Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ при обевяване на хонорар
Автор: ivaivalito   
Дата:   09-02-16 01:08

Здравейте ,винаги ми е било трудно да давам цени за неща които не са точно определени .Не искам да е много скъпо както не искам и да е много евтино .Снимам главно продуктова фотография и главно храна и менюта .Обаче този път имам запитване за около 3К артикула бижута .Снимки на бял фон за сайт ,дайте ми идея колко$$$ да кажа за кадър .

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: hotsnail   
Дата:   09-02-16 01:31

Извинявай, че се намесвам. Аз не снимам професионално. Обаче на какъв отговор се надяваш?

Първо много вероятно е тук да четат и пишат твои конкуренти. Какъв ли съвет биха ти дали за да вземат поръчката?

Второ какво качество се гони? Обработени кадри ли ще им дадеш? Трябва ли да плащаш за обработката? Колко време ти ще инвестираш? Колко пари ти трябват за това време и за времето до следващата поръчка ако се прехранваш от снимане? Колко пари ще ти трябват да си подновиш техниката, да си поддържаш сайта и т.н. Разделено на поръчките за една година? Колко е вноската на къщата ти и колата ти ако имаш заеми...

Осветление имаш ли подходящо или наемаш? Помещение имаш ли? Трябва ли да наемаш охрана? А застраховка на стоката? А транспорт? 3000 диамантени бижута на средна стойност 10 бона биха били апетитна плячка.......

Та не знам какво мислиш че би получил като информация? Има доста книги и статии как един фотограф да си определи цената. Ако искаш за кураж изгледай някое видео или прочети статия. Според мен си виж разходите да са ти покрити и издръжката ти и на семейството, пък нагоре ако може нещо да има ще е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: camelasign   
Дата:   09-02-16 14:43

Зависи от изискванията, бижута се снимат трудно, обаче на някои клиенти им стига и цък в палатка с равна светкавица. Една верига магазини в София даваше 0.80лв за снимка в палатка на бял фон за няколко хиляди броя. И си намериха човек, малко дървено ги снимаше, но им стигаше. Почти без обработка на снимките. Аз съм снимал и на 3, и на 5, и на 10лв...но за по-малко бройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: catandgoddess   
Дата:   09-02-16 17:21

Здрасти. По темата : зависи какви бижута ще снимаш - мъниста, кожени гривни, сребро, злато, камъни, перли, диаманти? На бял фон заснето е едно, друго е в каква степен на завършеност ще ги искат. Селекции, ретуш, монтирани на бял фон, добавяне на сенки, отражение, аранжирани снимки или просто на белия фон...

Снимал съм от 4 до повече лв. на използваема снимка. Три хиляди артикула ако искат сериозни резултати са поне 3 - 4 месеца работа с обработката и то яка работа. От тук насетне си мисли :)

Поздрави


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: ecobo   
Дата:   09-02-16 17:34

20 лв. на кадър е добра цена за снимане на бижута за магазин.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   09-02-16 17:39

Ако изкараш някой лев след това инвестирай в буквар. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: catandgoddess   
Дата:   09-02-16 17:49

Ecobo, ти можеш ли да вземеш 20 лв на използваем кадър при 3000 броя в България. Извън - да, взимат се и повече[smile] [smile]

Ако да, браво [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: ecobo   
Дата:   09-02-16 18:06

Какво значение има дали са 30 или 30 000 броя? Ако мислиш да свършиш работата като хората, работата на кадър е все толкова, при повече бройки се увеличават само общия обем работа и времето до финализиране на поръчката.
Това, че ще се снимат бижута е утежняващо обстоятелство. Който е снимал бижута, знае за какво става въпрос.
А колко може да вземеш при такава поръчка се определя главно от това колко идиоти има на пазара, които биха се навили да снимат за жълти стотинки и от разбирането на клиента за качествено свършена работа.
На фона на поскъпването на техниката, цените падат. Сива икономика? Да, малко сива икономика и много идиоти, които не спират да реват колко е скъпа техниката и снимат за под себестойността на кадър. Щото който си мисли, че след като няма филм в апарата, кадъра му е безплатен и 50-те стотинки са му чиста файда, е идиот.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: itilien   
Дата:   09-02-16 18:16

силно ме съмнява, че някой в българия ще има бюджет от 60 000 лева за фотография на бижута. То това като нищо може да е съпоставимо със стойността им.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: catandgoddess   
Дата:   09-02-16 18:20

Така казано съм абсолютно съгласен. И за колко време да се поеме такъв ангажимент. 12 месеца ? За 60 000 лв :) Абсолютно вярна ти е логиката, но не е реална...в смисъл невъзможна :)

Продуктовата фотография не е художествено ценна, просто техническа и дори и много качествената такава си има определени параметри. С увеличаването на бройките цените се намаляват. Докато се достигне до цена която приравнена към времето, нужно за заснемане е равна на една дневна заплата. Така поне аз съм го смятал за себе си.

За 5 пръстена не мога да се съглася за 10 лв. Но ако имам капацитет 50 на ден и ми предложат да снимам 50 ще приема 10 за кадър като цена. Така някак ми върви логиката. Не съм икономист :)


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: victory13   
Дата:   09-02-16 18:20

Начи не иде реч за бижута...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: roumen6   
Дата:   09-02-16 19:05

колко от писалите в темата имат реален опит в осветяваенто и снимането на бижута?
на чужд гръб и 2 лева са много [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: catandgoddess   
Дата:   09-02-16 19:08

Аз имам [smilie5]

Не че не мога и на теория да си пиша!

Тъкмо селектирам едни и ми е досадно вече

/ трябва да има емотикон с полуприпаднал и изпълнен с досада и отчаяние тип пред ПеЦе/


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: juliyan   
Дата:   09-02-16 22:29

Под лев за кадър е цената

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: Lycan   
Дата:   09-02-16 22:55

Изсипваш по стотина на мушамата и имаш 30 кадъра. После кропи кропи.
20 стинки смело им обЕвявай!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: Slivenski   
Дата:   09-02-16 23:07

Като си нагласиш сета, ако приемем, че отиват по 5 минути на артикул, стават 20 бижута на час. Ако снимаш 8 часа, това прави стотина бижута на ден. Като го смятам, отива двайсетина дни работа.

Също зависи от бижутата... Ако са от онези евтини кичове, дето са по 5 лева парчето - 3 бона. Ако са диаманти, значи имат кинти.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: catandgoddess   
Дата:   09-02-16 23:27

juliyan: ей така, без да знаеш какво се иска и колко време ще отнеме ?

Авторитетно звучи, но не е така[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: Станчев   
Дата:   10-02-16 09:50

Това за идиотите/чудя се дали не са повече от китайците/ е сериозен проблем.В края на миналата година се нагледах на "снимки от коледни фотосесии"/Канон70Д и 50-1,2L/ за по 20лева за 50-100кадъра записани на диск. Живея в малко градче, с фотография се прехранвам от почти 20 години,хората ми харесват работата, но при заплати от по 400-500лева цената, а не качеството е определящо. Няма спор, че става въпрос за сива икономика.
Иначе 3К бижута е работа за цял месец, така, че поне една месечна заплата/депутатска[smilie19]/



Публикацията е редактирана (10-02-16 09:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: juliyan   
Дата:   10-02-16 10:16

CatandGoddess: Заснел съм над 6 000 бижута в палатка, за сайт. Не е като да не съм снимал. На ден снимам 120-150 бижута. Обработвам снимките за 1ден! Хубав ден:)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: camelasign   
Дата:   10-02-16 10:35

...и аз ви казах, че цената е под 1 лв. Цената, която плащат търговците с много артикули. Един артист, който прави уникални бижута би платил по 5-10лв на кадър или обект сниман от 2-3 гледни точки, може би и повече, но за нещо повече от снимка в палатка, обработена за няколко минути. Така че, в дадения случай за 3к бижута работата е конвейрна.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: moto12   
Дата:   10-02-16 10:36

Защо никой не показва снимка, а само казва аз това аз онова.
juliyan, покажи нещо от бижутата. Обектив, мофикатори - кажи нещо.
На такива като мен е интересна информацията (спорадично съм снимал продуктова).
А ако имаш и такова качество, за под левче на снимка, си факир бих казал -
https://i.imgsafe.org/95d3c3c.jpg


*снимката е на Алекс Колосков


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: Pac   
Дата:   10-02-16 10:44

Имам скромен опит с предметната фотография, но ако имам такова запитване бих обадил 2лв на кадър вероятно.
Нормално искам 3-5лв, но това при малки обеми (между 10 и 50 снимки да речем). Бройката кадри няма как да е без значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: catandgoddess   
Дата:   10-02-16 10:44

Julian, взимам си думите назад. Ако можеш да ги направиш по 120 - 150 и да ги обработиш за 1 ден си перфектен. Аз стигам до 50 заснети и поне 2-3 дена за обработката им.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: catandgoddess   
Дата:   10-02-16 10:50

Алекс Колосков [smilie24]

Точно тоя пример не е най-добрия. Има обаче много силни работи.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при обевяване на хонорар
Автор: DD5   
Дата:   10-02-16 11:03

Снимката на Колосков е достатъчна по темата
Но който е запознат знае че това не струва левчета, а левове [smile]
И много време работа...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »