Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: itilien   
Дата:   08-02-16 00:23

С един приятел сме подхванали да правим една поредица от кратки филмчета, наречена 40001 BC.
Той е продуцент, автор на сценариите, главен и засега единствен актьор, а аз се изявявам като кинематограф, монтажист, композитор и гримьор. Режисурата си я делим [smilie5]

За сега сме готови с първия епизод, заснели сме и втория, но не е обработван.
Предвид това, че и двамата нямаме опит в нито една от горепосочените области, резултатът не е много впечатляващ, но все пак искаме да го покажем [smilie5]

Критики и мнения се приемат всякакви :)

40001 BC - Addiction

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: hotsnail   
Дата:   08-02-16 00:38

история с неочакван край.....

Следващия път ще е по-убедително сигурно

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-02-16 00:40

Добро е, радва!

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: t.marev   
Дата:   08-02-16 00:54

Айде аз да съм първи, ама дано няма сръдня! Значи първо - защо заглавието не е на български!? Ако е за "световния" екран, добре е за българския да има друго. Второ - темата е изтъркана, ама това както и да е, не е толкова важно....Ако не бяхте допуснали задължителните грешки на ентусиаста любител/вЕрвай ми знам за какво говоря/не е толкова дразнещо.Трето - много е дълго ве чуек!И от половината да го почнеш- пак е дълго....30-40 секунди максимум! Толкова му е капацитета на тоя сюжет Четвърто и т.н.т. изпипване иска...например защо Странникът обикаля толкова дълго в снега ами не се кютне в началото и да свърши каквото ще свърши?! Може би трябваше да търси кремъка или огнивото или сухи клечки....Незнам, ама е тъпичко. И после - личи си, че нито ти, нито Странникът са пушачи - пура нито се пали така, нито се пуши така. по това заклетите въздържатели няма да го забележат. Иначе е заснето добре, ако се пипне монтажа съвсееем лекичко, ще стане работата. Знам, знам колко боли да режеш кадри - сякаш жива мръвка късаш.....ама няма как!

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: t.marev   
Дата:   08-02-16 00:55

Оп. изпреварили ме....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: e-mil   
Дата:   08-02-16 07:49

Прав е t.marev. Бързали сте да стигнете до снимачната част (щото е по-забавно като занимание) и сте претупали историята. Винаги първо разказът, после разкадровката и чак след това снимките.

После. Режисьорите които могат да снимат късометражно без сториборд са рядкост. И те пак не отиват неподготвени на терен, ами си го превъртат в главата поне няколко пъти.
Не е задължително да можеш да рисуваш за да си направиш сториборд. Достатъчно е да си маркираш композицията на кадъра. Първоначалното планиране много ще ти помогне. А освен това има удобни инструменти с повече възможности за изчистване движението на камерата. Пробвай, примерно Shot Designer - много е удобен, струва си 20-те долара.
За Android
За iOS


Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-02-16 08:47

it is all about dЪ прическата! Нищо не сте разбрали :)))

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: lmitov   
Дата:   08-02-16 09:02

На мен като абсолютен профан ми хареса.... Добро е! Весело! Явно има за доизпипване както казват тези колеги преди мен, но началото е добро. Ще се радвам да гледам и следващите от поредицата. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: Краси-Чочева   
Дата:   08-02-16 09:28

Критиката се приема без сърдене :) Основния проблем на филма идва от това, че не спазихме идеята на сценария. Идеята беше да има буря - да вали сняг и да духа вятър, които да пречат на дивака да запали огън. Първата част трябваше да се развива в отворено незащитено пространство, където да не успява да запали огън. Второто палене трябваше да се развива на завет, даже първо мислехме в пещера. Само дето времето друго каза. Снегът спря два часа преди да идем да снимаме, вятър нямаше никакъв. Големият сняг и много краткото време, което имахме попречи да идем на две различни места и така...

Тоя епизод наистина беше малко импровизиран, но за следващия правихме сториборд.

Иначе за паленето на пура - преди 40001 години сигурно още не са измислили ритуалите по палене :))

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: E.Stanev   
Дата:   08-02-16 09:58

Добре де я кажи сега, пура ли пали или билки [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: realnoncho   
Дата:   08-02-16 10:16

Много опасно тва с косата над огъня, сигурно затва не са останали следи за тези, дето са си палели пурите [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: t.marev   
Дата:   08-02-16 10:36

Краси-Чочева написа:

> Критиката се приема без сърдене :)
>


Радвам се, че няма сърдити....обаче има недоразбрали!Проблемът на филмчето е, че неговите създатели не уважават достачъно зрителите, очаквайки от тях да приемат на доверие всяко внушение от екрана. Опасни илюзии!
Е добре, да кажем, че не беше спрял снега....И какво - щеше да има бури, виелици, силен драматургичен ефект, но това нямаше да обясни защо главния герой обикаля насам-натам, а щеше да озадачи зрителя още повече. Очакванията, че зрителят знае това, което знаят авторите е често срещана грешка. Още по, често срещаната грешка е реакцията - Карай, какво толкова!Това е моментът в който филма катастрофира безвъзвратно, защото изречени веднъж, тези сакрални думи правят опит да замажат всички недомислици и гафове, лишавайки филма от елементарна достоверност. В тази светлина са всичките действия на главния герой, който неизвестно защо обикаля из снега, после пали огън, незнайно защо горящ от обратната страна, пали пура от буйния пламък, който неизвестно защо не пали косата и брадата му, после яростно стъпква огъня, неизвестно защо не стопля премръзналите си ръце.....Опитвайки се да представят тази поредица от необясними постъпки, с хипотетичния образ на подвластния на порока нещастник, със замъглен от желанието си разум, авторите пропускат да дадат на част от зрителите си възможността да се индентифицират с героя, което е сигурна стъпка към провала.

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: itilien   
Дата:   08-02-16 10:50

По-горе съм писал без да искам от профила на приятелката ми.

t.marev - целта не е зрителят да знае защо обикаля, а да предполага защо обикаля. Ние не очакваме зрителят да знае каквото знаем ние, защото иначе нямаше да има никаква изненада в края.

Бурята (трябваше да е в открито пространство - без дървета и скали) трябваше да има две предназначения - първото е да направи паленето на огън в открито пространство невъзможно. Второто - да създаде грешното впечатление в зрителя, че дивакът мръзне и затова иска да запали огън.

Това за обратната страна на огъня не го разбрах, а защо огънят не запалва брадата и косата - ами защото внимава да не ги запали. Впоследствие открих в перуката и космите от брадата няколко опърлени косъма, но много малко.

Иначе за идентификацията на зрителя с героя - и аз мислех, че неизвестността в действията може да попречи на това, но от друга страна, за 2 минути не знам каква идентификация може да се получи - май прекалено е малко времето, за да се развива някакъв характер, с който някой да се идентифицира.

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: itilien   
Дата:   08-02-16 10:51

E.Stanev - това е пура, увита в листа за лозови сърмички [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-02-16 10:52

t.marev

Говориш за късометражен филм, драматургично издържан и качествено заснет.

Каквото и да кажеш, ако не го направиш със сериозен анализ, подпалтен с аргументи, едиственото което ще предизвикаш е безсмислен спор. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: itilien   
Дата:   08-02-16 11:11

Аз още когато видях, че няма да може да направим снимките нито на открито пространство, нито в буря, разбрах, че филмът няма да се получи както искаме, ама нямахме друг избор, освен да продължим. Щото дори дните със сняг са малко, камоли тези с буря.

Един от най-сериозните ни проблеми е времето. Слагането на брадата отнема между 2 и 3 часа, обличането още 40 минути. Пътуването до локацията още 40 минути. Двамата живеем в двата противоположни края на София, което ми отнема още час. А деня къс :) Така за снимане остават 3-4-5 часа максимум. А в дадения случай трябваше и колата да се разрива, както и да се разрива място за паркиране на мястото. А ако не го заснемем в един ден, на другия ден вече условията са различни. Да не говорим, че след тия снимки кожите бяха мокри и щеше да е невъзможно да се снима на следващия ден.
Все пак нямаме възможностите на Иняриту :)



Публикацията е редактирана (08-02-16 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: t.marev   
Дата:   08-02-16 11:53

Нито ви е проблема бурята, нито ви е проблема времето /за снимки/! Това са си ваши "производствени" проблеми. С тях може да се оправдавате пред колеги или пред евентуални спонсори. Опитайте се да погледнете от другата страна на екрана и тогава може би ще разберете мотивите на зрителя, когато харесва или не харесва нещо.Казах си мнението като зрител, благодаря за възможността и за вниманието, няма да продържавам нататък, за не се получат безмислени спорове, като каза колегата.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: itilien   
Дата:   08-02-16 12:09

Аз просто обясних проблемите, които ни попречиха да изпълним началния замисъл, който вярвам, щеше да бъде доста по-логичен отколкото в момента се е получило.
А относно мнението ти - благодаря за него, със сигурност е полезно, защото на на нас като автори ни е доста трудно да погледнем от страната на зрителя, най-малкото защото знаем края на историята :)

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: georgioiv   
Дата:   08-02-16 15:05

Още едно зрителско мнение. Откъм техническата част филмчето ми хареса. Дори не ми се стори дълго :) Откъм стори обаче, сори...

Един вид - операторът, монтажистът и актьорът са се справили.. Режисьорът и сценаристът - според мен - не. Може да си наемете за следващия проект професионалисти.. [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: itilien   
Дата:   08-02-16 15:10

Хаха :) Сценаристът не се бара, щото е и продуцент :) Без неговите истории няма да има филми :)))

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: hrup   
Дата:   08-02-16 15:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: itilien   
Дата:   08-02-16 15:40

Преди да почнем знаех, че не е лесно да се правят филми, обаче когато почнахме да правим, установих, че е в пъти по-сложно отколкото си мислех.
Дори за толкова късо и елементарно изглеждащо нещо трябва маса работа, че и немалко пари. Костюмът стана достатъчно добър чак на четвъртия път (преди тоя епизод правихме един тест от който направихме кратък тийзър, след това заснехме неуспешно един друг епизод). Преди това имаше какви ли не издънки по него - най-вече с разпадане на "обувките". Колко точно работа има по него само колегата си знае, той е негово дело.
От постобработката обаче музиката най-много ми взе здравето и почти щеше да ме отчая :). Трябваше да кача 2 нива в музикалната теория и да мина през 3 различни варианта, докато докарам това, дето се чува в клипа.

Има някои области, в които познанието ни все още е почти 0. Като аудиото например.

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: philip   
Дата:   08-02-16 16:41

Хареса ми, движение, монтаж, та и звук, абе мирише си на кино!

Добри са забележките на t.marev има над какво да помислите. За епизодчето конкретно не беше зле огънчето дето палите да има и поне няколко клечици (иначе как ще подведеш зрителя, че героят иска да се стопли), а и цигара се пали с тлееща клечка.

Успех в начинанията!


Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: M_D   
Дата:   08-02-16 17:12

Чакаме следващото. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 40001 BC - Едно кратко филмче от мен
Автор: HP   
Дата:   08-02-16 21:11

Значи откъм сценарий не е изпипано съвсем според моето виждане. Малко е дълго за това, което показва, може би минута , минута и 15 би било достатъчно. Иначе като сценарий подобен сюжет е златна мина, само фантазия и идеи да имаш :)

/Не е лошо както си пуши, да изскочи някоя мечка да му поиска цигара например :)/ [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »