Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Програмиране на чип M42 - EOS - как?
Автор: bruskov3   
Дата:   26-05-16 14:10

Здравейте, имам един Helios 44M и canon 450D. Купих си преходник с чип, който по принцип трябва да се програмира, за да може да работи коректно и в другите режими на снимане, а не само на Av. Та проблема е, че не мога да го програмирам. Блендата на апарата си стои на 1.4 в всички режими и не мога да я променям по никакъв начин, а за да програмирам чипа трябва да използвам точно нея и да въведа последователност от числа(гледах клипове в интернет). Някой някакви идеи или съвети?

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на чип M42 - EOS - как?
Автор: lamerko   
Дата:   26-05-16 14:16

Не знам за подобно програмиране. Принципно може да се настрои за дължината и максимална бленда. Идеята на този чип е да потвърждава фокуса и тялото да си мисли, че има връзка с обектива. И след като обектива е напълно ръчен, най-подходящия режим е точно с приоритет на блендата.

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на чип M42 - EOS - как?
Автор: bruskov3   
Дата:   26-05-16 14:42

https://youtu.be/lPZv3Jl_R8E

Ето това видео имах предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на чип M42 - EOS - как?
Автор: quazimodo   
Дата:   26-05-16 15:20

Няма вариант да работи в друг режим освен А и М. Не знам кое поколение на чипа си купил, но това, което се програмира в него е максималната бленда на обектива и фокусната дължина. Това се прави, за да се запише правилния екзиф на снимките. Другата възможност е за микронастройка на евентуалният фронт/бек фокус. Би трябвало да са ти дали и упътване с адаптера, в което е описано кое как става.

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на чип M42 - EOS - как?
Автор: bruskov3   
Дата:   26-05-16 15:26

С 2 думи, никаква работа не върши този чип освен да ми дава вярна информация в Екзиф? И няма смисъл да правя каквото и да било?

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на чип M42 - EOS - как?
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   26-05-16 16:29

Този чип ти върши не маловажната работа за потвърждение на фокус. От скоро ползвам такъв и общо взето се справя добре. Aко имаш Magic Lantern може да ползваш други гъдели, като например трап фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Програмиране на чип M42 - EOS - как?
Автор: aldygreen   
Дата:   26-05-16 17:49

bruskov3 написа:

> Здравейте, имам един Helios 44M и canon 450D.
> Купих си преходник с чип, който по
> принцип трябва да се програмира,
> за да може да работи коректно и в
> другите режими на снимане, а не
> само на Av.

Щом си го купил, питай продавача що за чип е сложен на този преходник и дали изобщо се програмира.
Защото чипове разни и с различно програмиране. Петък е време за гатанки.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »