Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Защо НЕ снимате?
Автор: marvves   
Дата:   26-11-15 12:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: hrup   
Дата:   26-11-15 12:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: ss_sgp   
Дата:   26-11-15 13:02

На хора снимки не публикувам никога и никъде, защото за мен е неетично (освен ако не са правени с цел реклама).

На предмети и др. - защото много се краде [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: mamata   
Дата:   26-11-15 13:04

И аз качвах като hrup, без някакъв особен успех от към точки или коментари. После ми писна и вече не качвам тук. Показвам някои кадри само в темата за безогледалките, защото атмосферата там е дружеска и при липсата на точки го няма и "ти на мене, аз на тебе"-то. За разлика от другите теми, където(най-често) хората се заяждат един с друг, все едно само за това са в този форум.
И сега някой ще ме "омаже", но вече съм с широките крачоли и само си го местя в тези случаи. [thankyou]
Иначе не съм спрял да снимам - друго май вече не ми се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-11-15 13:13

Значи, във форума много хора са активни автори - хем снимат, хем показват снимките си, хем ги оценяват. Някои от тях са със страхотни фотографии. [beer]
Други /като мен примерно / не публикуват. Аз не качвам снимки, просто защото не са за показване... [smilie18] [smilie18] [smilie18] /в художествен, творчески и т.н. смисъл/.
Изобщо не искам да сънувате кошмари, ако случайно ми видите снимките. А иначе по принцип си снимам - изцяло за собствено удоволствие.
Е, все пак може и пусна някоя снимка в техническите или профилните теми, но само за да демонстрирам някакви възможности на техниката/оптиката. при това изрично подчертавам, че снимката е тъпа, скучна, без замисъл, без художествена стойност и т.н.
Поради изброените причини не критикувам и рядко гласувам, просто защото смятам, че нямам моралното право за това. [beer]
А иначе с интерес следя форума и може да си позволя да се включа в някоя техническа тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: Бонд   
Дата:   26-11-15 13:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: Pavlov   
Дата:   26-11-15 14:06

Аз си снимам - когато, каквото и както ми е кеф. Едно време и качвах. В един момент установих, че моите вкусове се разминават с тези на средностатистическия форумен критик. Бях изправен пред избор - да снимам за одобрението на другите, или за своето собствено. Избрах второто.

Наскоро присъствах на две лекции на известни и наложили се фотографи. И двамата казаха едно и също - в днешно време хората са залети с поток от снимки, и ако искаме да ни забележат, трябва да им представим нещо уникално, някаква наша специфична гледна точка. Иначе едно нещо, колкото и да е красиво, не се оценява, просто защото вече е снимано и показвано хиляди пъти.
Не възразявам срещу тази логика. Но когато аз снимам нещо, за мен то е ценно, дори и да е изтъркано клише. Затова си го пазя в колекцията, радвам му се, и не го споделям.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-15 14:12

marvves

ТИ що не качваш кадри? :) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: exobexo   
Дата:   26-11-15 15:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-11-15 15:11

Темата трябва да се преименува на "Защо не качвате снимките си тук?", което е и важния въпрос в случая. Иначе щом сме във форум за фотография вярвам, че всеки малко или много натиска спусъка от време на време.
Ще се самоцитирам от един разговор с добра наша фотографка, която също не качва кадрите си тук, но все пак имам позиция по въпроса и мисля, че е редно да я изразя:


- Искам някак си хората да бъдат по-активни в този форум, за да не се стига до теми като последната. Не се обиждай, но заради профилите без снимки в тях изпадат точно тези, които имат или поне искат да покажат нещо. Защото лесно е да се гласува за снимки, които излизат в карето от дясно, но много кадри въобще не стигат до него по същата причина - не всеки може да гласува за снимките от Нови предложения. Много по-лесно би било следвайки правилата във форума всеки празен профил да качи по 5 снимки, с което да увеличи шансовете на новите автори да излязат напред.
Имам приятели, всъщност две дами, които имат уникални снимки, но и те така са решили - не публикуват снимките си, особено тук, знам поне и уважавам причините за това. Едната е сватбен фотограф и отдавна и е писнало да се занимава и да пада до нивото на много форумни експерти и по тази причина нейна снимка тук не може да бъде видяна. Другата е дипломиран фотограф, който пък не желае да споделя творчеството и идеите си точно тук, където всеки копира от другия и в ктайна сметка нейните кадри и дейност се обезсмислят, губи се нейната индивидуалност и креативност.

А конкретно на поставения в момента въпрос защо не снимам, искам да отговоря, че нямам много свободно време да сътворявам шедьоври, за това го карам през просото и качвам снимките си, такива каквито мога да направя...Въпроса опира и до опит и до талант, пък някой като мен толкова си могат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: demiman   
Дата:   26-11-15 16:23

[smilie18] [smilie18] [smilie18] ....... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-11-15 16:36

Снимам само за собствен кеф.
Не ме интересуват точки, класации и т.н.
Съответно много рядко гласувам за снимки.
Тук влизам, за да давам акъл, 'щото имам в излишък. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: тьма   
Дата:   26-11-15 16:40

Не ги качвам, защото ....дълга история [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-11-15 18:12

Не снимам, защото ми липсват отделни средства за местата, на които искам да отида. Не снимам, защото нямам стабилен достъп до MARCCD детектори да си щракам за работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: icikonti   
Дата:   26-11-15 20:30

Не ми е кеф вече!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: Драгончик   
Дата:   26-11-15 21:48

В момента не снимам, защото техниката ми изчезна безследно... Е, остана ми една "Вилия", с която щраквам по някой кадър. Не качвам, защото не ми се занимава с обработка на кадрите (дори не ги и качвам на компа - стоят си сканирани на диск, а си ги гледам на хартия).
А профила ми е празен, защото се ядосах на рекламата след втория пост (цяла седмица си мисля, че темата свършва след втория пост, докато случайно не врътнах повече колелцето на мишката [smilie10] , и вече бях изтрил...).



Публикацията е редактирана (26-11-15 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: marvves   
Дата:   26-11-15 22:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: kiten   
Дата:   26-11-15 22:19

Форума заслужава бойкот от към фото материал. Едни и и същи хора си гласуват и си казват браво ,прекрасно и други епитети галещи и възхваляващи бездарната работа [smilie18]
+++ ей това според вас, какво означава под снимката? "Гласувах за снимката върни жеста!"

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: Бонд   
Дата:   26-11-15 22:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: kiten   
Дата:   26-11-15 22:47

Бонд [cool] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: batsali   
Дата:   26-11-15 23:12

Нещото, което често ме изумява, е, че, ако четеш форума, оставаш с впечатлението, че потребителите, ако не повечето, то поне половината, са професионални фотографи, но, ако гледаш снимките, нивото май не е особено професионално в същите пропорции.

запетаи на килограм [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: marlov   
Дата:   26-11-15 23:16

Всяко хубаво нещо си има начало и край.Та и форума е тръгнал натам.Превърнал се е тесен приятелски кръг за елитни фотографи.Аз понеже не съм елитен фотограф, нито дори посредствен аматъор ползвам главно базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-11-15 00:13

Marlov, в голяма грешка си,.... Форумът се превръща във фото-клюкарник... Това е проблема.
Е, и аз имам принос в тази поквара [smilie5] [cool]



Публикацията е редактирана (27-11-15 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-11-15 05:00

Аз снимам, загрозявам и показвам тъпи безидейни снимки в някои теми.

Не правя фотография и не ползвам техниката си професионално. Просто обичам да купувам нови и нови фотоапарати и да ги трупам по разни шкафове в къщи... А докато ги "разучавам" обичам да ги коментирам и хвальоплювам тука във Форума. Та туй то! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: chel   
Дата:   27-11-15 08:58

[smile] чудесна тема!
Дали пък ей това не е много уместно?
Camera Restricta
изключително забавно ми се стори, надявам се - и на вас! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо НЕ снимате?
Автор: Pac   
Дата:   27-11-15 10:08

Във връзка с Camera Restricta, ведна се сещам за Синеморец и "Корабите". Намразих го това иначе красиво място.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »