Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: Grenzganger   
Дата:   23-08-16 01:33

Здравейте,

занимавам се с фотография от 1 година и с трупането на опит разбрах, че това е едно уникално изкуство. Бих искал да знам мнението на хора, които споделят моето хоби, относно снимките ми! От грешките се учим, та и аз искам да знам къде са моите.

Имам няколко "фотосесии" зад гърба си, и когато някой ме пита колко ми дължи, се задоволявам с едно "Благодаря" [smilie5] (Според мен, имам още мнооого хляб да ям, докато започна да припечелвам от хобито си) Как мислите вие?

Техниката с която разполагам е следната:
Nikon d3200
Nikkor 50mm 1.8G
Nikkor 18-55mm (Kit lens)
И стотици свободни ГБ-ти [smilie25].

Ето и няколко снимки от мен...
https://photo-forum.net//i/2004006

https://photo-forum.net//i/2004005

https://photo-forum.net//i/2004004
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: localhost   
Дата:   23-08-16 04:30

Снимката на момата: тая обработка и клонките които са пред нея я правят все едно има някакво кожно заболяване. Малко си се престарал. Освен това единият крак си го отрязъл а другия не стои някак си естественно. По-добре да я беше орязал до кръста от колкото в цял ръст.

Младежа с тъпана правия - в ляво пак има едно клонче, което отвлича вниманието. Въобще като ги водиш тия модели по шубраците гледай да не е много претрупано.

На снимката където е седнал тревичките са опред и пак отвличат вниманието. Също така си го разположил кофти спрямо светлината и акцента идва малко върху ризата, а не върхо лицето.


Лично мнение - виж снимките в Албум избранo "Портрет"

Харесай си някоя и се опитай да я пресъздадеш същата: поза на модела, осветление и т.н. Дори и да се затрудниш питай форума за подробности, начини и т.н. Има и достатъчно безплатни уроци, видеа и т.н. Запиши се и на някой курс и най-важното: снимай, пробвай и бъди самокритичен до дупка [smile]
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: penco   
Дата:   23-08-16 06:50

важното е да има воден знак, другото е ала-бала!
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: georgioiv   
Дата:   23-08-16 07:09

За сега, докато не откриеш необходимостта да махнеш грозния воден знак и надписа - "тоя-оня фотографи", за предпочитане е да не взимаш пари. Ще дойде време (ако дойде), когато от снимки като тия ще те е малко срам и ще ги махнеш отвсякъде. Това е нормално, етапите са такива. Повече снимане, снимане, снимане, обработка, още малко техника и един ден когато откриеш колко слаби са ти снимките, но имаш вече и една - две наистина яки - може да мислиш за капитализиране на труда, опита и таланта, ако е наличен. Успех !
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: realnoncho   
Дата:   23-08-16 07:37

Важното е да не губиш ентусиазма, другото се учи с гледане и практика. Успех!
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: Gecata   
Дата:   23-08-16 08:39

Прав си - фотографията е уникално изкуство, но за да те забележат три снимки в профила и едногодишен опит с няколко фотосесии зад гърба не стигат. Трябва и специална тема да отвориш. [smilie3]



Публикацията е редактирана (23-08-16 09:45)
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: Nikolas666   
Дата:   23-08-16 08:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: roburt48   
Дата:   23-08-16 11:08

Моята позиция е горе долу като твоята - докоснах се до фотографията съвсем скоро. Аз дори снимам само от 6 месеца ! Но... имам в профила си над 200 снимки и още няколко пъти по толкова "на склад", но недостатъчно прилични според мен, за да ги кача тук.. Смея да се похваля (факт е), че и моя снимка беше избрана за първа страница на сайта
( https://photo-forum.net//i/1975025 )... Но хич и не ми е идвало наум нито да си кича кадрите с водни знаци и да се титуловам "photography", нито да правя "сесии", камоли да взимам пари за това :) Споменал си в инфото много свободни - ГБ-ти... Моя съвет е - пълни ги [shtrak] Успех !
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: JXT   
Дата:   23-08-16 11:27

Какъв точно е въпросът, че не разбрах? В момента не взимаш пари, обаче пускаш темата, за да почнем тука да ахкаме и охкаме колко яки кадри правиш и да те надъхваме как трябва да взимаш стотици левове за снимките си?
Ами ще ти го кажа директно - по-добре продължавай да се задоволяваш с едно "благодаря". Grenzganger написа:



Публикацията е редактирана (23-08-16 11:42)
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: Nikolas666   
Дата:   23-08-16 11:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: Grenzganger   
Дата:   23-08-16 11:32

Как си знаех, че ще имам проблеми с водният знак[smilie5] [smilie5] [smilie5] . Водният знак за мен, е просто реклама с която хората могат да ме открият и съответно да трупам повече опит. Мисля, че не е удачно да се моля на хората, да се снимат при мен. Които иска, и на които му се занимава. В край на сметка, това е само едно мое хоби. [beer]
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: Grenzganger   
Дата:   23-08-16 11:37

Има два вариятна! Или аз не съм се изразил правилно, или вие не ме разбирате. Целта ми не е, подрхранване на егото ми, а критика към снимките ми с която мога да се подобря. Мисля, че щом искам снимките ми да бъдат критикувани от други хора, е логично да знам, че те не са хубави и савършенни [smilie5] Благодаря ви, все пак
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: Gecata   
Дата:   23-08-16 11:47

Да не говорим, че на "професионалците" като им заговориш за пари и винаги имат усещането, че става въпрос точно за техните пари.
Естествено, че е така.Особено когато за пари заговори някой непрофесионалец който се чуди дали го боли, или го сърби докато се крие зад фразите "уникално изкуство" и "моля за градивна критика', очаквайки "професионалците " да го легитимират за да почне и той да взима от "техните " пари. [smilie3]
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: JXT   
Дата:   23-08-16 11:48

Съвсем не си се изразил правилно. Прочети си поста - не питаш дали са ти хубави снимките, а дали мислим, че можеш да взимаш пари за тях.
Критикуването на конкретни снимки няма много да ти подобри снимането... но ок.
Първата снимка е недоекспонирана. Кадрирането не ми допада.
Втората - кофти кадриране, кофти разположение спрямо светлината (очите са черни дупки), треволяците на преден план не са на място.
Третата - обработката е доста кофти, кожата изглежда доста проблемна, затъмнил си небето, което в оригинала ти е било преекспонирано и се е получило странен сиво-син цвят, кракът е отрязан лошо.
 Re: Градивна критика и бизнес въпроси?
Автор: Pavlov   
Дата:   23-08-16 11:49

Питаш как да станат по-добри снимките ти?...






[smile]


Само че аз ще се въздържа от мнения, ще оставя това на другите. Последния път, когато се опитвах да подобря снимките на един 17-годишен фотограф, той си продължи да снима както си знае, направи си FB страница "..... photography", и почна да снима за пари. И с баща му си развалихме приятелството...



Публикацията е редактирана (23-08-16 11:51)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.