Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: stanetzz   
Дата:   07-07-16 22:15

Преди година и малко купих обектив TAMRON 17-50/2.8, нестабилизираната версия, за Никон (Ползвам го с Никон 3300). Търговец- Kachashop от E-bay. Много изгодна сделка- като цена идваше с 200-250 лв под цената в български магазин. С година гаранция, която, както се оказа, е по-добре да не ползваш.
В пъти по-добър и по- остър от никонския 18-105, който ползвам по принуда, откакто пратих този на ремонт. Разбира се, с недостатъци- около 20-ина % от кадрите са не на фокус, и пълна липса на фокусиране в режим на "Liveview", и респективно снимане на видео. Точно това ме накара да го върна на търговеца в Англия малко преди да изтече гаранцията, за ремонт, както самият той ми указа. Обективът е получен в офиса му на 19.03.2016, преди почти 4 месеца! От тогава неколкократно съм пращал запитвания към търговеца през системата за съобщения на E-Bay, на което всеки път ми се отговаря с увъртания. Последния път беше, че обективът е отремонтиран, но са го тествали в офиса, и пак е дал проблем, поради което е върнат пак за ремонт.
Пускам темата, за да предупредя колегите да имат едно на ум с изгодните покупки от E-bay, макар и от търговци с висок рейтинг, най-вече за конкретния Kachashop.
А също, и да помоля за информация относно положението с гаранционните ремонти в Англия- има ли някакви срокове за това, така, както тук е 1 месец; има ли в Англия институция, подобна на Българската федерация за защита на потребителите, или евентуално местен армански поп?

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: cicomanco   
Дата:   07-07-16 22:26

Евтино викаш, а?)))))))))))

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: realnoncho   
Дата:   07-07-16 23:04

Ако една година не си забелязал ясно проблем с далавераджийския 17-50 2.8 значи не ти трябва такъв обектив и 18-105 на Ф8 е перфектен за теб. Може да благодариш на търговеца.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: stanetzz   
Дата:   07-07-16 23:12

Напротив, ползвах го с всичките му предимства и недостатъци, които реших, че гаранционен ремонт би моглъл да отстрани.
Благодаря за съвета.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: ve_sselin   
Дата:   07-07-16 23:37

На тези Kacha, цените са им съмниотелно ниски! Отдавна ги знам, но ги подминавам защото ме съмняват. Няма как да предлагат нов продукт на цена на която същия върви втора ръка. Предполагам, че продават някакви китайски реплики, или бракувани и уж отремонтирани стоки.
От горе на това единствения сервиз на Тамрон в Англия е в Мейдънхед и работят единствено с пращане по пощата, т.е. на място не можеш да идеш в сервиза, защото е някакво хале в индустриална зона. Имах един такъв тамрон, като твоя и бях много доволен. За съжаление се изплъзна от отворена раница и падна на асфалта. Беше без видими поражения само дето спече и не можеше да зуумва. Пратих го в този единствен сервиз и до там. 4 месеца ни вест ни кост. Писах имейли, звънях - нито вдигат нито отговарят. Дори ги заплашвах, че ще си търся правата. След около още 2 месеца ми изпратиха писмо, в което ми съобщават, че обектива трябва да му се смени вътре всичко- мотори, стабилизации, бла, бла - части 60 паунда и труд 180 паунда + ДДС и идваше към 290 паунда а аз го купих нов за 360. Казваха също че ме били търсили няколко пъти и според условията им ако не го потърся 3 месеца щели да го рециклират. Понеже вече бях минали 6 и те едва ли не ми дават още 10 дена срок или остава за тях. Това за мен си е чиста схема, дават висока цена, ти не го потърсиш и те си сменят там каквото е повредено и хоп - в Кача [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: vkk1   
Дата:   08-07-16 08:58

Имам три обектива от тях, никога не съм имал проблем с каквото и да било.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: stanetzz   
Дата:   08-07-16 09:26

А налагало ли ти се е да ползваш гарнцията си за някой от тях, и за колко време ти свършиха работа?
За мен не е нормално 4 месеца да ме разиграват така. Пуснах жалба в Европейска комисия за онлайн решаване на потребителски спорове, опитвах преди това да реша проблема чрез E-baj, но те нямат отношение към гаранционното обслужване на стоки, купени от техни търговци.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: vkk1   
Дата:   08-07-16 10:01

не, не съм ползвал гаранция към тях, не се е налагало.
Добре си пуснал жалба там, предполагам бързо ще се реши спора, че и kacha не са в много изгодна позиция да влизат в спорове, вярвам за всички е ясно, че това е сив внос.
Преди време имах проблеми с шведска фирма и писах до омбудсмана там, проблемът се реши за два дни. Но беше малко различно, че освен търговско отношение беше и леко дискриминационно към гражданин на ЕС и го използвах. В Англия има много организации, които се грижат за защита на правата на потребителите, ама в случая ти си малко от другата страна, затова ми се струва, че жалбата която си пуснал ще сработи най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-07-16 10:04

Благодаря за инфото! Често попадам на изкушителни оферти от тях, един вид следя ги непринудено, ще имам едно наум при покупка от тях все пак!

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: imitev   
Дата:   08-07-16 10:08

Оплачи се и в Ebay...

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: JohnyWalker   
Дата:   08-07-16 11:04

Като човек снимал с 3 тамрона 17-50 с отверки и без, мога да ти кажа че на тамрона ти му е нямало "нищо". Абсолютно нормално поведение за този обектив. Не работи в liveview и има доста брак, даже 20% си е направо постижение. Така че освен да ти прецакат фокуса още повече друго няма да стане. Кажи им да ти го върнат както си е и... го пускай в базара... исках да кажа снимай си [smilie18]

Има защо Никонския 17-55 да е толкова скъп.


Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: lamerko   
Дата:   08-07-16 12:23

Явно става въпрос за сив внос. Специално Тамрон имат добра политика за гаранцията в Европа, но не толелират сивия внос. Самите "Кача" упоменават изрично: "We cover 1 year warranty by our side but NOT official warranty... ". Точно това изречение трябва да те неведе на мисълта, че всъщност гаранция НЯМАШ. И аз съм купувал Тамрон сив внос - доста по-скъп 17-50 и макар да не е от Kachashop - положението с гаранцията е същото. Естествено на мой риск го взех и ако нещо стане - дори нямам намерение да се мъча да комуникирам с продавача :)

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: vkk1   
Дата:   08-07-16 12:27

коментирали сме много пъти темата - кача продават нови неща на цени втора ръка тук. Кое е по-надеждно, все си решава сам. Аз проблеми с тях не съм имал, щракам си с техни обективи с кеф всеки ден.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: stanetzz   
Дата:   07-02-17 23:49

Намерих си темата, та да докладвам- 11 месеца след изпращането на обектива за ремонт, и все още ни вест, ни кост. Lost.

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: obscureman   
Дата:   08-02-17 09:23

stanetzz, пуснал ли си диспут с оплакване и пълно описание на ситуацията към централата на Ebay? Имаш опции и срокове, в които имаш права да си получиш парите. Търговецът с висок рейтинг винаги се плаши от негативни отзиви в профила си също и се стреми да отговаря на публично постнати негативни коментари - това е винаги най-бързия начин за реакция, освен ако не си изпуснал сроковете за оплакване, но никога не е късно според мен. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: Synthy   
Дата:   08-02-17 09:51

С Ибей няма да стане нищо. Те отговарят само за доставката. Диспут за гаранционен сервиз е безсмислен. Дано ти върнат обектива, стискам палци!

Между другото, кача са в ирландия, не в англия.



Публикацията е редактирана (08-02-17 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: vkk1   
Дата:   08-02-17 09:57

какъв диспут, какви фийдове 11 месеца след покупката?!?

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: iLudia   
Дата:   08-02-17 16:44

аз бих се регнал в най-големите фото форуми в кралството и в Ирландия и бих описал ситуацията пред широка англоговоряща публика. Сигурен съм, че тогава те ще те потърсят, вместо ти тях.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: kvakioh   
Дата:   08-02-17 16:51

Поредното доказателство, че Тамрон 17-50/2.8 не става за нищо.
Иначе имам 2бр. обективи от този магазин и нямам проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: peter_m   
Дата:   08-02-17 16:58

начисляват ли мито/ддс от въпросният продавач ?

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: JohnyWalker   
Дата:   08-02-17 17:05

peter_m, ти не следиш ли темата? Бегай далече да не се оплакваш после и ти :)
Сивият маркет си е лотария, все някога ще се прецакаш.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: GenaDP   
Дата:   08-02-17 17:23

Ама и купувачът - тарикат. 11 месеца снимал и се примирявал с проблемите на обектива, и малко преди да изтече гаранцията се сетил да го прати за ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: bg2014   
Дата:   08-02-17 17:54

Кофти тема..... аз не бих я пуснал, нито бих се жалвал, че обективът е лош и некачествен. Според мен некоректния си ти в този случай. Ако обективът е имал проблем - ЗАЩО чака 11 месеца?
Ако си ползвал обектива толкова време и си доволен (в пъти по-остър и т.н.....) то много е вероятно проблемът да е от експлоатацията. Малко съмнителна постъпка....но все едно.
Сега вместо да клеветиш търговците колко са лоши и не дават гаранция бъди коректен и се надявай на тяхната благосклонност. Да не мислиш, че ти си първият, който постъпва така?
Имам познати дето месец преди да изтече гаранцията с "връзки" си подменят акумулатора с нов. Без да е дефектен, просто защото може. И така производителите или фалират или вдигат цените за всички останали (и за коректните с достойнство клиенти). Същото е и с търговците- те ти предлагат цена с 250 лв по-евтина. Кое не ти харесва?
Заради постъпки като твоята търговците ще вдигат цените.
Иначе- благодаря за предупреждението.
Щом цените са съмнително ниски - не купувайте от там. Оставете ние глупавите да се излъжем.
Сега ще наскочите срещу мен. Знам.
Предварително - ИЗВИНЯВАЙТЕ! Но така виждам нещата аз.

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: lamerko   
Дата:   08-02-17 18:54

Баш пък автора да излезе некоректен... има си гаранция, има си проблем (явно признат от търговеца), обектива е предаден за рекламация в гаранционния период. И купувача излиза виновен? :)

Отговори на това съобщение
 Re: KACHASHOP-Супер изгодни обективи от Англия! Гаранция-Франция...
Автор: GenaDP   
Дата:   08-02-17 19:22

Ако трябва да бъдем съвсем пунктуални - според действащото законодателство купувачът е длъжен да съобщи за открит дефект в срок от два месеца след откриването му:

Чл. 126. (1) Рекламацията на потребителска стока може да се предяви до две години от доставката на стоката, но не по-късно от два месеца от установяване на несъответствието с договореното.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »