Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Photopavilion или Photosynthesis
Автор: DiyanP.   
Дата:   23-08-16 15:50

Добър ден, пред закупуване съм на нова техника и се колебая кой от двата най-големи дилъри да избера? Цената е една и съща и двете фирми.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Nikolas666   
Дата:   23-08-16 15:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-08-16 15:52

Темата е за кошчето [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: JXT   
Дата:   23-08-16 16:02

Не е за кошчето, въпросът е резонен.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: GenaDP   
Дата:   23-08-16 16:06

Все закупчици се навъдиха напоследък...
Поне знаеш ли какво значи глаголът, или "'щото и по рекламите все така казват"?

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   23-08-16 16:07

Ако цената е една и съща,хвърляй монета :)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ombre   
Дата:   23-08-16 16:10

Щом цените са еднакви,наистина няма смисъл от тази тема,отделно от това,ако ползваш отстъпки в двата магазина, отиди където ти е по изгодно,ако са еднакви то темата е......:).Иначе 1 глас за павилиона,ако трябва да се избира непременно,просто си мисля,че са малко по обективни там,но може и да бъркам. Имам приятели които бачкат там и мнението ми е малко пристрастно.Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: GenaDP   
Дата:   23-08-16 16:21

Обективни продавачи?
Я разтълкувай смисъла на туй словосъчетание...

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: mihajlov2   
Дата:   23-08-16 16:36

Клиент съм и на двата магазина. Общо взето разлика няма. Аз съм избирал кое от къде да си купя единствено по това, че примерно даден обектив или тяло го имат в единия магазин налично, а в другия в момента няма и трябва да се чака. Или към дадена камера в единия магазин има бонус кожен калъф и резервна оригинална батерия, а в другия - калъф и карта памет. Каквото си харесаш... [smilie18]
Или колкото и да е рядко - в единия магазин в даден момент има промоция на нещо си, а в другия - няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: tziko   
Дата:   23-08-16 16:50

Обективни продавачи - имат много обективи![smilie18]

В който и да влезеш няма да сбъркаш!

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: guciguci   
Дата:   23-08-16 16:54

Колега,DiyanP ,с това усмихнато емотиконче на края на въпроса си,явно не знаеш в какви среди попадаш във Фотофорум. Е сега от "отговорите" в тази тема ще се сетиш. За съжаление е така...

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: burningice   
Дата:   23-08-16 16:59

По-добре е пилето дето пее рано; )
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: for_real   
Дата:   23-08-16 17:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Iguasu   
Дата:   23-08-16 17:31

Аз бих заложила на Павилиона - поне те черпят по кафе!

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Tuborg   
Дата:   23-08-16 17:36

DiyanP. и двета магазина са профилирани, цените до голяма степен са еднакви. Все пак сравни преди покупка. Обслужването и на двете места ми харесва на мен. С други думи читави са и двата магазина.

mihajlov2 е обяснил добре [beer]

Успех

ПП. Господата в началото на темата защо така нападнахте човека ?

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: turntablism   
Дата:   23-08-16 17:40

guciguci - тук е едно такова място, в което някои хора продават в базара вещи, които са им били подарени ;) за едни 30 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Tenev   
Дата:   23-08-16 17:42

Много трудно се пазарува от тези два магазина... при наличието на amazon

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: guciguci   
Дата:   23-08-16 17:46

turntablism ,преди да хукна да бягам негонен,да попитам,за мен ли става въпрос ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: kukumichin   
Дата:   23-08-16 18:24

Кинтите къде са по малко. Обслужване...хм зависи в кой град. Синтесиса са тежки с отстъпките, но пък облсужването в павилиона във Варна е отврат, но пък има схема за отстъпки. Преглъшащ нещото - пари или обслужване и пазариш от чужбина.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: asahi   
Дата:   23-08-16 18:48

Едно време беше лесно - в павилиона бяха по-яките мадами.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: GenaDP   
Дата:   23-08-16 19:23

За кво ти е яка мадама - да те бие през ден, за да поддържа форма?

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: bogdanov   
Дата:   23-08-16 19:33

знаеш ли... техниката си е техника, демек една и съща. Виж къде ще има по-добро отношение към теб. Къде ще ти е по-приятно да си оставиш парите. Говори лично с тях.Аз съм доста по-доволен от фотосинтезис. До сега от там имам три камери, 7 обектива и аксесоари не помня колко. Не срещнах проблем до момента. Може би заради това, че съм им клиент ми правят сериозни отстъпки. Опитай да говориш лично с хората, които вземат решенията!

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: sibirska   
Дата:   23-08-16 21:03

Павилиона. По добро отношение. Неги молиш да ти обърнат внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Emoxide   
Дата:   23-08-16 21:12

Зависи каква марка техника ще купуваш.
Ако си се насочил/а към DSLR Canon/Nikon може и от Photosynthesis София. Ако си фен на безогледалните марки бягай далеч. Има няколко високомерни фръцльовци и хич не е приятно да се общува с тях.
Photopavilion са сговорчиви хората, но често това, което си харесаш от онлайн магазина им го нямат налично...



Публикацията е редактирана (23-08-16 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: radomarinov   
Дата:   23-08-16 21:38

Дияне трол ли си или наистина те интересува? В кой от двата магазина си влизал? Отиди и виж това, което те интересува, без да носиш пари в себе си. После си направи заключение.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: NStoqnov   
Дата:   23-08-16 23:04

На мен като чели са ми доста по-приятни Фотосинтезис. Всеки път когато отида там, чувствам една приятна и ведра атмосфера, която в Павилиона, някак си ... бе не мога да я почувствам.
Не мога да кажа че съм голям клиент и съм си купил много неща. Купувал съм си никон Д60 и Никон Д7100 от Синтезиса и разни аксесоари. Взимал съм и разни неща и от Павилиона.
А пък съм забелязал, че когато синтезиса измислят нещо ново, Павилиона ги копират веднага. Като "седмица на феновете" и други събития, които се случват първо в Синтезиса, после и Павилиона ги копират, което лично на мен ми прави недобро впечатление.
За всеки е различно. Фотосинтезис или Фотопавилион е както Никон и Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: foreigner   
Дата:   23-08-16 23:18

Откакто не рекламират и започнаха да тролят. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: motif   
Дата:   23-08-16 23:49

Хора, тази тема е безсмислена...И двата магазина си имат редовни клиенти....Всеки има възможност да избира от къде да пазарува...Цените са еднакви и за двата магазина, тъй като са препоръчителни от вносителите на определените марки...Въпрос на удобство и персонален избор на всеки е...Важното е да успеем да си вземем нужната техника и да и се наслаждаваме :) Успех с покупките! [beer]

С такива теми само се изнервяме и откланяме от основната идея на този форум, а именно да си говорим за изкуството - фотография :)



Публикацията е редактирана (24-08-16 00:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Pavlov   
Дата:   24-08-16 00:36

Честно казано - откъдето успееш да си купиш [smile] .
Досега няколко пъти се е случвало да отида с парите в Синтезиса, и отношението на продавачите ме е карало да не ги похарча. Докато в Павилиона обратно - карало ме е да им ги дам с желание [smile] .
Но това във Варна, в София не знам как е.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: colorphoto   
Дата:   24-08-16 00:38

Едва ли тази е най-неудачно зададената тема във форума.

Резонно е да попита човек,ако няма личен опит,или познати с опит в тези покупки.

Решил да се презастрахова човека и попитал за по-сигурно.

Грозно е че някои в началото така му се нахвърлиха,а още по-лошо че ги търпят!



Публикацията е редактирана (24-08-16 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: motif   
Дата:   24-08-16 00:39

colorphoto [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Hotoshop   
Дата:   24-08-16 01:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: lamerko   
Дата:   24-08-16 01:10

Хм... само аз ли нямам отстъпки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-08-16 01:47

А ти поиска ли си? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: lamerko   
Дата:   24-08-16 03:17

А... то трябвало и да си искам ли :)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Антивик   
Дата:   24-08-16 07:15

Що всички оценяват двата магазина само от посещение, то е ясно, че най-лесно да се посетят на място и да се сравнят. Има таквизи де пазаруват от тях по мрежата, без да ходят на място. Тогава въпроса може би има резон и в случая съм по-доволен от павилиона. А и друг фактор, Синтезиса ползват куриерските услуги на Спиди, а от Спиди нещо не останах във възторг поне тук, но това па няма общо с Синтезиса и Павилиона.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: agop4o   
Дата:   24-08-16 07:28

Е пък в Пловдив няма такива дилеми.Едно малко павилионче има само.Продавача я те разбере я не.[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Nikolas666   
Дата:   24-08-16 08:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: freestyler   
Дата:   24-08-16 08:59

Може би е важно за избора и кой магазин организира повече и по-разнообразни фотографски събития. Семинари, представяне на нова техника, пленери и тн.

Или ко му трябва на човек, почерпка с едно кафенце?!

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: virosh   
Дата:   24-08-16 09:03

Пазарувам и на двете места като на едното имам отстъпка а на другото не. Както някой беше написал по-горе - това от къде ще купя дадено нещо зависи от това в кой от двата магазина го имат налично и колко спешно ми трябва.
Горното не важи за филмите и химията. Тях си ги взимам от Синтезиса тъй като имат по-богат избор, работят до по-късно и мога да мина да си ги взема лично след работа без да се налага да си счупя краката от бързане.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: tziko   
Дата:   24-08-16 09:30

Написахме книга за похвали и оплаквания [smilie18]
SLU4AENOS? NEMISLA111

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: hristov2256   
Дата:   24-08-16 10:38

Хората са подвеждат по самата обстановка между двата магазина.
Фотосинтезис е прекрасно място, на прекрасна локация и направен с някакъв читав вкус.
За сметка на това обаче без да ми се обижда никой, поне 5,6 пъти ми е идвало да ударя в лицето продавачите в Синтезиса, с изключение на някои кадри. Такива дървета няма никъде просто. Отношението е под всякаква критика.Първо, всеки път се моля някой да ми обърне внимание. Второ, аз давам 8 бона за тяло, а той ми дава тялото, което е на витрината, а преди това 2ма човека разцъкваха пред магазина с него. Трето, мега бавни са, та чак изнервящи, било то с принт или с обслужване. Купувам си таблет за ретуширане, той ми го изпуска на касата, вдига го и го мята в кутията, защото беше изнервен от някого. При въпрос "Какво става?" от моя страна, ми се отговаря "Нищо му няма, не се притеснявайте" Може да съм нацелвал някакви кофти моменти, но са доста и в крайна сметка аз съм клиент и ще ми се лиже гъза, както казват хората, особено като наливаш солидни суми.

Това нещо не съм го срещал в Павильона, нищо, че магазинът им е като бункер и нещата, които организират са предимно, колкото да има и на супер аматьорско ниво. Тези девойки за които говорите преди години - не ми ги хвалете, моля, едно изречение не можах да изговоря с тях, просто защото не знаеха нищо и всеки път си губих времето. Сега нещата са различни и аз лично се кефя да ходя там.

В крайна сметка аз пазарувам от Павильона, тъй като хората са ми по-симпатични.Ако нямат даден продукт и не ми се чака - пия един Аналгин и отивам в Синтезиса... Ако искам арт обстановка, книжка и кафе - отивам в Синтезиса и не си правя труда да говоря с продавачите.

П.С. Малко като хейт излезе тоз пост, ма да си го кажа от моята гледна точка.
= Цените в двата магазина са същите, в Павильона ми дават по-големи отстъпки,ако отстъпка до 5% те устройва разбира се...



Публикацията е редактирана (24-08-16 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: victory13   
Дата:   24-08-16 10:51

Отдавна ползвам макс отстъпка в единия магазин [cool]
Обаче имаше момент, когато в него не броеха Фуджи за фирма за фотоапарати, та ми се наложи да пазаря и от другия... Винаги съм питал за отстъпка там, и винаги са ми давали [smilie18]
Естествено, когато една стока липсва в единия от магазините, и я имя в другия, ползвам този с наличности.
Никога не съм поръчвал доставка от нашите магазини. По приятно ми е да си побъбрим наживо, и макар че нямат кафе, не значи че няма да почерпят [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-08-16 11:00

Еднакви услуги, еднакви стоки, еднакви цени, значи разликите в предпочитанията произтичат от отношението към клиента, т.е. добрия сервиз. Което е доста субективно.Сиреч авторът нека посети и двата дилъра и където се почувства по-обгрижен и ухажван-там да си остави парите. Аз пазарувам и от двата.

Имаше времена, в които, като кажа, че искам да си купя сони, започваха да ме убеждават едните за никон, другите за канон. Така с парите ми в крайна сметка намазваха Адорама, Амазон и B&H. Добре, че тези времена поотминаха. Пък и долърът поскъпна. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: kasad   
Дата:   24-08-16 11:06

Категорично обслужването и работещите във Фотосинтезиса са под всякакво ниво. Веднъж с жената бяхме там и тия юнаци/ в интерес на истината , някои не ги видях повече/ почнаха да правят канадска борба и ние с жената седим сиротни покрай витрината. С изключение на един , двама,другите те отминават като пътен знак и ти седиш и се чудиш да се унижаваш ли да подвикваш на някого да ти обърне внимание. Оставял съммного пари и въвдвата,но не ми ихвалете Павилиона -защото много рядко сладурите там ще станат от столчето си и ще излезат иззад барикадите да ти обяснят пред витрините това или онова. То си е до манаталите. Наш! Български!

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: chovecheto   
Дата:   24-08-16 12:05

Със същият дълбок смисъл би могъл да се зададе въпроса - В МОЛ Сердика или в Дъ Мол да пазарувам?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-08-16 12:13

...и накрая шляяяяп на пазара в Димитровград :)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: sakuraki   
Дата:   24-08-16 12:56

Без лоши чувства аз съм по - доволен от Фотопавилиона, момчетата са оставали 30мин извън работно, за да тествам обектива, който купих от там. Във фотосинтезиса също имам добри наблюдения, но последния път като ми казаха, че д700 няма лайфвю и едното момче ми каза, че AF-D няма да фокусира с това тяло [smilie11] [smilie11] .

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: uri64   
Дата:   24-08-16 13:40

> Със същият дълбок смисъл би могъл
> да се зададе въпроса - В МОЛ
> Сердика или в Дъ Мол да
> пазарувам?[smilie8]
>

В това няма интрига. Сердика е по-добрият мол за пазаруване.

Иначе от гледна точка на човек, движещ се с кола, Синтезиса е кошмар, почти винаги е трудно да се намери място. За за Павилиона може да се паркира поне в мола, но и молът и сградата, в която е Павилиона са малко мрачновати....
В допълнение, около Синтезиса на кълбета се стеле (като мана небесна) една атмосфера на турбо фото-аристократичност, еманираща от кафето и по-специално от градината...някак само като минеш по троара, дори без да трябва да влизаш вътре, почваш да се чустваш облагороден и духовно извисен и на всяка крачка да виждаш фото-сюжети...явно концентрацията на фотографИческо изкувство е невероятно голяма там [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-08-16 15:02

Така, аз да си кажа преди пак някой да е казал за коментарите в началото, сред които е и моят, с който казвам, че темата е за кошчето и това е! Нямам нищо против автора и даже с нищо лично не го обиждам, просто темата е толкова безсмислена, колкото вече няколко човека споменаха ... със сравнителни примери дори! Избора на магазин при еднакви цени и условия е толкова субективен и индивидуален, че даже някой крайно може да се подведе по мнения изказани в нея. Разбира се, може и да е създадена с чисто провокативен характер и да цели да оплюе добре конкуренцията, а българина по подразбиране е склонен да пише негативно по форуми и да се жалва, отколкото да похвали и да благодари! И какво, ако аз съм супер доволен от Синтезиса, нямам отстъпки в Павилиона и мога да се изцвъкам добре заради някой техен служител, определен магазин или онлайн пазаруване? Автора, даже и нов да е и да не знае от къде да пазарува, трябва да е силно ограничен, че да ме послуша мен и няколко интернет типчета, нехаресващи единия или другия магазин по техни си пак казвам субективни лични причини?!? Това да не е плод-зеленчука бе хора? Ако имаше админи, ако имаше... Такава тема нямаше да има! И преди е "нямало"! Амин! [beer]



Публикацията е редактирана (24-08-16 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: tziko   
Дата:   24-08-16 15:08

Не виждам какво ви пречи темата, има положителни и отрицателни мнения и за двата магазина, защо да няма, какво като са субективни? 100% управителите и на двата ще я видят, ще помислят, ще предприемат действия така, че да угодят на всички, в крайна сметка всички печелят.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: catandgoddess   
Дата:   24-08-16 16:24

Бих избрал по близкия до мен, но взаимствам мнението на Асахи... ако има повече от 1 - първото... за едното време и мадамите[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-08-16 16:44

Като има липса на компетентност и в двата магазина. Аз пазарувам и от двата. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: dimidumi   
Дата:   24-08-16 16:59

С две ръце съм за Фотопавилион, нещо не останах с добри впечатления от Синтезиса, хубав магазин на хубаво място в София, ама студено отношение :( от служителите, а в Пловдивския Фотопавилион, винаги можеш да получиш компетентно мнение и да пробваш наличната техника, а дори да я няма в наличност след ден-два пристига. Супер отношение от Жоро и новия колега, купувал съм обективи Sony Zeiss, Tokina, Sigma, тяло Sony A99 и др. работи, винаги съм оставал доволен, а и не само аз [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (24-08-16 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: levileo   
Дата:   24-08-16 17:29

Най добре е тук във форума базара... хахах. Преди и аз се правех на ентусияст да купувам ново... и кво - нищо... Тази година струва 1000, догодина - 500. Въпрос на избор- наще търговци всички са един дол дренки... Вече като си харесам нещо следя базара дали не го продава някой колега, ако е с оставаща гаранция в БГ още по добре. Това си е лично моя практика и мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-08-16 17:46

tziko, надай се коньо на зелена трева...както се казваше [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ani_im   
Дата:   24-08-16 18:36

И аз съм превърженичка на втората употреба.Няколко пъти съм пазарувала от Фотопавилион-Пловдив и изобщо не останах доволна,най-вече от въпросния Жоро за който говори Дими,този човек има някакъв неизяснен проблем....съжалявам човека който работи с него[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: slyn4ogled   
Дата:   24-08-16 23:00

Не знам какво се чудите за тия два магазина, при положение, че други магазини предлагат едно и също нещо, при едни и същи условия за гаранция, замяна и т.н. с поне 20-30% по-ниски цени ...
Аз лично повече няма да пазарувам от тези две места!
Няма никакво основание при еднакви условия да ме товарят със сериозна сума отгоре ...
Ся, видите ли, ако имам доходи от над 10к на месец - дреме ми на шмайзера от къде ще си купя квото и да е, ама масовия българин се лишава от баничката на закуска за да си купи нещо свястно.
Само недейте да спорите - видно е освен от нас, и от почти всичките ни познати...
Условията за изплащане са еднакви и в други магазини, сроковете на гаранциите са също еднакви, а така или иначе никой от тия магазини не поддържа сам техниката, която продава - така че нека не бъдем тесногледи! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: surr3a1   
Дата:   24-08-16 23:31

Как можете да си оставите парите в БГ магазин, при положение, че в eBay или Amazon, цените са понякога на 50%?

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: hristov2256   
Дата:   25-08-16 00:34

Ми, много просто.
Ако няма кой да ти го донесе тоз апарат (примерно), който ме съмнява да е 50% -, пак го ядеш мощно.
Другото, нямаш БГ гаранция и застраховка, което не искаш да ти казвам какъв кошмар е недай си боже.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: chukov   
Дата:   25-08-16 13:27

ХМ,
Асахи, чувствам се прецакан

Толкоз стока съм накупил от Павилиона как веднъж не намазах с тия мадами. Е, без да искам пипнах Красена по лявата цица (докато работеше там), но тя пък беше на Бодиграфията в Дряново, а знаем, че у дома и стените помагат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: levileo   
Дата:   25-08-16 13:46

Относителни са нещата, преди години като и аз купувах ново най-изгодно ми беше тогава Техномаркет хаха и проблеми не съм имал никакви...

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ianchohr   
Дата:   27-08-16 13:10

не съм посещавал Синтезиса, но във ФотоПавилион при покупка над 2000 лв ми дадоха карта с 5% намаление и директно ми го сметнха при покупката. Не знам дали Синтезиса имат таква политика.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: roburt48   
Дата:   27-08-16 14:02

Аз мога да споделя само по едно, единствено впечатление от двете места.

Случай 1
Преди 3-4 месеца си бях забравил картата-памет у нас. Влязох в Синтезис да си купя карта. Тъй като фотопрактиката ми дотогава беше месец-два, на въпроса - "каква карта Ви трябва" отговорих - ами за фотоапарат [smilie5].. Последва почти бурен смях и в края на краищата ми подхвърлиха някаква карта с видимо пренебрежение.. !!

Случай 2
Онзи ден си купих обектив от Павилиона. Когато отидох в магазина обектива на беше наличен. Момчето звънна на вносителя, попита дали го имат, и след като се оказа, че да - имат го, ме помоли да се върна след около 30 минути.. Когато се върнах в магазина вече се бяха понатрупали клиенти, единия от които тестваше Никон Д610 с някакъв чудовищен обектив !! Общо взето техника за над 5 к. Обслужваше го същия човек, с когото разговарях преди това. Клиента си задаваше разни въпроси, но.... в момента в който момчето ме видя, учтиво помоли клиента с "коравата техника" да изчака, тъй като аз съм чакал половин час.. !!! А моят обектив беше за 270 лева [smile] .

Познайте от къде ще пазарувам вече, ако имам кеш, разбира се [smilie5]

П.П. Иде реч за София.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ombre   
Дата:   27-08-16 20:14

Дам в павилиона са пичове, и са супер коректни,което ме подсеща за една супер тъпа и безсмислена тема за едното момче което работи там,че не бил коректен,исмях се на глас,понеже ми е приятел и знам,че рядко има толкова коректни хора като него.Там освен всичко което можеш да пробваш,даже и някой от работещите там,стига да е свободен ще ти позира/ако пробваш някое стъкло.Не казвам,че в синтеза не са готини,но както се спомена по горе,някак си липсва онова чувство на кеф.Иначе имат много готино кафе ,преди го посещавах често.....:)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: NStoqnov   
Дата:   27-08-16 22:13

За пък винаги когато съм ходил в Синтезиса, съм оставал доволен. Вчера бях в магазина им за да си взема капачка за обектива и гумичка за визьора. Капачката я имаха само във Варна и ми казаха че днес сутринта ще пристигне. Така и стана. Обади ми се момчето, което ми я поръча и към обяд минах да си я взема.
Има едно момче с брада и много татуиран. В началото ми се струваше дръпнат и надут, но се оказа много готин пич с много яко чувство за хумор :) супер компетентен е. Говорихме си поне час за видеокамери,видео рекордери, разни преходници и каза ако имам и други въпроси да го потърся.
Другият консултант от който съм супер доволен е едно дребно момче. Мисля че Влади се казваше, поне така му пише на табелката. Супер много неща ми е разяснил. Веднъж на една приятелка и се беше разглобила педесятката на парчета. Отидохме там за съвет. Мацката на касата каза че е това е за сервиз. Същото това момче каза я дай да го видя. Гледа обектива, въртя го, не знам какво го прави. По едно време само чух "хоп готово!" :D и ни поднесе обектива сглобен и работещ.



Публикацията е редактирана (27-08-16 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: asahi   
Дата:   28-08-16 12:29

Като рекохме за мадами в Синтезиса в Стара Загора каката много яка.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: gbrain   
Дата:   28-08-16 13:14

Ис-ка-ме же-ни [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: asahi   
Дата:   28-08-16 14:05

Нема кози да искаме, я!

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: nyamago   
Дата:   28-08-16 14:27

Научен метод за сравнение:

1. Като четеш по форумите - кой магазин го хвалят повече и от кой се оплакват?

2. Като търсиш с Гугъл фотомагази в града си - кой излиза по-отгоре?

3. Като отидеш на сайта - приветлив ли е, иска ли ти се да разглеждаш по-дълго? Иска ли ти се да си купиш нещо оттам?

4. Ако им се обадиш по телефона - отговарят ли бързо, любезно и компетентно? (И трите са задължителни, без всяко едно другите две не важат.)

5. Като минаваш покрай магазина им - забелязва ли се отдалече, че е фотомагазин? (Или прилича на всяка друга бакалия)

6. Маказинът отвън 'кани ли те' да влезеш? Дори да не си тръгнал да пазаруваш - задейства ли любопитство да поразгледаш?

7. Като влезеш вътре - светло и уютно ли е? Топло ли е (през зимата) и прохладно - през лятото?

8. На какво мирише? На прясно смляно кафе или на стари маратонки? Или поне на евтин дезодорант за помещение...

9. Ако има музика - тиха или шумна е, ненатрапчиво приятна или досадна? Ако няма музика - това дразни ли или радва?

10 Хората вътре - поздравяват ли като влезеш? Питат ли те в първите 30 секунди (усмихнато!) с какво могат да ти помогнат?

11. Ако изобщо ти обърнат внимание - агресивни ли са с изкуствена любезност или те оставят на мира да си зяпаш и избираш?

12. Ако зададеш въпрос - знаят ли отговора? Разбират ли от фототехика поне колкото тебе (по възможност - повече от тебе)?

13. Ако се окаже, че не знаят отговора - признават ли го с извинение, или войнствено те убеждават в глупости? Извикват ли 'помощ' от колега или началник? Обещават ли да проучат и да се свържат с намерения отговор?

14. Когато (ако) се стигне до покупка - предлагат ли ти в (безплатно) допълнение и други полезни неща? Или ти продават за още пари напълно безполезни и непоискани от тебе допълнения?

15. Приемат ли плащане по педпочитания от тебе начин (карта, чек, в брой, с телефон, PayPal и пр.) - или държат на техния си избор и правят възможно най-трудно да ти вземат парите?

16. Налага ли се да си поискаш фискална разпска с ДДС или винаги сами я дават? Предоставят ли други търговски или технически документи без поискване и с добро обяснение за какво са?

17. Предлагат ли ти някакви насърчителни условия за следаща покупка (ваучер за отстъпка, членска карта за лоялност или други подобни)?

18. Казват ли ти 'довиждане' така любезно както са те посрещнали? Въодушевен ли си излизащ, или отдъхваш, че неприятната среща е свършила?

19. Когато (ако) пак ги посетиш - помнят ли те? Ако е друг слжител и не те помни - при предявяване на членска карта/ваучер и пр. показват ли, че се радват да видят предишен клиент? Или са безразлични?.. Чувстваш и се на 'свое'място при 'свои' хора?

20. Ако - пази Боже - техниката излезе проблемна - разрешават ли бързо, любезно и резултатно проблемите? Или създават трудности с явна неохота и/или некомпетентност?
= = = = = = = =

И един бонус въпрос (ексклузивен подарък за Фото Форум):

21. Къде е по-евтино? Отиваш право там и забравяш всички други въпроси!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Pavlov   
Дата:   28-08-16 14:41

nyamago - с тези въпроси в България няма да успееш нищо да си купиш [smilie18]

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: nyamago   
Дата:   28-08-16 16:47

> nyamago - с тези въпроси в България няма да успееш нищо да си купиш...

Точно за това е последният - у нас винаги работи бзпогрешно [smilie5]

Сериозно: всъщност имал съм у нас единични преживявания, където хората набраха много точки по изброените въпроси, правиха нещата по най-добри световни стандарти - независимо дали така бяха обучени или им 'идваше отвътре'. Разбира се, за мащабен и професионален бизнес като горните две вриги е по-добре ако е планирано в стратегията и системно подсигурено в оперативното управление - вместо да се разчита на вътрешния инстинкт на персонала. Идвам рядко и за малко, та до фотографските магазини не съм стигал, но в други някои магазини, както и в хотели и ресторанти, се срещат добри примери.

Примерите как НЕ ТРЯБВА да се работи с клиенти са повече, но и в това не сме уникални - светът е пълен с потрбителска мъка и истории 'на ужасите'. Дори има такива награди - напр. тук в Англия се дава годишна 'награда' за Най-Лошо Клиентско Обслужване. Три пъти подред я беше спечелила кабелната телевизия NTL (ен-ти-ел), която хората гальовно произнасяха 'ен-ти Хел' (NT Hell), ясно защо...

На водещите ни фото-вериги пожелавам да се наредят сред добрите - или да продължат да водят, ако вече са там [smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: mdterziev   
Дата:   29-08-16 08:30

В Павилиона в Пловдив има един господин, който е надменен, държи се нагло и си измисля правила. ОСтаналите момчета са винаги готови да ти помогнат, но този разваля доброто впечатление. Синтезис в Пловдив няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: genchev.style   
Дата:   31-08-16 11:26

Не е толкова лоша темата...
Бих споделил моя опит с магазините във Варна.

Photopavilion - твърде малък магазин.
Като влезеш - не можеш да разбереш тези тримцата служители ли са или някакви наематели на бюро?!
Предполагам, че гледащите са повече от купуващите, но ние длъжни ли сме да посещаваме магазин с вече готово мнение и решение за покупка?
Така де...Не ми е добро мнението.

Това не означава, че Photosynthesis е най-добрия магазин...
Първоначално бях впечатлен, че просто обръщат мноого повече внимание от гореспоменатия магазин.
Но! Не съм убеден че разбират или желаят да разберат потребностите на един клиент.

Явно всеки трябва да разбира нещата от личен опит, за което плаща определена цена.

Photosynthesis
1. Не ми харесва, когато се опитват да ми продадат нещо от витрината ("нищо му нямало");
2. Дали не съм искал някакви невъзможни неща, та да ме гледат като полезно изкопаемо...Ами няма как да имаме техните поглед върху техниката и рутина;
3. ХАРЕСАХА ми безплатните лекции, които проведоха есента '2015г.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ATHOM   
Дата:   31-08-16 11:42

В Синтезиса още ми стои едно капаро от 50лв, за поръчка която трябваше да се достави в рамките на 1 месец. Миналата година. Май месец. Няма обаждане, няма гяволи.


От тогава насам, в Павилиона съм направил покупка на 2 обектива + няколко други неща, в единия случай, наличния обектив ми го бяха взели под носа, човека ми каза че ще го докарат на този и този ден следващата седмица, направихме поръчката, и на същия въпросен ден ми се обадиха, че обектива е там. Карта с отстъпки и т.н.

Познайте къде пазарувам.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: surr3a1   
Дата:   31-08-16 11:58

Можехте да напишете, кой магазин реагира по-адекватно при евентуален проблем, вместо пишете абсолютни простотии!

Ако едните реагират правилно и коректно, а друигте гледат да те преметнат, не е ли това един адекватен отговор на темата?

Има 3 неща, които са важни за всеки магазин:
- цени и наличности
- персонал и обслужване
- рекламации

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: smilen_k   
Дата:   31-08-16 15:42

Процедурата и за двата магазина е еднаква.Взимат го от клиента и го изпращат на сервиза,който е оторизиран от доставчика,това е.След това като се отремонтира всичко тръгва по обратния ред,а ако не може да се оправи и наближава да изтича 30-дневния срок,сервиза издава протокол за замяна и ти дават нов.Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: gbrain   
Дата:   31-08-16 17:17

Това е полезна информация[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: radomarinov   
Дата:   31-08-16 21:05

Авторът на темата няма ли да сподели, кой магазин си избра или въпросът беше за разлайване на кучетата [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: rorus   
Дата:   31-08-16 22:46

Имах проблем с една врътка на Олимпуса (извън гаранция). Във Фотосинтезис вместо просто да ми го вземт и засилят към Чехия за 180+ евро, разпитаха подробно за проблема и ме изпратиха в местния сервиз - Бушона. Проблема беше решен за 4 дни и 60-ина лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: kiten   
Дата:   31-08-16 23:40

И на двата магазина това си е редовна практика. Оставяш им развалената в последствие стока за ремонт и после от сервиза ти казват да си платиш ремонта или да ти я пратят без ремонт по еконт. Въртят сучат от сервиза и накрая става на тяхното. Та половината от стоките им са все едно без гаранция.



Публикацията е редактирана (31-08-16 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: asahi   
Дата:   01-09-16 08:50

Различавай рекламация в гаранционния срок от повреда, получена извън нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-09-16 09:45

По-горе писах, че пазарувам и от двата магазина, ама честно казано, в Павилиона ми е някак по-приятно. Там и без да искам, се сприятелявам с хората. В Павилиона пазарувам още от времето, когато там бяха Нели и Набис. И сега имам няколко приятелчета. А в Синтезиса са учтиви, но малко по-дистанцирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: smilen_k   
Дата:   01-09-16 11:24

Много време съм работил в магазини в които съм бил пряко свързан със гаранционното обслужване и рекламациите.Искам да ви кажа,че 50% от рекламациите са по вина на потребителя,хората масово незнаят как да си използват правилно техниката.Всичко останало се отремонтира или се заменя без проблем, и въпреки това сервизите понякога и те спекулират(много рядко,но го правят), най вече при мобилните устройства.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: kiten   
Дата:   01-09-16 22:49

smilen_k например фотопавилиона продава и на мец и на нисин светкавици и едната ми се развали на първата година а втората на първия месец . От павилиона ми записаха тел.номер за връзка когато е готово да се обадят и в крайна сметка си платих ремонта. Като тия от нисин сервиза се оправдаха че я пращали във Франция и след 3 месеца си платих ремонта който струваше почти половината от цената на самата светкавица. В случая къде стои основния продавач?
Иначе пак от павилиона съм купувал сд карта дрансенд и първия месец се скапа смениха ми я с друга и тя дефекира пак след месец а третата излезе читава работи, но се разлепи и почти се разпадна.



Публикацията е редактирана (01-09-16 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: smilen_k   
Дата:   01-09-16 23:25

Автор: kiten-Не знам твоя случай какъв е,но щом са ти искали пари за ремонта, вариантите са два.Или ти си виновен за повредата на уреда, или в гаранцията има опоменати части,които не се поемат от гаранцията.Но дори и ти да си виновен за повредата,те са длъжни да те информират за това,и ако ти прецениш ,те правят ремонта,ако не ти връщат уреда и се спасяваш(вероятно е да те накарат да си платиш само транспортните разходи).Ако не са на лице двата факта които ти изброих по-нагоре,е трябвало да си потърсиш правата в КЗП,освен ако не си взел техниката на фирма с фактура,тогава гориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: kiten   
Дата:   02-09-16 00:05

на гласа от сервиза изрично им казавам, че отремонтираната стока искам да си я получа от павилион. Пазаря с фактура и карта за отстъпка.Заобикалят в случая павилиона а и възможно е да има договорка от този тип на прекарване на клиента. Даже тия от така наречения сервиз нисин ми изпратиха протокол за споразумение демек че са ме прекарали и съм си платил. Повече от два месеца я държаха светката преди да я изпратят в чужбина за ремот и там я оправиха за седмица. Питам къде в случая стои павилиона?

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: smilen_k   
Дата:   02-09-16 14:04

Ако взимаш стоката с фактура,на фирма, тогава гаранцията е една година,а не две.Другото което е,че когато е на фирма не можеш да сезираш и КЗП,тъй като не е в юриздикцията им да защитават юридическите лица.Лошото е че всичко това им е пределно ясно на всички търговци и те въртят на малкия си пръст,защото нищо не ти защитава правата като юридическо лице.Много неприятно,но е факт.Ако беше на физическо лице,тогава нещата стоят по съвсем различен начин.Търговеца е длъжен да приеме уреда за рекламация.В момента в който го приеме те вписва в регистъра за рекламации и ти издава протокол че са го приели за ремонт,съответно пак от тях трябва да си го получиш в 30-дневен срок,ако не се отремонтира в срок ти го заменят или връщат парите.



Публикацията е редактирана (02-09-16 14:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: NStoqnov   
Дата:   03-09-16 19:25

Не съм много сигурен, понеже до сега всичко което съм си купил от Синтезиса, съм получавал 2 години гаранция, а винаги пазарувам с фактура на фирма. Това го знам от момчетата в магазина.
При другите фирми не знам как е. Не съм питал.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: Vladibeer   
Дата:   03-09-16 22:25

Взех си наскоро статив от синтезиса и продавач, явно нов служител тръгна да пише гаранцията. Дойде някакъв друг момък и започна да му се кара защо ми пускал гаранция, при положение че клиента не си бил поускал (тоест аз)... Касовият бон е гаранция за две години така или иначе, тъпо ми стана, че се опитаха да въртят бакалски номера.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ani_im   
Дата:   03-09-16 22:30

Автор: NStoqnov -Чукай на дърво да не ти се разваля техниката през втората година от гаранцията,но все пак ако стане, не бързай да го носиш за сервиз,а първо се свържи със smilen_k и се посъветвай с него,със сигурност ще ти помогне много,поне на мен много ми помогна,за което много му благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: NStoqnov   
Дата:   06-09-16 09:27

Вчера се чух с фотосинтезис и ги попитах колко години гаранция имам след като съм пазарувал с фактура. Казаха ми че имам 2 години гаранция и да не се притеснявам за това. Казаха ми и нещо от сорта че дори и ако е на фирмата и е 1 година гаранцията, те ми поемали втората за тяхна сметка. Не си спомням точно думите на момчето по телефона но беше нещо подобно.
Сега се сещам че веднъж в магазина като се заговорихме, момчето ми каза че Канон давали само 1 година гаранция за продуктите си. Това е без значение дали ще си купих Канон с фактура или не! Една година гаранция [smilie11]
И за дастанат 2 години, Фотосинтезис давали още една година от техния магазин. Ако техниката се развали през втората година, Синтезиса поемали ремонта за тяхна сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: smilen_k   
Дата:   06-09-16 10:11

Така, правилно дават 2 години за физически лица, а за юридически лица там въпроса е много спорен.Естествено че ще ти кажат че гаранцията е две години за всички,НО практиката е съвсем друга, ако проблема е нещо дребно може и да се навият да ти го оправят,а ако е нещо по сериозно ще ти покажат другата страна на закона,РАЗБЕРЕТЕ няма нещо, което да задължи продавача да дава двугодишна гаранция когато сделката е между него и друго юридическо лице.
За да не съм голословен ти давам цитат от текста на Директива 1999/44/ЕО, която въвежда въпросната "двугодишна гаранция".

Цитат
Чл.1 т.2. По смисъла на настоящата директива:
а) потребител означава всяко физическо лице, което при договорите, предмет на настоящата директива, действа за цели, които не са в рамките на неговата професионална или търговска дейност;

Това е цитат от официалния превод на български език. Така навсякъде, където се говори за "потребител" и неговите права, се има предвид "физическо лице, което..."

Това че големите фирми дават една година международна гаранция е вярно и те са много Canon,Apple,HP....останалата една година се поема от продавача,АМА ЗА ФИЗИЧЕСКИ ЛИЦА

Не искам да ангажирам никой с моето мнение,все ми е едно дали ми вярвате или не,не се косете толкова,радвайте се на живота и си ползвайте техниката със здраве,пък ако нещо се случи, ще му мислим тогава.Бих помогнал на всеки с каквото мога[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: asahi   
Дата:   06-09-16 12:29

И в ЗЗП е така. Гаранция между юридически лица се урежда с договор или се указва в писмения договор за продажба, доставка или каквото е там.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: landstar   
Дата:   06-09-16 22:46

Гледай къде има налично, цените са еднакви, персоналът - еднакво любезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: NStoqnov   
Дата:   07-09-16 13:56

Закона може и да е такъв, но явно наистина поемат втората година за тяхна сметка. Не че съм наивен, но някак си, имам им доверие на Синтезиса . Не вярвам да са ме подвели или излъгали и не дай си Боже нещо ми се развали втората година и да ми кажат "ми sorry брат ще си платиш ремонта. Една година имаш"
До сега винаги са ми помагали. Примера с разглобения обектив, който споменах по горе не беше в гаранция, но дори и да беше, гаранцията нямаше да покрие такава повреда. Момчето от магазина го оправи, дори и пари не ми поиска. Усмихна се и ми пожела да правя хубави снимки още дълго време с този обектив :)



Публикацията е редактирана (07-09-16 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: APT   
Дата:   09-09-16 19:11

Видях темата,помислих но реших да не се включвам. Спомних си какво ми се е случило във двата магазина през годините и това ме накара да се включа и мога да кажа следното - ако уважавате себе си, парите и времето си купувайте техниката си само от Германия или Швейцария, нещо до което стигнах бидейки клиент и на двата магазина. Това в случай, че искате по-добро обслужване, по-добри цени, по-добра гаранция. Точка [shtrak]
Магазин в Германия - https://www.calumetphoto.de/ ,и Швейцария https://www.digitec.ch/

Не се занимавайте с нашите търговци ако искте нещо да е както бихте искали да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: m.djorov   
Дата:   10-09-16 09:11

И как точно си поръчваш от швейцарския сайт до тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: agop4o   
Дата:   10-09-16 09:33

И що да си взема човек техника от тези сайтове като техниката е хем по скъпа и не можеш да използваш гаранция като хората[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: m.djorov   
Дата:   10-09-16 10:02

Не е по-скъпа. Поне не всичко. Зависи. Едни неща тук са по-евтини, други за по-скъпи. Но да, ако опре до гаранции, самото разкарване насам натам на нещото си е разход и ако ползваш и нашите пощи - риск.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: lord_kik   
Дата:   14-09-16 22:47

И аз да споделя.В понеделник направих запитване до двата магазина за една светкавица понеже и в двата магазина я нама налична само с поръчка,но се свързаха с мен само от Фотопавилион и след като потвърдих поръчката на следващият ден вече беше в магазина.И така днес вече е в мен и съм доволен от бързата реакция,а от Синтезиса още никой не се е свързал с мен.А предисторията е че поръчах въпросната светкавица от Синтезис-а но след грешка в сайта ми се извиниха че не е налична прпоръчаха ми по висок клас,но цената не ми допадна.След това поръчах от един сайт,но гаранцията излезе че не е за Бг. а за Унгария и я отказах.И така Фотопавилион задоволиха моята прищявка.Посещавам и Фотосинтезс-а и бих казал че са много любезни и отзивчиви.Като заключение бих казал че и двата магазина е добре да се посещават,а за цените това е друга тема.



Публикацията е редактирана (14-09-16 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: metodiev_martin   
Дата:   29-11-18 23:15

Още един път се убедих, че във Photosynthesis София, стиснатият грък назначава само лоботомирани служители. Бива година, две, три, четири, пет ... но във въпросния магазин непрекъснато се въртят неадекватни продавачи, които просто са попаднали по някаква случайност там. За пореден път ме изумиха с тоталната си некомпетентност и каквато и да било мотивация за работа. Умишлено няма да изпадам в подробности и да пиша фермани - този път какво, що, защо (ако се съберат всички оплаквания, само на потребителите във форума, може да се издаде роман).
Ако продаваха гащи и чорапи, хич нямаше да ми пука, каквито и малоумници да назначават. Но в случая продават техника за хиляди (в някои случи - десетки хиляди)и отношението към клиентите им е под всякаква критика. Общата им култура в сферата на продуктите, които продават, се свежда до четене на етикетите им, ако купувачът има някакви въпрос. Ако по някаква причина единият им нормален/адекватен и компетентен служител напусне, белокосият грък ще трябва да си продава дезодорантите Нивеа по рафтовете.
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: D.S   
Дата:   29-11-18 23:39

Щото в другите магазини за техника всички са вундеркинги, а по Автосалоните продавачите са и майстори и знаят как да сглобят двигател с вътрешно горене ? Ако имаш да даваш десетки хиляди лева за техника, една ли някое приятно момиче ще ти е КАпацитет ? На българина му дай да мрънка, и да изрови тема от години, щото днес някой не му е обърнал внимание.. И да не е спам, пазарувал съм и от двата магазина, едно и също, на едни и същи цени. Това че нямаме пазар за оторизирани сервизи НЕ Е Техен проблем. Ако не ви изнася живеем в свят с отворени граници, можете да си похарчите парите навсякъде



Публикацията е редактирана (29-11-18 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: metodiev_martin   
Дата:   30-11-18 00:15

На анонимници не бих се впрегнал. Даже се чудя, какво стана с политиката на форума да трие кухите профили.
за протокола - бивш или настоящ кадър си им?
PS- а и явно, не си си купувал нова кола от магазина, че да ръсиш такива глупости...



Публикацията е редактирана (30-11-18 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: chovecheto   
Дата:   30-11-18 12:39

Проблемът с хората е масово разпространен за съжаление. Независимо дали става въпрос за лекари, учители, продавачи на гащи или техника. Невежеството е повсеместно на всички нива.


Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ombre   
Дата:   30-11-18 13:54

Павилиона,че имам френдове там.
Аз казах.Хау....[smilie7] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: ikoveliko   
Дата:   30-11-18 14:16

Павилиона и Динафос, че имам отстъпки там (и френдове). В Синтезиса не съм имал, нямам и няма и да имам отстъпка ....(и там имам френдове) [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: chukov   
Дата:   30-11-18 15:45

Аз не мога да кажа дали едната или другата, но от Фотопавилион и Динафос съм безкрайно доволен. Отношение, информация, коректност, доверие и т.н. Пазарувам винаги онлайн, защото живея в дън гори Телилейски.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: victory13   
Дата:   30-11-18 20:06

абсурдно е който и да е консултант да ме накара да похарча и един лев, ако не съм го решил предварително [smilie5] ...



Публикацията е редактирана (30-11-18 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: burningice   
Дата:   30-11-18 20:07

...но може да откаже мотивиран клиент от покупката, както често се случва.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: victory13   
Дата:   30-11-18 20:09

може да откаже клиент, мотивиран такъв - трудно... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: burningice   
Дата:   01-12-18 07:59

... мотивираният клиент си купува стоката, но се възползва от съвета писан по-горе за границите.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: D.S   
Дата:   01-12-18 15:01

Не съм анонимник и не съм им никакъв кадър. Но Егото на българина е толкова голямо, че едва ли който и да е може да го покрие ...

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: sherbit   
Дата:   01-12-18 16:05

Чаках 1 месец за Сигма 10-20. При едните и при другите същата оферта...

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: VladVlad   
Дата:   01-12-18 17:28

Интересна тема. Това е като въпроса, дали да заредя на една верига бензиностанция или на друга верига бензиностанция. В случая имаме две бензиностанции с различни имена, но предлагащи ни едно и също на една и съща цена! Цена, която в повечето случаи не харесваме, защото намираме в повечето случай по - добра, но за съжаление от вън! И след поръчка от вън пак цената е по - добра и трябва да почакаме известно време докато ни пристигне поръчката. Вижда се и по форума, че много хора си купуват стоката от вън! За съжаление мила родна картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: rossen76   
Дата:   01-12-18 19:07

МЕНЕ НЕ СА МЕ 4ЕРПИЛИ С КАФЕ ДА НЕ СИ С ПРЕВИЛЕГИИ

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: rossen76   
Дата:   01-12-18 19:11

АЗ СЪМ пазарувал в Синтезиса , пробвал съм обективи , не зна дали е субективно но няколко пъти тестван там обектив и в павилиона в Синтесизиса ми се вижда че по добре ми пасват на тялото са по остри. Относно Павилион там имам отстъпка която в Синтезиса липсва едни 40 лева например при покупка на техника .В Павилиона съм закупувал обектив за 1500 лева след 10 дена съм го връщал и са ми връщали парите, в Синтезиса казват не може да се заменя или връща.

Отговори на това съобщение
 Re: Photopavilion или Photosynthesis
Автор: mmjm   
Дата:   01-12-18 19:30

Казваш, в синтезиса обективите по-добре ти пасват на тялото и са по-остри някак? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »