Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon 85mm f1.2L или Sigma 85mm f1.4 EX DG?
Автор: alex070707   
Дата:   24-05-16 16:03

Ами...взех канона, намерих познат със Сигмата и действително е много скучен обектив за мен, сложих ли Канона - пак се влюбих в него! Също така се обадих на няколко сервиза и се оказа, че части има и ще има, просто официалните сервизи на Канон не поддържат спряни от производство обективи (което за мен е абсурдно, но какво да се прави).
Благодаря на всички включили се!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 85mm f1.2L или Sigma 85mm f1.4 EX DG?
Автор: chukov   
Дата:   25-05-16 09:54

Абе честно да ви кажа и 5Д Марк3 да имате пак снимането със странична точка си е приключение. Например с моята 135-ца много често греши на бленда 2 и странична точка

преди имах 70-200 2.7 IS 2 същата работа
Не работят добре тия точки, че на всичкото отгоре говоря и за статичен обект на фиксирано разстояние от мен около 10 например

не мисля, че тяло за толкова пари трябва да се държи по подобен начин по отношение на фокуса.
Дъвкали сме я темата, но си е факт, че е орязана автофокусната система за сметка на скъпите си събратя от 1-ва серия

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 85mm f1.2L или Sigma 85mm f1.4 EX DG?
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-05-16 11:13

Пропускате нещо много важно, което е изяснено и е факт отдавна за 85/1.2, това дето фокусирането му е по-бавно, не е случайно - направено е за да има безкомпромисен фокус и то на 1.2, особено 2-рата версия. Стига да се внимава и да се постави точката правилно и страничните точки работят перфектно. Твърдя го от личен опит с 2-ра версия. И да картинката му е уникална, неповторима и оправдава всички евентуални недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 85mm f1.2L или Sigma 85mm f1.4 EX DG?
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-05-16 12:01

Toва с неточния фокус най-често е проблем на човека ползващ камерата или техническа неизправност. Все пак фазовия фокус е стара и неточна технология, понякога има нужда от калибрация, понякога камерата не е сглобена както трябва и има различна грешка на левите и десните точки, но центъра е ок...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 85mm f1.2L или Sigma 85mm f1.4 EX DG?
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-05-16 23:54

Според мен Канон 1.2 втората версия е неповторим обектив от много години и за момента. Сигмата е не лош бюджетен вариант. Всъшност е най-евтиният 1.4 автофокусен обектив с такива характеристики. Достатъчно остър с не лошо боке/дефокус. Разбира се доста по-пластмасова картинка но и тя е специфична за сигма. Новите свръх остри обективи дори на 1.4 са доста скучни но при повечето такива качеството е безкомпромисно. Много зависи за какво се купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 85mm f1.2L или Sigma 85mm f1.4 EX DG?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-05-16 02:05

Писах ви вече за канон и точността на фокуса. Нови обективи няма да имат грижи. На 10-15 годинки и няколко хиляди сватби зад гърба са се разтропали малко или много а на 1.2 обектив му трябват микрони грешка за да стане мазньоч. За 135/2 важи същото.....Ама това е от 5д мк3 насам. Иначе 5д мк2 дори според Канон не може да фоксуира надеждно с 85/1.2 на бленда 2 например (на 1.2 има шанс) - имаше статия на Канонския сайт когато пуснаха 5д м3 и обясниха какво са ремонтирали.....



Публикацията е редактирана (26-05-16 02:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 85mm f1.2L или Sigma 85mm f1.4 EX DG?
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   26-05-16 07:00

С моя 85mm f/1.2L II нямам никакви проблеми със страничните точки. Е, понякога при по-ниска скорост има неточности, но аз винаги правя по 3-4 кадъра. И не знам за предишните версии, но моят фокусира много бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 85mm f1.2L или Sigma 85mm f1.4 EX DG?
Автор: alex070707   
Дата:   26-05-16 09:59

Аз също ще кажа, че фокусът на първата версия далеч не е толкова бавен, колкото го изкарват всички. Да - няма нищо общо с най-бързите обективи, с които съм работил и със сигурност няма да става за следене на движещи се обекти, особено ако се движът към апарата, но за портрети и дори прост следящ фокус, скоростта е напълно достатъчна и не се усеща видимо бавна.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 85mm f1.2L или Sigma 85mm f1.4 EX DG?
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   02-06-16 18:05

И от мен глас за Канона (2-ра версия).

Преди години, когато един фотограф ми го даде да си поиграя с него за първи път ми каза "фокусът на задния бутон и AF servo, палецът ти да не пада от бутона" Аз слушам, естествено. Брак не е като да нямам, но е относително малко (по-малко от любимия 85/1,8. От една друга американска кака прихванах да снимам на много високи скорости с този обектив и на 1/3 стоп затворена - над 1/1000s (това понякога го забравям, особено като надъня ИСО-то. Не префокусирам никога.

Хубавият обектив като хубава жена - такива без каприз няма :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »