Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фокус на обектив
Автор: sugarsack   
Дата:   26-08-16 00:41

Купих си обектив от фотовидео.биз, но като заеъртя фокуса докрай всичко ми е дефокусирано на заден план, като максималното фокусно разстояние реално не ми е безкрайност а горе-долу един метър.

Въпроса ми е повреден ли ми е обектива и има ли как да се оправи или самия обектив си е такъв.
Благодар!

https://imgur.com/a/Dt4yQ

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на обектив
Автор: colorphoto   
Дата:   26-08-16 02:33

Ми ако си с тяло Никон нямаш безкрайност.

Или купуваш преходник с леща за да имаш безкрайност,или го пращаш на Слав в Търново да му преправи задника,ако за този обектив това е възможно.

Защо не пишеш какъв ти е апарата и какъв обектив си си купил - поне малко уважавай хората тук?!

Защо не пита продавача навреме,той и преходници с леща има там?

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на обектив
Автор: bg2014   
Дата:   26-08-16 08:23

Започвам с извинение, колега!
ЗАЩО първо не се запознаеш малко с този форум, с неговите изисквания, правила и едва тогава да започнеш да питаш?
Тук ще започнат отговори точно в твоя стил на питане и веднага ще обвиниш колегите, че не са те посрещнали добре. Не си първия на когото ще му се случи.
Прочети малко и виж, че колегите изискват да се опише добре техниката с която снимаш и за която питаш. Ако това не се знае - отговорите няма да са верни.
Задай правилен въпрос за да получиш верен отговор.
1. Всеки апарат си има точно определен начин на захващане на обектива към тялото. Байонет.
2. Всеки апарат, марка си има определено ФОКУСНО разстояние на което фокусира.
Прочети и разбери за какво говоря. Успех!



Публикацията е редактирана (26-08-16 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на обектив
Автор: victory13   
Дата:   26-08-16 09:38

Всеки ден научавам нещо ново тук... До днес нямах представа за фокусно разстояние на апарат, и явно ще падне четене цял ден...

Всъщност става дума за ...

Работите на Мак, така че не би трябвало да имате проблем с усвояването... Успех!


За каква злоба говорите? Пуснал съм ви линк за четене, който е на друг език, и смятах, че няма да имате проблем с прочитането....
Понеже явно сте силно чувствителни, линка си заминава...

Мерси за блокирането, и отново успех!

пп: Проблема ви е лесно обясним...



Публикацията е редактирана (27-08-16 08:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на обектив
Автор: sugarsack   
Дата:   26-08-16 23:25

Бях полузаспал и съм забравил да напиша модела на обектива, иначе с останалите си обективи нямам такива проблеми, тъй че със сигурност е от обектива
Снимам с канон 6д

Обектива:
Exacta
35mm
F2,8

Бейонета ми е EF и обектива е захванат с ринг към 42 резба,

Но имам друг обектив който пак ползвам с ринга и няма проблема с фокуса

А относно момента в който го купих, просто не си носех апарата и нямах друга опция защото бяха продали обектива който реално ми бяха запазили.

Не мога да разбера какво значение има какъв ми е лаптопа, няма нужда от злоба, просто имах нужда от малко помощ



Публикацията е редактирана (26-08-16 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на обектив
Автор: roburt48   
Дата:   27-08-16 00:20

И аз мисля да ида да си сменя гумите, но... възнамерявам да си забравя колата [smilie5] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фокус на обектив
Автор: bg2014   
Дата:   27-08-16 13:07

Всичко е въпрос на взаимно уважение. Първо показваш своето и едва тогава очакваш уважение и от колегите по форум. Предупредих те, че ще те започнат. Не се сърди! Просто прочети малко, разгледай какво що и всичко ще е наред.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »