Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Необикновена тема
Автор: shamelessEyes   
Дата:   27-07-16 23:52

.... Пикселите ми говорят!

каква е тази опция - да записва звук докато се снима?! [shtrak]

За какво се ползва, не разбирам!

Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: bg2014   
Дата:   28-07-16 00:39

За да си направиш собствен коментар към снимката с определена емоция, момент, място ....нещо такова. Тази опция може да се изключва, ако те дразни.

Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: shamelessEyes   
Дата:   28-07-16 00:54

Много е странно - сякаш ме обзе носталгия по филмовата фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: catandgoddess   
Дата:   28-07-16 01:45

към тефтер и молив също [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: mihalo   
Дата:   28-07-16 03:34

Като се опитах да събера нещата от предните постове - снимки, звук, тефтер и молив също, и ми излезе няк`ва дума - "фейсбук"! Доволен съм, че в търсачака не се появи "покемон"! [smilie25]
Искам си лентата и аз[smilie9], по спокойно време беше [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: quazimodo   
Дата:   28-07-16 06:31

Брях, що носталгици имАло тука[smilie5]!

Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: mihalo   
Дата:   29-07-16 03:23

quazimodo, ако съм те разбрал правилно, шегата ти е доста уместна. [smilie3] Пък, ако не съм разбрал "правилно" ще си понасям последствията.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: MikeDimit   
Дата:   29-07-16 08:29

Супер опция!
Снимаш моделка и мрънкаш под нос.."Бах, ма''аму!"
После пускаш снимката за гласуване и ... ходи обяснявай, че си коментирал липсата на широка л-ка под ръка!

Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: shamelessEyes   
Дата:   29-07-16 14:36

Тия дето мрънкат обикновено хабят лента :DDD А вече да мрънкаш и да мажеш, означава че никога не си се докосвал до изкуството [smilie3]



Публикацията е редактирана (29-07-16 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: shamelessEyes   
Дата:   11-08-16 19:10

Маркетинг за маниаци: Аналогов ренесанс


Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: BXMarkov   
Дата:   12-08-16 10:21

Кодак са удивителна компания, последните 10-15 години все са на ръба на фалита, но не спират с измишльотините и опити да се самозакопаят, а имат огромен принос за фотографията, особено в първата половина на 20 век.

Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: shamelessEyes   
Дата:   24-08-16 05:23

BXMarkov, не мога да се съглася с теб. Мнението ти ми звучи странно и сякаш си незапознат с "измишльотините им"!

Все едно да кажеш, че Нокия имa огромни черни вежди и нещо е съгрешила [smilie5]

темата май става Табу [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: bg2014   
Дата:   24-08-16 08:55

Коментарите за запис на звук и носталгията не ги разбрах... може да съм прост, не знам. Никон Д3 има такава опция, а не е носталгичен апарат. Все още си е с най-бързия автофокус и предпочитана спортна камера.
Е .. не точно Д3 от 2007 г. модела, ами наследниците му.
Да запишеш звук на определен кадър - какво му е странното?

Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: nyamago   
Дата:   24-08-16 11:53

Между лентите и дигиталното фото имах период на залитане по видео. Аналогов камкордер с 8мм касетки и, естествено, приличен звукозапис. Докато лентовата фототехника спеше и събираше прах, това ми беше играчката за туризъм, семейни спомени и даже някои 'идейни' заигравки.

С изключение на концерти (което се оказа много удачно приложение докато през 90-те още не беше повсеместно забранено), никога не съм записвал документалните звуци на сниманите туристически обкти или пейзажи - неразбираем уличен шум или вятър, редовно заменяни с музика. вместо това неволно развих навик да си говоря ('като луд на себе си') - водейки словесни бележки какво е снимано и подробности около сцената/обекта, които не са видими, но е полезно да се знаят. Съвсем неволно, оказа се че съм го правел в стила на ТВ водещ или диктор в документален филм (обяснима подсъзнателна имитация). Оказа се много полезно за припомняне на преживяванията, а и познавателно за зрителите. Повечето ми любителски видео-материали са така 'озвучени' - с импровизиран на място пояснителен 'дикторски' текст...

Не след дълго и видеото отиде при лентите, отстъпвайки на дигитални фото-играчки. Тази тема ми припомни, че видеао- и аудио-способностите на днешните апарати може да се използват по подобен начин? Трябва да опитам някой ден [smilie3]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: BXMarkov   
Дата:   24-08-16 14:06

BXMarkov, не мога да се съглася с теб. Мнението ти ми звучи странно и сякаш си незапознат с "измишльотините им"!

shamelessEyes, напротив запознат съм и са ми симпатични с това, но за бизнеса им не е добре [smilie5]

Добър и кратък анализ: [smile]

Kodak Goes Retro With New Super 8 Camera

На който не му се чете, тези пасажи казват достатъчно:

"Kodak’s effort to revive Super 8 is aimed in large part at film schools, where many students no longer get a chance to experiment with analog footage, Mr. Clarke said. He also expects some people making commercial or experimental films–who have sometimes used eight- or 16-millimeter footage–to try the new product."

"It is likely to cost between $400 to $750, Mr. Clarke estimated. Processing the film should cost $50 to $75 a cartridge, he said."


Отговори на това съобщение
 Re: Необикновена тема
Автор: shamelessEyes   
Дата:   24-08-16 17:22

Това се казва и във видеото, а относно пазара, г-нът Clarke прави аналогия с изцяло дигиталните продукти, което не е добре, защото говорим за хибридна камера.

Интересното е че филма може да се ползва като екстра, имайки възможността да снимаш и дигитално.

Подобна хибридност има при кино-камерите отдавна, същото нещо го има и при автомобилите и в какво ли още не.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »