Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: vkk1   
Дата:   26-07-16 02:34

Откакто следя галерия Портрет тука /което основно ме вълнува/ поне 90% от нещата, които ми харесват, са все излезли от разни маркове. Пускам нешънъл и там 8 от 10 от фотографите са провесили марковете.
Същевременно, няма сайт в света, който да не изкара Никона по-добър от реципрочния Канон и се чудя , абе защо "аджеба" се мъчат тези хорица, ами не грабнат по един Никон. Ей например тука само да се появи някой с въпрос за апарат, веднага е засилван към Никон единодушно [smile]
Ако се абстрахираме от това, че вероятно хората ги ползват пустите канони само за да им е гадно [smile] , в какво е по-добър специално за портретно снимане, освен скин тоновете, с които очевадно според мен се справят по-добре, от това, което съм виждал?

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-16 02:40

Отдавна известен факт. Но има и разни аномалии - аз снимам (и) с Канон, ама нещо ме няма из нешънъла [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: bpavlov   
Дата:   26-07-16 03:02


То всеки знае, че Канона е по-добър, ама ние ги засилваме питащите да хапнат дръвцето, да има още някой преебал се.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: quazimodo   
Дата:   26-07-16 07:45

Кое е по-важното в един цветен портрет от правилното предаване на цвета на кожата[smilie11] [smilie11] [smilie11]?
Има няколко Никона с правилни цветове, но не са в сегашната производствена гама на компанията[smilie5] [smilie5] [smilie5]!


Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: compur   
Дата:   26-07-16 08:49

Канон и Никон не са от фирмите предаващи правилно цветовете... [smilie3]



Публикацията е редактирана (26-07-16 08:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-07-16 08:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: zbonev   
Дата:   26-07-16 09:35

Само някой мазохист може да снима портрети с Никон, заради цветовете на сегашните модели. Старите с CCD матрица бяха далеч по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: Kalimas   
Дата:   26-07-16 09:57

По мое наблюдение причините са 85/1.2; 50/1.2, 135/2, 70-200/2.8, (85/1.8). Някой от тях нямат еквиваленти при Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: bg2014   
Дата:   26-07-16 09:58

Майко мила.....къде съм?[beer]
Колеги с уникалните мнения. Сложете по някоя ваша снимка (портрет) да видим що е изкуство...моля!



Публикацията е редактирана (26-07-16 10:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: Access   
Дата:   26-07-16 10:08

Тоя jpg ви е изпил акъла...

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: tema   
Дата:   26-07-16 10:26

Май D2H и D2X са били последни прилични камери в това отношение

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: charlathan   
Дата:   26-07-16 10:31

Canon:
Impromptu.
http://www.deryabino.ru/Lenses/Canon_5DsR/20160630.html
http://www.deryabino.ru/Lenses/Canon_5DsR/20160710.html
http://www.deryabino.ru/Lenses/Canon_5DsR/20160712.html
http://www.deryabino.ru/Lenses/Canon_5DsR/20160713.html
http://www.deryabino.ru/Lenses/Canon_5DsR/20160716.html
http://www.deryabino.ru/Lenses/Canon_5DsR/20160717.html
http://www.deryabino.ru/Lenses/Canon_5DsR/20160723.html

Лицата на хората на D800e аз не снимам много.



Публикацията е редактирана (26-07-16 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-16 10:34

Ама ти наистина ли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: xsakex   
Дата:   26-07-16 11:02

Тези по мои спомени снимат с Nikon. Получават им се нещата все някак

Michael Woloszynowicz

Dani Diamond

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: vkk1   
Дата:   26-07-16 11:14

Kalimas, и никон ги имат не по-лоши 135/2, 70-200 2.8, като 85 1.8 май се води и по-добър от канонския си еквивалент. Все пак с канон съм "гола вода", така че спокойно може да се изказвам неподготвен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: roumen6   
Дата:   26-07-16 11:41

то и при Канон след 10D нещата не са такива, каквито трябва да са, но...

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-07-16 12:27

#canon #portraits #goRedskins [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-16 12:52

Ей този: текст
Мисля, че добре ги прави.
При Канон са леко бледи цветовете.
Май наистина двете фирми трудно се справят...Имало обаче достатъчно plug-ins на шоп и светластая, с които се оправяли нещата... Явно е сложно послеснимането на хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: Kalimas   
Дата:   26-07-16 12:53

vkk1 написа:


> Kalimas, и никон ги имат не по-лоши 135/2, 70-200 2.8, като 85 1.8 май
> се води и по-добър от канонския си еквивалент. Все пак с канон съм
> "гола вода", така че спокойно може да се изказвам неподготвен [smile]

Ем аз затова съм писал, че някой нямат еквиваленти в никон. [smile]

Иначе при който съм нахалствал да питам, защо снима портрети с Канон, все горните обективи споменават. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: vkk1   
Дата:   26-07-16 14:01

Да, това с обективите вероятно може да обясни подобен избор.
Наистина канон имат по-добри опции в този диапазон.
Иначе аз съм си играл с пресетите да докарам канонската визия, еми не е същото, не знам дали има адекватен начин да се направи в лр и фотошоп, говорим за директния им jpg, ако е за обработка, то всякак ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: demiman   
Дата:   26-07-16 14:30

[cool] [cool] [cool] [smilie18] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: roumen6   
Дата:   26-07-16 14:34

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: quazimodo   
Дата:   26-07-16 14:41

bg2014 написа:

> Майко мила.....къде съм?[beer]
> Колеги с уникалните мнения.
> Сложете по някоя ваша снимка
> (портрет) да видим що е
> изкуство...моля!
>

>
> Публикацията е редактирана (26-07-16
> 10:00)

Teмата не е за изкуство[smilie5]! Петъкът подрани малко[smilie5]
[smilie5]!


Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-07-16 14:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: vkk1   
Дата:   26-07-16 15:05

че какво по-хубаво от петък, следват го два почивни дни след това [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: CatandGoddess   
Дата:   26-07-16 15:51

[smilie25]

quazimodo, супер изречение. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: bpavlov   
Дата:   26-07-16 15:54



...Иначе аз съм си играл с пресетите да докарам канонската визия...

някой ще ме светне ли и мен, как става, толкова мечтая и аз да я докарам таз канонска визия, ни съ трай вече

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-07-16 15:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-07-16 16:30

Обяснението е лесно.

1. Канон разполага с развита фулл фрейм дигитална технология и обективи доста по-рано от Никон.
2. Обективите в момента и от близкото минало на Канон са доста по-развити и в случая има подходящи ориентирани към портретната фотография.
3. Прословутите "цветове/скин тонове" на Канон
4. Много по-достъпни и евтини фул фрейм тела на вторичния пазар
5. Други като например че високия клас обективи на Канон са по-достъпни, евтини и често по качествени от тези на Никон.

Натрупването е историческо, практическо и благодарение на определени факти.

В момента Никон изграждат една сравнително завидна платформа и зазедно с новите им тела като линията на д800/д610/д750 трупат все повече почитатели.

В България вече доста хора снимат именно портрети с платформата на Никон. Още повече че Сигма и Тамрон произвеждат сравнително качествени обективи за двете платформи.

Аз например имах подобен избор на скоро и ми допадна платформата на Никон с голям набор от не много скъпи 1.8 праймове. 20/24/28/35/50/85 1.8 Г обективи. - но тя е нова :)

[beer]

Никонаджия с портрети - Ivan Kavaldjiev



Публикацията е редактирана (26-07-16 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: alex070707   
Дата:   26-07-16 16:57

Сензорите на Никон (Сони) са били, са и вероятно ще бъдат по-добри в близкото бъдеще, но при портретите това не е от първостепенно значение. Цветопредаването на Канон лично на мен (и като гледам на доста други хора) им допада доста повече що се отнася до скин тоновете.
Най-често използваните обективи за портрети, а именно 85мм 1.2 , 135мм Ф2 и 70-200 Ф2.8 нямат Никонска алтернатива и преди някой да тръгне да спори:
Никонския 85мм 1.4 е ужасно безхарактерен обектив, отвратително скъп е за това, което предлага и разликата между 1.2 и 1.4 е осезаема ако се снима на открито за гъзарии с дълбочината на рязкост (или на тъмно).
135мм ДК е готин, един познат го има и наистина е интересен обектив, но ако някой иска острота от него, особено на Ф2 и не иска аберации,то по нищо не може да се сравнява с канонския.
Със 70-200 2.8 не съм снимал, нито имам познати, които го имат този обектив, но според всякакви ревюта и тестове в нета, на близки разстояния става с максимална дължина 135мм, което отново прави Канонския използваем за разлика от Никонския.
Никон имат един единствен портретен обектив, който да си струва парите и това е 85мм 1.8, светъл, остър, с малко аберации и не е скъп. Бокето пак не ми е по вкуса, но имайки предвид останалите му качества е единствения, който бих си купил ако снимах с Никон.
Канонския 85мм 1.8 не е зле, но лично на мен 100мм Ф2 ми харесва в пъти повече. Остър е още от Ф2 и то по цялото поле на кадъра и има по-приятно боке от 85мм 1.8.
Като цяло това са причините хората да снимат портрети с Канон, бих споменал 50мм Ф1.2, който има същото боке като 85мм 1.2, но за разлика от него е далеч по-мек и аберира повече. Като цяло за мен този обектив не си струва парите, но и Никон нямат алтернатива, която да е значително по-добра.

П.С До скоро Никон нямаха радиоуправляеми светкавици и за много хора това също бе причина да си държат на Канон.



Публикацията е редактирана (26-07-16 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: vkk1   
Дата:   26-07-16 17:19

Благодаря много, мисля тези коментари изчерпват напълно темата. Този път се разминахме със сравнително малко иронични подмятания и кокорещи се очи, преди да стигнем до отговор на зададения въпрос.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-07-16 18:22

Аз до подобни ЛИЧНИ изводи съм стигнал и при пейзажите, гледайки тук и снимки от конкурси и награди... И сега какво - Канон - най-великата марка с най-доброто изображение за парите си [smilie11]
Аз ако съм на твое място vkk бих затворил темата, щом си намерил своите отговори и не искаш да си разваляш харабията [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: vkk1   
Дата:   26-07-16 18:37

Просто ми беше интересно защо Канон е толкова масово наложен при портретите. Понеже и аз рових преди време и меслех смяна на системата само заради 135/2, предположих че е една от причините, но все не ми се вярваше, че никонския е толкова по-зле, че да определи избор на система.
Обаче като видях това: текст еми и аз да съм и да гоня портретно само и аз щях канон да купя [smile]
За щастие аз не съм чак толкова надълбоко и мога да си позволя компромис със сигмата 50-150 2.8, която имам, или евентуално 85 1.8, пък дори и архаичния 80-200 2.8. При мен е лесно, аз не съм по списанията, няма и да бъда [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: alex070707   
Дата:   26-07-16 18:44

@Nikolas666 То е ясно, че е все субективно. Ако искаш и с ленсбейби тилт шифта снимай портрети, не само, че можеш ами можеш и някой конкурс да спечелиш. Въпроса е, че за професионални цели някои обективни параметри често имат значение. Примери съм дал в поста ми по-нагоре.
Ако снимах главно пейзажи щях да предпочета Никон или дори Сони, заради динамиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: MarinY   
Дата:   26-07-16 18:44

vkk1, нали се сещаш, че линкът със сравнението, което си дал е една нескопосано направена реклама, за вЕрващи.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: vkk1   
Дата:   26-07-16 18:50

все е нещо за хора, които няма как да имат и двата. Между другото, при сравнения на обективи, които имам или съм имал, нещата са вярни. В случая с 135 - не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   26-07-16 18:51

Когато говорим за портрети рязкостта на даден обектив не мисля, че е от първостепенно значение.



Публикацията е редактирана (26-07-16 19:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: vkk1   
Дата:   26-07-16 19:21

svetozar_stefanov, точно пък твоите снимки като видя и ми иде да си метна апарата в кофата и да се откажа завинаги бе братче. Защо ти трябваше да се обаждаш, сега пак ме разкандърдиса [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: mogila   
Дата:   26-07-16 19:50

При мен беше избор Канон, защото беше най-достъпният ФФ апарат.
Бях взел един Никон преди време и не можах да понеса цветовете. Това беше д300.

Иначе за обективите- Канон правят постоянно промоции и може човек да си купи обективи на доста добри цени. Има и по-нисък клас страхотни обективи. Примерно 85 1.8 е най-острият обектив, който съм ползвал до момента и е на цена от 350 евро...

135 ф2 е страхотен. Канон имат и няколко зуум варианта 70-200, които по нищо не отстъпват на този 135мм на най-отворено. Примерно 70-200 ф4 IS и 70-200 2.8 IS II.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: Daniel_P   
Дата:   26-07-16 20:07

Ко ? Не !

Хора ептен изпаткахте[smilie5]
И на двете компании техниката си е много добре, ма пусто да се научим как се прай ,че да спрем да търсим проблема все в техниката [smilie25] [smilie21]

Фотограф който умее добре да борави със светлината, познва добре техниката си и знае как да обработва, ще направи страхотни снимки и с двете системи [smilie10] уоу [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: marrio31   
Дата:   26-07-16 20:16

Гледайте тук-https://vimeo.com/54374785
Човека снима с всичко,никон,канон и хаселблад,едва ли му пука за терзанията в този форум :) Който го може,си го може.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: petrov88   
Дата:   26-07-16 20:24

Така и така сте се почнали тук, а аз от доста време обмислях да направя едно питане.
2 конретни модела: 6d и d610
приоритет: Портрети на естествена светлина
В случай, че някой реши да попита за обектив: предполагам 35 & 85 основно.
Кой?
Знам, че 6d държало повече на високо ISO, а динамичният обхват на d610 e значително по- добър и затова питам. Интересува ме картинката чисто технически при кое ще е по- добре. Тук става въпрос за снимане при по- малко светлина и по- динамични светлинни условия.
Вариант 3 ми е a7 (mk1), най- ми е симпатичен на бюджета, поне на хартия е някъде по средата по тези 2 показателя, системата ми е позната, но пък тъй като ще се ползва и за събития имам малко резерви в автофокуса.



Публикацията е редактирана (26-07-16 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: lucky55   
Дата:   26-07-16 20:27

marrio31 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: alex070707   
Дата:   26-07-16 20:34

@Petrov88 Кои конкретни 35мм и 85мм обективи можеш да си позволиш на всяка от марките?

П.С Повече студийни снимки ли ще правиш или не? Също така какво ти е приоритет в една система? Автофокус, исо, пиксели, динамика важни ли са за теб?



Публикацията е редактирана (26-07-16 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: quazimodo   
Дата:   26-07-16 20:43

Петров 88, имам познат, който снима в Англия. Човекът се отказа от 6Д-то в полза на А7, но снима с канонските обективи и адаптер за тях[smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: petrov88   
Дата:   26-07-16 20:59

Както казах снимки в условияbс по- лоша или динамична светлина. Приоритет ми е в camera raw да изкарам цвят и детайл от видимо недоекспонирана снимка при приемливи стойности на шума. Автофокусът ми трябва за китовия (в началото) и въпросните събитийни снимки.
Не е за студийни снимки
Мисля пак в началото поне да си ползвам моя Samyang 85 с адаптер за съответната система. 35цата сигурно също поне в началото ще е Samyang, а по- късно Sigma

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-07-16 21:14

alex070707 [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: quazimodo   
Дата:   26-07-16 21:16

Eто една снимка с А7 + 16-35/4L



https://c7.staticflickr.com/8/7416/27216972206_10a1f971e2_b.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: alex070707   
Дата:   26-07-16 23:24

При тези условия, бих ти препоръчал Никона и продай Самянга и си вземи Никонския 85мм 1.8, после си взимаш и 35мм 1.8.

Сонито е по-добрия вариант за ръчнофокусни обективи, но пък от 35мм Самянга няма да извадиш особено много детайл, а Сони Цайса е много скъп сравнение с Никора. Ако в бъдеще ти се дават повече пари за обективи, бих ти препоръчал Сонито и после си купуваш Или Цайс батис или Канон 85мм 1,2 на старо с преходник и Сигма 35мм Арт.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-16 00:52

по темата Никола Борисов снима с Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-07-16 12:47

Автор: quazimodo
Дата: 26-07-16 20:43

Петров 88, имам познат, който снима в Англия. Човекът се отказа от 6Д-то в полза на А7, но снима с канонските обективи и адаптер за тях[smilie5].
____________

Той човека добре снима с А7, ама не е ли редно да се каже какво снима[smilie11]
Защото доколкото виждам резервите на Петров спрямо А7 са за снимане на събития (наред с портретите, които е споменал вече), а за първото ми се струва, че има за какво да се притеснява [smilie3]
И това горното с колите снимано с А7 пример за добър цвят ли е[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: roumen6   
Дата:   27-07-16 14:27

уж фотографски форум а само една снимка... останалото бла-бла

Отговори на това съобщение
 Re: Изобщо някой снима ли портретно с Никон?
Автор: dorascal18   
Дата:   28-07-16 15:19

Според мен портрети стават както с Никон така и с Канон и за това жив пример е Lee Jeffries който снима портрети и с двата апарата/погледнете тук/ -https://500px.com/leejeffries . Задапарататното устройство е важно! А не с какъв апарат снимаш! Ако го нямаш усета да знаеш как се снима и с Hasselblad да снимаш ,пак нищо няма да направиш!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »