Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: fallenfbsd   
Дата:   16-08-16 20:59

Здравейте,
ориентирал съм се към :

1. нов фотоапарат (не харесвам употребявана техника, дори за същите пари да купя нов по-нисък клас)

2. бюджет 1200-1500лв за старт

3. компактен апарат за ентусиаст, които иска да прави читави снимки, но не и перфектни :)

4. бърз фокус -> деца

5. опции за надграждане (сега имам Nikon P7700) след година две с обективче или две.

6. сегашният ми апарат поддържа RAW, но нямам време да се занимавам. Искам макс. добро JPEG качество директно от апарата - т.е. ако единият с обработка изкарва по-качествени, но пък другия с директен JPEG изкарва по-натурални цветове, баланс бяло и т.н. вземат втория. Единствено на някоя снимка, която ми е харесала смея да пипна да я поотрежа, а пипна светлината, но до там...

Бях се засилил на Nikon D3300/D5300/D5500, макар да са по-разумния избор май не ми се носят, искам нещо компактно.

Останаха тези двата, които ми харесват, отговарят на изискванията и са в бюджета. Относно бюджетни покупки не залитам да го разширявам, така че тук нямам вътрешна драма.

Четох доста - ще си започна с китовите обективи.

Няколко питания :

1. Олимпус има два обектива 14-42mm II R vs 14-42 EZ - доколкото виждам единия е моторизиран и по-компактен, но по-скъп. В нета има противоречиви мнения дали имат разлики в качеството, даже наместа мрънкат за по-скъпия EZ, че бил по-кофти. Някой да има преки наблюдения?

2. Харесва ми опцията с тъч скрин фокус на Олимпуса. Като цяло за не движещи се обекти ревютата дават висока оценка на фокуса като бързина и точност, докато на Сони-то фокусната система и повечето кадри в burst режим му дават предимство (уж?) при снимане на движещи се обекти. При все, че аз пейзажи няма да снимам - повече хора стационарни, деца като играят, коя е по-подходяща?

3. последващите ъпгрейди като обективи чета, че със системата на Сони ще ми е май по-скъпо, както и че на 4/3 си има повече обективи + вградената стабилизация дава още повече възможности. Съгласни ли сте с това?

4. разликата в размерите на сензорите много ли е фрапантна? Не знам коя матрица е по-читава като изработка, мога само да чета размерите какви са. Подозирам, че ще ми е ок, но какво ще ме посъветвате - сензора не може да се сменя после, за разлика от обективите.

Благодаря предварително!

п.п. гледах и Fuji - извън бюджета ми е, Nikon J не знам защо не ме грабна, Canon M - също...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: fallenfbsd   
Дата:   16-08-16 21:14

т.5 - като видео качество как са един спрямо друг - примерно FullHD, нормален запис..

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: realnoncho   
Дата:   16-08-16 21:18

Добре си проучил и си се ориентирал.
Общо взето не очаквай чудеса в бързината на фокус с китовите обективи, честно казано не знам кое е по-бързо. Това не са спортни камери и обективи, но докарват прилични резултати.

В матриците си има разлика в полза на Сони-то, все пак е с по-голяма. Дали това е проблем или предимство ти ще трябва да прецениш. От всички неща за мен тъчскрийна е голямо предимство и не бих си взел безогледалка без тъч.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: rorus   
Дата:   16-08-16 23:40

Единственото предимство на Сони е по-големият сензор, което много рядко можеш да полваш. Всичко друго е на страната на Олимпус.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: lamerko   
Дата:   17-08-16 00:21

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   17-08-16 01:23

Олимпуса е много по-прагматичната камера в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Nazarov   
Дата:   17-08-16 01:40

Щом директния джипег от камерата ти е важен, остава само Фуджи. И не ти е извън бюджета. Виж тук. Например:

FUJIFILM X-T10 Kit (XC16-50mm mk II Lens) Refurbished - £439.00
FUJIFILM X-T10 Kit (XF18-55mm Lens) Refurbished - £569.00

Това "Refurbished" на Фуджи на практика е еквивалентно на чисто ново.


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: fallenfbsd   
Дата:   17-08-16 09:30

Благодаря ви за отговорите,
нещата клонят към Олимпуса, ще видя и Фуджитата, които е пост-нал колегата Назаров

Хубав ден желая :)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-08-16 10:43

Малкият размер на матрицата е компромис,колкото по-малка е, толкова по-голям компромис.
Аз бих взел фуджи или сони

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-08-16 10:46

олито има добри идеи за обективи на поносими цени... освен това е с матрична стабилизация тоест каквото и да му закачиш е стабилизирано а преходници бол...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: pganev   
Дата:   17-08-16 16:11

Матриците и на двата апарата са производство на Сони, само дето на Олито площта е с около 1/3 по-малка. Това води до около един стоп преимущество за Сони, но това ще го видиш само при снимки направени в лоши светлинни условия - например вечер, в катедрали и т.н. Иначе всичко друго е в полза на Оли, даже и споменатото преимущество е до голяма степен компенсирано от чудесната стабилизация и светлосилните обективи на Олимпус. Аз имах Nikon D5300, Sony Nex 7, но ги разкарах и съм останал само с 5-цата на Оли с три чудесни и не скъпи твърди обектива: 12/2.0 (той е по-скъп, но го взех втора употреба), 17/1.8 и 45/1.8. Е, почти винаги е в джоба ми и чудесното Sony RX100II. Видео снимам само в 4К формат със Sony AX33. На телевизор 4К разликата с 1920х1080 е осезаема, но ако ще гледаш на обикновен телевизор, като чели няма разлика.



Публикацията е редактирана (17-08-16 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: dtangelov   
Дата:   17-08-16 17:00

Аз ползвам Олимпус, а ето и мотивите:
1. Хубава стабилизирана(ползваш не стабилизирани обективи) Сони матрица. Това за площа на сензора е вярно но не съвсем. Имайки предвид, че сензора е съотношение на страните 4/3, а не 3/2 (като този на Сони) и съотношението на кроп факторите е 1,92 към 1,5 практически не се получава чак кой знае каква разлика.
2. Хубави и сравнително евтини обективи (Лично за целите които са написани аз препоръчвам не зума, а два твърди (17/1,8 и 45/1,8) обектива.
3. Почти всички глезотии като тъч скрийн, Wi-Fi, дистанционно през смартфон и каквото още се сетиш.
4. Много добър директен JPEG.
5. Видеото малко отстъпва на това на Панасоник но при 1920х1080 е по добро от това на Сони. Няма 4К, но ако не се гледа на 4К телевизор, лично аз не виждам разлика.

Извинявам се, че дублирам част от мненията на колегите.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Don_Diego   
Дата:   17-08-16 17:03

При условията които си посочил, едва ли ще сбъркаш каквото и да вземеш от посоченото. Бедата идва, ако решиш, че на следващ етап, не ти се снимат само деца. Олито ще те ограничи. Си мисля. И тогава ще сменяш система...
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: verkus   
Дата:   17-08-16 17:27

А бе вземи си фужи и да се приключва [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Nazarov   
Дата:   17-08-16 18:15

Прави ми впечатление, че в темата "Снимки от безогледални камери", доста хора снимаха с Олита преди време, но напоследък всичките си накупиха Сонита и Фуджита и никой не публикува снимки с Оли вече. А, среща се тук там и по някой Самсунг. [shtrak] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: dtangelov   
Дата:   17-08-16 18:19

Don_Diego всеки има право на мнение и не мисля , че моето е най правилно, но с какво и за какво по точно може да те ограничи точно цитирания апарат.
Справка - снимките на Темелко и Бони.
Дай боже на всеки от нас такова ограничаване.
[smile]

ПП
-Паната има по добро видео но за снимане отстъпва на Оли.
За 15 К може да се сглоби доста по-неограничаваща система, но под 7К? [smilie23]



Публикацията е редактирана (17-08-16 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Don_Diego   
Дата:   17-08-16 18:37

както е забелязал Nazarov, доста народ смени олитата, като основното е по малката матрица. Не ме разбирай погрешно, олитата, че конкретно и обсъждания модел са прекрасни тела, смислени менюта, стабилизация, хубав вюфайндър, ергономия, удобни изнесени по корпуса врътки за настройки, все неща които липсват примерно в сонито. Но матрицата е по малка, това няма как да се промени. Както вече споменах, за целите които си поставя автора на темата, все едно какво ще купи- и двете тела ще му вършат работа.

През ръцете на Бони минава маса техника, едва ли се ограничава с конкретна система и марка. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: lamerko   
Дата:   17-08-16 19:32

Аз когато си избирах безогледалка доста се загледах по Олитата, но просто тази форма на сензора ми бъркаше в червата. Чак на второ място беше големината на сензора... както и да е - избрах си Фуджи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: rorus   
Дата:   17-08-16 22:06

Говорите за някакви измислени ограничения на Олимпуса. 2 изложби имам с тази система с печат до 90 см по дългата страна. 50% от фотографиите са продадени. Имаше време когато про-телата бяха с 8 mpx. Jpg-a на олито е уникално добър!

Изображението зависи от три неща:
1. Фотографа
2. Обективите
3. Сензора

В този ред!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: lamerko   
Дата:   17-08-16 22:17

Аз не викам, че е ограничение, а какво на мен не ми ХАРЕСА. Сравнявайки две системи - избрах по-добрата за себе си... Колкото до JPEG-a - всъщост на Фуджи според мен е доста по-добър. Лично мнение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: dtangelov   
Дата:   17-08-16 23:06

rorus [smilie24]
Абсолютно
Като динозавър от филмовата фотография винаги съм мислил същото.
Снимката зависи от:
1 Фотографа - 90℅
2 Техниката (основно обективите но не само) - 8%
3 Обработката - 2℅
Тогава сензор нямяше [smile], а избора на филм беше крайно ограничен.
Сега с ограничения си опит в дигиталната бих дал на сензора не повече от 5%
А т скромните ми познания по физика и математика, а и от лични наблюдения мисля че разликата между кроп сензора и 4/3 сензора е около 1/2 стопа - няма практическа ралика.
От там остават:
1 Фотографа развитието зависи от самия него
2 Обективите
3 Апарата - ергономия удобство персонално усещане (всеки има своя апарат)За един Оли за друг Фуджи за трети ония две марки [smilie5]
Останалото е суета.

Дано не бях много досаден [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Emoxide   
Дата:   18-08-16 02:18

LUMIX GX80 + 12-32/3.5-5.6 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: itilien   
Дата:   18-08-16 10:19

rorus - кадрите, с които си правил изложби не включват граничните случаи, при които си личат недостатъците на малките сензори.
Проблемът им е главно с по-малката динамика, по-големият шум при много дълги експонации и по-малката податливост на обработка.
Просто зависи какво снима човек.

На авторът на темата едва ли ще тези неща ще му пречат.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: rorus   
Дата:   18-08-16 11:56

itilien: коментарът ми е за автора на темата и неговите нужди.

Иначе, ако говорим за снимки в църква без светкавица - има по-добри камери. Но даже и там със 5-осовата стабилизация и обективите със светлосила 0.95 и ръчен фокус се правят уникални кадри - правил съм го и знам. На мен - стерилните кадри без грам шум - не ми харесват, но това вече е лично отношение...

Да, RAW файла е 12-битов. Имаше на времето големи дискусии може ли да се види разликата с 14-битов. Отговорът е - да, но рядко.

В момента Olympus OM-D E-M10 II - е добър избор.
Смачканият китов обектив не е добър!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: lamerko   
Дата:   18-08-16 12:04

Какво точно ще стабилизираш в църква? Скоростта не може да бъде твърде ниска, понеже няма как да стабилизираш множеството хора вътре, а точно върху тях ще се акцентрира :)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: serjy   
Дата:   18-08-16 13:12

бас мога да заложа на това, че на тъмно при еднакъв доф резултата от ФФ и от олимпус е 1:1 при печат поне А3!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: itilien   
Дата:   18-08-16 14:30

От тъмно до тъмно има разлика. Примерно колко тъмно е тъмното и колко е дълга експозицията. Като добавиш и след това колко напъваш при обработката, резултатите може да са доста разнообразни. Преди време като се чудех какъв апарат да си купя търсих търсих дълги експозиции от м43 и намерих само няколко. Авторът си казваше, че при над 30 секунди се проявява доста шум, дори при невисоко исо.
Аз съм с панасоник Г6 и му виждам кусурите. Е, вярно че неговия сензор е малко по-калпав от на олимпусите. Ще ми се да го сменя с нещо с по-голяма динамика и по-добро високо исо, ама възможностите и цените не ми харесват.



Публикацията е редактирана (18-08-16 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: serjy   
Дата:   18-08-16 14:41

ти търсиш дълги експозиции, аз говоря за репортажно снимане при по-слаба светлина. олито позволява да снимаш на отворена бленда поради по-дълбокия доф, добрата стабилизация и отличната острота на обективите на отворено, затова казвам, че при тези сцени нещата са много, ама много изравнени.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   18-08-16 15:42

имам Сони Некс с обективи, че и с доста преходници, имам и Оли с три твърди обектива. Сонито го ползвам за видео, фокус пийкинга е несравнимо по-добър, по-голямата матрица ми дава "по-размазан дефокус". Ако искам да слагам стари твърди обективи взимам Сонито. Прекрасна машинка, леко тъпо меню. Винаги снимам в роу и колкото мога обработвам.

Много по-често ползвам Олито - супер удобно, мислено, бързо, компактно - безкомпромисен фокус, много добър джепег (почти не обработвам роу, щото ме мързи и няма сми). Разбират се перфектно с телефона и за тия личните снимки е отлична машинка. Всички екскурзии от година насам са с Олито и нямам никакви проблеми, част от снимките минаха и на публикации в списания. Не бих казал, че е за сериозни платени ангажименти, но за лични нужди е върха. С 45/1.8 има много острота и приятно боке. Силно препоръчвам 25/1.8 за стрийт, макар че не е евтин, много любим обектив и визия. 17мм на тая матрица... аз не можах да се наглася нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: dtangelov   
Дата:   18-08-16 16:12

rorus
" В момента Olympus OM-D E-M10 II - е добър избор.
Смачканият китов обектив не е добър!"
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: mmjm   
Дата:   18-08-16 21:51

И аз като Emoxide, мисля че в момента LUMIX GX80 + 12-32/3.5-5.6 би бил чудесен избор. Съотношение цена/качество е много добро, влиза в бюджета и според мен е по-добър от олито, като алтернатива на а6000 може би а5100. Колкото до избора между двете системи, трябва сам да го обмислиш и направиш, моя личен избор бе 4/3.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: kvakioh   
Дата:   18-08-16 21:54

И двете системи имат недобри китови обективи. Комбинация от ново тяло с гаранция (или много запазено втора ръка) и 14-45 Панасоник за Оли и 18-55 за А6000. Иначе може и с твърди директно да се почне.
Не коментирам матрици и възможности, а най-добрата начална комбинация възможна.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: dtangelov   
Дата:   19-08-16 15:51

mmjm
Шапка свалям на Панасоника за видеото и следящия фокус, но като картинка и всичко свързано с нея, все още са далеч от тази на Олито.
Olympus OM-D E-M10 MK.II е прекрасен избор, но лично аз препоръчвам твърдите и светли обективи на системата.



Публикацията е редактирана (19-08-16 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: fallenfbsd   
Дата:   19-08-16 16:17

Привет,
Кои твърди обективи за Оли-то са наприемлицена нови?

Два примерно читави, аз ще видв дали мога влязат в бюджета.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: dtangelov   
Дата:   19-08-16 17:11

fallenfbsd
като начало може би
17/1,8 - прекрасен за репортажна и стриит фотография
45/1,8 - много добър портретчик с хубав дефокус и боке

с времето ще се ориентираш какво още ти допада.

за цените е по трудно, защото хубаво и добра цена е трудно постижимо, но в момента текът някакви промоции и може да се огледат цените
от базара също изпадат добри обективи на прилични цени.

ПП
На промоция в павилиона:
1.Olympus OM-D E-M10 MK.II + 17/1,8 ще излезе 1950 лв.
2.Оlympus OM-D E-M10 MK.II + 45/1,8 ще излезе 1650 лв.
Като начало аз бих предпочел първата комбинация.



Публикацията е редактирана (19-08-16 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: kasad   
Дата:   21-08-16 16:37

Напротив.Последният панасоник яко дръпна спрямо олитата в картинка. Разцъках GX80 и Олито - ами като картинка си е супер и няма онова прословуто панасонишко синьо. Като преливка в тоновете и цветовете е по-добър според мен от Олито.Особено със стабилизираните панасонишки обективи.Взех го за планините и сега цъкам с език за картинките.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: dtangelov   
Дата:   21-08-16 17:13

Нямам опит с GX80 но по високия клас GX8 /поне по мое мнение отстъпва на Е-М10 МКII като картинка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Emoxide   
Дата:   21-08-16 18:04

Ако ги бъзикаш от RAW всички м4/3 16MP матрици от 2012г насам дават близки резултати. Рзлика ще се усети ако се скочи на по-голям формат APS-C или фулфрейм.
GX80 помоему в момента е най-оптималното микро4/3 тяло. Стабилизацията му е също толкова способна като на E-M10 II , а има доста неща в повече спрямо Олито, на същата цена

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: itilien   
Дата:   21-08-16 22:38

Абе знаете ли какъв сензор ползва пана GH4 ? Техен си като на GH3 ли е, или е сонешки като на олимпус EM1?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: fallenfbsd   
Дата:   22-08-16 00:16

dtangelov благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: kasad   
Дата:   22-08-16 02:16

Да, GX8 отстъпва на Олито, но gx80 бие...доста файлове снимах и сравнявах. И от роу до роу си има разлика. И е тяхна панасонишка матричка.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-08-16 08:25

Матрицата е сонешка точно ;). Панасоник матриците приключиха на 12мп.

По темата - избора е не между телата, а между две системи. Ако ще се ползва само китов обектив е безмислено да е купува която и да е от двете камери, едно рх100 ще свърши по-добра работа. Ако ще се сменят обективи сонито дава по-големи възможности за избор, освен сонешки обективи можеш да монтираш и чужди такива и стари ръчни с прилични резултати. м43 е добра система от гледна точка компактност и тегло, но адаптирането на обективи за фул фрейм или други е безмислено. Първо стават двойно по-дълги, втори качеството на картинката пада значително заради гъстата матрица, да не говорим че вече системата не е нито компактна, нито лека.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: valmar_70   
Дата:   22-08-16 09:29

Panasonic Lumix DMC-GH4 използва 16-Mpix Live MOS PANASONIC sensor , подобен на този на GH3. Olympus OM-D E-M1 единствен от Олимпусите използва PANASONIC sensor, без АА филтър и с "On-sensor phase detection elements". Olympus OMD EM10 Mk II използва почти същия като на EM 10 16-Mpix SONY сензор.
GX80 наистина е чудесен избор и JPEG-ът му е хубав(по ревюта).Аз имам OLY E-M1 и Panasonic GM1 , и ако трябваше да избирам бих предпочел GX80, пред EM-10II.Имал съм точно тези китови обективи на Олимпус и на Панасоник, като този на Панасоник е по-добър, но не бих снимал с нито един от двата.
GX80 с Panasonic 20/1.7 и Olympus 45/1.8 e чудесен избор.



Публикацията е редактирана (22-08-16 09:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: itilien   
Дата:   22-08-16 11:24

valmar_70, благодаря за разяснението. Мислех, че Е-М1 е със сони сензор. Бях се замислил дали да не си сменя G6 с GH4, основно заради видеото, но ако няма някаква особена разлика в сензорите им май не си заслужава...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-08-16 16:56

Сони са сензорите :) панасоник продадоха на сони сензорния си бизнес не помня кога точно, но 16мп моделите са със сони матрици.

За г6 и гн4 няма как да се сравняват по каквито и да е показатели, а щом смяташ, че няма да си заслужава значи наистина не си дорасъл за машина като гн4. То си е сериозна видео машина. Г6 е като сапунерка в сравнение. Г7 е близо до гн4 и е по евтин. Също така е доста по добър от г6...

Каквото и да правят обаче това са м43 матрици... не може да се очакват чудеса на високо исо.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: itilien   
Дата:   22-08-16 17:24

Simbon4o - на мен ми е ясно какви са им разликите във видео отношение. И като тела ми е ясна. Като казах, че особената разлика в сензорите не си заслужава, имах предвид повече откъм фото гледната точка. Щото мисълта ми беше - като го взема получавам добро видео + подобрено фото спрямо Г6. Но ако ползват много подобни сензори, то фотото няма да е особено подобрено и остава само ползата от видеото. Но в тоя случай имам и други алтернативи, като BMPCC, което поне откъм качество на видеото е по-добро.

Иначе не знам дали са сони, но сензорът на Г6 май няма нищо общо със сензора на олимпусите. Нито високото му исо, нито динамиката му са същите.



Публикацията е редактирана (22-08-16 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: valmar_70   
Дата:   22-08-16 17:26

Линкове за това ,че сензорът на Olympus Е-М1 е PANASONIC:
текст
текст


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Emoxide   
Дата:   22-08-16 19:44

аз не разбирам какво значение има да сравнявате кой сензор micro4/3 бил произведен от SONY и кой от Panasonic
Е-M1 до момента, все още дава изображенията с най-добър динамичен обхват/шум и спрямо M-5/M10-II/M5-II води с поне 1/2EV в светлите области.
Като цяло всичките сензори с този размер са слаба работа и доста отстъпват като микродетайл на всяка APS-C матрица с 20MP и нагоре.
Хеле пък Samsung NX500 направо ги прави за срам от всякъде. [smilie2]

Силно се надявам E-M1 II да е с нов BSI-CMOS 20MP сензор и да вдигне летвата. С надеждата подобен BSI-CMOS да получат впоследствие E-M5 III и LUMIX GH5 и G9, ако изобщо има такива тела.
Бъдещето пред OLY изобщо не е розово и май е време да се замислят за присъединяване към SONY FE байонет [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-08-16 20:05

itilien сони правят една и съща матрица години наред, но във всеки нов модел камера се вгражда по-ново поколение нейна версия и има някаква малка разлика в картинката. G6 примерно има по-слаб аф от G7 и GH4, доста е разликата. Също така не съм убеден, че малкия блекмеджик е по-добър вариант от GH4.

valmar_70 панасоник продадоха сензорния си бизнес на сони и оставиха само ресърч часта, която работи по органичния им сензор и още една две интересни технологии, които някой ден може да видим в действие.

Относно бъдещето на м43 - стигнат е тавана на технологията за матриците, трябва да се мисли за BSI поне. Останалите, ако могат още да пудрят роу файла и да правят други мушингии, на малките сензори им се стигна предела. Жалко, че самсунг излязоха от играта. Бяха една обиколка пред японците и единствената реална конкуренция която би бутала технологиите напред. Сега японците ще ни продават една и съща претоплена манджа още дълго време. Но да се минава на по-голяма матрица е безмислено, предимството на м43 е малката матрица и промяната и към по-голяма ще обезмисли съществуването и.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: itilien   
Дата:   22-08-16 20:44

Ами на мен автофокуса не ми е фактор - снимам само пейзаж. Пък на видео автофокус съвсем не ползвам. А предимството на блекмеджика е по-голямата динамика и по-добрата податливост на обработка. Всичко друго му е по-зле за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-08-16 20:51

Панасоника има Vlog който дава динамиката, която ти трябва без да се прецакваш с малкия блекмеджик. Той си е направо сапунерка в сравнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: itilien   
Дата:   22-08-16 20:55

според каквото изчетох, тоя влог е калпав, защото ползва само 7 от 8-те бита, та по тоя параметър е доста трудно да се сравнява с 10-битовия прорес или 12 битовия роу на блекмеджика. Ако потърсиш шорт филми правени с блек меджик и такива правени с панасоника, ще видиш колко много резултати излизат с първия и колко малко с втория.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 MK.II / Sony A6000
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-08-16 22:27

Aко имаш мерак вземаш рекордер и пишеш 10бита влога. Блекмеджик правят хубави камери ама тази малката... става ако имаш голмата и тази да си я носиш за от зор заман.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »