Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   17-09-16 14:11

Здравейте, знам, че това е дъвкано многократно и изчетох доста теми във форума но все пак и аз да попитам. Брат ми ме помоли да му снимам кръщенето като разбира се не говорим за никакво плащане :) все пак ми е брат. Техника имам знания нулеви. Това с което разполагам е Nikon D7200 обектив tarmon 17-50 f2.8 мога да намеря и светкавица ама не знам дали ще ми позволят да я използвам та ако може ей така някое друго съветче да ми дадете ще е много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: plamenski4   
Дата:   17-09-16 14:14

nikkor 35 1.8 G Toва е обектива за закрито

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Nikolas666   
Дата:   17-09-16 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Jk.freeman   
Дата:   17-09-16 14:23

Няма се вкарваш в излишни филми. Имаш супер камера със супер стъкло. Отиваш и снимаш както ти си знаеш, дай най-доброто от себе си. Сигурен съм, че накрая брат ти ще остане приятно изненадан. Лично мнението ми е да не почнеш да си мислиш, че нещо не го правиш правилно. Ако се забавляваш докато снимаш на събитието съм сигурен, че резултата ще е отличен. Айде толкова от мене. Късмет и на фокус...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: da.fo   
Дата:   17-09-16 14:24

С това тяло и този обектив не ти трябва светкавица. Слагаш на високо(поносимо) исо , отваряш обектива на 2,8 и така ще пресъздадеш много по добре обстановката в църквата отколкото да ги "изпържеш" със светкавицата. Само гледай скоростта да не пада под 1/60, че има опасност да се размажат обектите от движението или от твоето мърдане. Не е лошо предварително да минеш през църквата когато е светнато наличното осветление и замериш какви данни ще ти покаже , че в последния момент да не се притесняваш. Успех !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   17-09-16 14:24

plamenski4: Аз мисля, че и с наличното ще се справи. Колкото до светкавицата може и да не ти потрябва зависи от църквата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   17-09-16 14:28

Благодаря ви за бързата реакция, да мога да отида и да направя пробни снимки преди събитието но все пак ми е притеснено никога не съм се занимавала с такива неща снимам само за удоволствие [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Nikolas666   
Дата:   17-09-16 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   17-09-16 14:37

da.fo : Аз снимам само на автоматично както и исото.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: astrata1976   
Дата:   17-09-16 14:45

Пробвай в къщи на ръчен режим,не е толкова страшно,ще се справиш,ако си на автоматичен режим,апарата може да отчете ,че му е необходимо по високо исо,от необходимото за качествена снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: quazimodo   
Дата:   17-09-16 14:46

Като сложите под внимание и това, че тялото е кроп, необходимата скорост е за предпочитане да не пада под 1/80. Ходещ човек се размазва под 1/160-та. Когато отидеш за пробни снимки, питай дали ще ти разрешат ползването на светкавица. Колкото и високохудожествени съвети да дават колегите, смятам, че брат ти ще е по-недоволен от тъмни, размазани или липсващи снимки отколкото от направените със светкавица, но налични кадри. Успех в начинанието!


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: nsirakov   
Дата:   17-09-16 14:49

съвет от мен...

апарата ти има AUTO исо... сигурен съм че има и настройка на минимална скорост на затвора при ауто исо... слагаш исото на АУТО, блендата на 2.8... и снимаш без притеснения като си задал предварително скорост на заснемане минимум 1/60

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: vkk1   
Дата:   17-09-16 14:54

Щом си снимал само на ауто досега - слагаш врътката на А, блендата настройваш на 2.8, от менюто слагаш на iso sensitivity - 100, auto iso sensitivity control - ON, maximum sensitivity - 1600, Minimum shutter speed - 1/60 или 1/80 да речем. И си готов. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: nsirakov   
Дата:   17-09-16 15:01

1600 е малко... камерата се държи на висота дори на исо 3200

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: vkk1   
Дата:   17-09-16 15:42

да, прав си, помислих за това, след като го написах, че д7200 би трябвало да се държи добре и на 3200.
Написах го по инерция спрямо моята камера [smile]
Може да се сложи и active d-lighting на high за всеки случай, че предполагам ще се снима в jpg и няма да се пипа нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   17-09-16 16:06

Всъщност мисля да снимам в raw и след това да минат през lightroom.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: Nikolas666   
Дата:   17-09-16 16:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   17-09-16 16:18

muza7444 : Снимай си смело и както си знаеш все пак пари от това кръщение няма да видиш а пък брат ти ако не е доволен за без пари толкоз.Събрала си отлична техника няма място за притеснение [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: da.fo   
Дата:   17-09-16 16:20

Замери наличното(включено) осветление какви данни ще ти покаже при исо 1600 и диафрагма(бленда) 2,8 и тогава ще умуваме дали трябв още нещо да се коригира. Измери по ниско в краката където биха били на хората тъй като купела(казана) се слага на нивото на земята.


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: m.djorov   
Дата:   17-09-16 17:00

При мен даже за макс съм му дал 6400 iso, но мин скорост 1/160. Всичко друго е както казват горе - за A, ISO 100, , auto iso - on. Мм и диафрагма според ситуацията и така. ЩЕ стане според мен работата, няма се плашиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: quazimodo   
Дата:   17-09-16 17:28

Я некой да услужи на девойката с една Сигма 18-35/1.8! Какво сте се стиснали такива, само акъл давате[smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: silvesar   
Дата:   17-09-16 17:30

Как се услужва с обектив за 1500 [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: hose   
Дата:   17-09-16 17:56

Mode: A
ISO: 1600
F: 2.8

Metering: Center-weighted или по целия кадър

AF: Auto-area AF

File: L, NEF + JPEG

Picture control: Portrait


Ако случайно почнат да се размазват снимките, което не вярвам, т.е. е много тъмно - ISO: 3200

Ако нещо не стане - вади айфона [smilie24]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   26-09-16 15:02


https://photo-forum.net/static/site_thumbs/116/1474891309_DSC_1089.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Кръщение
Автор: muza7444   
Дата:   26-09-16 15:03

Ето какво се получи, моля да бъдете снизходителни от към критиките [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »