Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: cvetanov95   
Дата:   26-04-16 14:53

Вярно ли е, че варио обективите на въпросните марки до около година-две се развалят и не стават за ползване. Обмислям закупуването на някое варио от тези марки, втора употреба, което ме навежда на мисълта дали въобще има смисъл.

Да обменим опит. Вие имате ли наблюдения?!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: koleto.spasov   
Дата:   26-04-16 14:58

Те тамрон дават 7 години гаранция понеже се развалят много ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   26-04-16 15:48

ЗА Сигмите имаше преди проблем чест при старите HSM мотори, сега е изчистен. Особено новите Арт, Спорт и С серии са с отлично качество.
За Тамроните има всякякви случаи, много пластмаса има там за съжаление. Може би новите 35, 45,85, 90 макро са доста подобрени.
Тамрон 90 макро всяка една серия са доста добри обективи като изработка и представяне.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: gogo359   
Дата:   26-04-16 15:55

Тамроните са добри и доста здрави обективи. Ако са за Никон още по - добре. Сигмите като цяло също са здрави особено новите, при старите наистина има няколко модела с проблем в механиката като цяло.

То и Никкор - а и Канона се чупят лесно при падане :))

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: cvetanov95   
Дата:   26-04-16 21:19

А варио ибективите
Сигма 18-35
Тамрон 17-55 2.8
ВТОРА УПОТРЕБА
Да рискувам ли, или се знае финала - 2-3 седмици и ремонт?! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: nemchev   
Дата:   26-04-16 21:22

Тамрон 70-200/ 2,8 версия 1. 5 години ползване, сменен авто фокусен мотор. Мисля, че си е нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: gogo359   
Дата:   26-04-16 21:33

Не знам кой те е наплашил толкова ама 2 - 3 седмици са прекалено. Трябва да си голям карък. Особено моделите които си изброил са доста солидни.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: cvetanov95   
Дата:   26-04-16 21:55

Гого, разбирам, ама става въпрос за втора употреба. Там нещата са много рискови и неизвестни, особено щом става въпрос за подобни ситуации.

П.п. търся заместител на китовият предимно за репортажи. Някаква по читава алтернатива знаеш ли? (Бюджет 400 лв).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: gogo359   
Дата:   26-04-16 22:05

За репортаж е добре да е светъл обектива. Скоро имаше тема за репортаж с твърди обективи - намери я и я прочети. Общото мнение беше че трябва да е варио, въпреки че имаше колеги за твърдите. Аз смятам че всичко е относително - някой път трябва варио - някои път твърд.

За 400 лева може да вземеш светъл само твърд обектив. 35мм , 50мм на Никон и двата са страхотни.

Ако търсиш светъл варио единствено близко до бюджета се сещам за Тамрон 17 - 50. Там са две версиите - със и без стабилизация. Някои казват, че нестабилизирания е по - остър, за мен и двата са еднакво добри. Определено стабилизацията си е плюс при Тамрона е около 2 стопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: cvetanov95   
Дата:   26-04-16 22:22

Блаходаря. С Канон съм и имам 50 1.8. много съм разколебан. Тамрона 17-50 2.8 ми харесва. Ама нали казвате, че бързо се чупят...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: gogo359   
Дата:   26-04-16 22:47

За канон мнения не мога да дам не съм ползвал и със системата и наличните обективи не съм запознат. Горе някой беше споменал за 7 години гаранция. Ако се чупят няма да я дават от производителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: steeens   
Дата:   26-04-16 22:50

cvetanov95 , освен теб, никой друг не го е казал. [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Вземи си Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM, щом толкова те е страх да не се счупи Тамрона.[smile]



Публикацията е редактирана (26-04-16 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: cvetanov95   
Дата:   26-04-16 23:10

Бюджета, братко! БЮДЖЕТА!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: BXMarkov   
Дата:   26-04-16 23:20

Тамрон 17-50/2.8 старата версия е много здрав и надежден, ползвах го 3 години и още 6 го "мачка" дъщеря ми при всякакви екстремни условия, планини, катерене, сноуборд и си е жив и здрав и много остър.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: Антивик   
Дата:   27-04-16 08:37

cvetanov95 написа:

> Бюджета, братко! БЮДЖЕТА!!!

Амиии...ако си готов на компромис /в смисъл за по-малка светлосила/, за тези пари можеш да избираш между 2 тамрона нови с гаранция от павилиона.....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Тамрон и Сигма обективи
Автор: Блясък   
Дата:   27-04-16 18:13

5 години усилена работа с Тамрон 17-50/2.8 , накрая почна да върти трудно вариото, докато в еедин момент ринга почна да изтърва (превърта), малко го карах като "помпа", после си купих втори екземпляр. И той да изкара 5 години, после ще съм доволен от марката Тамрон

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »