Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Планински бегач за леко спускане.
Автор: sakuraki   
Дата:   17-07-16 17:56

Колеги, знам, че има доста напреднали колоездачи при нас и да се допитам до тяхното мнение. От доста време съм намислил да сменям старата бракма, че ме предаде онзи ден и искам да взема някакво ново, но не много скъпо. Държа единствено на силна предна спирачка, за да мога да спирам като хората, не държа на марки, но е добре да може да се обновява с нови части ако искам след време. Трябва ми да е маневрено и евентуално ако има камани да не се счупи задната вилка. Бюджет за момента е 300лв, тъй като нямам и без това много време да карам и не искам да наливам много пари. Разгледах за тази сума Drag C1 и Cross Enduro, но нямаше много позитивни мнения за драг-а, а пък Кроса се оказа доста тежък. Старото му изкривих веригата малко и сега само за градско съм го оставил [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: marlov   
Дата:   17-07-16 18:56

За тези пари на старо трудно , камо ли ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: ilian996   
Дата:   17-07-16 18:59

аз продавам планинско колело но е далеч от твоят бюджет ако вземеш за 300... може и да те остави във гората
http://olx.bg/ad/kolelo-gross-grx8-novo-ID63gpi.html

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: sakuraki   
Дата:   17-07-16 19:09

Ilian996, благодаря за офертата, но този крос не е за спускане и не ми върши работа за жалост. Иначе търся на старо не ново [smilie5] . На Giant изпуснах едно миналата седмица, но реших, че има проблем в него, за да е 310лв. За момента още търся, но рядко изпада хубава оферта.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: ilian996   
Дата:   17-07-16 19:26

точно за спускане е DawnHill ... приятели имат такова колело и се спуслат по Витоша и Панчарево ... да малко по-различно е от нормалните колела за спускане но пак става ... частите са хубави и здрави ... това колело е най-ниският вариант за спускане ... другото е нагоре

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: sakuraki   
Дата:   17-07-16 19:52

От доста време карам колело и не искам да обидя някой, но не е удобно такова колело за спускане, рамката е висока и е изключително неудобно да се спуска с такова колело. Това е повече за cross country, а аз имам вече едно подобно и търся такова. Идеята ми е ако някой е ползвал по - бюджетни колелца да изкаже мнение.



Публикацията е редактирана (17-07-16 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: Lycan   
Дата:   17-07-16 21:18

http://www.buycycle.bg/search



Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   17-07-16 21:25

Баце сакураки, като караш от доста време колео би трябвало да знаеш, че колело за спускане под 1000лв единствено твърдак демек само с предна вилица. Бюджетен вариант е някоя рамка 14-15-16" + някаква вилка с поне 150 мм отпред, може Rux Triple. Колелата за спускане за друго не стават, с него и наравно е гадно да се кара. Само едни хубави гуми са ти 150 лв, да не говорим за здрави шини, главини, курбели поне деоре. И термина леко спускане не съществува. Аз имах крос кънтри колелце с което се качвах на Витоша до Черни връх и после се пущах надолу, тежеше 10кг, гумите му бяха 1.5" с кекави леки шини и проблеми не съм имал. Рамката беше 21", аз съм 185см. Прави си математиките ако можеш. Всичко е в главата. Моето предложение до този бюджет е нещо като Драг Онтарио/RAM HT2 на старо или подобен клас, по възможност с вилка поне 120мм до 140мм и да не е Zoom или Suntour XCR. [beer]

пс - по едно време имах рамка драг клаймбър 14" + Рукс Трипъл + шини Mach Magma + главини Shimano Deore + курбел Shimano Deore Hollowtec 2 + гуми WTB Timberwolf. Може да си сметнеш в пари колко струва - и това е съвсем базово.



Публикацията е редактирана (17-07-16 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: sakuraki   
Дата:   17-07-16 21:51

Е аз точно тая вилка Zoom ми прецака работата, че е на доста височко и рамата не е както трябва и не успях да взема завоя та го брактисах почти. Аз на търся професионално изпълнение и ми е ясно, че трудно (почти невъзможно за тези пари), но карах едно дори не помня каква марка беше за 300лв донесено от Германия и доста добре се държеше и сега си го кара момчето. Аз пак да си кажа, че като изпуснах един Giant (мисля, че беше Wasp) , което си е перф за това, което търся, но отиде офертата. Ето може на клипа да се види какво е спускането (аз съм отрепеде)

https://www.youtube.com/watch?v=AuIHoexLu3I

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   17-07-16 22:16

Това си е крос кънтри отвсякъде [smile] Нормално коло за крос кънтри, но с 1-2 размера по-малка рамка + по-дълго колче, това е според мен и вилката да е по-добра от Зуум и сънтър ХЦР. Също гумите да са 2.25" и си ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: sakuraki   
Дата:   17-07-16 22:26

Ам то клипа е отрязан в началото, защото се пускахме от по - горе и ми се скъса жилото на предната спирачка [smilie5] [smilie5] , няма да обеснявам какво се случи. Пък тук е най - лекия терен има един, който не мога да го мина посмъртно без хубави спирачки. Утре ще пробвам един Коратек, но не му знаят чаркалъци, ама било с 26инч гума с maxxis, но от ниския клас

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: asahi   
Дата:   17-07-16 23:10

С тези пари можеш да намериш колело за пребиване. Надеждните решения са по-скъпи, а старите рядко са надеждни.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: e.staneV   
Дата:   18-07-16 11:12

Хора спрете да използвате този оксиморон > планински бегач = офроуд пистарка [smilie5]

Това от клипа си е Крос Кънтри, спускане на Боровец, Витоша и т.н.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: andrei88   
Дата:   18-07-16 11:31

Аз съм колоездач от тази година , но мога да ти кажа че колело за спускане под 1000 лева 2ра ръка няма . Това са най- скъпите колела от всички видове.
Вземи си алл терайн демек 100мм вилка с теърда рамка . Втора ръка читаво за пътечки поне 600 лева трябва да се изръсиш .
Черните пътища натоварват колелото колкото и да са леки те.
Не давай 300 лева и след два месеца ще си дал още толкова в ремонти , а накрая пак ще дадеш 600-1000 за ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: sakuraki   
Дата:   20-07-16 07:56

Излезна ми на оферта скот yz35 с хидравлични спирачки 21 скорости за доста малко пари, но повече го дават за друго колелото. Дали си заслужава да го взема или да търся друг вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: bpavlov   
Дата:   24-07-16 02:04

Ас имам едно за продаване, ще ти го дам с триста лева одстъпка:

https://www.facebook.com/groups/668551213200574/permalink/1012532732135752/


А иначе, не ги слушай какво ти говорят, ВСЯКО колело става за спускане, важното е съчмата да ти е достатъчно бърза

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: chill   
Дата:   24-07-16 14:26

bpavlov написа:
> А иначе, не ги слушай какво ти
> говорят, ВСЯКО колело става за
> спускане, важното е съчмата да ти е
> достатъчно бърза

Само ако под "спускане" се разбира каране, бутане, носене и някой да те прибере с колата, след като "всяко"-то колело се разпадне.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: batsali   
Дата:   24-07-16 15:10

За спускане, па било то и леко, не пипам нищо, което няма хидравличен диск поне отпред, минимум 2 цола гуми, и добра маслена вилка. Това от клипа не е спускане. За 300лв посмъртно не можеш намери читава машина за леко спускане.

Отговори на това съобщение
 Re: Планински бегач за леко спускане.
Автор: sakuraki   
Дата:   27-07-16 11:25

Здравейте! Малко се забавих с писането на по темата, но да кажа, че намерих колело за това, което търсех Scott YZ25 с предни и задни хидравлични спирачки и гуми maxxis, който са горе долу в добър вид. Колелото ми излезна 270лв, което според мен е добра оферта. Благодаря на всички отзовали се [beer] . Действително се спусках с колело, което не беше пригодено за спускане , с риск да се повторя колелото веднъж не се с счупило, изкривило или подобно. Единствено ми се прееба средното движение и си го регулирах сам и пак беше в движение. нямам клипчета от по - рано когато се спусках по гората, говоря за спускане като в началото на клипа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »