Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: 4I4OBENJY   
Дата:   30-11-15 17:09

Въпросът ми е към собствениците на Sony NEX 6. В последно време моето апаратче започна да дава странна грешка. Както си снимам и понякога изписва на екрана, че има грешка, да изключа и да включа апарата. След тази процедура се оправя и така до следващата грешка. Лошото е, че го прави когато си поиска, а не винаги и не мога да го дам за ремонт, защото вероятно точно при майсторите няма да направи този номер. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: ZENON   
Дата:   30-11-15 17:23

Мен пък ме боли гърба. Какво ми е?
Айде сега да напишеш каква е грешката все пак.
Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: exobexo   
Дата:   30-11-15 17:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: 4I4OBENJY   
Дата:   30-11-15 17:35

Не изписва номер на грешка! Пише само: "Получи се грешка, изключете и включете захранването"



Публикацията е редактирана (30-11-15 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: marvves   
Дата:   30-11-15 17:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: 4I4OBENJY   
Дата:   30-11-15 18:17

Благодаря marvves !


Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: ZENON   
Дата:   30-11-15 19:23

Нулирай всичко и извади батерията. Почисти контакти на батерията и вътре в леглото и. Също така контактите на обектива и тялото. Ако
и след това дава грешка го носи до сервиза.



Публикацията е редактирана (30-11-15 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: 4I4OBENJY   
Дата:   30-11-15 20:19

Благодаря ZENON !

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-11-15 21:33

Не пречи да направиш консултация със сервиза, също така може да пробваш и с друга карта, ако тази е тръгнала нещо да заминава... Стемарк е най-добрия сервиз в страната за каквато и да е техника от тези с които съм имал вземане даване, така че - не се притеснявай ще се оправи камерката.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: jorkaeff   
Дата:   30-11-15 21:54

Първо смени картата и пробвай.На мен ми забиваше от скапана карта, само, че без да пише грешка. След снимка остваше черен екран докато не го рестартирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: branko5958   
Дата:   26-05-16 20:33

Дали успя да разрешиш този проблем с тази грешка?Аз имам същия проблем и не знам как да го оправя

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: hotsnail   
Дата:   26-05-16 20:58

Ако не е от картата или батерията например съм имал подобен проблем от затвора. Ако попадне боклук във затвора и не работи както апарата очаква започва да дава тая грешка. При моя некс-5р се излекува със смяна на затвора.

Хубаво е да се изтества дали на високи скорости работи добре след смяната, защото понякога проблема е по-голям и както стана с моя 5р се наложи 2-ри ремонт да се смени още някаква част на затвора.

След тия две интервенции на Стемарк апарата си работи железно вече бая годинки (4?) - или поне последно като видях собственичката му есента си работше перфектно.

Най-добре е да звъннете в Стемаркпри проблем със Сони. Просто хората си разбират от нещата и са супер професионалисти. Четенето и писането на теми е по-времеемко и не решава проблема....



Публикацията е редактирана (26-05-16 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: branko5958   
Дата:   26-05-16 21:07

Искаше ми се да е нещо преодолимо без сервиз.Но явно ще се ходи.Благодаря за съвета

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: ombre   
Дата:   26-05-16 21:23

Имах същия проблем и се оказа дефектна карта на сони,смених я и беше пушка,предполагам е същото и сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем със Sony NEX 6
Автор: branko5958   
Дата:   26-05-16 21:35

При мен го прави и без карта обаче.А днес сложих нова Тошиба клас 10, 32 гб и с нея пак го прави

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »