Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   18-07-16 11:46

Понеже не виждам тема дори в марковия форум ми се струва, че ще е добре да си каже който има и ползва адаптори с контакти за Канонски обективи (и Сигми, Тамрони и всичко останало като марки), кой каквото е изпробвал да каже какво сработва, какво не, впечатления и др.
Понеже бях предупреден и дори с препоръка да бъда "забранен" да се изказвам по технически теми и за обективи, понеже съм "чел, препрочитал и преписвал/списвал чужди ревюта, или направо безполезно съм говорил", което не ме засегна, но ще си го кажа, искам да стане ясно, че ще споменавам само и единствено каквото имам или съм пробвал наистина. Ако се наложи, със снимков материал и вестника от деня на теста.
Адапторите сега са десетки, с контакти, с някакво и частично за съжаление като съвместимост с обективи за Канон. Дори най-скъпите Metabones не успяват да ги направят да сработват примерно с Токини и/или Сигми. Но пък има някакви бедни и зле направени адаптори, при които сработва автофокус, има случаи, където не може бленда да се смени и др.
Понеже я има тази тема текст и аз написах някои неща, мисля, че ще е добре да направим една тема-каталог, в която кратко и ясно си казваме- марка адаптор, обективи тествани, какво има- автофокус, бленда, работи ли мотора и др... Надявам се да се получи, защото доста хора вече имат А7 и 5100/6000/6300 и Нексовете.
Лично аз няма да коментирам нищо, само ми се иска да видя информация директна. Няма да блокирам никой или да споря и да отговарям. Само ще напиша как са нещата при мен. За съжаление се получава по най-трудния начин- с 3 различни закупени адаптора различни резултати...И пак не мога пълноценно да си ползвам обективите, които искам.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   18-07-16 11:54

ДА си кажа:
Fomito aдаптор, amazon.co.uk. за около 35-40 паунда. Учудващо сработва с Токина 80-200/2.8, Токина 28-70/2.6-2.8, Cosina 100/3.5, като има бленда и автофокус. За съжаление е лоша изработка и пиновете, които контактуват с обективите са прекалено напред и надират контактите и става зле. Единствено не го върнах, защото сработва с повечето обективи.
При Сигми 30/1.4 Art също работи, но няма автофокус със Сигма 50, 70, 105, 150, 180/3.5 макро обективите. Само бленда.
Учудващо сработва с Тамрон 90/2.8 VC предпоследния, има автофокус, бленда, но с по-стария, нестабилизиран 90/2.8 няма автофокус.
Отскоро забелязах, че и въпросният адаптор спира самото снимане с някои обективи, т.е просто не дава да се снима, не сработва затвора на обектива при натискане на спусъка, което ме накара тотално да се откажа.
Viltrox mkII за около 55-60 паунда, достатъчно добра изработка, но с доста ограничения при автофокуса, почти всички обективи, с които съм го пробвал, не Канонски- Сигми, Тамрони, Токини, има бленда, но няма автофокус.
Чакам Andoer aдаптора, ще пиша като дойде.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   18-07-16 12:35

....и ако си беше купил единствения работещ адаптер за 800 лева щеше да снимаш, нямаше да пускаш странни теми и нямаше да дадеш 1000 за неработещи адаптери....

демек както са казали хората - "Не съм достатъчно богат, да купувам евтинджос"

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   18-07-16 12:46

Кой е този адаптор тогава за 800? Кое е толкова странното в темата?
Забравих да спомена, че моите тестове са за А7/А7R. Tърсих из интернет, гледах, но намерих някой стабилно да се изказал за всичките по-старички макро обективи на Сигма, както и 20-40/2.8 и Токини и др, само видях за 50/2.8 макро Сигма, че няма май адаптор, който да има автофокус. Май ще се купуват обективи, не адаптори толкова други и нови и скъпи...
Търся мнения и съответно помощ, защото не намирам отговора сам. Иначе признавам- почвам наистина от най-изгодното, т.е. най-евтиното.



Публикацията е редактирана (18-07-16 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: edobg   
Дата:   18-07-16 12:48

Имам от скоро METABONES Canon EF Lens to Sony E Mount T Smart Adapter (Mark IV) и фотоапарат Sony A6300. Пробвал съм до сега два обектива:
1. Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM 100 % работят всички функции наSony А6300 но самия обектив беше доста ползван и амортизиран и затова не го задържах.
2. Взех си Sigma 17-50MM F/2.8 EX DC HSM OS също всички функции работят на 100% дори и фокусиране по око, единствено ме дразни че е шумен моторчето за фокус и не става за видео със звук.

Ето и снимки последните няколко са с двата обектива..
www.flickr.com/photos/edobg/

Ако си от София може да се видим и да тестваме обективи които имаш...



Публикацията е редактирана (18-07-16 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   18-07-16 15:44

Andoer- сработва със Сигма 50/2.8 макро, без да се замисля много автофокуса. Също със 70/2.8 макро. Със Cosina 100/3.5 има автофокус, бавен. Тук си запазвам да напиша и за още обективи.
Мисля, че 800лв ще ги дам за нещо друго...малко късно обаче го пуснаха този Andoer.[smilie23]



Публикацията е редактирана (18-07-16 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: shadow...   
Дата:   20-07-16 12:41

Ще подсетя за нещо...за Сони има адаптери за Коника обективи ръчно фокусиране ,но с отчитане на фокуса и не е скъп а аз имам от 20 та до 200 милиметра...виж и помисли...50мм на 1;4.....40мм на 1,8..и тн
kvakioh написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   20-07-16 13:27

квако странна е темата ти, защото 4 адаптера по 100-тина евра (50-60 евро адаптер плюс транспорт плюс някоя дреболия покрай всеки ...) са таман 400 Евро. Реално си купил повече проблеми отколкото решение. Ако ти е хоби да тестваш китайска техника добре се справяш. Ако искаш да правиш снимки мисля, че си загубил много време, пари и нерви.

Иначе с метабонеса до сега следните работят прекрасно и нямам за сега открити проблеми

Тами 24-70/2.8
Канон 85/1.8
Канон 135/2
Сигма 35/1.4
Сигма 85/1.4 (това работи безумно добре - няма такъв 1.4 обектив 100/100 точен фокус)
Сигма 105/2.8 макро последната версия

Канон 24-70/2.8 ii като че ли не работеше толкова добре като тамито....

Пробвах веднъж и 70-200/2.8 мк2 и той бацаше прилично

С мeтабонеса имаш 2 режима - или да работи като ФЕ обектив или да работи кто адаптиран. По-новите обективи като Тами 24-70 и 105/2.8 бацат добре в ролята на ФЕ обективи. Другите не чак толкова. На старите модели апарати е добре да се използва ФЕ режима.

С метабонеса си избираш коя стбаилизация да използваш - апарата, обектива или никаква. Малко различно работи на тамрон и сигма, но това е идеята. С Тмароните определено А7м2 вградената стбаилизация е по-добре. Със сигмата май обектива е близко до вградената в апарата стабилизация, ама пак по-добре да ползваш апарата.

Следящия фокус с метабонеса е малко странен. Понякога успявам с 85/1.4 дори на отворено да направя свестни кадри ама като цяло е по-зле от Фе обектив от типа 70-200/4

Метабонеса пускат обновявания горе долу веднъж на 2-3 месеца. В обновяванията включват както нови функции така и поддръжка за разни обективи дето по една или друга причина са имали проблеми с предните версии

Еми това получаваш за 800 лева - адаптер дето работи.



Публикацията е редактирана (20-07-16 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   20-07-16 14:14

30 паунда Fomito, 55 паунда Viltrox mk2, 35 паунда Andoer (120 паунда общо, никакви разходи за транспорт, защото съм в Англия). Няма дреболии или екстра разходи към тях. ЗАгуба е само Fomito, защото надира контактите на обективите, но пък сработва с почти всичко без Сигмите макро по-старите. Играта е на нацелване на точния адаптор, както казах и така си е, Аndoer направиха доста късно този готин адаптор, поне 7-8 месеца след viltrox, commlite и др. Всяко зло за добро, така поне хората от моят опит ще знаят какво да не купуват. Също мога да кажа за някои филтри, стативи и др.
Andoer е добрият адаптор, въпреки че скоростта на автофокус при някои обективи е ниска. Но сработва и има дори потвърждение със зеленото квадратче (понякога) на апаратите- А7/А7R. Изпробвано и със Сигма 30/1.4 Art на А6000, по-бавен е отколкото на Канон, но потврърждава. Не снимам следящо или нещо подвижно, не ми се налагало досега почти никога.
Metabones си заслужава, както и новият Сигма адаптор, особено ако се ползват с нови и Канонски най-вече обективи. При мен неприятното е, че имам странни, стари и недотам масови обективи, с които понякога ми трябва автофокуса, иначе на ръчно мога да си въртя колкото искам.
Ако някой е ползвал какъвто и да е адаптор със Sigma 105/2.8 OS, 150/2.8 OS, 180/2.8 OS да сподели дали имат автофокус и възможност за управление на бленда. Интересно ми е.
Благодаря на hotsnail за информацията за А7 mk2, aко някой с А7R mk2 каже дали е пробвал някой адаптор също ще е интересно.



Публикацията е редактирана (20-07-16 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: Nikel   
Дата:   24-07-16 16:15

Имам 2 адаптера от по-евтините, китайски, единият е марка King, а другият, Commlite. И 2-та работят абсолютно еднакво и по всичко изглежда че платката вътре е същата, а разликата е само в дизайна.
Изпробвани на Сони а7 Мк2 резултатите са следните:

1. Canon EF 16-35/2,8 L въпреки че е старата версия автофокуса (фазов) работи бързо и точно.
2. Canon EF 24-105/4 L IS, автофокуса (фазов) работи бързо и почти винаги точно.
3. Canon EF 70-200/4 L IS, автофокуса (фазов) работи бързо и точно.
4. Canon EF STM 50/1,8 STM, автофокуса (фазов) работи бързо и точно.
5. Canon EF 35mm/2 IS, автофокуса (фазов) работи бързо и точно.
6. Sigma Art 35/1,4, автофокуса (фазов) работи бързо и точно.
7. Canon EF 85mm/1,8 автофокуса работи само в режим "контрастен" и макар и муден е доста точен. Бързият (фазов) автофокус не работи за съжаление (обективът хънти напред, назад).

Това при що годе хубава светлина, при по-лоша, фокусът е по-бавен разбира се.

За тази си цена посочените адаптери работят доста адекватно, поне по моето лично мнение.



Публикацията е редактирана (24-07-16 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: viliko   
Дата:   28-07-16 00:54

[smilie11]
Някой да е успял да подкара с някой адаптер широкоъгълни Сигми като :
Sigma EX DG HSM 17-35mm f/2.8-4 или SIGMA DG EX 15-30mm F3.5-4.5


Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   28-07-16 01:11

17-35/2.8 версията със 77мм филтър (има и с 82мм) върви автофокуса с Andoer.
Иначе останалите ще станат, с какъвто и да е адаптор с контакти, само че може да няма автофокус, иначе бленда, скорост като управление ще има...
И двата обаче 17-35 ще кривят доста на А7, тия са ми много зле като обективи. И като механика и като оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: danov_b   
Дата:   28-07-16 08:20

Колегата edobg ,мога ли да те попитам,като снимаш със Сони 6300 дали имаш проблем с прегряването на фотоапарата при снимане на видео?Понеже съм на етап закупуване на безогледалка за видео в този ценови клас и се колебая между това Сони или Панасоник GH4 GX80.Понеже в нета много се говори за това прегряване ми се иска някой ,който го е тествал лично на видео да сподели впечатления.Така че,ако не ти е проблем кажи нещо по темата.И да ме извинява колегата,че му оспамих темата,ако се наложи ще пусна отделна. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: edobg   
Дата:   29-07-16 14:02

Снимал съм на видео в различни резолюции и най вече 4К, но клипчетата не са по дълги от 5 мин. дори и някои едно след друго и не съм забелязал въобще да загрява.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: JohnyWalker   
Дата:   03-08-16 16:30

Някой има ли наблюдения относно Сигма МС-11 адаптора?
Бива ли го, само със Сигма обективи ли работи, спрямо Метабоунс как е?

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   04-12-18 14:48

Moже ли някой да даде новости в темата: Metabones, Sigma Mc-11, кои други стават с добър автофокус? Нещо по-евтино?
Ако е излязло нещо ново...
Да ви предупредя и в тази тема, ако ползвате от евтините адаптори, да проверите винтчетата им и закрепването към байонетите и самите обективи как е.
Че при мен и Andoer за втори път тази година ми се наложи да ти притягам. Също и при самите обективи е добре поне веднъж-два пъти да се проверяват как са винтчетата с фина отверка.
Дори и при най-добрите се получава понякога отхлабване.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: Тед   
Дата:   04-12-18 14:59

Sigma Mc-11 / SIGMA MOUNT CONVERTER MC-11 EF-E - последна версия на фирмуера.
А7Рмк3 - вер.2.0 фирмуер на камерата - безгрешна работа засега с Канон. Бързина точност... няма хънт, нищо...
По четене - със Сигма обективи също няма проблем. За други не знам.



Публикацията е редактирана (04-12-18 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   29-01-20 12:17

Да повдигна темата с един въпрос, на който не намирам точен отговор.
Сони тяло-42Мпикс, 60Мпикс (А7R mkIV). Канонските широки обективи 16-35 и подобните заради сензора не са добра идея с адаптор към Сони тяло. Така ли стои въпросът и при tilt-shift обективите на Канон-17, 24, 45, 50, 90мм??
Metabones, Sigma MC-11 явно още остават топ адапторите. Няма по-евтини и ефективни и качествени.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: stef7   
Дата:   29-01-20 14:41

Що да не са добра идея канонските обективи ? Доколкото знам има проблем само с широкоъгълните обективи за rangefinders като Leica M. Обективи за DSLR не съм чувал и виждал да имат проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: studio-canko   
Дата:   29-01-20 16:54

Привет колеги.
Относно моя опит, аз все още съжалявам, че махнах Sigma MC 11. Бяха ми останали 16-35 II / 24-70 2.8 / 70-200 2.8.
Използвах ги на Sony A7 III. Супер доволен бях особено от 70-200. И глупостта във мен надделя - Продадох и обективите и преходника и взех Sony обективи... за което все още се бия по-главата...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   29-01-20 17:19

Имаше нещо при сензора на Сонитата и в краищата на кадрите с широките Канонски обективи става мазало. Въпросът е дали става това и при tiltshift oбективите на Канон към Сони. Особено за 17 и 24мм, защото те са за архитектура най-вече, а Сони или друга марка може би няма да пуснат скоро такива...
Иначе не виждам къде е проблемът да се слагат на официалния байонет обективи. Освен ако не са на 2.8 бленда и нагоре...

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: TPECHAT   
Дата:   29-01-20 20:16

Бих ти казал за 24 TS, но ме мързи.

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: stef7   
Дата:   30-01-20 04:53

Бъркаш се. Канонските широкоъгълни обективи както и каквито и да е DSLR обективи нямат проблем със Сони сенсорите и камерите. Проблема е само за широкоъгълни обективи (50мм и надолу) за старите филмови безогледалки (rangefinders) като Лайка. И то само за някои, други си работят перфектно. И той се състои в следното: Поради това че те имат къса работна отсечка, светлината при някои от широкоъгълните обективи влиза под голям ъгъл (спрямо идеалния от 90 градуса) по ъглите и краищата на сенсора. Сони сенсорите имат дебел стак отпред - стъкло, антиалиасинг филтри и т.н. и оттам идва разсейване на светлината и замазването. За филмите това не е проблем, няма нищо пред тях, а Лайка са взели специални мерки, (тънък стак) за да няма този ефект при техните камери.

Всички обективи за DSLR с фокусни разстояния от 50мм и надолу имат специален ретрофокусен дизайн на оптиката за да могат да фокусират при работни отсечки от 4.5см и малко повече. С поне 2 см повече от безогледалките

http://coinimaging.com/retrofocus.html

При този дизайн светлината винаги пада под оптимални ъгли и в краищата на сенсора и няма проблема със замазването. Примерно ето тук има повече инфо:

https://www.dpreview.com/forums/thread/4082600

Досега всчики Канонски широкоъгълни обективи които съм ползвал на Сонито, проблем от този род не са имали.


Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: geobg   
Дата:   30-01-20 12:17

Някой ползвал ли е Viltrox - втората версия?

Отговори на това съобщение
 Re: Адаптори за Sony E-mount и съвместимост с Канонски байонет обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   09-04-20 17:41

Някой да е тествал с последните А9 II и а7R IV как са нещата? Особено при над 60Мпикс сензор и по-стари обективи, адапторите на същото ниво като скорост ли са?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »