Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: sherbit   
Дата:   18-02-16 19:09

...които са блокирани от автора на предната тема.



https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1455732555__DSC0024_02web.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: Бонд   
Дата:   18-02-16 19:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: h_bio   
Дата:   18-02-16 19:17

Обичам черно-бяло море. Някак така изчезва ваканционно туристическия аромат плажно масло и евтина бира, и остава само то...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-02-16 19:25


https://photo-forum.net/static/site_pics/104/1454359031_24708821356_c362c86105_z.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: hrup   
Дата:   18-02-16 19:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: geokar   
Дата:   19-02-16 17:44

my.point.of.view, страховито![smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: nyamago   
Дата:   19-02-16 22:57

На МПОВ снимката е много намерена! [cool]

В морската по-горе ми харесва, че е избягнато 'пълното щастие' (бял памук дето не е вода) и има в размазаното текстура. Дори можеше още една идейчица повече текстура в движението, без далече да е замръзнало или остро?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: тьма   
Дата:   19-02-16 23:06





Публикацията е редактирана (16-11-16 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: iliyanb   
Дата:   19-02-16 23:12


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1451250464_DSCF2819_WEB-2.JPG



Айде малко да ме разчоплите, понеже част от горните коментатори не крият, че не харесват опитите ми в студио и се чувстват длъжни да ми го споделят от време на време хей така без повод, за да ми помогнат да се развивам[smilie3] . Един опит от студиото, вероятно не съвсем успешен.
Sherbit e пич и няма да ме блокира. Другата тема спи, което означава, че всички са блокирани [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: PR0davaiko   
Дата:   19-02-16 23:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-02-16 23:23

Сега тая тема да не мислите да я правите само за ПРО? Идеята е да не показвате толкова добри снимки, че хората да могат да дадат наистина критика, а не само да се вдигат палци [smilie3] Ако ще пускате само хубави топ кадри трудно ще се критикуват [smilie6]
Илиян, от теб пък съм научил, че критика трудно се получава, най-трудно пък градивна.. За мен при теб нещата са от ранга на висшия пилотаж, колко хора ще се наемат да те критикуват, пък и ти колко ще ги послушаш [smilie5] [smilie7]
Давайте по-спокойно и най-вече хора дето наистина имат нужда от критика с цел развитие, поне така аз си мисля, че ще е добре... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: iliyanb   
Дата:   19-02-16 23:30

PhotoBo, вероятно си прав. Не е висш пилотаж, но снимката е приятна може би [smile]

Ето една, която аудиторията тук не видя, да не кажем въобще, която е по-добра за мен от горния портрет. Тоест показвам изключително слабо оценена тук снимка, с коята не се хвяля, а напротив - искам да знам какво не е наред. И то по възможност да го разбера от практици, а не от дървени философи теоритици. И без такива, че имало много черно. Чисто фотографски търся критика. Техническото изпълнение на обработката може да се повтори по-сполучливо след време, ако ми хрумне евентуално.


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1442831590_168734.jpg




Публикацията е редактирана (19-02-16 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: koleto.spasov   
Дата:   19-02-16 23:49

[cool] undefined



Публикацията е редактирана (20-02-16 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   19-02-16 23:51

iliyanb и my.point.of.view [smilie24]
Скрихте ми шапката с последните си пуснати тук снимки, адмирации![smitten]



Публикацията е редактирана (19-02-16 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: тьма   
Дата:   20-02-16 00:39





Публикацията е редактирана (16-11-16 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: тьма   
Дата:   20-02-16 00:46





Публикацията е редактирана (16-11-16 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: batsali   
Дата:   20-02-16 00:54

Никой не е имунизиран против критика.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: geokar   
Дата:   20-02-16 01:09

Единственото нещо като забележка (по-скоро лично мнение) към портрета на Илиян - мисля, че един часовник в кадъра стига, ръчният ми идва в повече. Ако е търсено противопоставяне, не е достатъчно ярко изявено. Иначе адмирирам този живописен подход към портрета в стила на старите майстори. Изобщо смятам автора за един от най-добрите портретисти тук, и друг път съм го казвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-02-16 01:09

еми давайте тогава де, аз до тук само хвалби и вдигнати палци гледам [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: iliyanb   
Дата:   20-02-16 12:57

тьма, мнението ти е ценно за мен. По-скоро съм скептичен относно искреността му. Приемам лаишките ти коментари за портрета, който вероятно не би ти харесал,изпълнен по какъвто и да е начин, демек не кара фината ти душа да забушува от някакви си твои чувства. Всеки според нагласата си и визуалното търсене може да обожава даден визуален продукт или да го ненавижда. Относно плоскостта и "играта със светлината" съвсем чистосърдечно те съветвам или да сложиш очила или да си провериш диоптрите на настоящите такива. Като тази техническа подробност не е причина да не приема мнението ти, че като цяло това не е твоя тип фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   20-02-16 14:30

Според мен и според никъ ми,
От полза за участниците в тази тема е участието с най-добрите им кадри. Защо? Защото някой може да ти даде идея, да каже нещо, което да добавиш към фотографията си и така тя да стане още по-добра. Дъното и небето нямат край.
Има ли смисъл сега да се разровя за калпави кадри по папките, които никога никъде не съм качвал, за да ми казвате, че "положението е неспасяемо зле"? Ми зная, то затова тези кадри са полетели в кофата.

Конкретно не мога да кажа нищо за горните кадри. Харесва ми усета за хармонична геометрия във фона на тьма, човекът е хубав, но не достатъчно отчетлив в действието си, според мен, възможно е и да се разработи като стил - защо не? - улицата с хора, които правят нещо, но не остава съвсем еднозначно, с евентуална интерпретация, че хората са просто сиви притурки към сградите, никой в случая. Просто едни същества, които съществуват. Това е встрани от фотографията, която ме вълнува, но би могло да се оформи и поднесе по един приятен начин.

На Илиян кадрите от улицата са много интересни, това е ясно. Ясно е и че снимането в студио е доста по-различно, аз не съм снимал в студио, много смело мога да кажа, че нещо "става" или "не става", въпросът е каква е ползата от това мнение? Той така или иначе има глава на раменете, ще си намери сам пътя, който е за него в портретната фотография, възможно е да понесе неочаквани обрати в естетиката, в осветлението, в режисурата. Нямам нито студио, нито съм снимал, просто се сещам как аз промених тотално идеята за снимането на улицата преди години, което дава резултатите, които виждате.

Какво бих направил аз на мястото на Илиян? Ами този господин с часовника е идеален за една препратка за времето. Особено с двата часовника. Тоест времето е в нас... хаха... и няма как да избягаме от него, часовниците вървят само в една посока. Натюрморт с жив човек. Аз бих вкарал провокация някаква - може да е възрастова - да прави нещо, което уж възрастните не правят /щото са дали фира, примерно/. Може включително и следното - един вестник, на който му обгориш хубаво предната и последната страница, изрежеш едно сърце през него, ама голямо, вкараш светлина през това сърце, а господинът да е застанал на дивана все едно чете вестника, но светлината влиза през изрязаното и отпечатва едно светлинно сърце върху гърдите му. Може да е гол до кръста, може да е по юнашка фланелка, може да е по риза, както ти дойде на акъла... Не искам да философствам, аз бих вкарал действие. История.

И ще каже Илиян, е, Антоне, ти ми разказваш за ТВОЯТА фотография, която ти би правил, не за моята. Ами прав си, няма как да ти разкажа за твоята, за твоята ще ни разкажеш ТИ.

Надявам се да съм бил полезен.

Шербит, морето не го коментирам, защото не съм наясно с тематиката. Мога да ти дам един съвет да търсиш преден план, който да вкараш в кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: iliyanb   
Дата:   21-02-16 00:40

Значи критиката разбирам е:

80 % основа, която е даден кадър и интерпретации какъв може да стане евунтуално с час до два мислене. Демек надграждане врху основата :). Полезно ми е, благодаря!
Да ви споделя, че често снимам познати, хора, които просто са се отбили за малко при мен. С които не съм обсъждал надълго и широко няколко часа концепсии и идеи. Нещата не са толкова прости при снимане на живи хора в нашето ежедневие. Живи хора, а не моделки с хонорар на час, нито звезди от Холивуд с дежурна поза, стойка и физиономия. Надявам се сте наясно с това. Тези хора не застават пред обектива с идеята, че ще ми дадат 1 от онези 12 кадъра на живота, Антоне ;). Аз пък от своя страна предпочитам да имам простичък портрет, неудовлетворяващ критиците, отколкото никакъв и да живея с мечтата, че някога ще го направя онзи неповторимия шедьовър, дето ще ме превърне в гении, но когато ме няма.
А най-ценни са ми снимките от семейния албум. Но понеже са си за мен и носят емоция само на мен, без фотографска стойност, без нещо, което де изпъкне сред милиардите снимки, щракани ежедневно, държа ги за себе си. Но не пестя за тях нито лента, нито батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-02-16 00:53

Не съм искал да те обидя, Илияне.

Аз просто като хвана пътя и мога да нанижа две ята патки на едно въже с едно парче сланина.

Ясно ми е, че хората са така. Затова си снимам камъните и си тананикам.
Не мога да се преборя, че ми трябва време. А не мога да снимам за минута. Аз снимам бавно. Освен това, ми трябва време преди снимките. Снимал съм една приятелка досега. И ако доживея, ще снимам втора. Туй то.

Не мога да критикувам отделен кадър, защото просто не мога. Мога да пиша по-общо. Който може - да заповяда.

Снимките за албума са наистина ценно нещо. В един момент това остава.

Аз често си мисля за това надграждане /фантазиране/ - снимал съм нещо и почвам да си фантазирам, идват ми идеи, може просто следващия път директно да се вкарам в някой филм, или да видя идеята готова някъде само за снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: Emoxide   
Дата:   25-07-16 13:06

OM-D + SIGMA - XQ Filtermatic MC (filter = 0-56) ~f/4




Orange Lv, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: nyamago   
Дата:   25-07-16 16:52

^ Свежо! [cool]

Колко малко трябва една снимка да стане интересна и впечатляваща! Мнозина печени фотохудожници от форума ще кажат: "Какво толкова? Обърнал наопаки една 'снимка за спомен' и го боядисал с някакъв филтър..." И може да са прави, но те не са го направили, а снимката хваща окото и радва.

Същото оранжево може да е огън от Пъкъла, но тук е празнично и приятно - вероятно заради чаровната усмивка (добре уловена, точки и за модела ;) Обръщането е 'уж нищо',но спира погледа - ще го съдя като почне всеки да го прави всеки ден. Докато е рядкост в галериите (не че го няма - казвам рядкост) си върши работата да спре зрителя и да го накара да се загледа...

Наистина много малко трябва от 'снимка за спомен' да стане хит [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: MarinY   
Дата:   25-07-16 16:52

За портрета на iliyanb: -хубавото няма да споменавам. [smile]
Не съвсем балансирана композиция. Изрязана отгоре, до квадрат, ще е по-убедителна. Ако си търсил този дебаланс, подкрепи го с нещо. Часовникът и човекът са се "съсредоточили" към нещо долу в дясно , но там е тъмно. Иска нещо - отражение или предмет.
Кадърът е по средата между "портрет" и "enviromental porthret", а и е направен с минималистични средства. Избери си посоката и определи акцента.
Подсветката (от дясно на модела) ми е неестествено силна. Светлината си иска логика за появяването си.
[beer]

П.П. Безсмислени коментарии! Пуснал си портрет, явно, на много по-недовършено ниво от всичко в профила ти.



Публикацията е редактирана (25-07-16 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: Emoxide   
Дата:   25-07-16 21:37

"Наистина много малко трябва от 'снимка за спомен' да стане хит"

Дали ще стане хит - едва ли, но реално си беше точно снимка за спомен... Лежах на пясъка, докато моята любима оправяше багажа за тръгване от плажа, надвесена над мен. Разбира се пробвах и да завъртя снимката в обичайната ориентация - не ми хареса особено, та я оставих така като беше. Малко я резнах по свое осмотрение и венетирах леко ъглите на кадъра, леко контраст и толкоз ми се стори тамън [smile]

nyamago [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: mimismos   
Дата:   16-11-16 11:32

Здравейте,
За първи път снимах модна фото сесия и ми се ще откровена критика по темата.

Ще се радвам на всяко мнение за модела, грима, снимките светлината, сцената-всичко което Ви направи впечаталение.
Благодаря :)

Снимка 1

http://prikachi.com/images/980/8958980I.jpg


Снимка 2

http://prikachi.com/images/979/8958979c.jpg


Снимка 3

http://prikachi.com/images/978/8958978m.jpg


Снимка 4

http://prikachi.com/images/977/8958977N.jpg


Снимка 5

http://prikachi.com/images/975/8958975w.jpg


Снимка 6

http://prikachi.com/images/973/8958973Y.jpg


Снимка 7

http://prikachi.com/images/983/8958983C.jpg


Снимка 8

http://prikachi.com/images/982/8958982L.jpg


Снимка 9

http://prikachi.com/images/981/8958981m.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: MikeDimit   
Дата:   16-11-16 13:17

Прекалено изсветлени. Намалете яркостта [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: mimismos   
Дата:   16-11-16 13:49

Само това ли? А какво мислите за другите елементи от снимката. цялостното впечатление?
Благодаря за отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   16-11-16 14:27

Чудесни кадри. Поздравления.
Можеш да засилиш ефекта чрез предмети от бита, чрез които да разкажеш история.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: sakuraki   
Дата:   16-11-16 14:57

Първата ми изглежда, че е не е на фокус и е лееееко прегоряла (вероятно е била ниска скоростта) и може би малко контраст повече, но като цяла доста добре като за първи път [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: mimismos   
Дата:   16-11-16 15:12

Аз, до сега, не съм снимала изобщо.
Дори любител не съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: MikeDimit   
Дата:   16-11-16 15:13

Другите елементи са си ок. Просто намаляйки с 1 до 2 степени осветлението ще се получи акцент и ще се елиминира фона :-). 8 снимка особено[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: CDman   
Дата:   17-11-16 15:49

Мнение на лаик [beer]

Модела - перфектен. [smilie24]

В снимка 3 и 5 има едни отблясъци в очилата, които "дърпат погледа".

Ако могат да се избегнат ще е добре.

Може да опитате с по-светъл фон или да насочите повече осветление зад модела.

Пример от интернет:


http://cdn1.shopmania.biz/files/s9/907801819/p/l/4/trening-adidas-de-toamna-model-2016-cod-t107~134.


Добро начало.

Успех. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: mimismos   
Дата:   17-11-16 15:52

Благодаря CDman

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: Чукча   
Дата:   13-12-16 16:20

[smilie24]



Публикацията е редактирана (13-12-16 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за снимки (за хора, които не се ужасяват от критика)
Автор: bogdanov   
Дата:   13-12-16 19:44

iliyanb :) Здравей приятелю безгрешен. Този път няма да си позволя да те поправям. Ти сам ще го направиш! Аз само ще ти задам няколко въпроса.
1. Към кой жанр причисли кадъра, който показваш?
2. Знаеш ли, че има разлика между композицията във фотографията и влаковата композиция?
3. Попадал ли си някога на изследване как разглежда човек едно произведение?
4. Знаеш ли, че зрителя се чувства странно, когато липсва увод а произведението започва със същинската част, заключението е на мястото на изложението и тежи, а край просто липсва?
5. Хубаво ли е според теб да има някакъв смисъл?
6. Подредената светлина авторско решение ли е или просто те кефи картинката светната по този начин?

С най-добри чувства Илиянчо! Композицията е важно нещо... може би най-важното! Не рипай, като петленце а вземи попрочети. Това в студиото е въпрос на техника, практика и концепции. (предполагам разбираш)[beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »