Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: Frenchev   
Дата:   26-05-16 22:52

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: Frenchev   
Дата:   26-05-16 22:52

Здравейте колеги,

една задача за 3 клас с повишена трудност. Имам 8000 снимки, като една част са завъртяни хоризонтално а друга вертикално. Трябва обаче всички да са вертикални. Въпроса е как да селектирам само хоризонталните за да ги обърна на 90 градуса. Една по една не е решение тъй като са страшно много.

Имам Bridge и Lightroom. Но не е проблем да инсталирам и друга програма ако се налага.

Някой да има идея?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: realnoncho   
Дата:   26-05-16 22:59

За лайтруум не знам, но в разширените настройки на пакетното конвертиране на FastStone има 3 възможности за завъртане - Хоризонтално, Вертикално и Завъртане. Според мен би трябвало да могат да свършат работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: Frenchev   
Дата:   26-05-16 23:10

Да но мога ли да му кажа завърти само хоризонталните.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: ecobo   
Дата:   26-05-16 23:21

В Бридж става много лесно. От филтъра избираш само хоризонталните. После Edit - Rоtate... и готово :-)

ЦЪК



Публикацията е редактирана (26-05-16 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: Frenchev   
Дата:   27-05-16 07:24

ecobo Благодаря, Не бях ползвал тези филтри на бриджа, но свършиха чудесна работа. Може би и сам щях да ги намеря, но от неделя насам съм минал 1800 км и нащракал 8000 снимки и вече не знам къде съм :) а ме чака горе долу още толкова

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: compur   
Дата:   27-05-16 07:54

явно, в апарата, не си настроил опцията да ги завърта още там. ако го направиш няма да имаш тези проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: Frenchev   
Дата:   28-05-16 08:42

Настроен е. Проблема е, че правя кадри насочени нагоре точно към зенита и апарата някои ги завърта хоризонтални а други вертикални. Снимам ХДР от статив с дистанционно без да докосвам камерата и спечеливъпреки това една серия от 5 кадъра има такива с различна ориентация.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: TheCreator   
Дата:   03-06-16 00:26

Може ли да ми кажете нещо като основно кои неща да пипам в lightroom за снимки на хора на открито най вече?
Благодаря! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: roumen6   
Дата:   03-06-16 10:40

В новата версия на Лайтруум ще има плъзгач "снимки на хора на открито" и тогава ще може с едно "пипане" всичко да се оправи! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: TheCreator   
Дата:   03-06-16 12:37

А форума ще има функция, която автоматично ще трие коментари без никакъв смисъл. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: Frenchev   
Дата:   03-06-16 12:51

Би била много полезна функция, но още по полезна ще е ако може да трие въпроси без никакъв смисъл :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: TheCreator   
Дата:   03-06-16 14:26

Сега разгледах по обстойно програмата и съм съгласен с Frenchev, но за посочената функция от мен пак би била полезна, защото ако ме бяхте оставили щях сам да си отговоря, а не да се заяждаме! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: roumen6   
Дата:   03-06-16 14:44

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/smiley_145813.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: TheCreator   
Дата:   03-06-16 21:33

Не знам при вас дали е така, но когато гледам снимката на компютъра в RAW са едни цветовете (по-хубави според мен) а когато мине през лайтрума (без да правя нищо) и излезе jpeg са други цветовете (по-гадни). Това нормално ли е и има ли как да си запази оригиналните цветове?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: compur   
Дата:   03-06-16 21:47

При мен всичко е както трябва да бъде.

Моля, да прочетете повече за:
1. цветови пространства
2. файлови формати
3. конвертиране

Ако не ви се чете, използвайте търсачката на форума!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: TheCreator   
Дата:   07-06-16 14:06

Става въпрос, че когато гледам снимката е едни цветове, а дори и само като я отворя в фотошопа или лайтрум, цветовете стават по бледи. Без да я записвам в друг формат, само я отварям и си променя цветовете [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Bridge или Lightroom
Автор: MixMike   
Дата:   07-06-16 15:00

Отговора на проблема е т.1 от предишното мнение, но ти ако искаш пак си продължи да питаш.
Съвсем друго е, как точно ще си го решиш! Дали с четене, дали с търсачката на форума и т.н.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »