Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: roburt48   
Дата:   25-04-16 15:28

Здравейте, имам нужда от мнения и съвет. Извинявам се, че ще бъда малко по-обстоятелствен, но го правя за да бъда правилно разбран .. като предварително се извинявам, ако не използвам точната терминология. Та на въпроса - снимам едва от няколко месеца, като оборудването ми е Nikon D3200 с обектив AF-S 35mm. 1:1,8G. Взех този обектив тъй като съм таксиметров шофьор (най-вече нощни смени) заради светлосилата. Но.. в много от ситуациите се оказва, че не ми върши добра работа. Често обектите са на повече от 10-тина метра примерно, а аз нямам възможността да слизам от колата и да се "навирам" в хората :) На всичко отгоре, преглеждайки снимките, които правя се оказва, че по-големия процент от тях ги правя в светлата част на денонощието...Т.е. светлосилата не ми е на "живот и смърт". Ако някой наистина е решил да ми даде добър съвет може да погледне снимките в профила ми и мисля, че светкавично ще се ориентира какви са най-вече сюжетите и ситуациите, които снимам...(най-често съм по улиците) :) Конкретния ми въпрос е следният - какъв "all-in-one" обектив бихте ми препоръчали да си потърся, като имам и едно никак не за пренебрегване условие - цена макс. 450-500 лв. за втора ръка, разбира се ! Лично аз съм се спрял на няколко варианта, но предпочитам да получа мнението на разбиращите :) Благодаря предварително !


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: gogo359   
Дата:   25-04-16 15:38

Като гледам снимките доста се правят от движение и ръка, така че аз предлагам избора за е върху обектив със стабилизация. Добър вариант е 16-85мм, сравнително малък, добра стабилизация и чудесна оптика. Ако се търси по - светло - 17-55мм, но трябва да увеличиш бюджета двойно. Друг вариант е Тамрон 17-50. Това е моето мнение за удачен избор, върху така поставените условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   25-04-16 15:40

За твоите нужди 35мм не са били правилен избор,а 50мм за твърд светлосилен,85мм е вън от ценовия филтър.

Продай 35мм и купи 50ммГ в комбинация 18-140ммВР най-добре,в краен случай 18-105ВР.

Аз съм ползвал за подобни кадри на кроп 1,5 Никон Д-7000 Никкор 50мм и 16-85ВРмм,като втория не ми беше достатъчен в дългия край а и ми беше тъмен.

Можеш да пробваш и 55-200ВР,или 55-300ВР - може да са ти още по-удобни като обхват.

Има и опция за Тамрон 17-50/2,8 нестабилизирания - хем светъл,хем варио до еквивалентни 75мм на твоя кроп-сензор.

Пробвай и това.[smilie3]

И после само едно телеварио ти остава в бъдеще.....


Стабилизацията въобще не е задъжителна ако снимаш динамични сцени понеже и без това обектите мърдат и трябва да поддържаш скорост над 1/125 и ако си със светъл обектив отворената бленда компенсира липсата на стабилизация,пък и получаваш по-изразителен дефокус.

16-85ВР го имах и ми беше най-нехаресвания обектив - нито светъл,нито с добър обхват,нито с читав дефокус - само много добра оптика и висока цена - няма смисъл от него,ако искаш подобен си купи 18-140ВР - поне има добър обхват,а разликата в оптическите качества никой не би забелязал,ако въобще я има,пък е и по-евтин.

Желая успех!



Публикацията е редактирана (25-04-16 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: roburt48   
Дата:   25-04-16 16:07

Много благодаря за дадените дотук мнения [smile] И аз вече усетих, че "твърдия" е трябвало да бъде 50, а не 35 [smile] за вариант смяна с 50 хич не ми беше идвало на акъла и съм благодарен за съвета много !!!! За 16-85 и аз мисля задълбочено, но минимума цена е 600+, а аз съм все пак скромен таксиджия [smilie5] Няколко дни се ровя из нета, и като чели стигам и аз до Тамрон 17-50/2,8.. или Никкор 18-200 :) Още един път МНОГО БЛАГОДАРЯ на отзовалите се дотук [smile] ..

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   25-04-16 16:15

никкор 18-200, но само втората версия VR2.
16-85 е и добре и недотам добре в случая и изискванията.
Дълги обективи като 55-200, 55-300 са също добра идея за по-далечни обекти, но 55-300 е свръхбавен, 55-200 е по-евтина, но по-добрата идея.
За Тамрон 17-50/2.8 си мълча.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: roburt48   
Дата:   26-04-16 01:38

Аз продължавам да чета и да ровя :) ... И да се вслушвам в мненията Ви .. И не на последно място да се съобразявам със скромния си бюджет ! От Вашите мнения и от всичко прочетено в нета се спирам на 3 варианта, като и 3-те са Никон-ски:
1.55-200
2.18-140
3.18-200
Колкото и да не ми се иска, бюджета май ще си каже решаващата дума.. 55-200 е два пъти по-евтин от другите два варианта :) (300 лв. за 55-200 и около 600 за другите два) Дано да не сбъркам, разбира се ! Но от друга страна всички, включили се в темата го споменавате като удачен вариант ! Имам време все пак и не бързам :) Очаквам и други мнения, а на включилите се до момента - благодаря сърдечно !!!



Публикацията е редактирана (26-04-16 01:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: tziko   
Дата:   26-04-16 12:45

Аз съм снимал с 55-200 първата и втората версия и съм тотално разочарован от представянето му. Най-вече заради бавен фокус, никва острота, ужасен контраст. Сега има трета версия "ВР2" не знам как е.

roburt48, като чета кво пишеш, мисля, че не знаеш точно каква дължина на обектива търсиш, моя съвет е първо да намериш от някъде за проба и чак след това да купуваш. 35/1.8 го запази, това е много хубав обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: roburt48   
Дата:   26-04-16 12:56

Ами точно по тази причина пуснах и темата все пак [smile] Но и не случайно съм включил и "all-in-one", тоест нещо по-универсално, като за начинаещ. Колкото до раздялата с 35/1,8 - не мисля да го сменям :) Със сигурност знам какво няма да снимам - пейзажи, диви животни, спорт..или ако го правя ще е едно на хиляда.. За момента май 18-140 ми е най-удачен (само на четене). Бих взел за проба, стига да има от къде и от кого обаче :):)



Публикацията е редактирана (26-04-16 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   26-04-16 16:05

Да,18-140 ВР е най-читавия универсален от тези.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: Hman   
Дата:   27-04-16 22:26

Или 18-140 или 16-85 и двата са около 600 лв обаче. За 55-200 нищо хубаво не мога да кажа. Другия вариант е 18-105 никон плюс 70-300 на тамрон 250 + 200 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   27-04-16 22:34

По-удобен и полезен е 18-140,че и по-евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: roburt48   
Дата:   28-04-16 10:36

Като чели и аз натам съм се насочил - 18-140, но ... ще трябва да посъбирам парици, че ми идва малко свръх :) Или компромис като начало с 18-105 ..

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за "all-in-one" обектив за Nikon
Автор: colorphoto   
Дата:   29-04-16 02:25

По-добре потърпи да купиш 18-140,18-105 не е толкова дългообхватен,пък е и със пластмасов байонет,по-стара стабилизация и оптически не е по-добрия.

За олл ин уан ленс 18-140 ВР.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »