Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: photoninja   
Дата:   27-04-16 13:02

Колегите,
Пимогнете с мнения по въпроса кой от двата модела да си взема, моля!
Искам да уточня, че става въпрос за по-малките им версии като дисплей, т.е. не гледам версиите Plus и Edge!
До сега съм имал стари модели и от двете ОС, но сега вече нещата стоят по друг начин... Жена ми има новия iPhone SE и е супер, далеч по-фобре от моя Samsung Galaxy S3 и S4 и като снимки и като общ перформънс, но нейния модел ми малее в ръката и зя това се колебая за малко по-големите, но и не най-големите варианти :)
Та на кратко дайте своите препоръки, като не превръщате темата във война на марките или операционните системи. Става въпрос за производителност като цяло, бързина, удобство и не на последно място снимки в случаите, когато дслр-а не е с мен!

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: jigsaw   
Дата:   27-04-16 13:16

След два скъпи андроида, това няма да се случи отново при мен. Проблема с андроид базиранте телефони,практически е неспасяем, заради нескопосаната Linux дистрибуция, с каквото на практика работи всеки андроид. "Желязото" на андроида и OS-а са универсални, това е проблем от най-ниско ниво. "Желязото" и OS-a при iPhone са профилирани. Това са принципните неща с тези телефони. iPhone е дразнещо скъп, но работещ. Андроида работи както прецени, но пък е по-достъпен като пари. Въпрос на приоритети. Ако аз трябваше да правя този избор сега, щях да избера iPhone.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   27-04-16 13:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: lamerko   
Дата:   27-04-16 13:24

Доста глупости...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   27-04-16 13:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: photoninja   
Дата:   27-04-16 13:27

Моя опит с Андроид е също болезнен. И с двата S3 и S4 имам проблеми. При единия навигацията или по-скоро GPS-а не сработва добре, дори при сменен няколко пъти РОМ различни дистрибуции.., а при другия проблема е в зареждането. Не знам буксата ли е, софтуерно нещо ли е, но през определен период от няколко месеца се налага да сменям зарядното с ново, оригинално, че да се зарежда нормално....и така до следващия път. Проблемите с рестартирането или изключването от самосебе си въобще не ги споменавам, приел съм ги за даденост просто...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   27-04-16 13:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: kiten   
Дата:   27-04-16 13:35

Още един глас за самунга и андроид системата. И твърдо против ябълката основните ми доводи че иска оригинални зарядни и кабел за пренос на данни. Освен това дисплея му и камерата му е доста по-зле сравнен със самсунга а и цената му е висока.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: photoninja   
Дата:   27-04-16 13:36

За сега клоня към iPhon-a, струва ми се по-надежден от към софтуер, проблем би било колко е крехък и нежен тоя телефон... Причината поради, която гледам Samsung S7 e че е с доста добра камера, гледах снимки в нета и се оказа, че се справя много добре, в някой ситуации дори заместител на безогледалка с добра оптика...но да не разлайвам кучетата :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: sayman   
Дата:   27-04-16 13:36

Със сигурност бих избрал Galaxy S7. Предпочитам свободата и да мога да правя каквото си поискам, а не каквото са ми позволили от Aple. iPhone работел безотказно ... добре е това, но защо е така? Защото са му орязали доста важни екстри и от хардуера и от софтуера. Нямаш пълнофункционален Bluetooth, намаш NFC, нямаш IR, не можеш да четеш доста файлове ... с две думи си орязан стабилно за връзка с останалия свят като комуникация.
Аз лично не харесвам тази политика на рестрикции ...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-04-16 13:48

Не виждам каква е причината да се чудиш.S7 e по-доброто устройство във всяко едно отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: photoninja   
Дата:   27-04-16 13:59

Ами недоверието ми вече към Самсунг и изобщо андроид според злочестия ми опит/късмет е причината поради, която се чудя. Има и нещо друго - андроид е доста по-лаком на ресурси спрямо iOS.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   27-04-16 14:30

HTC One M8/M9

Безупречна работа ! Успех ;)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Pac   
Дата:   27-04-16 14:47

Като операционни системи за мен iOS > Windows > Android.
Като добри налични приложения iOS > Android >> Windows.
Като разнообразие от безплатни приложения Android > iOS > Windows.
Интуитивност и стил на интефейса Windows > iOS > Android.

Аз в момента ползвам Lumia 650 и доста си я харесвам. Преди съм имал и Lumia 920. Много съм доволен от уиндоуса като операционна система, но липсата на приложения е доста неприятна понякога.
Имал съм и 3 Андроида, между които HTC One X. Мисля, че никога повече няма да си купя Андроид. С iOS съм работил служебно и е железен, не нещо не ми се дават 1000+ лв за телефон.



Публикацията е редактирана (27-04-16 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: kosiobg   
Дата:   27-04-16 14:50

Нека само да се отбележи, че сравнявате телефони от различни години
6S е от миналта година 2015, September
S7 е от тази. 2016, March

Уви не мога да кажа кой е по добър тъй като ползвам iPhone от 3G модела насам и никога не съм ползвал Android.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: dikimee   
Дата:   27-04-16 14:56

Samsung Galaxy S7. Apple е умираща компания, но със страхотна инерция, та на много хора не им се вярва, но е факт. Който се интересува от тия неща знае. А пък Samsung само по-добри стават. S3, S4 са имали проблеми, но това е преди 3 години. Сега е съвсем друга ситуацията.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: uzsree   
Дата:   27-04-16 14:57

Един глас за 6s. Удобно се държи, размера е отличен за четене и игри. След него 5s ми е малък като детска играчка.
Ако можеш да си позволиш 6s и не те дразнят някои ограничения на iOS (качване на снмки и музика само през iTunes) не се замисляй.

Кабели работещи има и китайски и други, например на Амазон (Amazon basics) кабелите работят безпроблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: steeens   
Дата:   27-04-16 15:00

https://www.youtube.com/watch?v=DpsyGweP5so
[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: kosiobg   
Дата:   27-04-16 15:02

Относно качването на снимки и музика може да се прави безжично като пуснете iTunes и телефона в една wifi мрежа.

Кабелите за толкова години нито веднъж не съм имал проблем с тях.
Има много MFI и други кабели които си работят без проблем.
Снимките се свалят автоматично на PC от iCloud (стига да се го активирали)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: steeens   
Дата:   27-04-16 15:09

Кой обича кола?

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: chill   
Дата:   27-04-16 15:21

S7 - f/1.7 [cool]
i6 - f/2.2 [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: ranopile   
Дата:   27-04-16 16:14

6s

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: Lycan   
Дата:   27-04-16 16:31

6s, разбира се.. иска ли питане?
Нагледах на тъжни андроид потребители. Не мога да разбера защо продължават да си купуват същите. Някои хора дори два пъти годишно.. iPhone се сменя през 2 години че и повече [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-04-16 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-04-16 16:32

От 2 години съм със Самсунг Ноут 3. Не е забивал нито веднъж. Досега не се е налагало и да го рестартирам. Не съм имал никакви проблеми и със зарядно, кабели и батерия /още е с оригиналната/. Никога не е рутван. Качвам само официални обновления на фърмуера и софтуера от Самсунг. Не знам какво ги правите вашите андроиди и Самсунги. Абсолютно всичко върви гладко и мазно - включително и Екселски таблици примерно. Синът ми е компютърен специалист и програмист и не ще и да чува за Айфони, Макове и всякакви Айсиктири.
А за снимки - не ме мързи да влача постоянно един Панасоник LX100...
Горното го написах от телефона.



Публикацията е редактирана (27-04-16 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone 6s или Samsung Galaxy S7 да си взема?
Автор: dimidumi   
Дата:   27-04-16 16:49

Разни проби на кастъм РОМ Андроид, не гарантират стабилна работа, а само забавление и губене на време, според мен, пробвал съм какви ли не дистрибуции на разни китайски и корейски телефони :) . Последният ми Samsung S5 e модел SM-G900F - 16гб+64гб микро сд, работейки само със стоковия си РОМ , никога не е правил никакви проблеми, работи много стабилно и бързо, батерията му кара 3-4 дни, зависи от използването, може и за ден да я изтощиш [smilie5] . Предполагам и по-новите S6 & S7 няма да са по-зле...за Ябълките, много пари за не чак толкова много екстри, а има доста ограничения, ами гледай параметрите и сравнявай! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »