Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на Фаблет/Таблет
Автор: houngan   
Дата:   25-11-15 11:02

Здравейте, значи единия ми лаптоп вече е пътник и мисля за нещо новичко, но искам да покрива следните критерии:

1. Да е компактно (9-10-11")
2. Да е с Windows 8/10
3. Да позволява разговори с ГСМ SIM, или в краен случай да има 3G.
4. Да има хубав дисплей за разглеждане на снимки /IPS може би е задължителен. Резолюция от 1280х800 не знам дали е достатъчна. [smilie11]
5. Да може да подкара Photoshop CS5/6.
6. Да позволява работа с офис програми като word, excel, ppt,
7. Да е с клавиатура/докинг станция или да позволява включването на USB такава.
8. Включване към голям монитор??? Тука не знам дали таблетите имат такава опция.

Цена над 1000 и нещо не ми се дават хич.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: rimohit   
Дата:   25-11-15 11:07

Е то точка 2 не припокрива ли и точка 5 и 6 автоматично ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: houngan   
Дата:   25-11-15 11:33

Аз питам, защото ги гледам с 1гб раб, с 2гб рам и т.н. Има двуядрени Атоми, 4-ядрени. Най ме е страх да не ми бави много, защото мразя устройство да бави и да го чака - не става въпрос за обработка и т.н. а за отваряне на приложения, стартиране, обща бързина на работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: jivkojj   
Дата:   25-11-15 11:51

Като гледам си описал Surface pro на Микрософт. Само дето парите, дето си склонен да отделиш са на границата. Аз разцъках surface pro 2 за няколко минути и какво ми хареса:

с клавиатурата практически става като ноутбук, без клавиатурата е таблет
екрана е хубав. Тая резолюция 1280х800, дето си споменал е прекалено ниска
действително е компактен за ноутбук

От друга страна не ми хареса, че като таблет е много дебел и тежък, като го сравнявам с моите андроидски Галакси таб про или леново-то.
паметта му е малко

Мнението ми в предвид на високата си цена и възможностите, които предлага е, че основно е ориентиран като бизнес продукт. За частно ползване аз бих купил един ултрабук за същите пари.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: icovalchev   
Дата:   25-11-15 12:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: rimohit   
Дата:   25-11-15 12:08

icovalchev , и аз мерси , че също имам подобна чуденка..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: realnoncho   
Дата:   25-11-15 12:29

Това да подкарва Фотошоп не значи, че ще работи много добре с него...
Таблета става за разглеждане и документи, за по-сериозна работа трябват по-сериозни устройства. Аз имам евтин таблет с интел процесор и win10, 8.9" с 1920х1200 резолюция, който върши работа, но не се заблуждавам, че е 2,3,5 в 1 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: houngan   
Дата:   25-11-15 12:57

Аз компютрите вече не ги харесвам, ползвам единствено за разглеждане на сайтове, новини, имейли, малко офис, фотошоп на съвсем любителско ниво, работа в онлайн портали и бази данни, записване на бележки лесно и бързо, календари със задачи. Това е общо взето за какво ще ми трябва.

На живо 8 инчовите като че ли са прекалено малки, 10 инча(25см) екран мисля е по-нормален като размер.

Dell Venue 11 Pro изглежда добре, ама и там са няколко версии, 1366 и 1920 резолюция, с четири ядрен атом или i3.

За ултрабук нещо се дърпам [smilie5] Искам да е по-компактно и лесно за включване/ползване - а не да се отваря, затваря, държи и маневрира трудно и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: jivkojj   
Дата:   25-11-15 13:08

разглеждане на сайтове, новини, имейли, малко офис, фотошоп на съвсем любителско ниво, работа в онлайн портали и бази данни, записване на бележки лесно и бързо, календари със задачи.

За тея неща ще ти достатъчен и андроидски таблет, да не кажа и по-голям телефон. Имаш по-голям избор, по-ниски цени, а самите устройства са истински таблети, а не компромиси както тея с Вин.
Естествено няма фотошоп, но Snapseed е много добър за базови и не толкова корекции, вече дори с поддръжка на DNG, а ако искаш да работиш със всякакви RAW- Photo mate.


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: houngan   
Дата:   25-11-15 13:58

Плюс на Windowsa-a е съвместимостта с офиса и презентациите - ползвал съм опън офис/либре и т.н. и като отидеш на някой си лаптоп с проектор да презентираш от флашката и ерор... Затова мисля, че андроида все още е леко назад по този параграф с неговите офис заместители.

Харесах си Lenovo ThinkPad 8 (8.3 цола екран) Full HD, IPS, micro HDMI (като си мисля и за един EIZO по-натам), USB, windows 8.1. Обаче до колкото разбирам няма да може да се провеждат телефонни разговори, а поддържат само СИМ карта за интернет [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: jivkojj   
Дата:   25-11-15 14:28

[smilie11]

Microsoft са си порнали офис-пакета под андроид. Доколкото виждам има десетки милиони изтегляния вече.

microsoft office


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: ATHOM   
Дата:   25-11-15 14:39

Прекалено много изисквания с ограничен бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: kvakioh   
Дата:   25-11-15 14:51

Да, ако цената се повиши, може и да се намери нещо интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: lamerko   
Дата:   25-11-15 15:52

Преди половин година си взех Ибей (UK, на място) Dell Venue 11 Pro за 300 паунда - FullHD, i5, 4Gb RAM, 128 GB SSD (sandisk), 3G модул, че и имаше карта на O2, ама аз с пустия си акъл въобще не съм я забелязал и изгърмя [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: Frenchev   
Дата:   25-11-15 16:17

Аз в момента търся нещо подобно. Има решения но са около 1200 - 1500 лева.

Lenovo Yoga 3 11:
http://www.lenovo.com/images/gallery/560x345/lenovo-laptop-convertible-yoga3-11-silver-main.png


Сгъва се на обратно и може да се ползва като таблет. Параметрите му са ОК.

Acer Aspire Switch
http://www.lenovo.com/images/gallery/560x345/lenovo-laptop-convertible-yoga3-11-silver-main.png
http://static.acer.com/up/Resource/Acer/Laptops/Aspire_Switch_10/Images/20140724/AspireSwitch10_SW5-...


Маха се от клавиатурата и става нормален таблет. Има го в ценови диапазон от 800 до 1800 лева. Не знам на този за 800 колко ще върви шопа.

Има и други, но аз в момента се колебая между тези двата. И двата с Intel m5y10c процесор, 4 GB Ram и 128 GB SSD и Intel HD 5300. Аcer-a има освен това и 500GB нормален хард в клавиатурата.

Мисля че и двата отговарят на изискванията ти. Аз също се чудя в момента кой.

Surface-а не ми хареса, поради простата причина, че е доста по скъп и клавиатурата му е много смешна. Освен това има подпорка на екрана. Не можеш да решиш колко да е отворен или затворен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на Фаблет/Таблет
Автор: Lycan   
Дата:   25-11-15 19:38

Фаблеттттт :)



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »