:12

fotomann ами направи и ти твоя редакция и да видим какво ще излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   27-09-16 15:13

Към авторката на темата ако няма нищо против аз също бих направил своя обработка на първият кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: fotomann   
Дата:   27-09-16 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 15:17

Разбира се, че нямам нищо против нека всеки който иска да направи своя редакция на снимките по този начин и аз ще науча повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   27-09-16 15:20


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1474978822_DSC_1088-2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: ombre   
Дата:   27-09-16 15:28

Мен ми харесва последната обработка и кроп на колегата,също така прави впечатление,че втората снимка в църквата е крива,опитвай се да ги изправяш поне след това в компа/това към авторката на темата/.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   27-09-16 15:34

Мисля си, че ако не беше хванала и прозореца свеща щеше да изпъкне и да се получи доста по добре но това си е мое мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   27-09-16 15:36

fotomann Ами поискай от автора на темата не от мен.



Публикацията е редактирана (27-09-16 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: CDman   
Дата:   27-09-16 15:40

@fotomann Не се обиждам. Надраснал съм ги тия работи. [beer]

Споделям мнение - нищо повече.

Обработката е за 1-2 минути - левелс и кроп т.е. почти никаква, но на мен ми допадат повече така. Ако на авторката не и допаднат - няма проблем. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: fotomann   
Дата:   27-09-16 15:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: ifocus   
Дата:   27-09-16 15:52

Най добре на ръчен режим и трябва светкавица , Снимай RAW.
Можеш да разглеждаш мойте снимки на
www.ifocusbg.com
Снимал съм много кръщенета



Публикацията е редактирана (27-09-16 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: uri64   
Дата:   27-09-16 15:57

Ей, къде е сега Боби Лъвчето да Ви обЯсни на всички как се снима кръщене с кропка и светкавица....щеше да затвори темата с един единствен пост, вместо сега да се диплят сраница след страница [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: fotomann   
Дата:   27-09-16 16:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: quazimodo   
Дата:   27-09-16 16:19

Юри, едно т в повече си сложил в последнстс дума, препиши я като предпоследната[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   27-09-16 16:27

fotomann Можеше поне да я изправиш малко да потъмниш прозореца и колоната, че както е в момента ще вземе да падне свеща и да изгори детето.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: ATHOM   
Дата:   27-09-16 16:31

Относно по-горните редакции на кадъра - кое е по-важно? Майката очакваща да вземе бебето си в хавлията и нейното изражение докато чака въпросния момент или физиономиите на разни зрители на 10м?

Разбирам, че повечето хора се опитват да оставят така популярния "въздух" пред лицето на главния "актьор" в кадъра, но хлапето гледа надолу, а лицето на майката би могло да бъде третия силен пункт в кадъра (попа + бебето 1, "баткото" със светналите очи отзад 2, мама чака с пешкира в ръце 3).


Кадъра, както е заснет, определено е предизвикателство за кроп и редакция.


П.П. Държа да отбележа, че изказвам личното си мнение, на светлинни години съм от това да бъда последна инстанция по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 16:43

uri64 Преди време бях питала за Боби Лъвчето беше ми интересно кой е защото пишеше във всяка тема а всички останали нещо се бъзикаха с него а той се оказа един от коментиращите и в моята тема в което няма нищо лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   27-09-16 16:55

Съобщения
fotomann Здр
Снимката в рал на имеил ше ми я пратиш ли че много специалисти станаха.;) Изтрий съобщението!
muza7444 Блокирай този потребител за лични съобщения и коментари за твои снимки! Ок стига да мога, че не съм много в час с тези неща Изтрий съобщението!
fotomann Блокирай този потребител за лични съобщения и коментари за твои снимки! Nikolai_nikolov12345678@abv.bg Изтрий съобщението!
muza7444 Блокирай този потребител за лични съобщения и коментари за твои снимки! Готово Изтрий съобщението!
fotomann Блокирай този потребител за лични съобщения и коментари за твои снимки! Ok ама ти пак джипега прати а аз исках рал ;) ок няма праблем...и пак ти казвам снимката си е добре хич не им се връзваи Изтрий съобщението!
muza7444 Блокирай този потребител за лични съобщения и коментари за твои снимки! Аз не се връзвам на никой поисках мнение и след това показах какво съм направила а това, че не има харесва няма какво да направя толкова си мога.
Благодаря все пак за подкрепата и помоща! Изтрий съобщението!
fotomann Блокирай този потребител за лични съобщения и коментари за твои снимки! това ми е феиса ако има нещо нужда от помош пиши не се притесняваи не съм добър но все ше помогна аз или жена ми

https://web.facebook.com/pei4o9 Изтрий съобщението!
muza7444 Блокирай този потребител за лични съобщения и коментари за твои снимки! Още веднъж благодаря!
Пробвах да ти изпратя пак снимката
Изтрий съобщението!
fotomann Блокирай този потребител за лични съобщения и коментари за твои снимки! Моляте не пиши че съм боби лъвчето...не искам повече с тез да се занимавам.това не са хора. Изтрий съобщението!



Публикацията е редактирана (27-09-16 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: uri64   
Дата:   27-09-16 16:58

е, то е ясно кой кой е тук, независимо от променения ник :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: agop4o   
Дата:   27-09-16 17:07

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: lamerko   
Дата:   27-09-16 17:10

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: PieroBG   
Дата:   27-09-16 22:28

Като съм написал, че авторката на темата се е справила блестящо, имах в предвид всички трепети- ще се получи ли, няма ли... Техниката и си е на ниво. За суров кадър, директно от фотоапарата, изключая пропуски в композицията и като за първи път си е добре. А и желанието на авторката не е било изложба или корица на списание, а снимки за спомен.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: hose   
Дата:   28-09-16 00:42

титани…

снимките са си станали супер, радвам се че явно си последвала съвета ми за настройки, имат прекрасни спомени, обработки не ти трябват, а и винаги можеш да ги направиш, аман от фотошописти, някои от горните са по-зле от директните, и аман от тоз форум бих казал…


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »