Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: NIKON за снимане на кучета
Автор: Pavlov   
Дата:   22-09-16 13:40

Автор: laptop2
Дата: 22-09-16 13:18
Имате ли някакви идеи за други модели или марки съвместими с Никон твърди обективи с бърз АФ като на Nikkor 50/1.8G, но с фокусно от порядъка на 35 мм и максимално отворена бленда?

Разбира се - Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art за Nikon [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON за снимане на кучета
Автор: cvetancv   
Дата:   22-09-16 14:03

http://magazin.photosynthesis.bg/oferta/obektiv-nikon-35mm-f-18.html
Не съм снимал с този обектив,но ще ми бъде интересно някой да даде отзиви...

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON за снимане на кучета
Автор: laptop2   
Дата:   22-09-16 14:04

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/1274.gif
Май пропуснах да припомня, че общият бюджет не ми се искаше много да надхвърля 1000 лв... Имаш ли представа как е със скоростта на фокус този - Sigma 30mm F1.4 DC HSM | A

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON за снимане на кучета
Автор: FAQ   
Дата:   22-09-16 15:20

Мисля, че проблемът ти не е в обективите!
Снимаш кучета, които обикновенно се излагат върху маса в стойка - т.е. неподвижни. Скоростта им на движение в ринга е нищожна.
Замисли се какво точно искаш да снимаш :
- малкото кученце върху маса
- кучето с хендлера и съдията до масата
- кучето в движение в ринга
- снимки извън ринга, с едно око на фокус и всичко друго да е размазано.

Част от изложбите се провеждат в зали, където светлината не е много, понякога е смесена - естествена и луминисцентни лампи. Може би затова апарата фокусира бавно.

Снимам любителски моите си кучета, както и по някои изложби от време на време. С Никон 5100 и никор 35 1.8 , 50 1.8, китовия когато ми трябва широко, и тамрон 70-300. В зала е кофти, още повече, ако снимаш с директна светкавица кучета в ринга, защото не е приятно за тях и за хендлерите.


Отговори на това съобщение
 Re: NIKON за снимане на кучета
Автор: MarinY   
Дата:   22-09-16 23:17

Тези дребосъци искат поне 85-100 мм обектив, за да не се завираш в тях и да ги изнервяш. 35 мм са за коне. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON за снимане на кучета
Автор: colorphoto   
Дата:   23-09-16 02:10

За толкова месеци от началото на темата не ги ли наснимахте с телефони,сапунери и наличната техника тия кучета вече?!

Не е толкова до обектива а е до практика и можене.

Ако мислиш че разликите между различните обективи са толкова големи и толкова от значение за снимките ти,то едва ли някога ще намериш правилния обектив.

Нито има обектив,който да е проектиран специално за твоята порода кучета,нито има обектив,който снима сам.



Публикацията е редактирана (23-09-16 02:18)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON за снимане на кучета
Автор: laptop2   
Дата:   23-09-16 10:41

Винаги съм се озадачавал защо някои хора пишат, без да са прочели темата, и си хабят усилията в грешната посока... В развитието на темата, следвайки насоките на всички и пробвайки някои обективи, добивах по-добра представа какво ми трябва, и това съм написал в крайна сметка.

Ето пак, да изпъкне:
1. Около 35 мм
2. АФ същият или по-бърз от Nikkor 50/1.8G
3. Бленда 1.8 или по-отворена
4. Цена максимум 1000 лв, желателно под 500 лв

Какво лошо има да искам да изхарча едни пари, за да си върша едно регулярно занимание по-лесно и по-добре [smilie3] Те нямат наснимане нашите кучета, идват новите попълнения.

До FAQ, радвам се, че имаш поглед върху кинологията, благодаря за мнението :) По-назад съм писал, трябва ми обектив само за върху масата, основно снимам бебетата, а те мърдат - и то много - темпераментни са и не се циментират в стойка като опитните изложбени кучета, тъкмо обратното - стоят наперени, но щъкат :) Снимам ги от една ръка разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON за снимане на кучета
Автор: Pavlov   
Дата:   23-09-16 11:07

Извинявай, но даваш ли си сметка колко плитък DOF ще имаш, ако снимаш от една ръка разстояние на бленди 1.8 или по-отворени?... Толкова, че няма да можеш едновременно да хванеш на фокус и носа, и ушите на кученцето. Да не говорим, че и най-малкото помръдване на ръката ти или модела ще водят до размазани снимки. Независимо колко ти е бърз автофокусния мотор.
Освен това за бърз и точен фокус има значение не само обективът, а и автофокусната система на тялото. А тази в D5000 не е от най-високия клас, и ме съмнява да е достатъчно чувствителна, за да се справи с подобна задача.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON за снимане на кучета
Автор: laptop2   
Дата:   23-09-16 11:31

Предполагам ще е от порядъка на няколко сантиметра, което ми върши работа. Пък и имам впечатление, че като се ползват на максимално отворена бленда, обективите малко се "дънят", т.е. постигат най-добър резултат не на лимита си, съответно едва ли ще снимам на 1.8 :)

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON за снимане на кучета
Автор: laptop2   
Дата:   23-09-16 11:32

А това за тялото вече е резонно, може би ако му се сложи много бързо фокусиращ обектив няма да успява да "осъзнае" кога е фокусирал...

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON за снимане на кучета
Автор: Pavlov   
Дата:   23-09-16 13:19

И за какво ти е тогава обектив с бленди 1.8 - 1.4, след като няма да ги ползваш?... [smile]
Ако осветлението е достатъчно добро, спокойно си снимай с китовия на бленди 5.6 - 8.

Отговори на това съобщение
 Re: NIKON за снимане на кучета
Автор: colorphoto   
Дата:   23-09-16 14:36

Именно,Павлов - да слага китак на ф-5.6 и да заляга срещу тумбата кучета.

Сега пък тялото не било подходящо!

Що му пускате мухи на човека!

Преди Д-5000 не се е снимало щот не им ставал фокуса че била слаба АФ системата!

Хайде стига!

Абсолютно достатъчен е Д-5000 + китак.

Останалото е практика и можене.

Ако човека иска да си купи нова техника и си търси оправдание - то това е вече съвсем друг въпрос.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »