Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пътуване до Венеция с кола
Автор: ipolit   
Дата:   29-04-16 09:47

Здравейте,
имам резервация за 5 дни от 18 до 23 юни на един къмпинг до Венеция. Ще пътувам с кола и търся съвети за пътуването, както и за разни интересни места за посещение и снимане около Венеция. Ще се опитам да направя едно списъче с въпроси, чиито отговори ме вълнуват:

Пътуване
1. Ще пътувам с кола от В. Търново до Венеция. Разстоянието е около 1350 км и не ми се ще да го вземам наведнъж. Искам да пренощуваме някъде по средата, като на картата ми се струва, че Белград е някъде там. Дайте съвети за някое място в Сърбия около Белград, което е готино и може да се изкара един следобед и една вечер приятно.
2. Как стои въпросът с преминаването през Сърбия само с лична карта, че гледам, че паспортът ми изтича, пък жената въобще няма.
3. Имате ли идея какви такси се плащат през Сърбия, Хърватска, Словения и Италия
4. Има ли газ станции в тези държави и същите ли са накрайниците за зареждане като в България.

Венеция
Къмпингът е на около 40 км от града

https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/baah9245.JPG


https://lh3.googleusercontent.com/-OSm7jczJ2U0/Vr2JRSAEBKI/AAAAAAAALxg/R98m7P7SMew/s505-Ic42/venice.

и се пътува с автобус до края на това полуостровче, а после с корабче. Дневните карти за корабчетата са доста скъпи.
1. Какъв е най-добрия начин за пътуване с тия корабчета, щото дневната карта май е 30 евро на човек.
2. Освен всеизвестните забележителности из Венеция, какви интересни места има за посещение по островите наоколо.
3. Понеже ще стоим 5-6 дни, какви интересни места има за посещение в радиус от 50-60 км с кола.

Всичко друго интересно, което се сещате.

Мерси предварително


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: bairi100   
Дата:   29-04-16 10:16

Иди,виж и повече не се занимавай с глупости!Пътят те смазва.Там попадаш в няква пренаселена обществена тоалетна...

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: hotsnail   
Дата:   29-04-16 10:43

Мен много ми хареса Венеция ама Декември - нямаше много хора, не беше горещо. Културното наследство там е невероятно. И а места дето готвят хубаво. С кола ходих и не е лошо. Много е скъпо сравнено с нашия стандарт.

Белград ако не сте ходили е интересно място не само за един следобед. Има много неща за гледане - красив стар цетър, мостовете и реката, има готин край речен парк,

Преди година се минаваше само с ЛК през Сърбия ама може би някой с по-пресни впечатления не е зле да се включи. Сигурно има и официална информация. Потърси.

Сърбия, Хърватска и Италия са с такси на магистралите. Словения е с винетка и е важно да я купиш на границата, че глобите са големи. От изток на запад таксите за магистралите прогресивно се вдигат. Сърбия беше добре, Хърватска малко скъпо в Италия ще оставиш 20-30 евро в едната посока. Но и качеството на магистралите нараства на запад видимо. В Хърватска и Италия май може без пари по 1-во класни пътища да минеш избягвайки магистралите. Не съм го правил но май има тая възможност.

За газта нямам идея

Скъпо си е във Венеция всичко.

Може би има пакети за транспорта някакви, но не ги знам - три дни за двама или нещо подобно.

Във Венеция без островите има материал за гледане за около седмица поне така набързо....а ако и ще снимаш....има интересни галерии освен историческите неща. Самите улици и архитектура и разни забавления като гондоли, обиколки на разни обекти....аз за три дни огледах доста но и доста съзнателно пропуснах

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: neposlushko   
Дата:   29-04-16 10:45

Здравей

по точките както следва

1. 1350 км не са много ... но въпрос на гледна точка [smile] ... за жалост не съм запознат с хотелите по Сърбия

2. Имаме спогодба със сърбите ... само с лична карта можете да си минете без абсолютно никакви проблеми

3.За Сърбия общо максимално ще ти струва 13,50 Евро ... за другите страни нямам актуална информация

4.Несъм виждал някой да зарежда газ ... но не е невъзможно специално в Сърбия мисля ...

Това е от мен ... приятно изкарване [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   29-04-16 10:53

Приятел много зависи с каква кола си, ако си със "стар" и удобен мерцедес примерно, може да е удоволствие, така че щом си решил навярно можеш да разчиташ на собствените си сили и колата, може да бъде много приятно.

По горе колегите ти казаха, да не се притесняваш за паспорти, а относно хотелите ще видиш че са точни хората, независимо къде отседнеш.

Таксите са си такси, ще разбереш в движение, все пак се информирай.

Най-важното да не вали, тъй като това прави доста по трудно пътуването.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: vkk1   
Дата:   29-04-16 11:02

Изобщо не си струва да си губиш времето в Сърбия, давай на един дъх до Италия, 1300км не са нищо, аз съм го взимал това разстояние без проблем с дете на 3 години, т.е. спиране през 2 часа най-много.
Естествено зависи от колата, ако си с Голф, може и да се озориш [smile]
Задължително си направи една карта към СБА или подобна компания за чужбина, че недай Боже нещо стане с колата, машина е все пак, ще загазиш много здраво.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: da.fo   
Дата:   29-04-16 11:40

До Италия има газ и накрайниците са същите.
В Белград има една улица само с кръчми(забравих и името) но всеки таксиджия ще те заведе. Страхотна вечер си изкарахме там - музика на живо, вкусна и качествена храна и прекрасно бяло вино ;)
Нощувка в Белград имахме в един апартамент чрез Букинг, сносна цена, луксозна обстановка, добра локация.

Леко и безаварийно пътуване !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: ludiakolio   
Дата:   29-04-16 11:42

Пътят се взима и за един ден.В Сърбия много стриктно спазвай ограничения и ако те спрат пускай сръбско радио.С нормално каране тръгваш към 5ч ситрин и към 23ч си във Венеция 24 часа предполагам на 40км.Около 18ч ще минеш през Загреб, страхотно място за евентуална почивка вечер.Хостел баш на центъра с всичко нормално нужно е около 25 евро на човек, платения паркинг в центъра излиза окол 7 евро на вечер,около 25 евро в Италия за сверка.Хърватите са много дружелюбни към нас,обменяш 50 евро,около 350 куни за там.До 200 хостела,за около 100 обилно хапване като да не повярваш и другите 50 куни сутринта за паркинга.



Публикацията е редактирана (29-04-16 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: novi4ok   
Дата:   29-04-16 12:10

Последните няколко години играя този филм всяко лято. Обобщено:
Не пътувай за един ден. Аз спирам във Виена за ден-два или в Будапеща - кеф, релакс и не усещаш как си го минал. Южният марширут не си струва разходите. Белград... хубав е. Но не е средата на марширута, ако спреш там после пак ще се озориш. Пътните такси са си каквито са - не ги смятай, все едно, ще трябва да ги платиш.
Италия - само по магистралите. Другите пътища са чудесни, но така направени, че ще пътуваш два пъти по-дълго. Венеция е чудесна, но скъпа - по-добре яж и харчи по селцата наоколо, те почти преливат едно в друго. Отиди до Мурано, Падуа и Верона.
Приятно прекарване.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: m.djorov   
Дата:   29-04-16 12:22

Миналото лято пътувахме до Италия, малко по-далеч от Венеция. Избрахме да спим в Хърватска - на отиване в хотел в Загреб, на връщане в пансион в Славонски брод. Пансиона в интерес на истината беше със стаи по-големи от 4* хотел в Италия и беше по-добре :) Според мен е по-добре от Сърбия, пък и до Белград не е толкова много пътуването, може и по-далеч да стигнеш :)
Имаш пътни такси в Сърбия и Хърватска по магистралите. В Словения е винетка - веднага след границата има будка за купуване. Ние си взехме 1-седмична, която ни стигна и за отиване и връщане. Хубаво е да не "забравиш" да си я вземеш, защото после имат камери на входовете на магистралите и видях и полицаи, които спираха. В Италия също има такси по магистралата, но може да минеш по странични пътища, през селцата и тогава ще избегнеш таксата, но времето за пътуване ще ти се увеличи.
Най-евтина таксата беше в Сърбия, може да плащаш в евро. За съжаление не помня грам цените, но пък из нета има достатъчно сайтове където може да видиш отделните такси колко ще ти струват. В Хърватска може да плащаш и с евро и с куни. На нас в един ресторан ни върнаха куни, та ги използвахме за таксите на отиване и връщане. Таксата то Загреб до границата беше много малка - 1-2 евра.

През Сърбия може само с лична карта, ако минаваш транзит. Ако ще оставаш да спиш, не мога да кажа тогава какво се случва. Може и паспорт да искат тогава.

Ако сядате някъде по заведения в Италия имай предвид няколко неща - обичат да ти слагат разни хлебчета, вина без да си ги поръчал. Това не е комплимент от заведението, слагат ти го в сметката, ако не го откажеш и им кажеш да го махнат.

Също така имат такса обслужване вместо бакшиш. Колкото човека седнат, дори и малки деца - слагат тази такса. Във Венеция е най-голяма - може да стигне до 7 евро на човек, спрямо заведението. Ние в една пицария ни сложиха по 5. До колкото знам само в Рим е забранена тази такса и там ако тия сложат - им правиш проблеми.

Виж и как седи въпроса с пътуващите от/към Турция. Че ние на отиване попаднахме на някаква вълна от връщащи се - празник ли имаха, почивка ли, но висяхме по границите с часове. На сръбската около 2 часа, после Сърбия/Хърватска - 6 часа, нещо хърватите бавиха работата и стана мазало.



Публикацията е редактирана (29-04-16 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: SLR   
Дата:   29-04-16 15:08

Прочетеното до тук ме кара да си хвана самолета[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: vkk1   
Дата:   29-04-16 15:26

... и да се оглеждам 2 часа за чалмари ... не мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: ipolit   
Дата:   29-04-16 16:37

Благодаря за съветите.
Аз пътя много не го мисля като разход, обаче това, което чета за Венеция ми е по-притеснително.
Иначе жената има клаустрофобия и не може със самолет. Колата ми не е удобна за дълги пътувания и затова не искам да карам цялото разстояние. Не че и 700 км за един ден са малко.
А я кажете дали може да се влиза и снима във "Флориан", че съм и обещал да я водя там, но това, което виждам е само отвън. Няма хора вътре.



Публикацията е редактирана (29-04-16 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: boni   
Дата:   29-04-16 17:02

Отскачам редовно до Венеция:) Любим ми е, особено обичам да се разхождам по малките улички извън туристическия маршрут. Пътя се взема на един път без грижи, но аз съм свикнал:) До Флоренция съм ходил на един път, а е доста по-далеч. Случвало ми се е да тръгна сутринта от София, късния следобед снимам предсватбена сесия в Залцбург, а на следващия ден сватба в Базел, Швейцария.

Повечето неща са ти ги казали - газ има навсякъде, дори и в Австрия, а за Сърбия, Словения и Италия да не говорим, но в Сърбия зареждай САМО на големите вериги - ОМВ/ЕКО . Не си прави експерименти с други бензиностанции в никакъв случай:))
В Италия може да се наложи да си зареждаш сам, вечер има бензиностанции без хора, зареждаш и плащаш автоматично с карта.
Като си във Венеция, отскочи и до Верона, струва си. Падуа не особено.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: radomarinov   
Дата:   30-04-16 01:30

Пътувал съм го няколко пъти, най-голямата греда е да тръгнеш последната събота на август. Тогава всичкото гастарбайтер се изнася на запад и опашките по границите са ужасни. От Търново гони Загреб или поне Славонски брод. Може и да не резервираш предварително, в Буукинг излизат оферти в последната минута, ако не е супер сезон. Така ще пристигнеш по-рано във Венеция и няма да се настаняваш по нощите- имай предвид, че в Италия често има задръствания по магистралите и може да не ти излязат сметките във времето. За винетките в Словения внимавай- струва 15 евро, ама ако те хванат глобата е май 300 евро. Както казва Бони има страхотни места извън туристическите маршрути, например Виа Гарибалди и районът около нея- особено сутрин, когато отварят магазините и кафенетата. Ами това е- да си изкарате страхотно[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: asahi   
Дата:   30-04-16 02:27

Загреб е удобен за междинно кацане.
В Италия в събота и неделя бензиностанциите са на самообслужване, но газ не можеш да заредиш. Прави си тази сметка.
Не влизай с колата във Венеция - ще загубиш време и пари. С влака до гара Венеция Санта Лучия е перфектно. На отиване дори може без билет ако не мине кондуктора.
Вземи си статив за нощни снимки.
Зареди карта н аИталия в навигацията.
От този сайт можеш да си букваш места за спане. Излиза изгодно.

Триест е ба ти тъпия град [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: jino   
Дата:   30-04-16 08:37

Автор: asahi
Дата: 30-04-16 02:27


Триест е ба ти тъпия град [smilie23]

Е ба ти нелепото изказване.

Всъщност ако с Казълнък [smile] го сравняваш може.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: asahi   
Дата:   01-05-16 00:17

Ти да не си от Триест, та реагираш болезнено?
Аз съм го намерил за тъп. Ако за теб не е никой няма да ти го оспори.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: jino   
Дата:   01-05-16 08:02

Автор: asahi
Дата: 01-05-16 00:17
[smilie25]
Що болезнено бе Асахи, къде видя болка в думите ми.
Разбира се че не е тъп град Триест.
Трст е старата столица на Словения има много история в него човече.
Триест е много красив град с много история и много интересни нещо които можеш да видиш в него и наоколо.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: jino   
Дата:   01-05-16 08:05

Както и Казълнък разбира се, всеки от тях е красив по своему и не е тъп.
А те да не си случайно от Казълнък та реагираш така болезнено.[beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: Han_Solo   
Дата:   01-05-16 08:43

София - Загреб се прави спокойно с кола за един ден, като всичко зависи от границите, минавал съм го доста бързо а съм отвисявал и ден и половина. Иначе лично аз предпочитам и да разглеждам по време на пътуването местните забележителности и да се отбивам тук там. Ако се мине на такъв вариант например може да се мине по крайдунавския път който е много красив и да се спре близо до Белград в Смедерево, където също съм нощувал. Лично аз предпочитам да проверявам в онлайн резервационните системи и като намеря мястото което ми харесва да му издиря контактите и да си говоря лично с хотелите, и те са доволни защото сайтовете от рода на Букинг им взимат такса за всяка осигурена нощувка

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: stefancho   
Дата:   02-05-16 23:22

За маршрути, изчисляване на пътни такси, разходи за гориво и трафик информация - това е сайта:

http://www.viamichelin.com/




Публикацията е редактирана (02-05-16 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: EvaJor   
Дата:   02-05-16 23:45

От този сайт може да си купиш карти за вапоретките, важат и до околните острови- Мурано, Бурано и Лидо, както и до Местре.
Всъщност, цените в Местре са напълно поносими.
Ако решиш да посещаваш музеи-има различни комбинации -пак от сайта, като най-изгодни са посещенията сутрин по-рано и късно следобед.

http://www.veniceconnected.com/betaMaps/?lang=2



Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: J0R0   
Дата:   03-05-16 11:02

1400 км можеш да ги вземеш наведнъж, обаче ще си скапан, а и ще имаш едно скъпо спане в Италия.
По-добрия вариант е с междинно преспиване, но не в Белград, защото е далеч от Венеция.
Приближи се максимално - Загреб или Любляна. На следващия ден си за два три часа във Венеция.

Целия маршрут можеш да преминеш с лична карта.
Газ има навсякъде. От Ниш нататък са само магистрали.
Таксите по пътищата са по 10-15 евро за всяка държава. Словения е с винетка, гледай да не забравиш, имат електронно отчитане.

На място се ориентирай с какво ще влизаш във Венеция. Паркингът е 25 евро на ден, тъй че може би по-добре с влакче или автобус.
Във влака на отиване имаш право да си купиш билет от кондуктора. Ако не мине, то си е за негова сметка. Обикновено не минава.

Лично на мен Венеция не ми хареса особено, огромно Илиянци, малко по-лъскаво, със същите китайски стоки. Лудница. След първото WOW, всички катедрали и канали почват да ти се виждат еднакви. Музеите са много скъпи. Храната също, но има пица и бира на крак, със съвсем нормални цени. На вкус не се различават от тия в ресторанта, само дето трябва да ги ядеш на някоя пейка :)
Прес-карти не вървят във Венеция, за разлика от Виченца, Падуа и други градчета във вътрешността.

Непременно иди до островите - Мурано и Бурано. Много са красиви, много фотографски. Пак има катедрали и канали, но е много по-човешко от Венеция.

Иди до Падуа (40 км) - хубаво е.
Разходи се из малките селца в околията, приятни и човешки са.
(Споделям мнението на Асахи, че Триест е най-скапания град, който посетихме, нек`ва балканска сган - сърби, албанци, българи, тарикати. Нетолерантни шофьори, единственото място дето масово свирят с клаксоните и се засичат - няма нищо общо с останалата Италия)

Ето ти един пътепис - фотопис от миналото лято, може да те ориентира.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Венеция с кола
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   03-05-16 12:04

Този маршрут съм го минавал десетина пъти с кола и деца. Венеция ми е едно от любимите места. Минавал съм го и на веднъж, но на другите спътници им идва в повече. Хубаво е да се спи в началото на Словения има хотелчета много, с кокетни барове и ресторанти. В Хърватска НЕ ЗАРЕЖДАЙ гориво, скъпо е и почти няма газ, пълниш двата резарвара в Сърбия. За Венеция ти трябват поне два дни за да и усетиш прелестите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »