Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Sigma 20-40 F/2.8
Автор: Murnau   
Дата:   19-08-16 11:57

Привет

порових малко в архива, но не срещнах много мнения за този обектив.
Мислех си да го купя за Никон D600, скоро даже пробвах един за кратко, но не го взех защото имаше проблем с фокусирането на близки (под 60 см) разстояния @40 мм, но не и на другите дължини.

Исках да питам хората, които знаят нещо за този обектив или тези,, които за го ползвали
1/ имали ли са проблем с фокус на full frame тела?
2/ как им се струва като качество картинката, отново на full frame?



Благодаря![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 20-40 F/2.8
Автор: kvakioh   
Дата:   20-08-16 08:28

Имам и за Канон и за Никон версиите, предоволен съм. Ползвах доста отдавна на Никонско тяло, сега го слагам на безогледалки. Не помня да ми е давал някакви отклонения и при двата варианта. Прав откъм кривене, здрав и с добри цветове обектив, достатъчно остър.
На FF, особено при Канон и Сони съм предоволен. За автофокуса е бавен, обективът няма HSM мотор, шумен е, но всичко останало компенсира.
Рядък е също така, особено за Канон. Мисля, всъщност само предполагам, че при Никон наистина да има проблем някакъв на определени мм с точното фокусиране. Снимам бавно и с двата варианта на обектива, не мога да бъда много изчерпателен за автофокуса.
Ако сте от София, може да пробвате и моя.



Публикацията е редактирана (20-08-16 08:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 20-40 F/2.8
Автор: Murnau   
Дата:   20-08-16 11:10

Мерси!
Следващата седмица съм в София, ще пиша, ако може да го видя за 15 мин...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 20-40 F/2.8
Автор: iasen2   
Дата:   20-08-16 11:17

обектива не е макро , че да фокусира на малко разстояние.
Иначе за варио обектив е приличен.
Не може да го сравняваш с твърдите обективи по рязкост , но иначе става за църкви и кръщенета. За мен е тежък, но за други ще е лек :)

https://photo-forum.net//i/1993056 снимка с него на кропка , за ФФ ще е супер



Публикацията е редактирана (20-08-16 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 20-40 F/2.8
Автор: gbdesign   
Дата:   20-08-16 18:32

Имал съм въпросният обектив и същото тяло и общо-взето бях доволен от него. Просто 4-те милиметра в долният край, които не покрива 24-70/2.8 не оправдаваха теглото му в чантата. От много малка дистанция /20-тина см./ бъркаше фокуса, което не е ненормално, за обектив нямащ претенциите да е макро. "Проблема" се оправя със снимане през Лайв Вю. Остротата и бокето са му много добри, а изкривяванията и винетирането пренебрежимо малки. По проблематично е меренето на тялото, което не е така прецизно, както с никонски обектив. В контражур също се дъни, поради доста по-големите вътрешни отражения, спрямо никонските обективи. Обаче това може да се е дължало и на фино замърсяване на лещите. Все-пак не е като да е нов и с годините се натрупва катран и фин прах, незабележим с просто око. За парите, които струва, според мен обектива е много добър избор. Диапазона му също не е лош, особено ако снимаш с 2 тела и на второто има примерно 85/1,8 или 70-200/2.8. Към автофокуса му, също нямам забележки. За бюджетно решение си е почти перфектен.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 20-40 F/2.8
Автор: kvakioh   
Дата:   20-08-16 23:24

В София съм до 26.08 включително.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Sigma 20-40 F/2.8
Автор: Murnau   
Дата:   21-08-16 11:00

Мерси на всички, информацията е полезна! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »