Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Питане за монитори
Автор: HIT   
Дата:   21-02-16 10:50

Здравейте!
Спрял съм се на Dell, колебая се между:
U2412M
U2414H
U2415
и
U2413
Фаворит ми е U2413, но тя и цената му е фаворитна.
Дали не би свършил работа и U2415 с 99% sRGB и 400 лв по-малко?
Заслужават ли си по-евтините U2412M и U2414H?
Ще се използва за обработка на снимки, разполагам с i1Display 2.
Какви са разликите между Wide LED, Ful HD LED и WUXGA LED?


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: lord_kik   
Дата:   21-02-16 11:52

Wide 1920/1200 резолюция, Full hd 1920/1080 другият вид ще те излъжа, но прочети има много писано в интернет.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: lord_kik   
Дата:   21-02-16 12:59

wuxga=https://en.wikipedia.org/wiki/Graphics_display_resolution#WUXGA_.281920x1200.29

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: realnoncho   
Дата:   21-02-16 13:00

U2415 e приличен избор от изброените според мен, разликата в цената с по-евтините модели е малка, но с U2413 е доста. За около 1000лв бих гледал по-големите модели, но все пак зависи от това за какво се ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: HIT   
Дата:   21-02-16 13:36

Заслужава ли си U2415 120-те лв отгоре спрямо U2414H?
Първия покрива 99% sRGB спрямо 96% на втория...3% - кой ли ще ги види ....
Ще имам ли проблеми с калибрирането на тези монитори?



Публикацията е редактирана (21-02-16 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: realnoncho   
Дата:   21-02-16 14:26

Основната разлика между двата е, че U2415 e 16:10 и 1920х1200, а U2414H 16:9 и 1920х1080. Първият има повече работна площ, нищо че и двата са 24".

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: HIT   
Дата:   22-02-16 08:43

Везните се накланят към U2415. Някой да го е ползвал и да сподели мнение относно калибрирането?


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: Kalimas   
Дата:   28-04-16 11:21

Понеже и аз съм с тази дилема в момента (като колегата от преди 2 месеца) и да не почвам нова тема - някой да има наблюдения върху този модел Dell P2416D-B в ценовия диапазон на U2412M-B е.

Ако може да предложите и нещо друго (HP, iiyama ...) около тези цени [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: sibirska   
Дата:   28-04-16 13:11

Погледни на Iiyama доста са добри за парите си. Аз съм с този модел http://www.iiyama.com/gb_en/products/prolite-xb2483hsu-b2/ и съм доволен. Много е добър за парите около 500 лева беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: enduro   
Дата:   28-04-16 13:49

Здравей . Аз имам същият калибратор като твоя i1Display 2 , той е старичък и коректно калибрира монитори с подсветка CCFL- луминисцентни лампи , за LED и WLED не гарантрат за добър резултат (при някои калибрацията не може да завърши), за диодните подсветки трябват новите модели на X-RITE - колор монкей и дисплей Про , или няко спайдер след 2 версия ! [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-04-16 14:54

"Везните се накланят към U2415. Някой да го е ползвал и да сподели мнение относно калибрирането?"

Въпросът е стар, но споделям за калибриране на U2415 със Spyder3PRO.

След първо калибриране - чудесно впечатление!
... докато разгледах черно-бели кадри - много неприятен зеленикав оттенък в средно сивото към черно.
Калибрирах няколко пъти - никакъв шанс. В Adobe форума има подобен проблем - при мен засенчване не помогна.
Докато махнах отметката на Grey Balanced Calibration - да стане като:



https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/bydg7229.JPG


https://dl.dropboxusercontent.com/u/5826485/Spyder3Pro_cal.jpg





Зеленият оттенък изчезна, мониторът е чудесен.
По подразбиране би трябвало да е ON, но при мен не е добре.
Вероятно със Spyder 4/5 няма да има този проблем.

... на някой може да спести нерви. Много нерви!


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: Vanu   
Дата:   28-04-16 14:56

аз скочих от 24 на 27 (U2715H), и вече не мога да си представя по-малък монитор. Отделно пространството за работа е адски много в сравнение с 24" fullhd.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: roumen6   
Дата:   28-04-16 15:53

горещо препоръчвам BenQ SW2700PT

иначе може и с HP ZR2440w за доста по-малко пари

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: DStefanov   
Дата:   28-04-16 17:42

Аз също използувам 27-ца DELL U2715H вече повече от година и още не мога да намеря недостатък на този монитор. Виж го на живо и прецени не е ли по-добре за теб този размер. Лично аз не мога да си представя отново да се върна на 24"-ката, която ползвах преди това.
Успех в търсенето!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: HIT   
Дата:   28-04-16 20:41

Да споделя опита си с U2415 - в магазин на Стемо го нямаше в наличност, питах дали е възможно да се поръчат 2 бр и да си избера единия от тях - персонала се съгласи. Пристигнаха мониторите, включваме първия и - изненада - цялата най-горна хоризонтална зона от край до край очевадно по-светла от целия екран. Викам си - да видим другия. Другия - същия като първия. ама не леко по-светла зона, а значително изсветлена.
Явно има проблем с някоя партида от този модел.
И за мое съжаление взех U2412.
Така, че - имайте едно наум.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: johnny_fx   
Дата:   29-04-16 09:46

При Dell/Benq/ и подобни е въпрос на късмет и лотария с бройки. Качественият им контрол е под всякаква критика. Ако уцелиш бройка са прилични за парите си, но иначе...

Аз наскоро поръчах един dell up2716d, тествах го за ден и го върнах, без да си правя труда да искам замяна, просто няма смисъл, калпав и недомислен за професионална работа, за каквато го рекламират.



Публикацията е редактирана (29-04-16 09:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: PlamenT   
Дата:   29-04-16 19:34

johnny_fx наистина качествения контрол при Dell/Benq/Asus та дори и при HP, 27"-те монитори с цена до 1200 - 1300 лв са малко на късмет.
Това е и причината да не си сменям вече поостарелия Dell U2410.
Някой ако има добро и надежно предложение за 27" монитор, който да може да се калибрира коректно със Spyder elite 5 да пише, за да не отварям нова тема.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: PlamenT   
Дата:   29-04-16 19:41

Монитор BenQ SW2700PT, 27" IPS, 2560 x 1440 изглежда с добри технически спецификации, но на практика как ще се представи след калибриране със Spyder 5 ELITE е с много въпросителни.
Ако някой има опит , нека сподели.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: mro.marvel   
Дата:   29-04-16 20:36

Тези dell ultrasharp са доста добри като изпълнение,но помни,че Американците не са мислили за здравето...най-добре вземи втора ръка японски,както и аз смятам да направя ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: kiten   
Дата:   29-04-16 21:27

mro.marvel защо заблуждаваш аудиторията?! Поясни, как конкретно един lcd или Led монитор вреди на здравето?
Точно тази технология се развива с неимоверни темпове, че покупката на втора ръка си е "набутване" отвсякъде !
Покупката на втора употреба вреди най-много на здравето и джоба![smilie18] !



Публикацията е редактирана (29-04-16 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: imitev   
Дата:   29-04-16 22:43

Уврежда ти зрението, защото на калпавите LED монитори им трепти LED подсветката заради ШИМ модулацията...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: kiten   
Дата:   29-04-16 23:01

по твоята логика трябва и 90% от домакинствата да си изхвърлят наскоро закупените led телевизори защото нямат шим и са от евтините модели.
И въобще това трептене не е като при старите кинескопни туби, които освен че трептяха а и изкривяваха картината.
Като твърдите нещо, което разваляло зрението, бъдете добри и пуснете линкове и страници за да се запознаем с вашите доводи?
Геймърските монитори, които се гледат динамично нонстоп имат ли го тоя шим ?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: imitev   
Дата:   30-04-16 07:26

При евтините LED монитори/телевизори честотата на широчинно-импулсната модулация (с която се регулира яркостта на подсветката) е 100 или 200 херца. Има доста хора, които са чувствителни към това трептене и имат проблеми при гледането им.

По-качествените монитори използват ШИМ с честота 400 херца, които не създават дискомфорт.

На английски ШИМ е PWM. Потърси си статии - има изследвания по този проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: sibirska   
Дата:   30-04-16 18:02

Някой знаели кой произвежда мониторрите на Dell? Май са доста прехвалени.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за монитори
Автор: johnny_fx   
Дата:   30-04-16 19:45

BenQ SW2700PT е същата работа. Много го хвалят по ревюта, награди разни, това онова, но според проучванията ми е по-зле и от дела. Пак лотария, пак проблеми с калибрацията и т.н.

Относно калибраторите, публична тайна е, че паяците не стават. Правилният избор е i1Display Pro.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »