Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Търся уеб-дизайнер
Автор: J0R0   
Дата:   25-11-15 13:24

Понеже доста хора в този форум се занимават с направа на сайтове, реших да пусна обявата си първо тук.

Търся някой, който да ми направи редизайн на личния сайт.

В какво се състои работата:
1. Заглавната страница искам да е една голяма снимка, която се разпъва (или по-скоро намалява) според резолюцията на екрана.
Върху снимката - да има меню.
Да са няколко снимки, които да се сменят на рандъм принцип.

2. Вътрешността на сайта и менюто - как да функционират.
Да бъде редактор от типа на този тук, който се ползва за фотопис.
Сиреч да има три неща
- Добави нова тема - създава линк в менюто
- Добави нова страница - създава стандартна html страница в темата. Със съответния линк.
- Добави галерия - създава нова галерия в темата. Галерията да е с големи тъмбове, които също изпълват екрана. При клик се отваря снимка, бутони предишна и следваща. Галерията, както и отделните снимки да могат да се интегрират в страницата.
Горе долу както е в стандартните блогове.
При интегриране на галерията в страницата, тя се представя от един тъмб, както е в блоговете. Като го кликнеш влизаш в страницата с всички тъмбове.

Сайтът да се пренарежда (преоразмерява) според резолюцията на екрана/браузъра.
В смисъл ако отвориш страница съдържаща 4 тъмба на монитор 1920 пискела, тия тъмбове да са един до друг. Ако отвориш на таблет с резолюция 800 пиксела тия тъмбове да са един под друг. Примерно.

ПП. При ъплоуд снимките да се преоразмеряват до 1920 и тъмбовете да се създават автоматично. Желателно е ъплоуд на повече кадри едновременно, но не е задължително.

Очаквам цени и оферти на ЛС или на имейла.
[beer]
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: iasen2   
Дата:   25-11-15 14:51

http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=30


пиши тука :)
или си купи готова тема
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: Krassy   
Дата:   25-11-15 16:15

Купи си готова уордпрес тема...


Има по 15-20 долара... хубавите са по 40-50... специализирани фотографски с добре визуализирани блогове.

Е, няма да бъдеш уникален, но ако се постараеш със съдържанието... ще бъдеш [beer]
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: J0R0   
Дата:   25-11-15 16:22

Еми, да си купя тема, но не знам как да я интегрирам с базата данни, с администрацията и т.н.
Затова предпочитам да платя на някой, който да го направи.
За уникалност - какво да говорим - колко уникални могат да бъдат няколко галерии със снимки? Всички галерии си приличат, само снимките са различни :)
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: hrup   
Дата:   25-11-15 16:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: lamerko   
Дата:   25-11-15 16:30

Не съм много по дизайна, а от "тъмната" страна... Принципно ползвам сестрата за дизайн, но не знам как е с времето. Проблема е, че не се наемам да правя нещо на базата на готови CMS системи като WordPress.
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: ecobo   
Дата:   25-11-15 16:55

Само който е правил/ползвал custom сайт, знае колко безпроблемно е такова решение на фона на готовите. WordPress има само едно предимство - много добра SEO out of the box. Добър е за чист блог. Оттам насетне само проблеми. Говорим за дългосрочна употреба. В краткосрочен план може и да е добра идея.
Имам само един сайт с WordPress и проклинам деня, в който ми дойде тази глупава идея да правя сайт по мързеливия начин - само аз си знам какви ядове бера. Ама нали обущаря ходи без обувки, та и аз така... В същото време имам десетки custom сайтове, мои и на мои клиенти, с които няма грам ядове.
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: iasen2   
Дата:   25-11-15 17:10

Смятай 20лв на час , колко пари ще наринеш
Купувашмси тема, качвам ти уордпреса и си готов
Качваш си картинки на воля

Нямам никакви проблеми с уордпреса
за къстъма - наринати пари без никаква възвращаемост. За всяка промяна да си плащаш.
Ако искаш да класираш фотографски сайт или каквото и да е било и да имаш посещаемост от Гугъл трябва да пишеш статии , няма по добро за блог от уордпрес

Един колега дето са му правили къстъм сайт сега му искат 1000лв за да го направят респонсив.

Аз ползвам бързи грозни безплатни теми :)

Вече проблема не е да имаш сайт, а колко посещения ще направи и колко клиенти ще ти донесе.



Публикацията е редактирана (25-11-15 17:55)
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: lamerko   
Дата:   25-11-15 18:16

Съгласен, че има фирми, които искат нереално високи ставки за дребни промени, макар споменатата (създаване на респонсив дизайн на базата на вече съществуващ) МОЖЕ да не е толкова дребна и ако служителите ти получават 3-4 бона, оскъпяването до 1000 лв. може да си е съвсем в реда на нещата. Вече ако същата фирма е правила основния дизайн и респонсив дизайна впоследствие е резултат от недоразумение в първоначалната поръка - тогава си говорим просто за некоректна фирма.

Съгласен съм също така и с факта, че в ценова разбивка не мога да съм конкурентен с WP натъкмяването. Но не съм съгласен, че винаги трябва да се търси избивка от даден сайт. Общо взето за WordPress-a получаваш точно това, за което си плащаш :)
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: teodorpk   
Дата:   25-11-15 18:33

А защо не погледнеш http://koken.me/ ?
Доста симпатично е, инсталира се лесно (за обикновения потребител) няма нищо излишно и има безплатни теми с ралзични опции.



Публикацията е редактирана (25-11-15 18:34)
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: itilien   
Дата:   25-11-15 18:42

И аз мога да потвърдя, че купените теми (дори тия по 60+ долара) за уърдпрес съвсем не са безпроблемно решение. От сума време се мъчим с една такава вкъщи, изписахме си писането да се разправяме с поддръжката и все проблеми излизат. Отделно имам още една купена, която още не съм я подхванал, та не знам и там колко проблеми ще излязат. Въобще ако трябва да се менажират много снимки, уърдпреса не е добро решение.



Публикацията е редактирана (25-11-15 18:43)
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: iasen2   
Дата:   25-11-15 18:45

винаги се обвинява съпорта или темата в проблеми
[smilie5]
в 99% от случаите проблема е съвсем другаде
съпорта няма как да знае какви плюгини сте сложили и колко калпав ви е споделения хостинг



Публикацията е редактирана (25-11-15 18:47)
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: itilien   
Дата:   25-11-15 18:47

В случая темата имаше бъгове, единия от които си оправих сам, а на другия те намериха решение. И двата бяха сериозни - единия пречеше на качването на снимките, другия на визуализацията им. Отделно има разни недомислици, както и неща, които не са както ти трябват на теб и пак трябва с тяхна или нечия друга помощ да си преправяш.
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: krist   
Дата:   25-11-15 19:31

До момента съм правил само един чужд сайт на Joomla, и не бях очарован, въпреки че стана. Точно в момента се занимавам с направата на собствен, непретенциозен фотографски сайт. Купих един шаблон на HTML5 + CSS3 за $17, като се надявах да имам минимално ядове, но и тук леко ударих на камък - оказа се, че има проблем с начина, по който разполага снимките в liquid/flow layout, та въпреки че за моя сайт не ми се занимаваше с програмиране, сега оправям кода, да работи както го искам. Въпреки, че разработчиците на шаблона претендират, че ще окажат съпорт, вече трети ден нямам отговор на въпросите си, които междувременно стават все по-излишни, а постафктум видях, че и други хора се оплакват от моя проблем, и от липсата на съпорт. Та, с готовите неща си има също ядове, уви, като не твърдя обаче, че с къстъм решение би било безпроблемно[smile]

 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: Lycan   
Дата:   25-11-15 19:53

Жоро, виж koken , както вече е споменато по-горе. Инсталира се с два клика дет се вика :) Ще ти свърши перфектно работа https://youtu.be/SxYrOKA5_RE?t=11m48s


WP.. Jумли са наистина ама големи косматки за целта!
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-11-15 20:42

iasen2 [smilie24]
Wordpress е добро решение като платформа и ако се работи грамотно, тоест внимателно се избере темата, най-добре платена от реномиран "производител" дето няма утре да зареже поддръжката, проблеми е почти изключено да има. За 30-50$ има чудесни responsive теми с които за ден два си готов, при това си правиш нещата точно както ти ги искаш. Другото както казва Ясен е безумно наливане пари и след това плащане дебело за поддръжка. Ако е електронен магазин или фото-форум, там работата е по-друга [smilie5]
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: vkk1   
Дата:   25-11-15 21:03

Тази 20лв на час по-горе за уеб дизайн и програмиране ли става дума или аз нещо не разбрах?
Това е ставка на монтьор, няма нормален програмист, който да работи на толкова.
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: imitev   
Дата:   25-11-15 22:07

Темата стана дъра-бъра...
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: iasen2   
Дата:   25-11-15 22:21

Аз толкова давам за критични ремонти на мои сайтове. Работя с фриилансъри разбира се , не с фирми. Останалото си го правя сам.
Който иска може и по 50лв на час да дава, въпрос на пазарлъци

По мои наблюдени клиенти дето са много претенциозни по сайтовете си и искат всичко да е уникално, фамозно и шеметно , после си заебават сайтовете и нищо не дават за развитието им.

Силата на един сайт е в постоянното му развите и популярността му и в социалната му значимост, а не в шеметния му дизайн.
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: itilien   
Дата:   25-11-15 22:36

vkk1 Кой те излъга, че няма програмисти дето работят за 20 лева на час?
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: Lycan   
Дата:   25-11-15 22:41

Има нещо вярно.. и само да добавя че, колкото по-грозно, толкова по-близо до широката публика :) В известни граници разбира се. Недодяланото се възприема като достъпно.
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: iliyanb   
Дата:   25-11-15 23:12

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-11-15 23:17)
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: Бонд   
Дата:   25-11-15 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: ilcoin   
Дата:   25-11-15 23:28

BXMarkov [smilie24]

Уърдпресс е добро решение, което като всяко друго си има предимства и недостатъци. Проблемите обикновено идват от неквалифицирана намеса и използване на кофти теми. Къстъм решение за твоята работа си е оверкил, освен това ако се прави от квалифицирани девелопери ще е безумно скъпо. Ако се прави от неквалифицирани накрая вероятно ще е по-намазано и по-лошо работещо от ВП-то. Реално ще замениш едните проблеми с дуги + скъпа и нередовна/трудна потдръжка на къстъм решението.

Имам към 10 години стаж в областта, така че смея да твърдя че знам какво говоря. Купи си свястна тема и намери някой да ти я инсталира ако не можеш сам. Оптималното решение за твоята ситуация е това.
 Re: Търся уеб-дизайнер
Автор: johnny_fx   
Дата:   26-11-15 09:48

Друг вариант е готовите решения (сайт + хостинг), като squarespace, format и подобни.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.