Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: _zigi_   
Дата:   31-01-16 18:52

Някой може ли да сподели как се представя комбинацията и дали firmware 2.0 e само за sony a7 или и за а7 II
(с обективи от L серията )

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   31-01-16 18:58

кой точно от десетките адаптори? ЗАщото всеки ден излизат нови и не може да се смогне и разбере къде е истината...Всъщност, има и тя се нарича Metabones, но за тия пари...То половин А7R излиза.
Повечето адаптори по принцип поддържат точно L обективите на КАнон. Проблемите идват с различни от Канонски обективи. При дългофокусни, над 50мм фокусирането винаги е по-бавно и намалява като скорост с милиметрите на обектива. Т.е 200/2.8 L ще фокусира доста по-бързо от 400мм обектив пак L.
Лично при мен чуденето е дали обективи различни от Канонски, със стабилизация ще сработят и дали ще им работи и стабилизацията. Нещо, което винаги пропускат тия китайчета производители на адаптори.[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: hotsnail   
Дата:   31-01-16 19:02

Виж в алфа форума, днес дискутирахме единствения до сега адаптер за А7, който работи добре с Канонски обективи.

За а7ii има обновяване от ноември, което ти дава възможност за добър АФ със безогледалните адаптери на Сони или с адаптер за канон. Реално обаче нещата с Канон изискват и читав адаптер. Имаме дискусия в алфа форума за ползването на сравнително успешен евтин адаптер с канонски обективи и а7м2 ...не беше супер убедително представянето - имаше някои неща дето не бяха съвсем, но все пак работи за любителско ползване с 1.4 сигма обективи мисля, че става

Изглежда че с DEO Saker Falcon Lite работи добре А7 оригинала. Тия дни сигурно ще го пробваме и на А7м2 и с повече обективи

Аз за сега ползвам сигма обективи на 1.4 само че на А байонет със ЕА3 адаптер и работят хубаво (определено по-добре от д700 или д600, нямам опит с други ФФ ДСЛР), но по-тъмните сигми нещо не работят надеждно



Публикацията е редактирана (31-01-16 19:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: _zigi_   
Дата:   31-01-16 19:15

Не е лошо и тук да се сподели за това ,аз лично го обмислям за второ тяло една а7 и до колкото виждам с новия ъпдейт фокуса е на ниво аз лично ползвам 24-70Л и сигма 85 f1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   31-01-16 19:23

Fomito aдаптор, евтин и тъп. Просто не сработва понякога, лоша изработка, въпреки че е с контакти не действа добре. ПРави една като проверка при включване на апарата.
A7R ми е тялото. На А7 предполагам същото ще е.
Чувам добри отзиви за Viltrox, Commlite, тия излизат по-евтинки. DEO Saker Falcon е към 400.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: hotsnail   
Дата:   31-01-16 19:29

с какъв адаптер ги използваш?

Това дето казваш ако не е ДЕО адаптер е малко странно. От това дето аз съм чел и виждал като видеа не работят много добре. Не посмях да инвестирам във Канонски стъкла по тоя повод с А7.

Сега съм с А7м2 и си взех един 135/2. Ако работи добре, може да ми е доста любим обектив.

В алфафорума един колега писа, че с ДЕО адаптера А7-цата фокусирала доста добре. Та мисля и аз към подобен да се ориентирам - доста по-евтин от Метабоунс-а.

няма лошо и тук да пишем, но понеже марката е Сони, ще ни се нахвърлят един куп хора, дето не са изживели още пубертета....



Публикацията е редактирана (31-01-16 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: A4o90   
Дата:   31-01-16 21:00

Ето линка към темата в aлфа форума

Иначе копи-пействам кои обективи успях да пробвам на А7 и DEO Saker Falcon lite (Techart EOS-NEX III):

4. Тествани обективи (Fn режим):

- 50/1.8 STM - прилично бързо, точно. Даже забърсах един, но това е друга тема :)
- 40/2.8 STM - готина въшка. Откъм фокусиране се справи може би една идея по-бързо от 50/1.8
- 24-105/4L - бързина и точност като на 40/2.8
- 135/2L - неочаквано бърз, доста по-добре от 50/1.8, особено като учтиво му "казах" да си търси обекта след 1.6м
- 70-200/4L (без IS) - като 135/2
- 17-40/4L - по форумите дори писаха че не тръгвал, но при мен си сработи прилично, малко по-бавно от 50/1.8


С удоволствие бих тествал и други [shtrak]



Публикацията е редактирана (31-01-16 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   09-02-16 20:38

Моят Fomito евтин адаптор работи с Токини и Тамрони, а именно
90/2.8 мм макро по-стария модел на Тамрон. Със стабилизация ще пиша скоро дали сработва и кое работи.
28-75/2.8 работи.
70-300 VC работи
70-200/2.8 VC и по-стария 70-200/2.8 също.
Токина 28-70/2.6-2.8
Токина 24-70/2.8 най-новия също
Със Сигми не знам как е, скоро мисля, че ще имам някакви опити.
Казвам кое сработва, но как сработва, колко е точен фокуса, това е отделен въпрос. Нещата стават бавно, прекалено бавно, поне с този ми адаптор.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: hotsnail   
Дата:   09-02-16 21:39

В крайна сметка взех метабоунса за А7м2. Ето впечатленията ми със 135/2

http://www.alphaforum.net/forum/viewtopic.php?f=137&t=5093


Работи сравнително добре от към скорост. Не е туткав. Сравнително точен е фокуса, но за съжаление не мога да кажа идеален. Обектива е горе долу на нивото на Цайс 135/1.8 като качество на картината ако се използва ръчен фокус или се снима отблизо.

Иначе пробвахме доста неща и работят добре:

Сигма 85/1.4
Сигма 35/1.4
Канон 17-40/4
Канон 85/1.8
Канон 24-70/2.8 мк2
Канон 70-200/2.8 мк2

С тия при сравнително близък бой няма проблеми. Със 85/1.4 направихме най-много тестове и фокуса е много добър.

Следящия фокус не работи добре. Има нещо като следящ фокус т.е. следи, но не вади добри резултати на отворена бленда със 135/2 ...може би на бленда 8.....

За мен сигмите са най-приятната част - 1.4 обективи с безпогрешен фокус за портрети.


ПП Разбрах какво пита автора на темата май. А7 м2 от FW2.0 има хубав автофокус със Канонски стъкла.

А7м2 2.0

FW 2.0 за А7 е различно нещо и за съжаление няма нищо общо с АФ с канонски обективи - по-спомен намали времето за стартиране и реши разни проблеми бързодействието на апарата.....

A7 2.0

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   09-02-16 22:01

Метабонес е проектиран да работи с почти всички Канонски обективи. Но има затруднения с някои Сигми и Тамрони и разни други.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: hotsnail   
Дата:   10-02-16 00:29

kvakioh написа:
> Метабонес е проектиран да работи с
> почти всички Канонски обективи. Но
> има затруднения с някои Сигми и
> Тамрони и разни други.

Малко на едро ги сееш нещата. За съжаление или радост не са толкова прости.

Виж ако искаш темите в алфа форума. Ако искаш следи на ДПР форума има бая писано. От модел до модел обектив и тяло е.......може да се генерализира до арт серията на сигма, стари сигми, много стари сигми и т.н. Примерно матбонеса май не работи с 35-ците на Канон и ф/1.4 и ф/2, ама работи със Сигма Арт прекрасно....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   10-02-16 10:47

Ми кофти ми е, не мога да намеря всички адаптори и всички обективи и да тествам.
ЗА стари Сигми говоря като стъкла и Метабонес.
Всичко е до късмет. Аз имам автофокус, който предпочитам да не включвам, защото е нещо като антифокус...[smilie23]
Всъщност въпросът директно е как да се намери най-лесно адаптор, който ще подкара някакъв автофокус с обективите, които са налични. Това трудно ще стане.
Имам регистрация от доста време в алфафорума, гледам какво става, но не много става. Въпреки че се казва кой точно адаптор с какво работи. Трябва да се пробва много.



Публикацията е редактирана (10-02-16 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: hotsnail   
Дата:   10-02-16 19:51

За съжаление да. Само с проби става.

Е със сигма 24-70 имам ядове хем е на Сонешки байонет, но не работи добре с безогледалния преходник. С другия я подкарах и след малко настройка на Аф е супер. Със Сигма 105/2.8 макро също не са добре нещата.....явно тая по-ранна генерация HSM-и...нещо не е съвсем съвместимо....поне през А байонета, с Канонски преходник може и да баца нямам идея....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   29-02-16 14:49

Viltrox версия 2 от днес, показва точна бленда, отлична изработка, сравнима с Metabones, добра поставка за статив.
Не сработва фокуса с Cosina 100/3.5, само дава да се сменя блендата. С повечето Канонски обективи е ок като фокус. Сравнен с Commlite, с телеобективи е бавен, но по-бърз от Commlite.
Работи и с Токини, ще пиша как е с Тамрон и Сигма каквото е налично.
Освен това за байонета- смених преди 3 седмици с Neewer байонет, силно препоръчвам да НЕ го слагате на А7 и а7R, тотално зле е като изработка и пасването с обективи е доста трудно, макар че е доста плътно от друга страна. Може би Photodiox e по-добрия вариант, мисля, че ще го взема да го пробвам как е. Самият факт, че трябва да се сменя байонета е доста тъжен и негативен факт, говорещ недобре за апаратите...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: hotsnail   
Дата:   29-02-16 15:35

За байонета си вземи Сони байонет от А7s! Има писано в алфафорума. Нуждата от смяна на байонет си мился, че е само ако използваш тежки светли обективи - 135/1.8, 200/2 и подобни заради тилт ефекта, иначе е тотално безсмислено - по-добре ластик ако имаш light-leak (в алфа форума пише и за ластика - имаше даже снимка).

За Viltrox 2 има много добри отзиви. Според зависи от обективите, които използваш върши сходна работа с метабоунса. Лошото е, че има някои обективи с които няма да ти работи добре АФ (135Л ф/2??). То с апарати преди А7м2 май и без друго АФ-а не е супер як, та май е безсмислено да се скача на метабоунс въобще ако си с А7 или А7р.

Мисля, че 135/2 не работи добре с тоя преходник, поне аз за това се жертвах с метабонес-а. Четох на разни хора по ДПР и фред миранда впечатления и...след мнгоо четене и питане, имаше един дето ми писа, че е с моя апарат канонския 135/2 на метабоунс работи добре ...та така стана.

Някои хора с А7р2 пишат, че 50/1.2 и 85/1.2 бачкат супер добре, но с моя апарат е зор....



Публикацията е редактирана (29-02-16 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   01-03-16 10:16

135 и 85мм ще взема, ако някой ми подари...Не съм по хората да снимам.
Трябва ми за макро обективи и широките да има автофокус. Примерно при пейзаж на статив не е нужно, но като има разходки туристически или нещо подобно, за бързодействие си е наложително автофокуса. Същото е и при макрото- на статив- ръчно и бавно, навън на безкрайност и из местата за посещение си е по-леко с автофокус.
За байонета- направих смяната от превантивни мисли, иначе и пластмасовия е добре. Рано или късно ще се дават тия 120лв за нов байонет, макар че не закачвам повече от 800гр обектив.



Публикацията е редактирана (01-03-16 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: hotsnail   
Дата:   01-03-16 11:03

за широко виж 10-18/4 Синито. Оказа се уникален обектив. Аз много се шашнах. Взех го малко при странни обсотятелства, но обектива кърти мивки и му станах голям фен.

Работи на А7-ците и няма черно кръгче от 13 до 16мм. По-остър е на фул фрейм от Самянг 14мм и е сравним с 16-35 цайса на ф/8. На 13мм дава горе долу ширината на самянг 14мм. В пъти по-лек от самянга, приема сравнитлено малки нормални филтри. На фул фрейм не можеш да използваш сенника. Големите кусури са, че на фул фрейм на ф/4 е мек по ъглите и трябва да се затвори на ф/7.1 или ф/8; другия кусур е, че криви доста на фул фрейм и си трябва профил (но пък май му е сравнително просто кривенето)

На кропка просто 10-18 е някакво чудо. Острилка от ръб до ръб на а6300 на 5.6 бленда, на ф/4 е леко мек в края

Единствено съжалявам, че толкова много му се насландисвах и не го купих по-рано.

ПП Иначе евтин ваирант с АФ е ЛА-ЕА4 и минолта 17-35/2.8-4. Много добър обектив и наскоро имаше чисто нови изостанали бройки в ибей за супер малко пари...имаш 2.8 на широкото...

Ако гониш качество 16-35 Цайса е доста впеатляващ



Публикацията е редактирана (01-03-16 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   01-03-16 11:08

Широкото е Сигма 20-40/2.8, със сигурност по-добре от Сонито, а за по-широко се оказа, че не трябва в случаите на моите снимки. С адаптор за Никон, управлявам бленда и фокус ръчно, по-удобно е.
Ако ще е широко, но и да бъде за кроп, ще е Канон 10-18, може да се вземе доста изгодно тук в Англия. А и А6000 може някой ден да го взема назаем да тествам и да ми хареса. Със Сигмите 19-30-60 почти покрива каквото искам. А те са масови и много, премного изгодни.
Идеята е при всичките системи от различни марки- Канон, Сони, Фуджи, да се дублира всичкото като обективи, като при К и С са с двойна употреба с адаптори. При Фуджи само се чака 120 макрото.



Публикацията е редактирана (01-03-16 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: hotsnail   
Дата:   01-03-16 12:10

Да канончето е супер за кропката но е по-голямо от Сонито и няма стабилизация. Ама пък по евтино и с някои компромиси е ок.

Сонито на фул фрейм е 13мм това със Сигмата не става. А сигмата дали е по добра, не бих коментирал без тест. Много е остро това 10-18

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: Батко   
Дата:   01-03-16 13:36

Снимам с Viltrox ( мисля, че е 2-ра версия ) + а7ii v.2.
Откакто съм закачил Canon 28-135 на него не се сещам да го свалям.
Плюсове:
- За мен обективът е резачка, купен за около 200 лева на старо.
- Навън/насветло фокусът е светкавичен и безупречен - цепи косми
Минуси:
- Фокусът се случва да "хънти"/търси когато е индоор/вкъщи при слабо контрастни сцени. За вкъщи си имам други обективи, с които компенсирам.
- Когато е включена стабилизацията на обектива, а е изключена ( или включена ) матричната стабилизация, след няколко натискания на бутона за фокус, апаратът се рестартира. Съответно изключвам стабилизацията на обектива и карам с матричната без грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   01-03-16 18:33

Има значи някакъв конфликт между стабилизациите на Канонския обектив и тялото. ЗАтова изключва.
Днес изпробвах на моя А7R + Viltrox 2- Тамрон 90 VC макро и 90/2.8 без стабилизация, и двата на светло са ок, стабилизацията сработва и всичко е наред като фокус при А7R, същото е и със Сигма 150/2.8 без OS, Tamron 70-300VC.



Публикацията е редактирана (01-03-16 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: hash   
Дата:   01-03-16 20:00

Аз имам Commlite адаптер (някъде четох, че бил същия като Viltrox, но не съм сигурен). На A7 II:

С 200 2.8 L първата версия (първо пуснат в продажба през 1991 година) работи чудесно. Обективът е с размер подходящ за малкото тяло и без грип.

С 24-70 2.8 пак първата версия работи чудесно. Тук ми се струва, че обекитвът натежава повечко от желаното за

С 50 1.8 STM работи чудесно и е страхотна компактна комбинация.

Голямата ми тъга е, че с 85 1.2 L II не работи добре изобщо автофокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: A4o90   
Дата:   01-03-16 20:22

Само да ползвам темата да кажа, че ако някой от София има желание да пробваме Канонски стъкла на А7 + Deo Saker Falcon адапетра да пише. Лично на мен много ми се ще да намеря човек с 20-35. Обмислям го като бюджетна алтернатива на 17-40. Има и някакви Сигми и Токини, и те представляват интерес (: [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   02-03-16 10:56

Не работи Viltrox с 28-70/2.6-2.8 Токина, не работи със Сигма 50/2.8 макро! Само дава блендата да се сменя. Всичко останало-ръчно. Интересното е как на Токина 80-200/2.8, който е поне с 3-4 дори 5 години по-стар обектив от 28-70/2.6-2.8 работи фокуса.
При по-продължителен тест пак на А7R, на Тамрон 70-300 VC работи фокуса, но не сработва стабилизацията, даже като е включена дава по-тъмна картина на екрана и не снима изобщо, бутонът за снимане просто не реагира. А на 90 макрото с Vc сработва...Тъжна и много странна работа.
Явно ще се ползват няколко адаптора.
Още по-гадното и неприятното е, че също не сработва със Сигма 20-40/2.8. Ще се взима явно Сигма адаптора, поне е ясно, че в магазини ще се продава, значи ще може и да се пробва и види дали и с кое работи, поне малка утеха.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 fw2.0 +адаптер ef-e mount
Автор: kvakioh   
Дата:   14-04-16 11:03

А така...
Viltrox версия 2, Commlite, Fomito евтиния НЕ сработват с 50/2.8 Сигма макро, 150/2.8 Сигма макро (без OS), 70/2.8 Сигма макро.
Commlite сработва с Тамрон 90/2.8 VC, но НЕ сработва с 90/2.8 по-стария.
За всичките имам впредвид на А7R и вече и на една бройка А7 (може би е мноооого стар, от първите изобщо), че не сработва автофокуса, иначе управление на блендата имат всички и може да се контролира поне този показател. Фокус- дрънци.
Все пак, не е зле с блендата...[smitten]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »