Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Препоръчайте статив
Автор: jey6   
Дата:   07-07-16 02:47

Трябва да издържа тяло с обектив 2кг.

Бюджет 350-400лв максимум за основа и глава.

Бенро, Манфрото, нещо друго?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: mihalo   
Дата:   07-07-16 03:31

jey6 Като ти гледам профила, и "тъп" статив да избереш, пак ще се справиш отлично! Демек, не им набутвай излишно пари на модните марки. Китайците отдавна, даже много отдавна произвеждат качествени неща. Ако иде въпрос за студиен статив обаче, най-реномираното е най-добро. С това не изчерпвам темата, нека колегите да се включат!


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: Myth   
Дата:   07-07-16 03:48

Къде и за какво ще го ползваш. Но ще кажа точно обратното на това което mihalo казва. Ако ще се ползва в студиото няма голямо значение какъв, важното е просто да си отговаря на характеристиките, т.е. да носи без проблем теглото което му пише в спецификацията. И да се обоснова защо съм на това мнение в студиото нямаш вятър, нямаш вибрации, няма да го мъкнеш по чукари. Не по-малко важна е и главата която ще ползваш.

Ако си решил да започваш да снимаш пейзаж, то вече наистина си трябва добър статив. Иван Миладинов имаше хубав статия в блога си за стативи, Христо Свинаров мисля беше писал някъде за стативи но не съм сигурен. На сайта на фотокафе Джъмбо прави ревюта на стативи и глави.

Аз лично ползвам Velbon Sherpa 250R хм, какво да кажа, не скъп статив комплект с главата, който общо взето върши работа, главата не е хубава но може да се смени. Статива няма екстри но предвид цената му от около 200 и няколко лева не се и очакват такива, а когато съм г окупувал беше под 200 някаква промоция.
Здрав, но не е особено лек, горе, долу става. Ако е за студио пък никакъв проблем да се ползва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: mihalo   
Дата:   07-07-16 04:12

Myth е прав! Обърках нещата, мислех си за "видео" стативи. Ми, всеки с болката си... разби`иш ли. Друг път обещавам да мисля повече :)


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: jey6   
Дата:   07-07-16 17:22

На практика ще го ползвам за всичко. Ще снимам и в студио и пейзажи с него. Принципно търся да е по-лек, но за карбонов бюджета няма да стигне. Ползвал съм Манфрото 055 преди, но идва много тежък за разкарване, а за планина го изключвам изобщо. Гледах 190 пак на манфрото, не изглежда зле. Мисля да взема Ball head, мисля че ще ми е по-удобна.
Кои китайски марки правят качествени неща, да ги погледна?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: m.djorov   
Дата:   07-07-16 17:30

Бенро - там iTrip fit някой. Това за пътуване, че е по-лек и компактен. Иначе за студио някой по-тежък и стабилен - benro a600fn2 - издръжлив, и той и главата. Сега и за двете с един статив дали може да минеш - не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: JXT   
Дата:   07-07-16 17:36

BENRO A2682TB1

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: kvakioh   
Дата:   07-07-16 17:58

itrip 25 Benro.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: Volkovski   
Дата:   07-07-16 19:00

Manfrotto BeFree- лек, компактен, удобен, носи 2кг товар.В сгънато състояние може да се събере вътре в раницата.Цената му е около 320 лева, но миналия месец беше намален на 280 във фотопавилиона. https://www.manfrotto.com/befree-compact-tripod-for-travel-photography



Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-07-16 19:26

Аз въм с Benro iTrip IT25, но май вече има по-нов модел-заместител IT29. Другото, което харесах, когато търсих трипод и аз е точно споменатия модел по-горе Manfritto BeFree - той е и май най-масовия от този клас, само суперлативи за него има навсякъде. В крайна сметка можеш и в магазин да идеш и да ги видиш и сам да прецениш кой с какво те впечетлява и после щрак парата - шор бозата и си ти! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: kvakioh   
Дата:   07-07-16 19:41

Toчно този It29. Ако нямах Befree или никакъв статив, Benro бих взел за статив навън и път.
ЗА Befree, да изкажа различно от суперлативите- недотам удобна глава, ползвам с друга и по-стабилна и прецизна. Стативът е за пътуване, не толкова общ като за студио и навън комбинирано. Краката са добре, че са с щипки, но имат едни капачета на винтчетата, които лесно падат, губят се, достъпът до вода и разни проблемни неща става по-лесен. Гумите на краката му се губят лесно, също така трябва да се внимава със затягането на самите гуми. Струват 21лв комплект, но определено не е приятно да се губят. Аз лично си ги залепих дори, освен че сложих винтовете. Карбоновата версия тотално не си заслужава заради малката разлика с теглото, но свръхвисоката цена.
Най-кофтито е, че няма статив, който приличен да е по-малък от размерите на Befree сгънат, но да е по-стабилен и с екстри като удобна глава и по-яки крака. Точно затова комбинирам 2 статива най-често с 1 глава...Сложно е като се иска комбинирано.
Siriu Имат някакви интересни предложения под 400лв.
Velbon Sherpa имат интересни предложения.



Публикацията е редактирана (11-07-16 12:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: jey6   
Дата:   11-07-16 04:25

Befree ми харесва, въпроса е дали ще издържи д800 с 24-70. Краката изглеждат доста тънки и главата ми се струва миниатюрна и малко нестабилна

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: lamerko   
Дата:   11-07-16 09:35

Ще издържи... поне при мен с 6Д/24-70... естествено не е най-добрият избор за стабилен статив, но все пак за този размер и тегло - толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: ecobo   
Дата:   11-07-16 09:50

jey6 написа:

> Befree ми харесва, въпроса е дали ще
> издържи д800 с 24-70. Краката
> изглеждат доста тънки и главата ми
> се струва миниатюрна и малко
> нестабилна


Той си го държи, ама се клати яко - на предела на възможностите му е. Снощи снимах със същия статив и Д3х + 20/1.8, та от там знам. А снимах с този, защото си забравих другия статив. Но спаси положението. За основен статив обаче - в никакъв случай. Това си е травъл статив за малки камери и за употреба в краен случай, което не значи че е лош, просто за друга работа е направен.

Моят съвет: увеличете малко бюджета и си вземете истински статив, примерно този - ще ви служи много дълги години и снимането с него ще е удоволствие, без никакви компромиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: victory13   
Дата:   11-07-16 09:58

Включвам се само за да потвърдя казаното от ecobo и за iTrip 25... Граничното натоварване им влияе зле на тези пътници...
В такива условия като извадя стария, тежък и голям Велбон, и всичко заспива... Така че си прецизирайте изискванията: лек пътен, или здрав, независимо от тегло и размер [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: Myth   
Дата:   11-07-16 11:13

Абсолютно подкрепям казаното от ecobo. Ако ще се взима статив който ще се ползва извън студио, забрави за статив който ще е на границата на възможностите си, не е върпоса просто да носи въпросното тегло, въпрос е да е стабилен. Ако е за носене той ще носи и по-голямо тегло от написното в спецификациите, ама кел файда, като при малко вятър започне да ти вибрира или да се клати....

Писал си горна граница 400лв напъни се още малко и вземи този който ecobo ти е препоръчал 50лв не са много над обявения бюджет и ще са добре похарчени пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: jingov   
Дата:   11-07-16 11:51

jey6 Може би и нещо такова, ако не те притеснява неизвестният производител http://kfupload.alibaba.com/kf-down/HTB1S1V5KVXXXXbIaXXXq6xXFXXX2.jpg?size=269990&height=1830&width=...



Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: radods29   
Дата:   11-07-16 12:09

А какво ще кажете за този. Manfrotto Compact Advanced

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: kvakioh   
Дата:   11-07-16 12:39

Зависи за какво ще е този: Manfrotto Compact Advanced, на мен лично ми се струва доста слаб за по-голям апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: radods29   
Дата:   11-07-16 13:16

Ами за nikon d5500+55-300мм

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: kvakioh   
Дата:   11-07-16 13:26

Всичко зависи от условията на ползване най-вече, видно е от тази поредна тема, че нещата не опират понякога до 1 статив само. Днес поръчах трети статив, различен от BeFree, 3legged thing (Carbon).
Зависи всъщност най-вече от $$, който човек би отделил, за да ползва най-доброто според възможностите.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: ecobo   
Дата:   11-07-16 21:53

radods29 написа:

> А какво ще кажете за този. Manfrotto
> Compact Advanced

Пластмаса.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: a100   
Дата:   12-07-16 10:23

Мисля, че си дал ниска гранична стойност на теглото. Според мен ще ти трябва товароносимост около 3 кила номинал, защото може да се наложат екстремни ситуации. Имам предубеждения към карбоновите крайници.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: radods29   
Дата:   12-07-16 11:08

ecobo,
Защо пластмаса пише алуминий.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте статив
Автор: kvakioh   
Дата:   12-07-16 11:28

САмо пръчките на краката и централната колона са алуминиеви. ЗАхващанията, пречките на краката на статива, захвата на централната колона, почти всичко е пласмаса. Добре е да се прецени, изкаже всичко, каквото се иска от статива- условия на ползване, височина, удобства и др.
Aко се търси нещо евтино, от България само, от магазин,до 250лв-
Cullmann Concept One 622T , Benro itrip Fit29, Manfrotto BeFree, Velbon Sherpa някой, Siriu някой. Това виждам, което се продава и е интересно и върши работа като един вид универсално.
И понеже някой си ще каже, че "чета ревюта и после препредавам нещата", да си кажа, че имам 4 статива в момента, от студиен до ултракомпактен, 1 е як карбонов, няколко различни глави, 2 макро слайдера и съм счупил още 2 преди време и още 2 съм ползвал и продал, 2-3 съм си ги поправял сам. Интересувам се, търсил съм, преди 2-3дни както казах купих статив ултракомпактен за макро и ниско снимане. Имам и фактури, бележки и гаранционни карти за покупките, при условие, че някой се заяде надълбоко, че и това стана напоследък...[smilie10] [smilie2]
И понеже виждам, че има и коментари за карбона, идеята не е толкова в това, че стативът ще е лек, като тръбите за краката му са от карбон и смола, а че няма толкова вибрации. Има за съжаление огромна разлика между карбон и карбон, както и в съдържанието и количеството на въглеродни влакна в състава на композита. Но това е малко в повече. Все пак, трябва да се внимава какво се купува...Статив се купува рядко. При грешка- повече от няколко пъти.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »