Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: kova4ev1   
Дата:   04-12-15 13:38

Привет.

Преди да продължа искам да уточня, че съм наясно с рисковете при покупка на употребявана техника, тествал съм закупения продукт и съм останал с отлични впечатления от личната ми среща с продавача. Самият аз купувам и препродавам употребявана стока и съм наясно с вълненията от двете страни на чертата. Така.

Купих си за 450лв. M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ, нов, на няколко кадъра, още с лепенки. Сперед описанието. След 5-600 кадъра обективът дефектира, заключението на официалния сервиз на Olymus за БГ: дефект в блок управление, вероятност за съпътстващ проблем с лентов кабел. Следи от предишно разглобяване.

Ремонтът е възможен в сервиза на Olymus в Чехия, стойност 390лв.

Нямаше да притеснявам продавача по никакъв начин, ако това беше единична, частна продажба и ако той не беше споменал, че редовно се снабдява и продава такива обективи, като само тук, във форума, има реализирани 100 продажби. Т.е. той е търговец. Затова потърсих негова реакция, относно моя обектив. Алармите се включиха и заради двойния профил (модератори и админи, каква ви е политиката тук относно двойните профили?) и становището на сервиза. Оказа се, че аз съм първият недоволен клиент и като такъв бях натирен любезно. Все пак съм си купил стока без гаранция, тествал съм я, платил съм я. Туй то. С това нещата приключват.

В заключение бих искал да кажа на всички търговци и начинаещи такива ,че вероятно финансовата им загуба от замяна, връщане на пари или какъвто и да е друг вид реверанс към клиента, не би била по-висока , от загубите, които би им донесло мрънкането на недоволните клиенти. Успех с продажбите.

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=63490


https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=64376


https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=61661


https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=63290


https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=61660


https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=59369
 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: hrup   
Дата:   04-12-15 13:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: kvakioh   
Дата:   04-12-15 13:56

Aко ги нямаше тези "Следи от предишно разглобяване", щеше да е просто продуктов дефект. Но явно е профилен и човешки в по-голяма степен...[smilie2]
 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: jivkojj   
Дата:   04-12-15 13:57

Абе проблем има. Едно е обектива да е малко ползван и да се продава като "нов".
Съвсем друга работа е обаче, ако обектива се предлага като "нов", а в сервиза установят: Следи от предишно разглобяване. . т.е. обектива явно има (е имал) проблем, за да се наложи да го разглобяват, който не е упоменат при продажбата.

 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: legbapetro   
Дата:   04-12-15 14:00

Оффтопик!

Извинявам се за намесването, не е съвсем по темата, но този шибан китов обектив не може да струва 450 лева. Точно преди 3 години едвам всех 250 лв. на моя и беше наистина чисто нов купен с ЕМ5 .
 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: hrup   
Дата:   04-12-15 14:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-12-15 14:06

Щом е търговец, едва ли е знаел за това, че обектива е отварян преди. При голям темп на подобни покупко-продажби схемата е ясна ebay->gabco->BG->базара на ФФ->клиент, обикновенно човека не тества и проверява особено добре нещата, пък сигурно и няма време. Понякога някой изтегля късата клечка, може да е купувача от базара, може да е и търговеца. Единстврно мога да кажа съжалявам за случилото се, но повишено внимание трябва да има всеки и към всеки копуващ използвана техника. Риск има, понякога и изгода!
Това с двойния профик не е хубаво и не е по праеилата на ФФ, но пък за това си има админи.
 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: hrup   
Дата:   04-12-15 14:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-12-15 14:15

ПП: Купувал съм и съм продавал и аз доста неща от базара, до сега нито съм изгорял, нито са се оплаквали от мен. Един единствен път ми върнаха един обектив, че имал прашинка под челната леща, съответно си платих транспортните разходи, изчистих го и го продадох без прах. Понякога трябва да се влага и малко човечност, а не само да се търси фиансова изгода. Като цяло смятам, че масово търговците са ни читави, но никой не е застрахован при покупка на старо. А отговорност се търси евентуално "до напускане на търговския обект" сиреч даването на парите на куриер или в кварталното кафене. От там нататък имаме завършена сделка и платената сума за конкретния продукт е резултат на съгласието и на двете страни.
 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: Pif   
Дата:   04-12-15 15:51

Ибей си има политика. Там куповача е с привилегии. Когато поемаш риска да си прекупвач ще поемеш и риска на гаранцията. В противен случай е измама.
В ибей като продаваш нещо за което не можеш да гарантираш какъв му е казуса го продаваш като Aa-Is. Тогава куповача на своя глава го купува но цената е 2-3 пъти по-ниска от тази ако е работещо. То може пак да е работещо но ако не можеш да гарантираш, че ще е доволен клеинта го продаваш евтино "Както е"
Подкрепям оплакването на автора и смятам, че е крайно време да престанем с измамите на дребно.
 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: pstoev   
Дата:   04-12-15 15:58

щом е с найлончета, как е отварян?
какъв беше отговора на чичоманчо...
 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: mixmike   
Дата:   04-12-15 16:01

кУпУвам
кУпУвач
[smilie21]




https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/bb/6c/27/bb6c27a7ab52359eb491911b8384017f.jpg



 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: moto12   
Дата:   04-12-15 16:41

Некоректно описание, от опитен продавач. Явно и той е мислел, че не е отварян. Според мен би трябвало да компенсира, най-малкото заради името си.

пс. По-скоро, не некоректно описание, а некоректна реакция на продавача (вследствие на описанието). Въвел е в заблуда клиента.



Публикацията е редактирана (04-12-15 16:45)
 Re: Повишено внимание при покупка от потребител с двоен профил saniii33 / 4i4oman4o
Автор: БОНД   
Дата:   04-12-15 16:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.