Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 minolta 5xi дали е в изправност?
Автор: coilspring   
Дата:   20-08-16 13:52

Преди месеци намерих на улицата въпросния фотоапарат в квартал Изток.Видимо в добро състоянии,следи само от нормална употреба.Е нямаше обектив ,изчаках дали няма някой да си го потърси и понеже снимам лентова фотографя,да не кажа само такава ,като семейна и много любителска. Реших да го оборудвам и му купих батерия.Видимо всичко работи,щрака без филм,скоростите работят,режими ,светкавици,Но когато сложа филмче ,той автоматично си захапва лентата с мотора за първа снимка,което е нормалнои отчита,че има филм вътре и показва 1.Но тогава не работи спусъка,нормално ли и е ,защото няма обектив да не иска да "снима" във всички знайни режими само докато вътре има лента? Благодаря за вниманието,то въпросът ми е малко с ервиджииски,но не знам и къде да го занеса да питам..

Отговори на това съобщение
 Re: minolta 5xi дали е в изправност?
Автор: A4o90   
Дата:   20-08-16 14:42

Пробвай да му сложиш обектив :) все ще се намери някой с А маунт стъкла

Отговори на това съобщение
 Re: minolta 5xi дали е в изправност?
Автор: schiele   
Дата:   20-08-16 15:45

не снима защото няма обектив, има настройка която разрешава снимане без обектив. потърси упътване в нета...

Отговори на това съобщение
 Re: minolta 5xi дали е в изправност?
Автор: MikeDimit   
Дата:   20-08-16 20:18

Имам няколко тела от Dynax серията. Кекави са им затворите и друг проблем е често блокира лостчето, което освобождава автоматичната диафрагма-съответно не сработва затвора. Случва се при смяна на обективите.
Батерията ти макар и нова може да не е добра. Случвало ми се е с чисто нова батерия да не мога да направя и един кадър. Просто не е достатъчно "силна".
Отиди във фото магазин и помоло за тест с някой обектив за Сони А серията. Или ми пиши на лични :-)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: minolta 5xi дали е в изправност?
Автор: anjsan   
Дата:   22-08-16 08:43

На ръчен режим (М) би трябвало да щрака с и без обектив без филмова лента . Като се сложи лента не съм пробвал дали може . Виж дали ламелите на затвора са наред - понякога са разместени и няма да сработи . Това обаче е видимо т.е прекалено набиваща се на очи повреда ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »