Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Nikon D5500
Автор: boiski   
Дата:   26-05-16 00:51

Здравейте, преди седмица си купих D5500 но за съжаление го взех с кит 18-55. Въпроса ми е ако взема 18-200мм. дали ще работи на моя апарат? Понеже на снимките гледам че обектива е с 10 контактни пинчета, а на апарата имам 8. Това ме интересува за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: Pavlov   
Дата:   26-05-16 07:34

Ще работи, не се притеснявай.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: e-mil   
Дата:   26-05-16 09:43

Ще работи.

Ето ти таблица със съвместимостта на никонските обективи. Изтегли първия екселски файл от страницата!
D-SLR camera and lens compatibility chart


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: boiski   
Дата:   29-05-16 12:01

Има ли някакви онлайн съвети или уроци как да се снима с подобна камера? А дори и да си купя някаква литература, пак не съм на ясно кое ще ми е от полза.
Идеята е да снимам най обикновенни ежедневни неща, но да не съм на ауто режим.
Приемам съвети всякакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: lucky55   
Дата:   29-05-16 12:19

https://www.youtube.com/watch?v=a4ZxEHJ-V00

Това е клип, който просто открих на прима виста. Потърси и ще намериш още.
Започваш да пробваш, приоритет на бленда, приоритет на скорост, и т.н.
Щом си купил D5500, преполагам, че си запознат със зависимостите между бленда, скорост и ИСО. Ако не си, виж в образователната секция.



Публикацията е редактирана (29-05-16 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: mmjm   
Дата:   29-05-16 12:20

https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: steeens   
Дата:   29-05-16 12:40

За какво ти е 18-200? По добре си вземи Тамрон 70-300, много повече възможности ще ти даде. На 200 мм блендата му е 4.5, а не 5.6. От 70 до 120 мм е с бленда 4, а и можеш да снимаш прилично макро с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: HadesPersephone   
Дата:   29-05-16 13:15

boiski написа:

> Има ли някакви онлайн съвети или
> уроци как да се снима с подобна
> камера? А дори и да си купя някаква
> литература, пак не съм на ясно кое
> ще ми е от полза.
> Идеята е да снимам най обикновенни
> ежедневни неща, но да не съм на
> ауто режим.
> Приемам съвети всякакви.

Като за начало линка на Автор: mmjm
Дата: 29-05-16 12:20 и книжката, с която идва апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: boiski   
Дата:   29-05-16 21:38

Благодаря за линковете, ще ги разгледам веднага след като постна това, и да горе долу имам представа от общи понятия и термини. За сега ползвам ръчни настройки с статив само за нощни снимки. но съм си пълен аматцор.
А за обектива оставих един приятел да плати и получи обектив Nikon 18-140mm за 200$ но ще го донесе като се прибере след 2 месеца от щатите...
Мисля, че за мен това е достатъчно. В магазина монтирах същия и за проба и мисля че е супер за ежедневна употреба. по нататък ще си взема 35mm f/1.8

Вчера, а и по рано правих видео на 1080-60p
и със следящ авто' фокус. Снимах детето докато танцуват на едно представяне, но се получава едно размазване на моменти. Подозирам, че може да е от някакво трепване но не ми се вярва. Нещо за да коригирам това, че така прецаквам спомени. Може ли да е от обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: steeens   
Дата:   29-05-16 21:51

Ползвай ръчен фокус при видео, не знам да има друг лек за тоя феномен.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: andrei88   
Дата:   30-05-16 01:37

тайкато от 5 дена съм си наумил да си купувам най - вероятно същия апарат , но с разликата че ще почакам до зимата черния петък да дойде с намаленията хем ще сабера и паричките до тогава :) ... та всички модели на никон от 3000+ до 5000+ имат проблема с фокуса този пролбем се поизчиства на 7000 + серията най - добре 7200 серия или д750/д500 , но там скачаме на други пари и съвсем различен апарат :) като цяло .
Та постояния или следящия авто фокус на никона леко се бъгва като търси лица за момент изпуска лицето и губи фокус това си е дефект на всички никони от моделите който написах по горе .
Като снимащ видео ползвай ръчна настройка , найстина ще е най - добре .
Като цяло апарата е много добър макар да не съм го ползвал изгледах доста ревюта на самия апарат и юсерс гайд .
Добра машинка за стартови фотографи.
Ако знаеш англиски напиши в тубето никон д5500 , но на латиница и ще ти излезнат доста клипове .
Много добър гайд е на Фро знае да снима ако не се бъркам пак на англиски е написано (той е бял мъж с афро прическа няма как да го сбъркаш :) )
М това е с което мога да ти помогна аз :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: boiski   
Дата:   30-05-16 10:15

Да и аз съм се абонирал за клиповете на тоя пудел, хм кофти работа. Мислех си че ще се оправи с по хубав обектив поне. Както и да е и на ръчен фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: andrei88   
Дата:   30-05-16 10:41

няма съвършени неща, но ако искаш нещо почти съвършено Д500 е моделът за теб изчакай черния петък да го намалят на 50% (поне се надявам толкова да са намаленията) и от скромните 2000+ долара ще стани към 1000 и нещо ако има и обектив ще е към 1500 мисля (по мой изчисления ) този апарат много ще ти хареса .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: Emoxide   
Дата:   30-05-16 11:17

Абе какви са тия глупости!
Да очаквате DSLR да следи обекти и лица добре в режим LiveView е граничещо с абсурда. Никой сериозно занимаващ се с видео не би се доверил на възможностите на софтуерни алгоритми за фокусиране, при това с бавните обективи на DSLR.
Въпреки това прилично със следене на обекти и лица във видеото се справят EOS-70D и най-вече EOS-80D на Canon, в комбина с бързите им последно /трето/ поколение STM обективи.
Принципно видео-възможностите са силна страна на безогледалните апарати със сменяеми обективи
като Panasonic LUMIX DMC-GH4 / G7 / GX8 / GX80 или SONY a6300 , a7R II и a7S II ама там става дума за съвсем други пари. Надвишаващи вашите бюджети отделени за фото-техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: Andrei88   
Дата:   30-05-16 11:47

На каноните авто фокуса е добър да ,но д500 е перфектен във всяко отношение по това което съм виждал като реал тест и ревюта .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: boiski   
Дата:   31-05-16 20:59

Само че аз си купих Д5500 и тези констатации с нищо не ми помагат. Няма да си купя друг апарат за още 1500 долара, незнам кви ми ги говориш.
Не съм на ясно с някои неща и ползвам форума по предназначение за да питам.

-Да очаквате DSLR да следи обекти и лица добре в режим LiveView е граничещо с абсурда.

Точно и аз това се чудих, няма ли начин да не снимам видео през визьора а не през дисолея. Може би ако е през визьова ще ми е по лесно да фокусирам ръчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: tziko   
Дата:   31-05-16 21:23

"Точно и аз това се чудих, няма ли начин да не снимам видео през визьора а не през дисолея. Може би ако е през визьова ще ми е по лесно да фокусирам ръчно."

Ти сериозно ли?[smilie18] Имаш ли няква идея за принципа на работа и какво означава абривиатурата ДСЛР?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: bg2014   
Дата:   31-05-16 23:23

Колега, избрал си добър апарат. Не слушай съвети от хора, които са гледали ревюта на различни апарати и правят изводи.
1. Видео се снима САМО през лайф вю. През визьор - НЕ.
2. Прави експерименти в различни режими за фокусиране. Опознай самите режими.
3. Настрой си видео настройките. Има си отделни настройки за видео.
4. Махни екстрата следенето на лица. Тази опция ти бърка автофокуса.
Аз ползвам 5300 и нямам проблеми с видеото. Дори съм изненадан от хубавото видео на слаба светлина. Всичко си е на фокус. Зависи от блендата все пак, но това вероятно вече го знаеш - за фокусната равнина.
Потопи се във фотографията. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Nikon D5500
Автор: VladX   
Дата:   01-06-16 09:07

bg2014, много благодаря за линка, който си оставил. Не че не знам какви са режимите P,S,A,M, но моно често познати ми питат и четно казано страшно много ми е писнало да до обяснявам, дори вече се моля "Дано, дано, не ме попита какво е P,S,A,M"
Сега ще пращам линка и да четат :D
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »