Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: photoninja   
Дата:   27-04-16 13:02

Колегите,
Пимогнете с мнения по въпроса кой от двата модела да си взема, моля!
Искам да уточня, че става въпрос за по-малките им версии като дисплей, т.е. не гледам версиите Plus и Edge!
До сега съм имал стари модели и от двете ОС, но сега вече нещата стоят по друг начин... Жена ми има новия iPhone SE и е супер, далеч по-фобре от моя Samsung Galaxy S3 и S4 и като снимки и като общ перформънс, но нейния модел ми малее в ръката и зя това се колебая за малко по-големите, но и не най-големите варианти :)
Та на кратко дайте своите препоръки, като не превръщате темата във война на марките или операционните системи. Става въпрос за производителност като цяло, бързина, удобство и не на последно място снимки в случаите, когато дслр-а не е с мен!

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: jigsaw   
Дата:   27-04-16 13:16

След два скъпи андроида, това няма да се случи отново при мен. Проблема с андроид базиранте телефони,практически е неспасяем, заради нескопосаната Linux дистрибуция, с каквото на практика работи всеки андроид. "Желязото" на андроида и OS-а са универсални, това е проблем от най-ниско ниво. "Желязото" и OS-a при iPhone са профилирани. Това са принципните неща с тези телефони. iPhone е дразнещо скъп, но работещ. Андроида работи както прецени, но пък е по-достъпен като пари. Въпрос на приоритети. Ако аз трябваше да правя този избор сега, щях да избера iPhone.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   27-04-16 13:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: lamerko   
Дата:   27-04-16 13:24

Доста глупости...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   27-04-16 13:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: photoninja   
Дата:   27-04-16 13:27

Моя опит с Андроид е също болезнен. И с двата S3 и S4 имам проблеми. При единия навигацията или по-скоро GPS-а не сработва добре, дори при сменен няколко пъти РОМ различни дистрибуции.., а при другия проблема е в зареждането. Не знам буксата ли е, софтуерно нещо ли е, но през определен период от няколко месеца се налага да сменям зарядното с ново, оригинално, че да се зарежда нормално....и така до следващия път. Проблемите с рестартирането или изключването от самосебе си въобще не ги споменавам, приел съм ги за даденост просто...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   27-04-16 13:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: kiten   
Дата:   27-04-16 13:35

Още един глас за самунга и андроид системата. И твърдо против ябълката основните ми доводи че иска оригинални зарядни и кабел за пренос на данни. Освен това дисплея му и камерата му е доста по-зле сравнен със самсунга а и цената му е висока.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: photoninja   
Дата:   27-04-16 13:36

За сега клоня към iPhon-a, струва ми се по-надежден от към софтуер, проблем би било колко е крехък и нежен тоя телефон... Причината поради, която гледам Samsung S7 e че е с доста добра камера, гледах снимки в нета и се оказа, че се справя много добре, в някой ситуации дори заместител на безогледалка с добра оптика...но да не разлайвам кучетата :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sayman   
Дата:   27-04-16 13:36

Със сигурност бих избрал Galaxy S7. Предпочитам свободата и да мога да правя каквото си поискам, а не каквото са ми позволили от Aple. iPhone работел безотказно ... добре е това, но защо е така? Защото са му орязали доста важни екстри и от хардуера и от софтуера. Нямаш пълнофункционален Bluetooth, намаш NFC, нямаш IR, не можеш да четеш доста файлове ... с две думи си орязан стабилно за връзка с останалия свят като комуникация.
Аз лично не харесвам тази политика на рестрикции ...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-04-16 13:48

Не виждам каква е причината да се чудиш.S7 e по-доброто устройство във всяко едно отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: photoninja   
Дата:   27-04-16 13:59

Ами недоверието ми вече към Самсунг и изобщо андроид според злочестия ми опит/късмет е причината поради, която се чудя. Има и нещо друго - андроид е доста по-лаком на ресурси спрямо iOS.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   27-04-16 14:30

HTC One M8/M9

Безупречна работа ! Успех ;)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Pac   
Дата:   27-04-16 14:47

Като операционни системи за мен iOS > Windows > Android.
Като добри налични приложения iOS > Android >> Windows.
Като разнообразие от безплатни приложения Android > iOS > Windows.
Интуитивност и стил на интефейса Windows > iOS > Android.

Аз в момента ползвам Lumia 650 и доста си я харесвам. Преди съм имал и Lumia 920. Много съм доволен от уиндоуса като операционна система, но липсата на приложения е доста неприятна понякога.
Имал съм и 3 Андроида, между които HTC One X. Мисля, че никога повече няма да си купя Андроид. С iOS съм работил служебно и е железен, не нещо не ми се дават 1000+ лв за телефон.



Публикацията е редактирана (27-04-16 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: kosiobg   
Дата:   27-04-16 14:50

Нека само да се отбележи, че сравнявате телефони от различни години
6S е от миналта година 2015, September
S7 е от тази. 2016, March

Уви не мога да кажа кой е по добър тъй като ползвам iPhone от 3G модела насам и никога не съм ползвал Android.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: dikimee   
Дата:   27-04-16 14:56

Samsung Galaxy S7. Apple е умираща компания, но със страхотна инерция, та на много хора не им се вярва, но е факт. Който се интересува от тия неща знае. А пък Samsung само по-добри стават. S3, S4 са имали проблеми, но това е преди 3 години. Сега е съвсем друга ситуацията.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: uzsree   
Дата:   27-04-16 14:57

Един глас за 6s. Удобно се държи, размера е отличен за четене и игри. След него 5s ми е малък като детска играчка.
Ако можеш да си позволиш 6s и не те дразнят някои ограничения на iOS (качване на снмки и музика само през iTunes) не се замисляй.

Кабели работещи има и китайски и други, например на Амазон (Amazon basics) кабелите работят безпроблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: steeens   
Дата:   27-04-16 15:00

https://www.youtube.com/watch?v=DpsyGweP5so
[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: kosiobg   
Дата:   27-04-16 15:02

Относно качването на снимки и музика може да се прави безжично като пуснете iTunes и телефона в една wifi мрежа.

Кабелите за толкова години нито веднъж не съм имал проблем с тях.
Има много MFI и други кабели които си работят без проблем.
Снимките се свалят автоматично на PC от iCloud (стига да се го активирали)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: steeens   
Дата:   27-04-16 15:09

Кой обича кола?

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: chill   
Дата:   27-04-16 15:21

S7 - f/1.7 [cool]
i6 - f/2.2 [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: ranopile   
Дата:   27-04-16 16:14

6s

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Lycan   
Дата:   27-04-16 16:31

6s, разбира се.. иска ли питане?
Нагледах на тъжни андроид потребители. Не мога да разбера защо продължават да си купуват същите. Някои хора дори два пъти годишно.. iPhone се сменя през 2 години че и повече [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-04-16 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-04-16 16:32

От 2 години съм със Самсунг Ноут 3. Не е забивал нито веднъж. Досега не се е налагало и да го рестартирам. Не съм имал никакви проблеми и със зарядно, кабели и батерия /още е с оригиналната/. Никога не е рутван. Качвам само официални обновления на фърмуера и софтуера от Самсунг. Не знам какво ги правите вашите андроиди и Самсунги. Абсолютно всичко върви гладко и мазно - включително и Екселски таблици примерно. Синът ми е компютърен специалист и програмист и не ще и да чува за Айфони, Макове и всякакви Айсиктири.
А за снимки - не ме мързи да влача постоянно един Панасоник LX100...
Горното го написах от телефона.



Публикацията е редактирана (27-04-16 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: dimidumi   
Дата:   27-04-16 16:49

Разни проби на кастъм РОМ Андроид, не гарантират стабилна работа, а само забавление и губене на време, според мен, пробвал съм какви ли не дистрибуции на разни китайски и корейски телефони :) . Последният ми Samsung S5 e модел SM-G900F - 16гб+64гб микро сд, работейки само със стоковия си РОМ , никога не е правил никакви проблеми, работи много стабилно и бързо, батерията му кара 3-4 дни, зависи от използването, може и за ден да я изтощиш [smilie5] . Предполагам и по-новите S6 & S7 няма да са по-зле...за Ябълките, много пари за не чак толкова много екстри, а има доста ограничения, ами гледай параметрите и сравнявай! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: tziko   
Дата:   27-04-16 17:05

Като чуя, че някой е фен на Apple, изпадам в умиление.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: smilen_k   
Дата:   27-04-16 17:19

Значи какво е моето виждане на нещата,след дългогодишен опит в сверата на телекомуникациите.
Първо-важни са твоите приоритети!
Значи като цяло Андроида не е това което беше, след S5 нещата се подобриха доста, камерата е уникална, уникални функции и много добра производителност. Айфона също не е лош,също много добра производителност, по лоша камера от на S7, и по слаба батерия.

Пак казвам важни са твоите приоритети, аз примерно ползвам S5 и за година и половина не ми е забил нито веднъж, тука вече има зависимост от това за кой пазар е произведен,моя е купен от Англия,но след него нещата са коренно различни.

За потребителите на iOS- не си мислете че ОС е толкова непоклатима, виждал съм хиляди брикнати Айфони, и доста бройки съм приел за сервиз. Работата на телефона зависи до голяма степен от приложенията които ползвате, при Apple има строг контрол и бъгаво приложение няма как да инсталирате, всичко работи коректно.

За потребителие на Андроид- спрете да си омазвате телефоните с милионите боклуци в Гугъл магазина. Приложения от типа: За удължаване живота на батерията, за почистване на телефона, разни малоумни антивирусни и т.н. само омазват телефона ви, а не го карат да работи по-добре.


И като за финал ще кажа, не сравнявайте андроид телефон от 100 лева с Iphone, просто няма как да стане, сравнявайте телефоните в същия ценови клас. Примерно S7 със 6S. При това сравнение ябълчицата остава да догонва корейците и то не по един показател: Камера, батерия, производителност, работа, екстри, приложения и т.н., в нета има доста тестове,бенчмаркове и др.

Това е от мен, мисли главно за твоите приоритети и какво теб би те радвало, всичко друго е търкане на клавиатурата[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: NNT   
Дата:   27-04-16 17:44

Самсунг и андроид бяха нестабилни и пластмасови. Това вече не е така!
Имал съм 3 айфона и надали някога ще взема отново - Апъл не мърдат на никъде като иновация, а цените им растат. Дори и да направят революция някаква(малко вероятно), цената ще е шизофренично висока - в пъти над това, което реално заслужава.
Взех S7 Edge веднага като излезе, топъл още беше и не мога да му намеря кусур. Нито като изработка, нито като софтуер. Корейците изчистиха интерефейса и bloatware-a; работи гладко, бързо и изглежда страхотно като изработка и материали. Бижу е. Гугъл имат толкова сървизи, които цял свят ползва нон-стоп и не са глезотии, а важни услуги. Апъл какво имат? iTunes? LoL! Разчитат на стари лаври, суета и инерция, както някой спомена по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: batsali   
Дата:   27-04-16 18:18

Който иска да има компютър в джоба - Андроид, който иска да има телефон - iOS.

Аз лично пари за ябълка никога не бих дал.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   27-04-16 18:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: nice2mitiu   
Дата:   27-04-16 19:38

Само да добавя - Galaxy S7 снима DNG RAW без допълнителни проложения....

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Sassho   
Дата:   27-04-16 20:45

>>>>>>>iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?<<<<<<<

Съдейки по въпроса - вземи си Айфон, понеже е лъскав [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-04-16 22:54

Визуално SGS S6, пък и S7 (не edge-a) все повече се доближават до дизайна на iPhone 6s или обратно, та не може да се каже вече кой кого копира. За мен от посочените два Samsung S7 е по-добрия избор, най-вече заради водоустойчивостта и добрата камера, която са вложили. Исках да си взема S7 edge-моделът, защото ми харесва визуално повече, но ми попадна по-добра и изгодна оферта за iPhone 6s и сега съм с него, за пръв път с iOS след последния iPhone 3G, който имах преди 7-години... Сега и при iOS много неща са се променили, та в крайна сметка смятам, че и двата бранда имат своя напредък и положителни стрaни, ..та както един приятел и съфорумец казва Samsung или iPhone - това са вариантите...за кой - кой е въпрос на личен избор и приоритети [smilie3] Аз съм доволен от iPhone 6s, но ако бях намерил за същите пари SGS S7 сигурно щях да съм не по-малко щастлив, но уви... И в крайна сметка това са просто телефони, устройства...след 6 месеца други са по-нови и мощни, след още 6 още по...и така нататък...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: gchokov   
Дата:   28-04-16 07:46

iPhone, освен ако не ти се губи време с неща, които трябва да работят по принцип но трябва или да ги ръчкаш, или да четеш как стават. Android-a с времето става по-бавен заради .. самата ОС и милионите приложения с ниско качество [cool]
Пари за Андройд не бих дал никога.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: MaxDim   
Дата:   28-04-16 08:16

Проблемът на телефоните с Андроид е, че са много. Производителите вадят по 10-тина модела на година, като повечето са бюджетни, съответно без или с много малко поддръжка след това. Пълни са с бъгове и хардуерни проблеми. Освен това андроида изисква да имаш знания, не мога да ви кажа колко пъти е трябвало да оправям разни каши по телефоните на хората, а лично аз съм инсталирал хиляди пъти ромове, но на мен ми е интересно. Макар че взе да ми писва и бих минал на windows phone, но те пък оплескаха нещата тази година.

Предполагам, че за ало-ало и снимки, който и да избереш, няма да сбъркаш. Прочети и 6S vs S7 ревюта, там най-добре ще ти покажат плюсовете и минусите на двата телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-04-16 12:23

Само да допълня, че и моя S3 neo (модел 2014-та година) и на жената същия - нейния със стоков ром, моя с къстъм, също имат проблем с локацията (GPS), сега и двата ги продавам на колеги, които не ползват навигация...и минахме на iPhone 6s и 5s.

ПП: Забравих да кажа, че проблеми никакви нямаме с iPhon-ите, но е вярно това дето някой по-горе каза, че iOS е ограничена от към функции ОС, даже само визуално ако щеш...малко са прекалили с рестрикциите за юзър къстъмизация. Android е по-юзър френдли ОС, но пък явно по-податлива на омазване от страна на потребителите незнаейки точно какво правят...



Публикацията е редактирана (28-04-16 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sayman   
Дата:   28-04-16 15:56

PhotoBo, така е. Орязана е за да е стабилна и да не може да се омаже толкова лесно, като целта още първоначално е била това да е бизнес телефон.Това в повечето случай са хора, които не им трябва да ръчкат много из телфона. Трябва им ало-ало, мейл, камера и толкоз.

Само че в днешно време iPhone отдавна вече не е престиж и бизнес телефон. Всяко хлапе в метрото е поне с 5-ца и 90% от тях вече знаят как да си брикнат успешно телефона.

Андроида от друга страна започна да бъде много по-стабилен сравнен с версиите от преди 3 години. Нямат вече нищо общо.

Не робувам на марки и за това ми е странно как Aplle юзърите са толкова докачливи. Запалени фенове са ми обяснявали как iOS е много интуитивен и лесен за работа [smilie11] и в същото време работят с телефона с две ръце, защото софтуерния back button е на "най-удобното възможно място" горе в ляво ... е адски е кофти.

The soft "back button" in apps: Often this is located on the top left of the screen. It's unreachable with a single right-hand use of the phone unless you play in the NBA.

Както някой каза ... "Ако искаш ало-ало и фейсбук - iphone. Ако искаш и всичко останало - Android"

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sakuraki   
Дата:   28-04-16 17:15

Имам у нас Iphone 6s и самсунг s6 edge, като самсунга го имам от 1г някъде и до момента не е забил един път и работи светкавично. Камера, дисплей, батерия по - всичко съм много по-доволен от самсунга. Нещо, което ме дразни в ябълката е, че телефона има супер малко обхват на безжичната връзка, беше изпратен да го погледнат, но според тях нямало проблем. С ръкавици също имам проблем с него и не хваща всеки път [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-04-16 17:17

Така е, това с бек бутона е някаква шега, особено на големите по екран модели като моя 6с, да не говорим за плюс версиите...[smilie23]
Аз винаги съм се чудил каква е тази секта iPhone и защо хората притежатели на марката се изказват така ревностно за телефона си, сякаш са акционери в Apple. [smilie3]
За мен в момента се явява не лош вариант този телефон, щом няма проблеми и всичко работи гладко, но приоритета както казах бее по-ниската цена от тази на желания от мен SGS S7 edge.
Има обаче нещо друго, което искам да споделя като лично наблюдение от приятели и познати, които имам и работят в сферата на компютрите, програмирането или дори redhat master-и - всички до един ползват телекомуникационни продукти на ябълката! Защо е така не знам?! Може би от фенщина, може би комплексарщина, вярват си, че са бизнес (в превод - работещи) хора с възможности или просто оценяват iOS-базираните у-ва...не знам реално, но аз реших да се доверя на чуждия избор в тяхно лице като успели и разбиращи от подобни неща хора...и цената още веднъж. Това го казвам във връзка, че по-горе един човек каза, че сина му е програмист и не ще и да чуе за iPhone. Мен лично ми е все тая [smilie3] Живи и здрави да сме, това са само телефони - средства за комуникация, развлечение и улесняващи живота ни до някъде... Най-много се възхищавам на маркетинга как е успял да зомбира така хората...и бедни и богати, ефекта уау е постигнат [smilie5]

Виж да спорим за камери Канон с/у Никон ми е много по-интересно [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-04-16 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: ZED   
Дата:   28-04-16 17:31

Не съм привърженик на честата смяна на телефони и за това от 1995г. съм имал 5-6 бр. Последният, който взех е Samsung S6 edge и смятам че за момента по-добро на пазара няма/S7 ми е прекалено голям /. Красив и много френдли направен. Абе кеф е да си го ползваш.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: MarinY   
Дата:   28-04-16 18:20

Няма значение какво харесвате, предпочитате или ви е "единствено верният отговор". Просто спрете да смятате и обявявате другия отбор за глупаци. Агресивноста и обиждането не прави мнението ви по-убедително.

В България обичаме да човъркаме и "оправяме" готовата и работеща продукция. Обичаме да сме от отборът на минаващите, не минатите. Да не си платим за съответната програма, защото това не е кражба, а просто "взимане за ползване".

Та, ако не бъзикаме Андроидите, те работят безпроблемно.
Ако не искаме да крадем програми и да "персонализираме" чрез разбиване на софтуеъра, Айфонът е интуитивен и железен.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-04-16 20:36

Ехе чакай и аз да се запиша :D
За мен Samsung и IPhone са двата лидера на пазара и са най доброто което може да се купи. Те наливат най много пари за разработки и технологии и е факт,това са двете най продавани марки в света, като Samsung води класациите! Изборът е личен както дали да е Никон или Канон и Мерцедес или БМВ! Аз лично предпочитам Samsung по ред причини за мен! До скоро ползвах Samsung S4 в продължение на 2г и половина и никога не съм имал проблем, сега е при майка ми продалжава да си работи добре! Сега съм с Samsung S7 ege, купих го в деня в който го пуснаха и мога да кажа че е уникален! Двойката с който живея, тя има 6с тои 6с+ и двамата са фенове на iPhone, Но и двамата бяха очаровани този път от Samsung! Определено самсунга има най добрия дисплей и камера в момента на пазара! Въпреки че Самсуга S7 ege е 5.5 е удобен и по компактен и малак от iphone 6s+! Да не забравя батерията!!!! Е най накрая пуснаха телефон на пазара на който да му даржи батерията цял ден на мощно използване и 2 дни на умерено, и освен това новата технология за бързо зареждане е уникална! Докато на iphona и по старите samsung си падат и често се налага да се зареждат през деня или вечерта! Та най накрая добра батерия, изключително бърз,уникален дисплей,А за камерата мога да кажа само уоуу, това нещо снима така на тъмно както не съм си и мечтал! Микро сд слот ппдържа до 200gb(iphone йок памет):DИ не на последно място влаго и прахо устойчив!Също така изглежда супер и е удобен! Кво му трябва повече на човек! Определено С7 е най доброто решение в момента на пазара!
Относно проблемите, кофти бройки при такива мащаби на производството и от двете компание е нещо неизбежно за съжаление! Имам познати който са имали проблеми както с Samsung така и с IPhone така че това си е късмет! Успех[beer]



Публикацията е редактирана (28-04-16 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Pac   
Дата:   28-04-16 20:50

Сравняват се ябълки(почти буквално) и круши. Операционната система е важният избор, конкретното устройство не толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: photoninja   
Дата:   28-04-16 21:53

Така като чета мненията да ви кажа май ще се спра пак на Самсунга. Ще дам за последен път шанс на Андроида и се надявам да не ме разочарова. Още малко време имам де, но за сега заради камерата и липсата на ограничения от към ъплоуд на собствени файлове, като музика например мо се ще да заложа на по-лесното. А и щом казвате, че при новите у-ва вече проблемите са разрешени и сведени до минимум май ще се доверя... Е имам седмица да помисля и ако някой не ме убеди в противното ще взема един S7 да се радвам и аз като хората с айфоните [smilie3]
Благодаря за всички мнения до момента!

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: batsali   
Дата:   28-04-16 22:46

Има и HTC... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: gchokov   
Дата:   28-04-16 23:57

М/у другото аз се бъзикам за Андройд. Системата е наистина по-добра от преди години. Всеки да ползва каквото иска, хубаво е да има избор. Така или иначе това са флагмени, така че няма да сгрешите точно в този избор.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: katysty   
Дата:   29-04-16 00:49

Симбиани, андроиди, иос-и, от тинейджърските си години съм обвързан с концепцията смартфон. Съответно съм сменил не малка част устройства, не съм имал проблеми с нито едно от тях или поне не такива, които не могат да бъдат разрешени от най-проста логика.
Разбира се за това все пак се иска елементарен усет как да ползваш техниката си. Сменям андроис с иос и обратно само за разнообразие и да си сверявам часовника на някакъв период от време.
Имам едно малко чекмедже със здрави телефони, които просто не съм могъл да се реша да продам, защото са били перфектни. Спасявали са ме много пъти и са ми правили живота толкова по-лесен и забавен, че са придобили сантиментална стойност за мен. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Vali054   
Дата:   29-04-16 11:11

Много пъти писах - телефоните са два вида "iPhone" и всички останали !!!!! Цената спира всички филосовствуващи!!!!!!photoninja написа:

> Колегите,
> Пимогнете с мнения по въпроса кой
> от двата модела да си взема, моля!
> Искам да уточня, че става въпрос за
> по-малките им версии като дисплей,
> т.е. не гледам версиите Plus и Edge!
> До сега съм имал стари модели и от
> двете ОС, но сега вече нещата стоят
> по друг начин... Жена ми има новия
> iPhone SE и е супер, далеч по-фобре от
> моя Samsung Galaxy S3 и S4 и като снимки и
> като общ перформънс, но нейния
> модел ми малее в ръката и зя това
> се колебая за малко по-големите, но
> и не най-големите варианти :)
> Та на кратко дайте своите
> препоръки, като не превръщате
> темата във война на марките или
> операционните системи. Става
> въпрос за производителност като
> цяло, бързина, удобство и не на
> последно място снимки в случаите,
> когато дслр-а не е с мен!

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: langel   
Дата:   29-04-16 12:04


Как виетнамците си купуват айфон с 400$ месечна заплата

Какво е отношението между дохода и смартфона

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-04-16 12:45

На мен ми коства вноска 2.8% от месечната заплата, грубо (това заедно с абонаментната програма с включени минути, смс-и и нет). Не е голяма фирата, в смисъл поносимо е, но в Родината май би ми коствало доста повече [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: mkaraveloff   
Дата:   29-04-16 14:40

едно добро сравнение https://www.facebook.com/PUTESHESTVIE.BG/videos/10153568564543671/

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: e-mil   
Дата:   29-04-16 16:37

Автор: PhotoBo
Дата: 29-04-16 12:45
"На мен ми коства вноска 2.8% от месечната заплата, грубо... но в Родината май би ми коствало доста повече"


Е, то зависи от абонамента, от доходите в твоя бранш и от това къде живееш. Може да не е чак "доста повече". Примерно за София средната заплата е 1200, в Пловдив - 850, в Стара Загора - 900. Да кажем при доход от 2000 лв, някакъв нормален план между 26 и 41 лв, плюс лизинг за 51-57 лв (за SGS 7 Edge) ще ти излиза между 4,2 и 4,8% от дохода.
Да, в относителна стойност увеличението е 50-70%, но за джоба ти са 30-40 лв повече, което е нескъпа вечеря за двама в нескъп ресторант.

* * *
Автор: Vali054
Дата: 29-04-16 11:11
"Много пъти писах - телефоните са два вида "iPhone" и всички останали !!!!! Цената спира всички филосовствуващи!!!!!!"


Глупости.
Още през 2014, като излезе Note 4 цената му без договор беше по-висока, отколкото на iPhone 6.
Note 4 - 850 USD
iPhone 6 - 749 USD
С договор и двата бяха по 300 долара.

В момента у нас модели 2015 в магазин струват пак горе-долу еднакво.
iPhone 6s Plus, 64GB - 1550-1580 лв
Note 5, 64GB - 1420-1450 лв

А при модели 2016 с договор към един от телекомите, даже е по-евтино да си купиш iPhone:
iPhone SE, 16GB - 34 лв/месец
iPhone SE, 64GB - 41 лв/месец
Huawei P9, 32GB - 45 лв/месец
Galaxy S7, 32GB - 46 лв/месец
Galaxy S7 Edge, 32GB - 54 лв/месец
LG G5 H850, 32GB - 54 лв/месец


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: langel   
Дата:   29-04-16 17:27

Според разбиранията за стандарт в цивилизования свят една месечна заплата за смартфон е недопустимо. За да си вземеш телефон за 1500 лв. месечният ти доход трябва да е поне 6000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: gchokov   
Дата:   29-04-16 17:57

Langel - еми да, но 95% от населението на земята на живее в "цивилованият свят". Моето разбиране, не е да пестиш като луд, а да променяш повече неща и да работиш повече, за да не се налага да пестиш като луд ;)

Как така няма нито една снимка в тази тема?

iPhone 6S+


https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/bcne6596.JPG


https://farm2.staticflickr.com/1588/26031887254_ea2c4469d4_c.jpg

Hoi An, Vietnam by Georgi C, on Flickr

..от една страна, в която противно на очакванията, хората са много по-щастливи от Българите, много по-социални, всеки е със смартфон и им дреме на шапката какво си мислят в "цивилизованият свят".
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: e-mil   
Дата:   29-04-16 18:38

Автор: langel
Дата: 29-04-16 17:27
"Според разбиранията за стандарт в цивилизования свят една месечна заплата за смартфон е недопустимо. За да си вземеш телефон..."


Е, то зависи какво правиш с него. Ако е само телефон с който преглеждаш Фейсбук и гледаш Ютуб наистина е твърде скъпо. Но за мен например смарфонът е инструмент - моят е фаблет. Чрез него имам Remote Desktop към домашния и служебния компютър, съответно достъп до служебните FTP и NAS; обработвам документи или екселски файлове с форматиране на текста; чета сценарии и си водя бележки, които пък мога веднага да пратя на колеги; включвам в него флашка, външен хард или картов четец от които прехвърлям файлове в телефона или обратно; служи ми за дистанционно на ДСЛР, което е много удобно за таймлапси; екранът е достатъчно голям за да показвам превюта на клиенти или да го ползвам за аутокю. Скоро ми се наложи спешно да сложа текст върху снимка - нямах никакви проблеми. Има писалка и може да се ползва като виртуален таблет за рисуване, вързан към компютър. Не е много удобно, но може. Даже съм конвертирал и видео на него, докато съм в движение. На практика за моята работа нямам нужда да плащам втори мобилен интернет за да нося лаптоп или таблет, който само ще ми тежи в чантата, без да носи много по-голяма полза.

Тоест за една месечна заплата върша страшно много неща на него. За сравнение - един светъл приличен обектив, не от най-скъпите струва повече, а прави само едно нещо. Е, трябва ли да се лишавам от инструмент, само защото в цивилизования свят бил по-евтин?


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: hose   
Дата:   29-04-16 18:48

и аз съм хвърлил око на iPhone SE, но чакам да видя мтел на какви условия ще го пуснат…

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   29-04-16 19:16


Телефон, който не може да изкара поне ЕДИН ДЕН нормална употреба, няма място в моят джоб [cool]

Също така и такъв, който не влиза в джоба [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: gogo359   
Дата:   29-04-16 19:23

e-mil: Направо се почуствах, като човек от средновековието като ти прочетох поста. А моя го ползвам само за ало ало, да изпратя някоя снимка по Viber, и в много редки случай да погледна нещо в интернет или на картата.

Така, че в конкретния случай автора е нужно да избере според потребностите. За моите нужди аз бих изпрал Apple SE.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: mro.marvel   
Дата:   29-04-16 20:42

Наистина Apple имат добри продукти,но просто не струват парите дето им искат...iphone 6 е с доста добър дисплей,а операционната е направена,така че да лети...но пък хардуера му е бавен...но поне да имаше 4 ядра и 2гб рам за тази цена,но не...и доста ме притеснява,че е тънък(най-ттнкия в света)...иначе съм питал приятели и са доста доволни.
Да знаеш сега излиза и lg g5 направен малко като сапунерка :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: TheOne   
Дата:   29-04-16 20:58

И защо му са 2ГБ РАМ на iPhone 6 и еди си kолко ядра...след като операционната систeма е така оптимизарана, че се обеслисля това...
Айде 6S i 6SPlus са вече с 2 ГБ РАМ и им е напълно достатъчна...това че на андроидите не им стигат броя ядра си е техен проблем...и сега тук всеки ще си хвали това, което има...ами аз има това и съм прекалено доволен Eйпъл ![beer]



Публикацията е редактирана (29-04-16 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: prozium   
Дата:   29-04-16 21:27

По повод на тъжните Android потребители - One PlusOne вече 2ра година и малко - никакви проблеми , а машината вижда много тормоз :) Бих заложил отново на Android особено с новия снапдрагън 820 :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-04-16 09:46

e-mil написа: Примерно за София средната заплата е 1200, в Пловдив - 850, в Стара Загора - 900. Да кажем при доход от 2000 лв, някакъв нормален план между 26 и 41 лв, плюс лизинг за 51-57 лв (за SGS 7 Edge) ще ти излиза между 4,2 и 4,8% от дохода.
Да, в относителна стойност увеличението е 50-70%, но за джоба ти са 30-40 лв повече, което е нескъпа вечеря за двама в нескъп ресторант.


Това с доходите крайно ме озадачи, но направих справка при НСИ и се оказваш прав за голяма част от посочените суми [smilie10] Ето ги и данните ТУК, Враца ме озадачава с този висок доход в 4-тото тримесечие от 2015-та година!?!
В тоя ред на мисли имаш право, но аз говоря за 2,8% от приходите спрямо средна работна заплата, ти говориш за 4,2-4,8% от висока за страната такава. То е ясно, че който прави по 3-4к месечно му е лесно да вземе ново у-во без проблем, но при средната работна заплата процента е доста по-висок за същото това устройство сравнено с БГ и друга европейска държава...да кажем. Ако говорим за плащане в брой (не на изплащане) и пак средна работна заплата - нещата загрубяват!!! Ако аз трябва да отделя 30-35% от дохода си, за да взема един телефон като iPhone 6s, то какъв е процента при човек със заплата от 1200лв в София, а 850лв в Пловдив... или може би 500-600 във Видин например? [beer]

ПП: същото е с фото техниката, с всякаква друга техника и други продукти. С това само се затвърждава максимата, че не са ни високи цените, дори са ниски за дадени продукти сравнени със същите в други държави, но просто дохода ни е нисък като цяло! [smilie2]



Публикацията е редактирана (30-04-16 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   30-04-16 10:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Sassho   
Дата:   30-04-16 10:09

Генерално бъркате нещата - в случая въпроса не е S7 vs Iphone 6S , a Android vs iOS. За човек незапознат с материята е все тая - и в двата случая няма да знае как да ползва у-вото , но поне за Андроид повечето приложения са безплатни или с по-умерени цени. За Iphone 6s за да се ползва на 100% възможнoстите му трябва или Jailbreak ( ако има) или да се наливат още пари.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   30-04-16 10:19


Темата е за да се изфука човек, че има пари да си купи уйфон или гнусмас... После гледам, че си ги ползват със строшени дисплеи и двата вида, нали не им стигат парите за ремонт, а в сервиза на изплащане не дават...

И като вземат да ми разправят колко много "работа" вършели с телефоните - направо падам от смях...

Заради такива потребители изчезнаха нормалните 4,8" - 5" телефони. Останаха само Sony Zx Compact и сега уйфон SE... Ама и двата са една камара пари, а на втория батерията му трудно изкарва до следобяд...

А останалите са 5.5, 6 че и 7" врати за тоалетна... Какво да го правя този телефон ?! В джоба не влиза, като седнеш се огъва, батерията не изкарва цял ден...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Sassho   
Дата:   30-04-16 10:23

>>>>> и сега уйфон<<<<<

Има и Уйявей и МиУй и какви ли още не китайски (у)йове [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: langel   
Дата:   30-04-16 10:35

e-mil, начина, по който ползваш телефона си не е типичен за масовия потребител. Освен нещата, които си изброил, мога да добавя използване на смартфона като безжичен микрофон, upnp клиент, foobar контролер, медия сървър, тунер и т.н. Обаче 99,9% си ползват телефоните само за разговори, фейсбук и селфита. Даже и GPS не ползват, дори и когато им се налага - по-лесно им е да звъннат по телефона за обяснения, а ако им изпратиш координати на дестинацията се оправдават, че не били много добре с математиката. Ама са с Апъл, щото всичко му работело безпроблемно и са дали по две заплати, за да си го купят нов, или една заплата за апарат втора /поне/ ръка.
Но всеки има право да е щастлив по своя си начин.



Публикацията е редактирана (30-04-16 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: gchokov   
Дата:   30-04-16 10:41

imitev - ти май си мега трол :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   30-04-16 13:14

Професионален![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sakuraki   
Дата:   30-04-16 14:32

Аааа ама моля Ви са аз съм с Уйвей п8 и съм мега доволен от него, няма грам забавя и работи доста стабилно. Харесва ми, че е по - малък и лек от Айфона и Самсунга и най - важното за мен при силен вятър се чува най - чисто.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: prozium   
Дата:   30-04-16 15:25

@imitev , ти явно не вършиш работа с телефона :) Големият дисплей е много по-удобен за употреба, по-лесно се чете, по-лесно се пише. Неудобството да се носи в джоб лятото е налице, обаче печалбата от това да не се дзвериш в 4 инчов екран е по-голяма :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: e-mil   
Дата:   30-04-16 15:29

Автор: PhotoBo
Дата: 30-04-16 09:46
"В тоя ред на мисли имаш право, но аз говоря за 2,8% от приходите спрямо средна работна заплата, ти говориш за 4,2-4,8% от висока за страната такава."


E, значи не сме се разбрали. Казах доход от 2000 лв, а не заплата. Който доход за здрав, неглупав мъж на 30-40 не е непостижим и то без да си скъсва задника от работа, и без да нарушава законите

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: e-mil   
Дата:   30-04-16 15:29

Автор: imitev
Дата: 30-04-16 10:19
"Темата е за да се изфука човек, че има пари да си купи уйфон или гнусмас... После гледам, че си ги ползват със строшени дисплеи и двата вида, нали не им стигат парите за ремонт..."


Обобщението ти е тъпо.
Предният ми смартфон беше на изплащане - вероятно щях още да съм с него, ако не го бях подарил на брат ми за разработка на едно приложение. Сегашният го взех преди година и половина пак на изплащане. Беше нов модел излязъл същия месец, но крайната цена ми излиза с 30-40 лв по-евтино, отколкото ако тогава го бях купил в магазин.
Мнението, че телефон на изплащане не е твой е заблуда. Телекомът си иска парите, а не стоката. В моя договор пише, че трябва да го върна след 23-я месец, но ако не го върна дължа неустойка в размер на последната 24-та вноска. Тоест от момента на вземането телефонът си е мой. Можех да го продам още първия месец и то с печалба.

Автор: imitev
Дата: 30-04-16 10:19
"И като вземат да ми разправят колко много "работа" вършели с телефоните - направо падам от смях...
Заради такива потребители изчезнаха нормалните 4,8" - 5" телефони."


Падаш от глупост, не от смях.
Как ще са изчезнали след като iPhone 6 и 6s са с екран 4,7"? А пък новият iPhone SE, дето толкова му се точат е с 4,0"? Всяка голяма фирма има по няколко такива телефона от последните 3 години. Ето ти най-популярните 70 модела с размер между 4,5" и 5,0" от 2014 насам. Не са всички - само най-популярните.
http://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2014&fDisplayInchesMin=4.5&fDisplayInchesMax=5

От всичките 852 тези на:
HTC са 34 модела,
Samsung - 34 модела
Apple - 2
Sony - 21
Lenovo - 31
LG - 33
Nokia - 10
Motorola - 11
Huawei, Xiaomi, Asus... ВСЯКА ФИРМА е правила по-малки от 5".
Даже и Блекбъри още мърдат - имат 3 такива модела.

По-малки ли искаш? Ми ето ти още 70 модела между 3,5" и 4,4", пак от 2014 насам и пак от същите фирми.
http://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2014&fDisplayInchesMin=3.5&fDisplayInchesMax=4.4

Изчезнали били... Ако от над 1100 модела не можеш да си избереш смартфон, наистина си е чисто тролене.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: e-mil   
Дата:   30-04-16 15:29

Автор: langel
Дата: 30-04-16 10:35
"e-mil, начина, по който ползваш телефона си не е типичен за масовия потребител."


Ми като не е типичен, значи масовият потребител няма нужда от телефон с голям екран и много процесори. Не виждам защо непременно трябва да купува най-новия, най-тънкия и най-скъп Айфон или Самсунг? Продават се чудесни модели за по 200-300 лв, нови. В момента има четириядрени смартфони с А-GPS и 4G в почти всеки сегмент на пазара, даже и под 200 лв. Тоест между 1/3 и 1/4 от средната заплата в прочутия най-беден Северозапад.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   30-04-16 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: 798099   
Дата:   30-04-16 15:52

Мисля, че e-mil, в поста си от 29-04-16 18:38 е казал всичко, което има да се казва - купуваш онова, което отговаря максимално на нуждите ти. Реалните ти нужди, а не "вижте ме какъв телефон имам"!

Познавам собственик на IT фирма (успешна, при това) който си служи с "Нокия" за 35 лева. Ами съвсем естествено - този човек има 24-часов достъп до компютър, за какво му е още един в джоба?! Телефонът му е точно за "ало-ало".

Всичко останало си е чиста парвенющина.


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   30-04-16 16:36

e-mil

Айтелефоните дето струват по 1000 лева изобщо не ги броя. Както и самсунгите за тези пари.

Имах предвид телефон с нормална цена, параметри и размери...

Моят телефон е 4,8" HD, 4 ядрен и батерията му изкарва 3-4 дни ало ало. Едва се навих да го взема, като ми се скапа батерията на самсунг B2100...

Купих си за 105 лева с половин година остатъчна гаранция Мото Г първо поколение от олх...

Мислех да си взема леново с голяма батерия P1m, но ми е голям.

Другите малки са абслолютни боклуци - бавни, калпав дисплей, малка батерия... С изключение на Sony Z3 compact, но и той е една камара излишни пари погледнато през моята призма.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   30-04-16 16:45

А и за изплащането - в бг ли изплащате или в чужбинско?

Аз съм с план 1000 минути към всички + 1гб интернет за 15 лв на месец. Кой план да си избера за да изплащам сони з5 компакт и да ми излезе на сметка накрая?

Когато купиш на изплащане сметката обикновено я плащаш с плана...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: e-mil   
Дата:   30-04-16 19:31

Автор: imitev
Дата: 30-04-16 16:36
Имах предвид телефон с нормална цена, параметри и размери...
Другите малки са абслолютни боклуци - бавни, калпав дисплей, малка батерия...


Е-хехе... първо бяха изчезнали, сега се оказа, че ги има, ама били скъпи. Че кога преди е имало бързи смартфони, с 4,8" хубави екрани и голяма батерия на нормална по твоите разбирания цена? Винаги за тия неща се е плащало повече.
Ами преди 6-7 години телефоните с 4,8" бяха най-големите на пазара и най-скъпите. И бяха единици - HTC HD струваше над 1000 лв и го водеха флагман. Преди 3 години телефони с този размер под 200 долара бяха поне 70-80 модела. А сега са над 130-140 модела под 500 лв.

И с какво сравняваш бързината и качеството на дисплея? Със скъпите за теб модели? Кога преди е имало средна ръка телефон с четириядрен процесор?

Автор: imitev
Дата: 30-04-16 16:45
"Аз съм с план 1000 минути към всички + 1гб интернет за 15 лв на месец. Кой план да си избера за да изплащам сони з5 компакт и да ми излезе на сметка накрая?"


Аз съм на евтин план от 26 лв с 420 минути и 1ГБ месечно, който през първата година беше 1,5ГБ. И сега през зимата ми пуснаха LTE безплатно. Минутите са малко, защото сключих договора преди Теленор да сменят плановете. Но аз говоря сравнително малко и обикновено ми стигат. Интернета - също, понеже край мен най-често има Wi-Fi. Рядко плащам повече от 86 лв месечно заедно с лизинга. Сега за същия абонамент бих получил 2000 минути и 2ГБ пак с 4G.

За Z3 compact ще трябва да избереш доста по-скъп план - примерно 40-60 лв, за да ти излезе по-евтин от магазина.
При мен тогава случайно се получи по-евтино с нисък абонамент, защото съвпаднаха няколко обстоятелства:
- Свършваше ми договора и без това щях да подписвам нов;
- Вече бях подарил на брат ми стария си Galaxy S3, който в замяна ми даде един мъничък-мъничък Galaxy Y (понеже говедото му с говедо и той не харесва нормални смартфони) и имах отчаяна нужда от по-голям екран за да мога поне имейли да пускам;
- И без това исках да взема Galaxy Note 3 или 4 заради писалката;
- А Note 4 току-що беше излязъл с шумна реклама, но доставките закъсняваха и както обикновено първите бройки навсякъде бяха с завишени цени (точно по него време един наш телеком продаваше новия iPhone 6 по 2000 лв);

Така че цената за мен изобщо не беше водеща. Разликата беше малка - S3 го плащах по 40 и не-помня-колко-лева, а този ми го предложиха по 51,60 за абонамент от 26. Чак после забелязах, че ми излиза по-евтино от магазина, което естествено след половин година се промени и цената навсякъде стана малко по-ниска.


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   30-04-16 20:41

Всичко се плаща на този свят...

Чети още първият път съм написал на нормална цена.

МотоГ 1 удовлетворява всички мои изисквания, затова избрах него. Честно казано сигурно ще си взема пак с бутони. Много по-удобно е за разговори.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: e-mil   
Дата:   30-04-16 21:38

Автор: imitev
Дата: 30-04-16 20:41
"Чети още първият път съм написал на нормална цена."


Четох и точно затова ясно попитах: Кога преди е имало смартфони, които:
- хем да са 4,8"
- бързи
- с хубави екрани
- голяма батерия
- на нормална за теб цена.

Кога е имало много от тях, та твърдиш, че сега са изчезнали?


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »