Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: MikeDimit   
Дата:   26-05-16 16:27

С това дълго варио най-много улични портрети да се хванат. Имал съм и имам дълги варио и убийте ме, ако съм ги ползвал и в един промил от снимките. Основно снимам навън градски живот и събития. Ракурса на дългото варио е толкова малък, че се получават едни статични и еднотипни кадри...Ама това си е до вкус. И здрав гръб.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: BXMarkov   
Дата:   26-05-16 16:54

MikeDimit, погледни си снимките според мен най-добрите ти са все над 80мм :))) И никак малко не ги ползваш дългите!

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: colorphoto   
Дата:   26-05-16 21:51

От близо с под 70мм се вцепеняват хората в най-добрия случай или се смущават,а някои се и сърдят.

В днешни дни народа е по-изнервен от ония времена,когато са снимали стрийт с 35мм и 50мм.

Параноята се усеща в погледите на хората доста често.

Сега медиите са психирали масите и всеки се чуди от какво да се чувства със засегнати права и да се агресира.

Е,слава Богу все още има люде,които се усмихват когато ги снимаш!



Публикацията е редактирана (26-05-16 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: Alexstudio   
Дата:   27-05-16 19:06

Четох само първата и последната страница ( в която се говори само за обективи ), но да си кажа мнението за К5IIs с който снимам от 3 години.[shtrak]
Мнението ми е-прекрасно малко тяло, стабилно, водоустойчиво, даващо добра картинка и допустим шум до 1600ISO. Може да се разчита на всякакви условия на него.
Дори в сравнение с К3 имам чувството, че картинката му е по-'пентакска'-ако може така да се каже и дори ако тръгна да продавам една от двете камери се чудя дали да не си оставя К5IIs за бек-ъп + K1 който скоро ще взема. [smile] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: MikeDimit   
Дата:   27-05-16 20:29

BXMarkov
Ти ме уби с правата лопата!
Кои са с над 80 мм?!?
Снимам с китак къс на 500D.Китака дългия го ползвах само за няколко портрета и мисля на тодорова кушия. Дуги обективи доскоро не ползвах на дигитала. Сега имам един тамрон 28-80, ама още му се мъча в късия край.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »