Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D3300
Автор: didoka   
Дата:   25-07-16 19:20

http://www.technomarket.bg/DSLR-foto/nikon-d3300-af-p-18-55vr-kit-black-09150030
http://www.technomarket.bg/DSLR-foto/nikon-d3300-black-kit-18-55vrii-09136243

Добър ден, има ли някаква съществена разлика в обективите на тези апарати?
Четох в 2-3 форума но реших и да попитам за всеки случей?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300
Автор: pdimitrov   
Дата:   25-07-16 19:35

Има, да. 18-55 VRII е значително по-добър от VR.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300
Автор: Twingo   
Дата:   25-07-16 19:44

pdimitrov, това са AF-P VR и AF-S VR II :)



Публикацията е редактирана (25-07-16 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300
Автор: bg2014   
Дата:   25-07-16 19:46

Съществена разлика няма. Едни смятат, че единия е по-добър, други са на обратното мнение.
Това е един и същ обектив, но AF-P е фейслифт така да се каже на първата и на втората версия. Освен, че AF-P ще е по-тих от AF-S другото е едно и също, но щом я има тази тема тази разлика няма да ти направи особено впечатление. Вероятно като решиш да продаваш обектива AF-P ще е на по-добра цена според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300
Автор: pdimitrov   
Дата:   25-07-16 20:08

Опа, извинявам се. Даже не ги отворих, само линковете прочетох :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300
Автор: didoka   
Дата:   25-07-16 20:11

Аз попаднах на една тема, че AF-S обектива не снима с качеството на AF-P и затова реших да попитам. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300
Автор: bg2014   
Дата:   25-07-16 20:27

Вероятно някой е стигнал до такъв извод по негови си критерии. Обаче аз не вярвам в това.
Оптиката е една и съща. Неприятното беше когато снимаш видео, че автофокусирането се чуваше в клипа. Аз изключвах микрофона или ползвах външен такъв заради това. Сега с този нов безшумен начин на фокусиране (AF-P) сигурно този проблем ще изчезне. За снимките няма да се усети.



Публикацията е редактирана (25-07-16 20:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300
Автор: vkk1   
Дата:   25-07-16 20:28

този af-p нито съм снимал с него, нито съм го държал в ръце дори, обаче vr2 го имах и беше същинско разочарование, сравнен в vr.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300
Автор: bg2014   
Дата:   25-07-16 22:31

Колега vkk1, както казах някой е придобил такъв опит от собствено наблюдение. Обаче според мен обективът ти "VR II" е имал проблем и то механичен. Или стабилизацията не е работела (няма как да разбереш, защото е безшумна), или е изпускан и е имал някакво изместване на предната леща (пръстен). В момента имам такъв обектив, дето предната леща "играе" 2 мм. Един път е на фокус друг път не. Изпускан е просто и визуално по нищо не му личи.
Друга причина не виждам за да кажеш разочароващ резултат с VR II спрямо VR. Е..... може и тялото ти да не се е разбрало с обектива. Не е важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300
Автор: vkk1   
Дата:   25-07-16 22:41

Значи - vr2 беше чисто нов от магазина.
вр-а ми е стар колкото света, още си го пазя.
Сравнения правих с д5000 и д5100 при идентични условия.
Дали работи стабилизацията се проверява много лесно, независимо дали е шумна или не [smile]
Резултатът от сравнението и на двете тела беше следното:
+ вр2 по-бърз автофокус;
+ вр2 една идея по-добри цветове, по-наситени бих казал;
- вр2 далеч от остротата на вр;
- вр2 в краищата е трагичен, чак не можах да повярвам колко кофти може да бъде.
Прецених, че остротата ми е по-важна от посочените положителни неща и му сложих кръста [smile]
Това естествено са мои тестове, нямам идея как ще се държи на тяло с 24мп, за каквото е предвиден.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300
Автор: tziko   
Дата:   26-07-16 12:11

Аз също тествах скоро тези 2 версии на 18-55 (вр и вр2) първия ми беше останал от стария апарат и беше изключително остър на 10мп., втория дойде с новото ми тяло д5300, и се зачудих кой да си оставя. Та на теста, установих, че и двата са "един дол дренки", на различните бленди и различните милиметри даваха различни резултати. Накрая сравних всички минуси и плюсове(като компактност, кривене, острота, аберации и тн.) и излезе точно 50/50. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »